Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ranking sprzedaży maxi skuterów - Italia 2010.......... 2022


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, jak będzie się sprzedawać SW 600 w nowym opakowaniu jako SWT-600??

400 cm sprzedaje się tak sobie, ale jest troszkę lepiej niż ze sprzedażą Tmaxa ;)

Ps. Zybex, może Honda, będzie rozwiązaniem Twoich skuterowych problemów :lol: Nie koniecznie skuter, może być GL 1800 !sciana

Odnośnik do komentarza

O ile pamiętam, ten Malaguti ma kufer, w którym kaski ładuje się ... w poprzek pojazdu. To chyba jedyny skuter z takim "systemem". W tej sytuacji nie dziwne, że siedzi się na nim jak na fotelu w salonie (tyle, że oparć nie ma, ale jakby były, wcale bym sie nie zdziwił). Stoi (a na pewno stał, bo widziałem) w salonie na alei Krakowskiej koło Janek. Cena niestety odstrasza.

[...]

SUZUKI już jest poniżej jakości chińskiej!

Zybex.

Podejrzewam, że parę osób już zgrzyta zębami, ale jeszcze nic nie mówią. Ja chyba jestem bardziej wylewny, to palnę:

chyba ciut przeginasz z tą jazdą po Suzuki. Daj już spokój, proszę.

Mam dla Ciebie szacunek, jako starszego kolegi z forum.

Mam dla Ciebie szacunek, jako KLUBOWICZA.

Mam dla Ciebie szacunek, jako bardziej doświadczonego kierowcy.

Mam dla Ciebie szacunek, jako organizatora zlotu/ów, więc mogę tylko pył z Twoich butów zgarniać.

Rozumiem, Twoje rozgoryczenie sprawą "Króla" (rozczarowanie pojazdem i jeszcze większe potraktowaniem przez importera).

Było to wałkowane, masz podpis.

I już wystarczy.

Nie zalewaj każdego wątku, w którym się odzywasz, żółcią, proszę.

Sądzę, że parę osób myśli podobnie, ale nie śmie się odezwać z szacunku dla Ciebie. Ja mam często problemy z powodu, że gadam co wiem (a nie odwrotnie), ale pewnie podziękują mi w milczeniu, że ktoś to wreszcie powiedział.

Pozdro.

PS o mały włos nie stałem się posiadaczem Burgmana 200, jednak wybrałem Yamahę.

PS sporo osób ma taki pojazd jak miałeś Ty i nie mają tak paskudnych doświadczeń. Może jednak miałeś po prostu wyjątkowego pecha?

Ale pojechałem OT !

Odnośnik do komentarza
Dla mnie niesamowity, najpiękniejszy.

Nie spotkałem w Polsce, z serwisem nie powinno być problemów, Spidermax GT500 ma silnik Piaggio, reszta części pewnie z większymi problemami, ale też do dostania.

Gdyby była jakaś sensowna używka, to bym się nie zastanawiał, może warto poszukać w Europie?

Zgadzam się! Zaraz po empetrójce to jeden z moich faworytów :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No więc mamy zamknięcie roku rynku sprzedaży maxi- skuterów we Włoszech...

Niestety dane z grudnia nie są dobre... i choć nie ma takiego dramatu jak w październiku to spadek rzędu 32% budzi zastanowienie. Rzut oka na porównanie z latami ubiegłymi i danymi za grudzień:

mercato2010-12.gif

Nawet w najgorszym roku ostatniego dziesięciolecia, czyli w roku 2003 grudzień zamknął się sprzedażą maxi na poziomie 5185 szt.

Teraz TOP 15 sprzedaży w grudniu:

mercato2010top15-12.gif

No i najważniejsze dane zamykające rok 2010...

mercato2010top100-12.gif

208.481 sztuk sprzedanych maxi :P w roku 2010!

Nawet jak na kryzys i wspomniane spadki w poszczególnych miesiącach te dane robią nadal niesamowite wrażenie :P

Rekordzista sprzedaży Honda SH 300 ze sprzedażą blisko 14 tyś sztuk po prostu... :o

Żeby zobrazować w liczbach wspomnę, że w PL wszystkich motocykli sprzedano w 2010 roku niecałe 10 tysięcy sztuk!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Alessandro trochę póżno zobaczyłem Twoje pytanie o SPIDERMAXA.Tak się składa że jestem szczęśliwym posiadaczem tej "szkarady".Jak jesteś jeszcze zainteresowany tym :o to pytaj co cię interesuje :P

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mamy już w innym wątku dane o ilościach sprzedanych maxi we Francji... więc spójrzmy co się dzieje aktualnie na największym rynku skuterowym EU- Włochy.

"Liczby" za listopad nie pozostawiają żadnych złudzeń. Do tej pory dane z poszczególnych miesięcy roku 2011 kończyły się spadkami na poziomie 20- 40%... ale listopad okazał się tym rekordowym. Spadek sprzedaży osiągnął poziom -45,7% :)

Oto ilości sprzedanych skuterów w poprzednich latach i dane za listopad 2011.

mercato2011-11.gif

No i top modeli listopada.

mercato2011-11-top30.gif

T-max chyba pierwszy raz od niepamiętnych czasów wypadł poza 10tkę najlepiej sprzedawanych maxi. Powodów oczywiście należy upatrywać w pojawieniu się w salonach lada moment nowego modelu 530.

Czekamy na dane o zamknięciu roku 2011 i ogólne podsumowanie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

OK, mamy dane za grudzień 2011. Zgodnie z przywidywaniami wiekich róźnic w stosunku do listopada nie ma... poziom spadku zbliżony.

mercato2011-12.gif

Niemałym szokiem jest nieprzewidywany wskok na I-wsze miejsce top sprzedaży we Włoszech skutera marki Garelli !w00t

Cena za model o pojemności 150 wynosi ok. 2200 eur. Honda SH pomimo tego, że uwielbiana musiała spaść na 2gą pozycję. Powód... reaktywacja włoskiej marki Garelli i... oczywiście konkurencyjna cena. Coś czuję w kościach, że to taka sama "reaktywacja" jak w przypadku naszego Rometa :) .

A oto jak wygląda grudniowy bohater sprzedaży maxi we Włoszech. Tamtejszy rynek wchłonął aż 415 sztuk przez (mało ruchliwy i kryzysowy) miesiąc. Dla porównania adekwatny dla XO 150 model Suzuki Sixteen znalazł tylko 29 nabywców!

Garelli_XO_1.jpg

Dokładne dane grudnia z TOP 30

mercato2011-12-top30.gif

Ja Pier -Papier a GILERA NEXUS 500 ogony zamiata, na czym ja jeżdze ??? Kto chce kupic NEXUSA ????

Paweł... faktycznie dobrze nie jest :)

Modelu Nexus 500 w ogóle nikt tam nie kupuje.

Jedynie co, to jeszcze 300'tka mieści się w kanonach TOP 100 !w00t , jednak miejsce 85 tyłka nie urywa :)

TOP 100 sprzedaży w okresie styczeń-grudzień 2011

mercato2011-12-top100.gif

Odnośnik do komentarza

Zabijam się teraz w głowe że jeśli Nexus tak słabo wypada w rankingu dlaczego mają taką wysoką cenę . Mogłem jednak kupic YAMAHE T-MAX=a

Odnośnik do komentarza

Widać, że we Włoszech Honda rządzi dalej Piaggio i Yamaha razem z Kymco !winkiss. Widać, że Kymco People 300GTi pnie się w górę. Sądzę, że na wiosnę zobaczymy go w pierwszej ósemce... Co ciekawe Kymco Xciting 300Ri sprzedano 2,5 raza więcej niż 500Ri :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No więc mamy podsumowania roku 2011 i porównanie z latami ubiegłymi. Trend spadkowy nadal się utrzymuje ale warto się zastanowić czy to teraz są spadki czy w latach ubiegłych była mega hossa skuterowa :)

Przyznam szczerze, że niektóre liczby robią wrażenie !w00t

Np. sprzedaż T-maxów, maxi, który dla przypomnienia- nie jest skuterem budżetowym !w00t . Zresztą pozostałe liczby także budzą szacunek dla tamtejszego rynku... No cóż, Italia skuterem stoi !OKK

Przyjrzyjmy się więc rozbudowanej tabelce z liczbami łącznej sprzedaży poszczególnych modeli za poszczególne lata.

mercato2007-2011-top100_b.gif

Dane w słupkach lata 2007 - 2011

mercato2011.gif

Blisko 80 tyś. sztuk sprzedanej Hondy SH 300i ... ten wynik miażdży ;)

Odnośnik do komentarza

A moja na czwartym !TAZ !TAZ

Ale pierwsza trójka rozpieprza. No ale jak by nie było na miasto to niemal idealne maszyny - gdyby nie to, że lubie weekendzik w plenerze od czasu do czasu zaliczyć, to też bym coś krótszego niż Tmax zakupił !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sprzedaz SH we wloszech od kilku lat jest bardzo duzy a nie przeklada sie to na ilosc uzywek u nas z czego to wynika :)

Proste- Honda SH ma tam ogromny zbyt jako skuter nowy, więc używany także sprzedaje się na pniu. Poza tym nawet po drobnych szlifach jest naprawiany/"cerowany" i jeździ się nim dalej, bowiem akurat ten typ skutera jest we Włoszech traktowany stricte użytkowo a defekty optyczne nie mają większego znaczenia.

Takim T-maxem, AN 650 czy SW 400/600 jeżdżą częściej hobbyści, którzy po szlifie i wypłacie odszkodowania kupują nowy a ten przeszlifowany trafia na export... m.in do PL :P

Odnośnik do komentarza

jak tak dalej pojdzie to za 2-3 miesiace nie bedzie juz zadnych zestawien bo rynek zamiera kryzys straszny sam juz sie ogladam za przeprowadzka do kraju !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Sprzedaż przez pół roku prawie 90 tys. szt. to chyba dobry wynik. Integra zdobywa włoski rynek, tmax pozostaje w czołòwce a zacne sw600 zostają w tyle. ;-)

pozdrowienia ze SPA :-(

Odnośnik do komentarza

Myślę że to właśnie Tmax z 7023 sprzedanych sztuk jest "niekoronowanym królem" sprzedaży w I. W końcu takie Piaggio Liberty to zaledwie 125 ccm i kosztuje ok. 1/4 ceny Tmaxa :) .

PS. Zeby było cenowo podobnie to tego Liberty 125 musiałoby się sprzedać 28 tysięcy sztuk ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sprzedaż przez pół roku prawie 90 tys. szt. to chyba dobry wynik.

W porównaniu do lat poprzednich cały czas poważny spadek sprzedaży (- 36,7 % !!)... co nie zmienia faktu, że ilości są nadal nieporównywalne z jakimkolwiek innym rynkiem.

Intergra się pnie... ale t-max powala ;) Ja już w maju tego roku widziałem tyle 530, że aż drapałem się w głowę :)

Nie da się ukryć... włosi niezmiennie kochają t-maxa a aktualna sprzedaż 530 utwierdza tylko ten pogląd :)

Ps. Z tego co wiem w PL 530 sprzedało się do tej pory 4 lub 5 sztuk :Jumpy:

Odnośnik do komentarza

Włoski ranking sprzedaży maxiskuterów ciekawy, ale strona niestety przestała działać :notworthy:

Już działa

www.cyberscooter.it

Odnośnik do komentarza

Tmax i "Tmax new" jak zawsze rządzą :lol2: , bo Liberty 125 w wersji "na zakupy" :) nie ma co liczyć w zestawieniu maxi.

PS. Tmax i Integra, Zacna SW-T400, bo wszystko inne dwucylindrowe to tam margines błędu statystycznego :) ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...