Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jaki maxi skuter wybrać po?ba o poradę?


Gość sedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Czę?ć

Mam pro?bę o poradę który maxi skuter powinienem kupić. W marcu chcę zdawać prawojazdy kat A i na na wiosnę mam zamiar kupić sobie maxi skuter. Obecnie (od dwóch lat) jeżdzę Peugeotem Elyseo 50 tk? kupion? z salonu ale chcę j? sprzdać i kupić sobie większy skuter o większej pojemno?ci.

Moim marzeniem jest oczywi?ćie yamaha T max ale cena jest za wysoka a nawet roczniki 2 letnie s? za około 31.000 zł także bardzo drogo a poza tym ubezpieczenie jest także wysokie.

Maxi skuter który kupię będzie uzywany przez mnie głównie w mie?cie (Warszawa) ale lubię także wyskoczyć gdzie? z dziewczyn? na 50 -100 km od Wawy pozwiedzać zamki itp., dlatego my?lałem o zakupie maxi skutera. My?lałem o zakupie Kymco Xciting 500. Nowy kosztuje około 21.000 zł. a używane s? już za około 16.000-18.000 zł. Nie wiem czy to dobry wybór bo s? także skutery takie jak Suzuki Burgman, Aprilla Atlantic czy Piaggio X9 które s? troche droższe albo znacznie droższe od Xcitinga. Nie orientuje się czy te dwa włoskie skutery będ? lepsze i jako?ciowo i bezawaryjne w porównaniu do Xcitinga 500 który ponoć ma silnik i elemęty pochodz?ce od Hondy?, ale penie Burgman jest jako?ciowo lepszy?

Może na jazdę po mie?cie i trochę poza miastem wystarczy bym kupił np. Yamahę X max 250 ccm, i wówczas będę miał yamahę a nie kymco ale znowu z drugiej strony taka yamaha nowa kosztuje ponad 20.000 tys zł a za tak? kasę mam już kymco 500 ccm które jest większe i ma większy silnik?.

Jęsli mogliby?cie doradzić jaki skuter maxi wzi?ć pod uwagę podczas kupna czy co? japońskiego używanego ? czy może włoskiego czy może kymco bedę wdzięczny za podpowiedzi. !V

Odnośnik do komentarza

Widze, że chcesz wydać ok. 17 tys. zł.

Najlepiej mieć gotówkę i dopiero wtedy wybierać patrz?c na ceny i na ilo?ć floty jak? mamy w danym momencie.

Ja osobi?cie bym wybrał AN 650 lub 400 (mniejszych pojemno?ci nie ma sensu kupować za tak? kasę).

Moim zdaniem trzeba wsi??ć na każdy motor z osobna. Przejechać się nim kilka kilometrów i dopiero wtedy ostatecznie decydować. Na zdjęciach wygl?da fajnie, parametry nienajgorsze ale po przejażdżce okazuje się, że to badziew i jeĽdziłe? na czym? lepszym i może nawet i tańszym.

Czasu na odwiedzenie giełd masz aż nadto...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Widze, że chcesz wydać ok. 17 tys. zł.

Najlepiej mieć gotówkę i dopiero wtedy wybierać patrz?c na ceny i na ilo?ć floty jak? mamy w danym momencie.

Ja osobi?cie bym wybrał AN 650 lub 400

Pozdrawiam

AN650 za 17 tys to powodzenia życzę...

Ja bym najprawdopodobniej poszukał AN400 K3 w tej cenie kupisz dobry egzemplarz no ale ja nie mam długofalowych do?wiadczeń z innymi markami więc jako ujeżdżacz Burgmana pewnie nie jestem obiektywny.

Nie martw się, jest tu sporo do?wiadczonych ludzi, którzy niebawem pewnie Cię zasypi? propozycjami. Polecam tez użycie opcji "szukaj" oraz poczytanie testów których na stronie nie brakuje

P.S.

Wypełnienie profilu tez na pewno Ci nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza

Nie miałem potrzeby kupowania dużego pojemno?ciowo skutera ale gdybym nie miał motocykla na dalekie wypady za miasto to kupiłbym chyba Yamahe Majesty 400. Czytałem o niej prawie same dobre rzeczy. Ostatnio szukali?my tego typu skutera dla kolegi i powiem, że bardzo miło zaskoczyła mnie Aprilia Atlantic 500. Ma podobno fajnego kopa, mało pali i jest stosunkowo tania. Nie wiem tylko jak z czę?ciami do Aprilii choć podobno wła?ciciele sobie radz?. Generalnie musisz przegladn?ć forum bo takich pytań jak twoje było mnóstwo i ja też takie pytanie zadawałem jakie? pół roku temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

a co je?li chciałbym wybrać pomiędzy Xcitingiem 500 a Yamah? Xmax 250? rozważaj?c zakup nowego skutera?

którym "fajniej" sie jeĽdzi? czy xciting będzie miał dużo lepsze parametry tzn. przyspieszenie, prędko?ć, elastyczno?ć itp od yamahy? czytałem test Xmaxa i opisali go super, a co ze spalaniem, słyszałem że xciting pali dużo 6 l/100 km a yamaha Xmax tylko 4-4,5 l/100/km?, my?lę także o podrózowaniu z pasażerem i może xciting jest większy od yamahy i co za tym idzie kanapa jest także wieksza i pasażer siedzi się wygodniej? co o tym wszystkim my?licie?

pozdrawiam

sedzior

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Moim marzeniem jest oczywi?ćie yamaha T max ale cena jest za wysoka a nawet roczniki 2 letnie s? za około 31.000 zł także bardzo drogo a poza tym ubezpieczenie jest także wysokie.

Sk?d takie przewidywania? T- Maxa w należytym stanie z roczników 2001- 2003 kupisz już za ok. 4000- 5000 EUR... No chyba, że zależy Ci na wtryskowym po 2003 roku. Te s? trochę droższe ale i dużo rzadsze wsród używek. Ubezpieczenie OC jest takie samo za 250 jak i za 500 tke. AC wiadomo, zależy od warto?ci.

My?lałem o zakupie Kymco Xciting 500. Nowy kosztuje około 21.000 zł

Przesadzasz... nowy model po restylingu lusterek, model '06 kosztuje 19900 PLN.

Nie wiem czy to dobry wybór bo s? także skutery takie jak Suzuki Burgman, Aprilla Atlantic czy Piaggio X9 które s? troche droższe albo znacznie droższe od Xcitinga.

Ja wiem czy X9 jest droższy od Xcitinga? Używane X9 s? stosunkowo tanie. Wszystko zależy od egzemplarza. Oczywi?cie i jedne i drugie maj? swoje wady i zalety.

Może na jazdę po mie?cie i trochę poza miastem wystarczy bym kupił np. Yamahę X max 250 ccm, i wówczas będę miał yamahę a nie kymco ale znowu z drugiej strony taka yamaha nowa kosztuje ponad 20.000 tys zł a za tak? kasę mam już kymco 500 ccm które jest większe i ma większy silnik?

Znów błędne informacje. Nowy X- Max 250 kosztuje 18. 000 PLN czyli jednak o 2000 PLN taniej od Xcitinga 500.

Poza tym zgodze się, że Xciting jest większy i ma większy silnik jednak mimo większej mocy i pojemno?ci wcale nie jest dużo szybszy od X- Maxa. W moim odczuciu oba skutery maj? bardzo zbliżone osi?gi.

słyszałem że xciting pali dużo 6 l/100 km a yamaha Xmax tylko 4-4,5 l/100/km?,

Tu zgadzam się w 100%... dokładnie tak wygl?da spalanie w tych skuterach.

a co je?li chciałbym wybrać pomiędzy Xcitingiem 500 a Yamah? Xmax 250? rozważaj?c zakup nowego skutera?

którym "fajniej" sie jeĽdzi?

No tak, "fajniej" !V

A co to znaczy fajniej? Dla mnie fajniej to przede wszystkim bezawaryjnie.

Tutaj teoretycznie wygrywa Yamaha choć jak to będzie w praktyce pokaż? najbliższe lata. Na niekorzy?ć X- Maxa przemawia jego hiszpański montaż.

NajpierW musisz sobie odpowiedzieć do czego potrzebny Ci skuter.

Na miasto zdecydowanie wybrałbym Yamahę. Super zwinno?ć, poręczno?ć osi?gi.

Na trasy i do jazdy w duecie wybrałbym raczej Xcitinga, choć jego mały bagażnik nie zachęca do turystyki. Tutaj musi być dodatkowy kufer centralny.

Zreszt? co ja Ci będę pisał... poczytaj sam:

TEST XCITING 500

TEST X- MAX 250

Odnośnik do komentarza

Z tego, co widzę, nie nastawiasz się na wilek? turystykę, wobec tego najtrafniejszym wyborem jest chyba X-max. Chociaż za te pieniadze możesz kupić fajnego Burgmana 400 albo Majesty 400 (patrz dział ogłoszenia). Za tak? kasę odpu?ć B650. A Xciting??? Nie wiem, kiedy? chciałem go kupic, ale coraz bardziej wydaje mi się, że jego jedyn? zalet? jest cena. Jeżeli kupisz skuter nowy albo w idealnym stanie to możesz mieć pewno?ć, że z każdego z powyższych będziesz bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
My?lałem o zakupie Kymco Xciting 500. Nowy kosztuje około 21.000 zł. a używane s? już za około 16.000-18.000 zł. Nie wiem czy to dobry wybór bo s? także skutery takie jak Suzuki Burgman, Aprilla Atlantic czy Piaggio X9 które s? troche droższe albo znacznie droższe od Xcitinga. Nie orientuje się czy te dwa włoskie skutery będ? lepsze i jako?ciowo i bezawaryjne w porównaniu do Xcitinga 500 który ponoć ma silnik i elemęty pochodz?ce od Hondy?, ale penie Burgman jest jako?ciowo lepszy?

Używkę Xcitinga można nabyć poniżej 16 000 zł a co do jako?ci i awaryjno?ci - wcale XCiting nie odbiega od konkurencji ... znamy wiele przypadków nieprzeciętnej awaryjno?ci Burgmanów 400 i 650 a o włoszczyĽnie nie wspomnę ... więc jak trafisz na dobr? sztuke .... to każdy skuter może być rekordzist? w bezawaryjno?ci.

PS. Jak by Cię interesował Xciting za ok. 15.000 .... polecam się, na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Cze?ć

Najlepiej jakby? miał okazje przymierzyć się do nich !w00t ,bo tak naprawdę każdy wybór może być trafny !OK

ps.je?li byłby? zainteresowany AN400K3 daj znać .

pawel883

Odnośnik do komentarza
My?lałem o zakupie  Kymco Xciting 500. Nowy kosztuje około 21.000 zł. a używane s? już za około 16.000-18.000 zł. Nie wiem czy to dobry wybór bo s? także skutery takie jak Suzuki Burgman, Aprilla Atlantic czy Piaggio X9 które s? troche droższe albo znacznie droższe od Xcitinga. Nie orientuje się czy te dwa włoskie skutery będ? lepsze i jako?ciowo i bezawaryjne w porównaniu do Xcitinga 500 który ponoć ma silnik i elemęty pochodz?ce od Hondy?, ale penie Burgman jest jako?ciowo lepszy?

Używkę Xcitinga można nabyć poniżej 16 000 zł a co do jako?ci i awaryjno?ci - wcale XCiting nie odbiega od konkurencji ... znamy wiele przypadków nieprzeciętnej awaryjno?ci Burgmanów 400 i 650 a o włoszczyĽnie nie wspomnę ... więc jak trafisz na dobr? sztuke .... to każdy skuter może być rekordzist? w bezawaryjno?ci.

PS. Jak by Cię interesował Xciting za ok. 15.000 .... polecam się, na priv.

Pozdrawiam

!w00t

Odnośnik do komentarza
Gość kamilkaras

Witam ja na poczatek chcialem kupic sobie jakas 500 planowalem nawet xcitinga bo kwota jaka trzeba za niego zaplacic jest idealna co do jakosci i wcale nie gorsza jest ta jakosc w poruwnaniu z japonczykami ostatnie pol roku spedzilem we wloszech i uwiez mi mialem okazje pojezdzic prawie wszystkimi maxi skuterami jakie sa na rynku . uwazam ze jesli wiekszac czasu bedziesz jezdzil w warszawie 500 jest za duza a co dopiero mowic burgman 650 jest piekny ale ogromny szacuneczek dla wszystkich posiadaczy burgmanow 650 wedlog mnie idealna by byla jakas 250 co do marki to uwazam ze w tej klasie nie ma nic lepszego jak burgman i majesty yp wybor nalezy do ciebie osiagi wcale nie gorsze jak 500 mniejszy lzejszy wogole . ja w koncu zakupilem 2 letnia majesty yp 125 cud maszyna okazja i wogole i twierdze ze to jest ideal ale to kwestia gustu w miasto idealny szybki zwawy malo pali elegancki w trase troche moze i przy maly przydalo by sie 250 ale coz nie codzienn sie pokonuje odlegliosci rzedu 500km bo caly jego bak wyjezdzalem bez postoju spala 3-3,5 ma setke miesci 11 prosty rachunek ze srednia predkoscia 100km/h coz wiecej potrzeba nawet we dwie osoby . wybor nalezy do ciebie pamietaj tylko zebys nie mial efektu kwasnych winogron bo jest to okropne uczucie szczegolnie jesli chodzi o upragniony skuter pa pozdrwiam wszystkich oby do wiosny

Odnośnik do komentarza

!TAZ dzięki wszystkim za podpowiedzi i opinie, muszę najpierw zastanowić sie tak naprawdę gdzie w większo?ci bedę wykorzystywał skuter który kupię jak radził mi Mariusz i chyba w 90 % będę jeĽdził po mie?cie także Xmax wydaje się lepszym wyborem, z drugiej strony tez jak bedę chciał wyskoczyć za miasto na weekend np. na mazury to Xciting byłby lepszy i mnie i pasażerowie na pewno bedzie sie wygodniej podrózowało bo większy skuter..tak naprawdę muszę i?ć do salonów i przymierzyć się do obu skuterów bardzo dokładnie tak aby nie popełnić kolejny raz błędu (kupno peugeota elyseo) i wybrać optymalnego skuta... !winkiss

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

sedzior

Odnośnik do komentarza

czę?ć Jerry

zamie?ciłem ogłoszenie na tym forum o sprzedaży mojego peugeota jak chcesz to kontaktuj się ze mn? na mój email lub oczywi?cie na telefon bo mam lekkie problemy z poruszaniem się na tym forum nie wiem jak odczytywać prywatne wiadomo?ci wyskakuj? mi jakie? błędy itp.

zdjęcia mogę ci wysłac emailem który przy?lesz mi na mój email.

pozdrawiam

Sedzior

:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...