Skocz do zawartości
Forum Burgmania

doradztwo:) jaki skuter AN400?


Mati_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie zwracam się do was szczególną prośbą ponieważ zdecydowałem się kupić skuter burgmana 400 bo myślałem o 650 ale jest cięższy więc na początek to 400 lekki i zrywny itd. Znalazłem klika skuterów burgmanów 400 tylko ze one są sprowadzone z Włoch. Planuje kupić 2005 rocznika czy warto? Czy lepiej kupić 2007 roku ma inna lampę przednią i nowsze zegary czy te starsze jak i nowsze są bezawaryjne? Bo wiadomo że lepiej ściągnąć z Niemiec bo dbają o to ale dużo wołają za swoje sprzęty bo sprowadzonego z Włoch to za rozsądne pieniądze się kupi babka mówiła bardzo dobrym wstanie oryginalny lakier i bezwypadkowy itd.

załatwiają wszystkie formalności związane rejestracją. Jakie są potrzebne papiery żeby zarejestrować skuter z Włoch ? Wiem że wystawiają fakturę itd. Lepiej sprowadzić skuter z Włoch czy z Niemiec? Ile spala skuter burgman 400 przy spokojnej jezdzie i przy szybkiej jeżdźie ? Proszę o szczere odpowiedzi dziekuję i pozdrawiam :) Oglądałem na allegro to mało jest tych burgmanów 400 itd

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ile spala skuter burgman 400 przy spokojnej jezdzie i przy szybkiej jeżdźie ? Proszę o szczere odpowiedzi dziekuję i pozdrawiam :) Oglądałem na allegro to mało jest tych burgmanów 400 itd

Na te pytania jest masa odpowiedzi na forum.

Wystarczy poszukać a nie tylko za każdym razem pytać.

Co do sprzętów sprowadzanych to jeżeli w zasięgu twoich możliwości są tylko "rozsądne " ceny Włoskich sprzętów to możesz mieć problem z kupieniem skuta w dobrym stanie.

Te dobre są droższe.( dlatego z Niemiec często są właśnie droższe tak jak krajowe)

Modele od K7 (2007 rok) nie spalają oleju tak jak zdarza się to modelom wcześniejszym.

Generalnie ważne w jakim jest stanie.

Pamiętaj że Włosi robią często 15-20 tyś. km w sezon więc policz ile km powinien mieć standardowo rocznik który ci się spodoba.

Niska cena często wynika z tego że właśnie nadszedł czas wymiany wszystkich drogich elementów(wariator,sprzęgło,pasek,klocki,opony) a suma może przekroczyć 3-4 tyś zł.

Odnośnik do komentarza

masz racje ale ten skuter jest 2005 roku ma przejechane 22tys itd i ze jest bardzo dobrym wstanie b babka ma 13 takich burgmanów to mam do wyboru tylko ze to daleko jest zeby skuter zobaczyc to az w pile

chce za niego 7200 do małej negocjaci burgman 400

to mi sie wydaje ze ceny sa podobne

a drugi skuter taki sam tylko ze ma przejechane 28 tys rocznik 2005 czarny kolor

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Po 1.

Proszę używać dużych liter ,polskich liter(ą,ę,ć,ś), znaków interpunkcyjnych itp.

To nie SMS do kolegi.

Ludzie próbują to czytać a to jakiś bełkot.

Po 2.

To te skutery przejechały niby 3tyś. rocznie ?

Przy sezonie 12 mieś. to daje 250km na miesiąc :ninja:

I ty w to wierzysz ?

Po 3.

To twoje pieniądze i ty będziesz potem się martwił

Odnośnik do komentarza

aha czyli uwazasz ze to sa cofane liczniki tak ?? moze tak byc jest teraz tak ciezko kupic cokolwiek ze szok mówie o sprzetach

ok przepraszam faktycznie masz racje co to pisania itd

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kolego Mati_K zwracałem Ci uwagę na polską pisownię.

Takie są zasady na forum oraz zasady dobrego wychowania.

Popraw się :mad2:

PS

Nie wspomnę już o przywitalni.

Jest taki specjalny dział, wystarczy poszukać.

Jak się gdzieś przychodzi to wypada ładnie powiedzieć "dzień dobry" a nie tylko " hej poradźcie"

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mati_K jak masz upatrzony sprzęt to wrzuć info na forum. Na ogólnym jest temat " czy oferta jest interesująca ". Myślę, że otrzymasz wtedy sporo informacji od forumowiczów czy warto podchodzić do sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Mówisz, że kobieta ma 13 takich skuterów? Czyli ściągnęła 50 wraków i złożyła 13 sztuk w miarę jeżdżących. I jeżeli sama nie cofała liczników, to zamontowała te z najmniejszym przebiegiem. - Powiedz kobiecie, że kupisz taki skuter ale z przebiegiem 2tyś.km to każe zadzwonić za tydzień i już będzie taki miała.

Właśnie byłem w zeszłym tygodniu u pana co sprzedawał Majkę na części. Spytałem się go w jakim kolorze ma plastiki to on mi na to, że we wszystkich, tylko żebym podał co mnie interesuje to zaraz przyniesie. - Jakby co, to ma dwa Burgmany 650 do sprzedania i jedną Majesty 400.Chcesz namiary?

Odnośnik do komentarza

Ta Pani ma talent wyszukiwania okazji, w jej ofercie są nastoletnie skuty z przebiegiem ok. 20 tkm. A ciekawostką jest habana 50tka z przebiegiem prawie 10 tkm. z 2012r. oczywiście bezwypadkowa ;-) za mniej niż połowę ceny nowej. Ci Włosi powariowali, sprzedają roczny skuter za grosze ;-).

Odnośnik do komentarza

Artur

Po 2.

To te skutery przejechały niby 3tyś. rocznie ?

Przy sezonie 12 mieś. to daje 250km na miesiąc :ninja:

I ty w to wierzysz ?

Ja w to wierze, i chyba ty też Artur (na moim przykładzie, 3 tyś to dla mnie i tak dużo :-) ale wiadomo ściągane to inna bajka.

Odnośnik do komentarza

Radziłbym koledze dobrze poszukać i się nie napalać-dlaczego akurat Burgman400?

Na forum masz mnustwo informacji,wystarczy dobrze poszukać

Wiadomo że pośpiech jest złym doradcą,a na tym forum znajdziesz odpowiedzi,na chyba wszystkie twoje pytania:)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Taki tok myślenia pojawia się co chwilę : jest tyle "fajnych" i w "dobrym stanie" za 1/3 ceny krajowych.Nie jestem frajer nie będę przepłacał.

Tylko potem są wątki typu : ratujcie silnik wybuchł, albo : dlaczego muszę dołożyć 4 tyś. na naprawę skoro kupiłem "igłę" za 6tyś a Pan/Pani przecież mówił że ledwo jeżdżony , przez dziadka w niedzielę do kościoła.

Już tu ktoś dawno temu powiedział : OKAZJI NIE MA !

Sprzęt w dobrym stanie nie jest za 15% ceny nowego ( i jeszcze raz powtórzę - pamiętać trzeba o konieczności wymiany wielu podzespołów ze względu na ich zużycie ,a żeby to sprawdzić trzeba rozebrać cały napęd)

Artur

Po 2.

To te skutery przejechały niby 3tyś. rocznie ?

Przy sezonie 12 mieś. to daje 250km na miesiąc :ninja:

I ty w to wierzysz ?

Ja w to wierze, i chyba ty też Artur (na moim przykładzie, 3 tyś to dla mnie i tak dużo :-) ale wiadomo ściągane to inna bajka.

Lion ja właśnie mam wątpliwości co do Włoskich sprzętów.

Jestem zarejestrowany na kilku forach włoskich i tam ludzie właśnie piszą jakie przebiegi robią i to bez wakacyjnych wyjazdów po Europie.Tylko praca - dom to w wielu przypadkach ponad 100km dziennie x20dni = 2000km x 12mieś.= 24 000 km .

A to nie są największe przebiegi.

No ale jak ktoś porównuje Polskie realia do Włoskich to potem wierzy w przebieg 22 tyś. w 9 lat.

No ale mamy demokrację : chce wierzyć to niech wierzy tylko potem niech nie płacze i nie woła o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich serdecznie zwracam się do was szczególną prośbą ponieważ zdecydowałem się kupić skuter burgmana 400 bo myślałem o 650 ale jest cięższy więc na początek to 400 lekki i zrywny itd. Znalazłem klika skuterów burgmanów 400 tylko ze one są sprowadzone z Włoch. Planuje kupić 2005 rocznika czy warto? Czy lepiej kupić 2007 roku ma inna lampę przednią i nowsze zegary czy te starsze jak i nowsze są bezawaryjne? Bo wiadomo że lepiej ściągnąć z Niemiec bo dbają o to ale dużo wołają za swoje sprzęty bo sprowadzonego z Włoch to za rozsądne pieniądze się kupi babka mówiła bardzo dobrym wstanie oryginalny lakier i bezwypadkowy itd.

załatwiają wszystkie formalności związane rejestracją. Jakie są potrzebne papiery żeby zarejestrować skuter z Włoch ? Wiem że wystawiają fakturę itd. Lepiej sprowadzić skuter z Włoch czy z Niemiec? Ile spala skuter burgman 400 przy spokojnej jezdzie i przy szybkiej jeżdźie ? Proszę o szczere odpowiedzi dziekuję i pozdrawiam :) Oglądałem na allegro to mało jest tych burgmanów 400 itd

Za rocznik (lifting zegarów i lampki) of course wyższa cena. Poszukaj jakiegoś angola albo szwajcara - tam klimat podobny do naszego, więc zimą nie kulają odwrotnie niż Włosi, u których sezon jest 12 mc/rok. Papiery takie same jak każda puszka sprowadzana - faktura, tłumaczenie, przegląd rejestracyjny, cło - zresztą to nie są tajne dane, w każdym autokomisie stado znawców... Różnica wagi 400 ws. 650 to pikuś... Burek 650 to wyższa szkoła jazdy - w przenośni i w realu...

Odnośnik do komentarza

Witaj Mati K ! Przy wyborze skutera nie kieruj się rocznikiem, ale stanem technicznym pojazdu. Możesz trafić na totalny 4-5 letni szmelc i niemal idealny 10-letni egzemplarz, do tego oba w zbliżonej cenie. Co prawda akurat w przypadku Burgmana 400, modele od 2007 roku zostały pobawione niektórych wad poprzedników i warto się nimi zainteresować. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to B400 spala ok.4-5l, zaś B650 ok. 5-7 l/100km. Co do zakupu 200 sprowadzanych zwłaszcza z Francji i Włoch to bym zalecał podobnie jak Koledzy dużą ostrożność. Warto pytać o ocenę konkretnego egzemplarza w temacie "Czy oferta jest interesująca?" i szukać wśród ofert zamieszczanych w Ogłoszeniach Forum Burgmanii. Powodzenia w poszukiwaniach, Maro

Odnośnik do komentarza

http://italmoto.otom...i-quady?p=2 to jest link od tych skuterów co babka sprowadziła i jest tam kilka burgmanów jest w kolorze czarnym swiezo wystawiony 2 od góry i taki grantowy metalic za 7200 i kilka w róznych rocznikach obejrzyjcie i powiedzcie co o tym sadzicie

Po co wrzucać w dwóch wątkach ten sam link? Tak więc> Spamowanie, nieużywanie znaków interpunkcyjnych, bełkotliwe posty.

Warn 30%.

Stosuj się do netykiety forumowej.

Administracja

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Artur

Po 2.

To te skutery przejechały niby 3tyś. rocznie ?

Przy sezonie 12 mieś. to daje 250km na miesiąc :ninja:

I ty w to wierzysz ?

Ja w to wierze, i chyba ty też Artur (na moim przykładzie, 3 tyś to dla mnie i tak dużo :-) ale wiadomo ściągane to inna bajka.

Lion ale Ty nie jesteś dobrym przykładem jeśli chodzi o ilość przejechanych km ;)

zaufałem swojej intuicji która opierała się tylko na wyglądzie zewnętrznym maszyny (bo mi się podobała), oraz na opinii mojego zaufanego mechanika (ten zajrzał tam gdzie trzeba i powiedział co trzeba będzie wymienić) ...

i jak dla mnie, po kilku latach śledzenia wpisów na forum, to tak powinien wyglądać zakup używanego sprzętu

a tak w ogóle to jak przeczytałam ten wątek to mi tak jakoś w duszy zaśpiewało " ... nie wierz nigdy kobiecie ... " ;)

Odnośnik do komentarza

(...) Lepiej sprowadzić skuter z Włoch czy z Niemiec? (...)

Jeżeli masz zamiar sam wybrać, sprowadzić i kasa nie jest priorytetem zakupu, to z Niemiec, jeśli jednak masz zamiar kupić sprowadzonego do kraju, to nie ma reguły, trzeba go oglądać (najlepiej jak zrobi to ktoś znający się na rzeczy), zrobić jazdę próbną (najlepiej ktoś jeżdżący na wielu jednośladach).

Przy zakupie za granicą (zresztą w kraju też)- wszystko co jest w ogłoszeniach ZBYT tanie, nie wróży dobrze... Nie ma cudów :) ...

PS. Wszystko co tańsze i dobre, rozchodzi się w kręgu rodziny, znajomych, sąsiadów, itp... (i co dziwne dotyczy ta reguła Włoch, Niemiec, Polski, Szwajcarii i nawet Dominikany :D ). A te "świetne okazje" trafiające do ogłoszeń... hmmm ... jak to określić?

... hmmm... na pewno nie są takie "świetne" :D .

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem cały wątek, i nasunęło mi się stwierdzenie ze starego dowcipu, że

"W życiu nie ma nic za darmo, za wszystko, prędzej, czy później trzeba zapłacić. Ale czym później tym więcej".

Moje zdanie jest takie: ochłoń, zapoznaj się z wiedzą na temat wybranego skutera, a później decyduj.

Za mojego pierwszego Burgmana 400K5 zapłaciłem jak za "zboże" (czyt. dużo), dołożyłem jeszcze więcej. Później kupiłem na forum Burgmana 650 L0, ale Burgmana 400K5 nie sprzedałem, tylko trzymam dla Syna, może mu się przyda, a jak nie, to trudno, On go sprzeda, jak Go to "nie łyknie".

Odnośnik do komentarza

Ja wraz z nowym sezonem zamierzam zamienić Hondę CB500 na maksiskuter. Nie wiem czy będzie to Burgman400 czy inny, ale napewno nie mniejszy niż 400cm3. Mam 184cm wzrostu więc napewno będzie to większa maszyna.

Nie będę zadawał pytań, co kupić, gdzie i za ile. Kazdy ma swoich faworytów a cena to składowa wielu czynników.

Zadam pytanie: Na czym Wam jeżdzi się najwygodniej przy wzroście powiedzmy 184cm

Odnośnik do komentarza

mam 186 , jeździłem Burgmanem 400 k3 - pod względem miejsca na nogi polecam, teraz mam Burgman 650 polecam jeszcze bardziej. Pod wyższych podchodzi jeszcze silverwing/sw-t , t-max, Kymco 500 i majesty 400 choć tu trzeba się przymierzyć z miejscem kolano-kierownica . Jak szukałem zdyskwalifikowałem ze względu na pozycję downtowna, x-maxa, atlantica, wszystkie piaggio , ale to tylko moje upodobania :)

Odnośnik do komentarza

Zadam pytanie: Na czym Wam jeżdzi się najwygodniej przy wzroście powiedzmy 184cm

Wszystko zależy od proporcji: długości nóg do tułowia. Jest na forum Kolega Bobas on zawsze ma problem z odpowiednia pozycja za kierownicą i przetestował chyba wszystkie dostępne maxiskutery pod tym własnie kątem. Jakimś rozwiązaniem jest przeróbka kanapy. Moja rada to przymiarka do konkretnego sprzętu to jedyny pewny sposób na dobór odpowiedniego dla Ciebie skutera. W Warszawie grupa spotyka się co czwartek i już chyba koledzy przyjeżdżają skuterami, tak więc wal na spota i poproś o możliwość przymiarki.

Odnośnik do komentarza

No właśnie .

Lucek to ma zawsze mądre wypowiedzi doświadczonego człowieka.

Po pierwsze do każdego skutera trzeba przymierzyć się indywidualnie, po drugie skuter trzeba kupować ze znawcą tematu, a po trzecie okazji nie ma ( są tylko dzwony lub skręcone liczniki ).

Za rok będę , np. sprzedawał swoją Yamahę. Cena giełdowa takiej Babci to ok. 8000 zł. Za moją będę wołał 12000 zł. Jak chcesz to na Burgmanii możesz zobaczyć jak wygląda motocykl z 1996 roku i dlaczego taka cena :photo: .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...