Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kolejny chińczyk


rudy_56

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jak dla mnie to wytwór Pantheono- Foresighto- Chinese.

Pewnie przy cenie 4600 PLN na miejscu w Polsce, po homologacjach, transporcie i z zyskiem handlarza musi kosztować przy zakupie kontenera ok 500- 700 USD za sztukę !! Pewnie napewno także przy takiej cenie musi mieć powalaj?c? jako?ć ;)

My?lę, że chińczyki przestały się już w Polsce sprzedawać... Kuny i inne wynalazki mimo cen nie maj? wzięcia głównie dzięki marnemu serwisowi, który w przypadku tych pojazdów jest bardzo potrzebny. Warto zwrócić też uwagę, że oferta na allegro nie dotyczy pojazdów już sprowadzonych tylko zbierane s? zamówienia... pewnie trzeba wpłacić spor? zaliczkę i czekać ;)

Tak apropos chińskich produktów... Pare dni temu dostałem na maila test zderzeniowy jaki przeprowadzili niemieccy specjali?ci ADAC na nowym samochodzie terenowym rodem z Chin- Jiang Ling Landwind (cóż za dzwięczna nazwa ;) ).

Dwa filmy pokazuj?ce co? się dzieje z pojazdem były wstrz?saj?ce !tut . Samochód przy uderzeniu w ?cianę przy prędko?ci 60 km/h zachował się jakby był z papieru... żadnych stref zgniotu, siedzenia, deska, kierownica się połamały a manekin testowy został zmiażdżony ;) Warto wspomnieć, że terenówka nie była wielko?ci Suzuki Samuraj. Pojazd optycznie bazuje na Oplu Fronterze.

Komentarz ADAC był taki: Kierowca jad?cy t? chińsk? terenówk? nie ma najmniejszych szans na przeżycie w czasie uderzenia w ?ciane przy prędko?ci 50 km/h !! Od 20 lat nie spotkali?my się z tak złym wynikiem !!

Oto pozostałe komentarze:

> > duże terenówki

> >

> > "Chińskie 4x4 zdobywa 0 punktów w testach bezpieczeństwa"

> > Pierwszy samochód produkcji chińskiej maj?cy trafić na rynek

> europejski

> > otrzymał zero punktów - najgorszy wynik w historii testów

> bezpieczeństwa.

> > Jiang Ling Landwind został po raz pierwszy wystawiony na targach

> Frankfurt

> > Motor Show dwa tygodnie temu i jest już dostępny w Holandi,

> Niemczech

> oraz

> > Belgii. Samochód został uznany za awangardowy oraz symbol nowej

> inwazji

> > chinskich samochodów.

> > Ten dwutonowy samochód otrzymał zero (!) gwiazdek w crash testach,

> które

> > odbyły sie w zeszłym tygodniu i zostały przeprowadzone przez ADAC,

> > niemiecki klub automobilowy, który przeprowadza badania dla Euro

> NCAP.

> > "Ten samochód miał katastrofalne wyniki" - twierdzi rzecznik prasowy

> ADAC.

> > W naszej dwudziestoletniej historii żaden samochód nie zaprezentował

> się

> > tak fatalnie.Urz?dzenia pomiarowe wykazały, że szanse przeżycia

> kierowcy

> > przy uderzeniu czołowym z prędko?ci? 60km/h oraz przy bocznym

> uderzeniu z

> > prędko?ci? 48km/h s? minimalne. Prawdopodobne uszkodzenia klatki

> > piersiowej oraz głowy okazałyby się zabójcze z powodu braku

> jakiejkolwiek

> > ochrony (patrz filmy). "Ten samochód sprawia wrażenie

> zaprojektowanego

> w

> > latach 80 tych jeżeli chodzi o bezpieczeństwo" twierdzi Chris

> Patience,

> > przewodnicz?cy organizacji AA Motoring TRust.

> > "Zaczekamy na oficjalne wyniki Euro NCAP ale jeżeli okaż? się tak

> samo

> > złe, mamy nadzieję, iż ludzie dobrze się zastanowi? zanim kupi? ten

> > samochód".

Tak więc chińczycy s? jeszcze daleko za Koreańczykami czy Tajwańczykami a od Japonii dziel? ich lata ?wietlne ;)

Ps. Najbardziej podba mi się w tej aukcji ten dopisek:

"Wyprodukowano na licencji YAMATO"

Nie no... żeby to było oryginalne YAMATO to byłaby bajka ale podróbka oryginalnego YAMATO???? :P;);););)

Ja poczekam na oryginalne YAMATO i nie będę kupował nędznych "podróbek" ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

U nas by to autko wyklepali i bylo by jak noweczka ;) az troche sie gnie, no coz nie wazne grunt ze jest tani, wiec wroze mu w Polsce sukces ;)

Jiangling_Landwind_xxl_tcm8-126403.jpg

do tego jakie przestronne auto !tut

DSCN2258_xxl_tcm8-126409.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dokładnie Art te filmy mam zapisane na kompie... Kilka kamer, kilka ujęć i pokazany każdy element wnętrza i z zewn?trz ;) !tut ;)

Wygl?dało to... brrrrrrrrr ;)

Tym co to "co?" kupi? proponuję wykupić najwyższ? możliw? polisę na życie ;)

do tego jakie przestronne auto  ;)

DSCN2258_xxl_tcm8-126409.jpg

Eeejtam... czasem może będzie "trochę" ciasno i duszno ale od czego jest klimanlage? ;););)

Odnośnik do komentarza

u nich wszyscy jeżdza na rowerach i motorowerach , takze spokojnie ta terenowka sobie z nimi poradzi ;)

A tak jesli piszemy o cenach od stycznia wchodzi nowy civic cena najtanszej wersji ( z silnikiem 1.4 z jazza ) tylko 65 k ;)

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem czy ta epoka chinczykow przemija... Na targach w Mediolanie razem z Wojtkiem widzielismy multum tych sktuerow i motocykli, firmy sie mnoza bardzo szybko, a jak sie mnoza to znaczy ze zbyt jest.

Co do serwisow to chyba ktos mnie obraza , moj serwis nie jest marnej jakosci ;) to skutery sa kiepskie ;)

Odnośnik do komentarza
A najlepsza to w tytm chinskim 4x4  jest cena .......i to nie niska bo kosztuje on ok 100 k pln

Dokładnie, cena taka sobie.

Dziwi mnie tak straszny wynik chociaż Frontera i Montery( na tym sie wzrowano) tez nigdy nie były bezpiecznymi autami.

Test tego autka w uzyciu codziennym był w Auto Motor i Sport z zeszłego miesi?ca i gdzie? w TV widziałem.

Podsumowanie było takie, że w tym aucie wszystko sie odkręca i lepszym posunięnięciem byłoby dostarczenie tego auta jako zestaw do samodzielnego montażu ;);)

p.s

Nie jest to chyba pierwszy chińczyk (auto) na rynkach zachodnich.

Widziałem kiedys chińsk? kopie Land Crusiera z lat 90tych na Ebayu.

Odnośnik do komentarza
A najlepsza to w tytm chinskim 4x4  jest cena .......i to nie niska bo kosztuje on ok 100 k pln

Co ty mowisz, w Niemczech jest do kupienia za 15tys euro.

Bylo juz kilka programow TV o tym samochodzie, smiertelnie niebezpieczny, przy zderzeniu 64km/h kierowca nie ma raczej szans na przezycie, a mimo to ludzie go biora...

ADAC stwierdzilo, ze nawet Golf I byl bardziej bezpieczny, a VW Garbus na rowni z Landwindem.

Dodatkowo prowadzenie jest do dupy, bo Chinole nawet nie sadzili, ze ktos tym samochodem bedzie jezdzil po autostradach, jest po prostu zbudowany pod chinskie warunki. Jezdzi sie tym podobno jak ciezarowka sprzed 40 lat, ciagle korygowanie kierownica kierunku jazdy...

Nie mowie juz tu o takich "drobnostkach" jak test alergiczny, jesli ktos jest na to podatny to w tym samochodzie nie pojezdzi dlugo ;) , sam zapach plastikow jest podobno ciezki do wytrzymania... Ale skorki ma ;) , to juz sie nadaje ;) ...

Odnośnik do komentarza

Cena w Polsce to dokładnie 108 900 pln w wersji podstawowej, dostępny tylko w jednym miejscu w naszym kraju ;)

?ródło AMiS strona 62 nr 11/05

W te?cie adac dostal 1/16 przód i 12/16 bokiem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Co ty mowisz, w Niemczech jest do kupienia za 15tys euro.

Dokładnie już 100 dealerów w Niemczech oferuje tego "chińczyka" za *15999 eur.

Dzi? w TVN Turbo był program Motor Vision (pewnie będzie jeszcze powtórka), gdzie pokazywali nowo?ci z targów samochodowych i w trakcje prezentacji była wzmianka o Land Windzie (powiedziane było że z takim wyposażeniem i w tej cenie oferta wydaje się być rewelacyjna) i filmy z testów zderzeniowych ADAC.

Oto jedno ze stwierdzeń jakie zostały powiedziane w programi:

Przednie koła Land Winda przy uderzeniu w ?ciane wchodz? w gł?b karoserii łami?c deskę rozdzielcz? miażdż?c tym samym kierowcę. Air Bagi nic w tym wypadku nie pomagaj?. Karoseria składa się jak harmonijka. Szanse na przeżycie wypadku przy 60 km/h s? wręcz nierelane...

No to się "chinole" popisali ;)

* Nie wiem sk?d się bierze cena w Polsce za ten wynalazek w kwocie ponad 100 ty?. pln. 16000 EUR = 64000 PLN ! Chyba kto? tu chciał za dużo zarobić na tej jeżdż?cej trumnie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...