Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zaprzyjaźnijmy się? PL-BY-RUS


Flash911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Nazywam się Andrzej. Mieszkam na Białorusi,  miasto Brześć. W naszym kraju nie są popularne skuter kluby, prawie nie znam nikogo.  Natomiast uczestniczę w burgman-club.ru.  Czołówka tego klubu jest w Moskwie.  Oraz dużo uczestników z Sankt Petersburgu.  Są kilka osób z innych miast,  no i ja,  oczywiście))). Większość korzysta z Burgmanow,  ale nie brakuje innych dwukolowcow. Na tym forum proponuję ustalić przyjazne relacje między klubami.  To doda smaczne rodzynkie po obu stronach granicy. Sam jeżdżą N650 trzy sezone,  oraz wcześniej miał YP400.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Witaj na Burgmania.net - PL !OK

Z tym ruchem motocyklowym to chyba nie jest tak źle na BY. Kiedyś na nasze pierwsze zloty w Rynii (Burgmania 2005 - 2007) wpadała ekipa z Białorusi. My też nie byliśmy krewni i zdarzało sie, że jeździliśmy na rewizyty !w00t :-> Burgmania na zlocie w Pińsku, sezon 2006

Odnośnik do komentarza

No właśnie.  Ruch motocyklowy u nas jest OK.  Ale skuterzysci nie są bardzo Organizowane.  W takim dużym mieście jak Brześć na drogach maxi skuter to jest rzadkość. Tak,  u nas istnieje fest. Ostanie wolne dni maju.  Co rok przyjeżdża kilku tysięcy na dwóch kółkach. Jedyn z największych festow w Europie. Oczywiście dużo gości z Polski.  Ale to dla wszystkich.  Maksow tam za mało. Czytałem wypowiedź z 2006 roku.  Ale moi drogi! Tyle czasu minęło! Dużo co zmieniło się. Obecnie już można wjechać bez wizy,  no pod warunkiem.  Moja propozycja dla burgmanii pojednanie duchowe między uczestnikami klubów. Wymiana informacji,  zaproszenia na zloty,  pomoc w  trasie oraz dużo innego!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
43 minuty temu, Flash911 napisał:

Ostanie wolne dni maju

No właśnie ostatnie dni maja to u nas przygotowanie do corocznego Święta, tj w tym roku 14 już zlotu maxi skuterów *Burgmania 2018* -> KLIK ... na który serdecznie zapraszamy !OK

Odnośnik do komentarza

Witaj Flash911, bywam w Białorusi ale na 4OO (samochodem).  Mam przyjaciół w Brześciu. Teraz jak nie potrzeba wizy do Brześcia można pomyśleć o przyjeździe na maxi.

Ładne okolice, park białowieski, twierdza brzeska, V fort, piwko w parku w knajpce "przy jeziorze" itd.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Cześć, oczywiście zapraszamy do Polski, a w szczególności na nasz doroczny Zlot Burgmania 2018. Prawdę mówiąc to do Brześcia nie jest daleko i sam chętnie bym się wybrał z kurtuazyjną wizytą. Może być nawet w maju.

Odnośnik do komentarza

Witam!  Właśnie,  planuje być obecny na tym festiwalu. Jednocześnie proponuję to uczestnikam burgman-club.ru 

Sprawa taka że nie każdy może tak wcześnie być zdecydowany na taki wyjazd.  Ode mnie to nie daleko,  ale z Moskwy to kawałek drogi. No i najgorsze to że większość boi się jechać do Polski. W szczególności takie zdziczenie musi zostać wyeliminowane.

 

Co do wizyty na Białoruś, to trzeba wcześniej załatwić "zaproszenie" od firmy turystycznej w Brześćiu.  Z tym to napewno nie będzie kłopotów. Wszystkie szczegóły są w ambasadzie lub konsulacie. Białoruś to bardzo przyjazny kraj dla miłośników dwóch kółek. Nie trzeba zwracać uwagę na państwowe przepisy.  To nieliczny drobiazg.  W każdym kraju są coś takiego co nie pasuje)))

 Przepraszam za błędy.  Nie na tyle dobrze znam polski.

12 godzin temu, Johny7205 napisał:

.... twierdza brzeska, V fort, piwko w parku w knajpce "przy jeziorze" itd......

 

 

Mieszkam kolo V Fort )))))))

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Piootr napisał:

Prawdę mówiąc to do Brześcia nie jest daleko i sam chętnie bym się wybrał z kurtuazyjną wizytą. Może być nawet w maju.

Piootr, ja też chętnie się wybiorę. Może będzie więcej chętnych.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 17.01.2018 o 14:32, Flash911 napisał:

Witam wszystkich! Nazywam się Andrzej. Mieszkam na Białorusi,

Cześć Andrzej !! Fajnie ,że zawitałeś na forum

Dnia 18.01.2018 o 01:24, Piootr napisał:

chętnie bym się wybrał z kurtuazyjną wizytą. Może być nawet w maju.

Proszę o informację jak polecisz ,może się podłączę na małą rundkę :) 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SzymonSeptic napisał:

Cześć Andrzej !! Fajnie ,że zawitałeś na forum

Proszę o informację jak polecisz ,może się podłączę na małą rundkę :) 

witaj na forum ! również rozważam taki wypad,  proszę o info, Szymon od nas jest bliżej do Brześcia niż do Zakopca

Odnośnik do komentarza
Dnia 18.01.2018 o 12:45, Flash911 napisał:

Witam!  Właśnie,  planuje być obecny na tym festiwalu. Jednocześnie proponuję to uczestnikam burgman-club.ru 

Sprawa taka że nie każdy może tak wcześnie być zdecydowany na taki wyjazd.  Ode mnie to nie daleko,  ale z Moskwy to kawałek drogi. No i najgorsze to że większość boi się jechać do Polski.

Witaj.Śmiało niech zajeżdżają koledzy z burgman-club.ru, jestem pewny,że żadnemu nic się nie stanie w naszym towarzystwie.Bac to się mogą co najwyżej bólu głowy następnego dnia po wieczorku zapoznawczym :drunk:

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Valdek_Tychy napisał:

Bac to się mogą co najwyżej bólu głowy następnego dnia po wieczorku zapoznawczym :drunk:

Valdek i tu masz 100% racji hi hi :D

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Valdek_Tychy napisał:

Witaj.Śmiało niech zajeżdżają koledzy z burgman-club.ru, jestem pewny,że żadnemu nic się nie stanie w naszym towarzystwie.Bac to się mogą co najwyżej bólu głowy następnego dnia po wieczorku zapoznawczym :drunk:

Zapraszamy. Dla nas największym zagrożeniem są niestety politycy.

Odnośnik do komentarza

Zapraszam na Dolny Śląsk :) a do Brześcia też bym się wybrał, najlepiej latem, przy okazji objazdówki Podlasia. Po Naszemu piszesz tak dobrze, jak żaden z nas po Białorusku :) Aha i nie słuchał kolegi, bo dużo jeżdżę po Polsce i jeszcze nie spotkałem żadnego polityka na swojej drodze ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przede wszystkim привет друг

Zapraszamy na nasz zlot, napisz kiedy u Ciebie będzie jakiś na pewno zbierze się ekipa chętnych i z przyjemnością się wybierzemy. Faktycznie od 2005 i 2006 minęło sporo czasu więc najwyższy czas nadrobić zaległości. :) 

A co do Białorusinów i Rosjan wpadajcie na nasz zlot przygotujcie tylko mocną wątrobę :) 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich ponownie! Nie aż tak często tu bywam,  ale z przyjemnością czytam komenty. Obecnie mam już 7 chętnych przyjechać na Burgmania 2018. Tydzień wcześniej odbędzie się fest w Brześćiu http://motobrest.com/   na który też wszystkich zapraszam.  Z mojej strony pomoc we wszystkim. Od 01.01.18 można wjechać do Białorusi bez wizy.  Warunki na  https://bezviz.by/pl/

Odnośnik do komentarza

Ogarnąłem temat bezwizowego wjazdu na terytorium Białorusi w związku z tym, że wybieram się do Brześcia w przyszłym tygodniu - tym razem na 4oo.

Temat jest prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie bezviz.by. Cały koszt zawierający ubezpieczenie, bilet wstępu do jakiegoś muzeum itd...kosztuje 50 zł.

Taki wyjazd turystyczny bezwizowy może być na 5 dni, tak że spoko. Poruszać można się w obrębie rejonu brzeskiego i puszczy białowieskiej. Też spoko.

Brześć trochę znam i mam tam dobrych znajomych.

Jeśli ktoś byłby chętny, możemy ogarnąć wypad za Bug.

 

 

Odnośnik do komentarza

Można do 10 dni.  Tylko że jak więcej niż 5 to potrzebna rejestracja. 4 rejona do spędzenia. Są takoż polskie firmy robiący wauczery. Minimalnie jedyn dzień wcześniej trzeba załatwić. 

 

Pzy okazji zapraszam na kawę /herbatę /coś mocniejszego))).  Zależy w którym dniu.  Bo nie zawsze siedzę w domu 

Odnośnik do komentarza

Witaj.

W latach 2004-2005 byłem w Brześciu instalując linie produkcyjną do pakowania kawioru ;) w  Santa Bremor.

Niestety miasta nie zwiedziłem, byłem tylko w nielicznych miejscach, praktycznie nigdzie bo 80% czasu (4 dni) spędziliśmy na terenie zakładu instalując maszyny do pakowania kawioru.

Pracowałem wtedy jako kierownik w firmie wytwarzającej maszyny do pakowania żywności, fajna i ciekawa praca, ciekawi ludzie.

Chętnie bym wrócił do Brześcia móc poświecić czas na jego zwiedzanie, piękne miasto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Waldek, ja mam obcykane przekraczanie granicy z BY bez wizy i inne bzdety związane z przejściem granicznym. Miasto i okolice trochę znam. Mam tam znajomych. Zresztą Andrzej (Flash911) też oferował się pomocą.

Od roku 2005 tam się dużo zmieniło, wyremontowali starówkę, zbudowali kawałek obwodnicy. Sporo się zmieniło.

Odrestaurowują też polskie zabytki więc jest co pooglądać w okolicy jeśli ktoś lubi takie klimaty.

 

Jak jesteś chętny to dogadujemy termin i lecimy za Bug na 2 lub 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Dnia 9.05.2018 o 21:49, Johny7205 napisał:

Waldek, ja mam obcykane przekraczanie granicy z BY bez wizy i inne bzdety związane z przejściem granicznym. Miasto i okolice trochę znam. Mam tam znajomych. Zresztą Andrzej (Flash911) też oferował się pomocą.

Od roku 2005 tam się dużo zmieniło, wyremontowali starówkę, zbudowali kawałek obwodnicy. Sporo się zmieniło.

Odrestaurowują też polskie zabytki więc jest co pooglądać w okolicy jeśli ktoś lubi takie klimaty.

 

Jak jesteś chętny to dogadujemy termin i lecimy za Bug na 2 lub 3 dni.

Ja jestem chętny, ale czy mi czas pozwoli to już inna para kaloszy :unsure:, ale nigdy nie mówię nie ;). Kiedy byś to planował ?

Flash911 ma być w Polsce na Zlocie Burgmani 2018r, można coś z nim ustalić, jeżeli w robocie u mnie nie będzie komplikacji (oddaje dużą budowę Hotelu) :wacko:, to lecimy i przydałby się ktoś jeszcze, tak 3-4 motocykle.

Pozdrawiam Waldek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...