Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wietnam 2023 i 2024


xmarcinx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wietnam od Hanoi do Sajgonu

Szykuje się fajna wyprawa. Potrwa miesiąc. Plan jest taki, żeby przejechać motocyklem z Hanoi na północy Wietnamu na południe do Sajgonu (Ho Chi Min), jadąc jak najbliżej granicy z Laosem i Kambodżą.

Myślałem i szykowałem się do tej wyprawy na rok przed pandemią. Następnie musiałem na dwa lata zapomnieć o temacie. Rok temu temat ożył.

Nie spodziewałem się, że ponownie pojadę ramię w ramię ze swoim przyjacielem Roztomiłym, ale tak się złożyło, że znowu dwaj siądziemy na motocykle i ruszymy w nieznane dla nas.

Przypomnę, że w roku 2015 ja i Andrzej zrobiliśmy niezwykle ambitną wyprawę trwającą 61 dni do Mongolii i dalej. Polecam poczytać wpisy na tym forum tutaj a także na moim blogu pod tym adresem. Myślę, że fajna lektura. No ale dość o przeszłości, czas na teraźniejszość.

Ruszamy 15 kwietnia. Lecimy z przesiadką do Singapuru i dalej do Hanoi. Tam pożyczamy dwa motocykle Honda XR150. Ruszamy na południe w trasę około 1800 km. Nocujemy w hotelach, jemy w restauracjach. Zwiedzamy i rozkoszujemy się drogą i otaczającą przyrodą.

W Sajgonie oddajemy motocykle. Odpoczywamy krótko. Lecimy do Kuala Lumpur w Malezji, gdzie spędzamy parę dni. Autobusem jedziemy do Singapuru. Zwiedzamy miasto i odpoczywamy przed powrotem do domu. Po kilku dniach lecimy do Polski.

Tak oto w kilku zdaniach można streścić nasz plan. 

Około 20 dni będziemy w podróży między Hanoi a Sajgonem. To jest esencja wyprawy. Ale w tej chwili najmniej można o tym pisać. Jest to bowiem niewiadoma. Nie wiemy jaka trafi się pogoda, jak sprawować będą się motocykle i w jakiej kondycji my będziemy. 

Przełom kwietnia i maja to statystycznie najlepsza pora roku biorąc pod uwagę północny i południowy Wietnam. Liczymy na łut szczęścia, jak zawsze. 

Będziemy zdawać relację z wyprawy w tym wątku. Poza tym będę pisał na swoim blogu. Zapraszamy do lektury.

IMG_1225.webp

IMG_1224.webp

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witejcie roztomili, znowu jedziemy z Marcinem, wspomnę że oprócz Mongolii byliśmy razem w Turcji, Petersburgu na Nord Cape w Norwegii. Przez Wietnam jedziemy trasą Ho chi Mina przez góry, trasa nadmorska to jedyna autostrada i pełna komercja. Nas interesuje coś innego, tzn. jak wygląda normalny Wietnam. Na pewno będzie większy kontakt z ludźmi, trochę bardziej surowo, dziko. Mamy po drodze kilka punktów do zobaczenia ale jesteśmy świadomi tego że wszystkiego nie zwiedzimy. Taki mamy plan co z tego da się zrealizować to się okaże, będziemy improwizować a to lubię najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Fajna wycieczka, sąsiedzi z mojego osiedla co roku podróżują po Wietnamie na skuterach i motocyklach
Zwiedzają kraj, śpią w miejscowych hotelach i jedzą na ulicy
Mówią że bardzo bezpieczny kraj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Andrzej  mam nadzieję, że będziesz pamiętać o naparstakach (jak tylko gdzieś je znajdziesz, mogą być na stoiskach z pamiątkami). Szczęśliwego pobytu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Super wyprawa!
Życzę bezpiecznej podróży i wielu niezapomnianych wrażeń.
Z niecierpliwością czekam na relację.

Odnośnik do komentarza

Marcin co do pogody pamiętam Foresta Gumpa Pewnego dnia zaczęło padać i nie przestało przez 4 miesiące. Doświadczyliśmy każdego możliwego rodzaju deszczu. Były małe kapuśniaczki i wielkie ulewy. Deszcz zacinający z boku i taki, co padał jakby z dołu w górę. Kurczę, lało nawet w nocy. Roztomili dacie radę piszcie czekamy na relacje i niech Wam świeci słońce

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Panowie, bezpiecznej , udanej i pełnej pozytywnych wrażeń podróży życzę. Czekamy na obfitą relację.👍

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witejcie roztomili, zaczynam podróż już dziś. Jadę Flixbusem do Warszawy. Jestem w Krakowie gdzie mam przesiadkę.

16814895455244827581858456055459.jpg

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, AndrzejMyslowiceS napisał(a):

Witejcie roztomili, zaczynam podróż już dziś. Jadę Flixbusem do Warszawy. Jestem w Krakowie gdzie mam przesiadkę.

16814895455244827581858456055459.jpg

Jakbyś nie był taki skryty, to bym wzienył urlopa i z kwiotkami z cidróf (richtig🤞) pociskł na tyn flajetboing😜

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 godziny temu, AndrzejMyslowiceS napisał(a):

Witejcie roztomili, zaczynam podróż już dziś. Jadę Flixbusem do Warszawy. Jestem w Krakowie gdzie mam przesiadkę.

16814895455244827581858456055459.jpg

A ze Sosnowca nie było połączenia do Warszawy? image.png.8e2ede5e489adaf34b36f330a4a0ed10.png

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.04.2023 o 11:20, xmarcinx napisał(a):

Tak oto w kilku zdaniach można streścić nasz plan. 

Macie jaja chłopaki! Szacun!👍

Odnośnik do komentarza

Wietnam jest bezpieczny, a ludzie bardzo uprzejmi. Zwiedziłem motocyklem Wietnam od Hanoi na wschód, północ i zachód do granicy z Chinami. (relacjonowałem na forum)

Panowie dobrej i bezpiecznej zabawy! Uciekajcie od głównych tras- tylko tak zobaczycie folklor 👍 

Naprawdę zazdroszczę i kibicuję 👏

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

O 8ej chłopaki wystartowali z Okęcia do Milano, jako pkt via.

5b52d10ddabeac1169990d941816334c.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...