Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co robić w 2007?


Jerzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Chciałbym zaproponować – z dużym wyprzedzeniem – imprezę: zlot maxi-skuterów (wraz ich maniakami) w Szczecinie, w terminie: - od 04 do 07 sierpnia 2007.

Hasłem wywoławczym i okazj? spotkania się wła?nie w tym terminie jest organizowany zlot wielkich żaglowców: “The Tall Ships' Race 2007 Szczecin”. http://www.szczecin2007.pl/showpage?chapte...apterdest=42008 .

Jeżeli znaleĽliby się chętni do wzięcia udziału w takim zlocie, to uważam, że decyzja i deklaracja udziału powinna nast?pić raczej szybko – be czekania na ‘last minute’. Według wypowiedzi władz miasta oraz organizatora zlotu żaglowców w okresie tym spodziewane jest przybycie do miasta wyj?tkowo dużej liczby go?ci/turystów. Więc zwlekanie z decyzj? skutkować może problemami w znalezieniu miejsca/lokum – przynajmniej takiego, które będzie do zaakceptowania z uwagi na cenę, oferowane warunki lub lokalizacje czy dojazd.

Gdyby była akceptacja/deklaracja udziału osób zdecydowanych rzeczywi?cie do takiego zlotu w Szczecinie, to istniałaby możliwo?ć zagwarantowania bardzo fajnej (według mnie) lokalizacji na noclegi.

Niedawno temu odwiedziłem w obrębie miasta, doskonale zlokalizowany o?rodek campingowy:

http://www.investa.dk/Polish/camping_marina.htm .

- W pewnym oddaleniu od samego centrum;

- Nad jez. D?bie Małe – w pobliżu portu jachtowego;

- Przy drodze, która w prosty sposób ułatwia poł?czenie zarówno z centrum miasta, jaki z drogami ‘wlotowymi/wylotowymi’ do/z miasta;

- Przy każdym domku jest miejsce na zaparkowanie pojazdów, ale – według słów „recepcji” istniałaby również ewentualna możliwo?ć zamknięcia skuterów w hangarze.

- W obrębie o?rodka jest restauracja;

Ilo?ć dostępnych miejsc w tym o?rodku:

W domkach campingowych – 40 miejsc. Po dwa pokoje dwuosobowe – każdy z osobnym wej?ciem, z segmentem/szaf? oraz własn? łazienk?. Cena: 100,- zł/pokój/doba.

W dwóch dwukondygnacyjnych domkach-apartamentach po 6 miejsc (po dwa miejsca w dwóch pokojach w każdym domku) – 12 miejsc. „Apartamentowce” usytuowane s? przy brzegu i zapewniaj? wspaniały widok na jezioro..

Ł?cznie w domkach: 52 miejsca.

Istnieje jeszcze możliwo?ć rozbicia namiotów –dla ok. 40 osób.

Domki nie s? „pozagęszczane”, a na terenie o?rodka s? zarówno miejsca wyeksponowane na słońce, jak i zacienione drzewami. Wiem również, że być może istniej? tańsze campingi, ale ten zaproponowany ma – oprócz w/w - również swoje argumenty: domki s? stosunkowo ’?wieże’ tak na zewn?trz, jak i wewn?trz, a łóżka wydaj? się być wygodne i dostatecznie duże. Przy pewnej ilo?ci faktycznie zainteresowanych uczestnictwem istniej? pewne możliwo?ci negocjacji ceny.

Oczywi?cie sam zlot żaglowców nie powinien być ‘wył?cznym punktem’ ewentualnego zlotu skuteromaniaków. Powinien być uzupełniony o inne ‘punkty programu’. Np. kolega W?ski – jeżeli wolno mi ujawnić – wyraził zapytanie (zainteresowanie) o możliwo?ć zwiedzania fortu w |winouj?ciu. Można ewentualnie taki punkt wł?czyć do programu. Można również – obok np. zwiedzania samego miasta/okolic - rozważyć w programie wypad np. gdzie? do Niemiec.

Na dopracowanie ewentualnego programu pobytu/zwiedzania jest dostateczne ilo?ć czasu. A teraz pozostaje czekać na odzew /szybk? deklarację udziału/ rzeczywi?cie chętnych.

Pozdrawiam wszystkich

EDIT:

W tytule tematu winno być: ... „Czyli: skuterami na “The Tall Ships' Race 2007 Szczecin” – ale tytuł okazał się za długi.

Wydaje się, że system edytowania nie daje możliwo?ci na dokonywanie korekt w tym miejscu. Chyba, że opu?ciłem jak?? lekcję(?!)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Jerzyk

    31

  • dr.big

    17

  • Mareczek

    8

  • W?ski

    6

Top użytkownicy w tym temacie

bardzo fajny temat

połaczyć mozna cało?ć z objazdówk? po Drawieńskim pojezierzu

w tym roku kręciłem się w tamtych okolicach i jestem pod ciężkim wrażeniem. Widoki icie mazurskie - tylko turystów jakby mniej no i drogi kręte, pagórkowate i w doskonałym stanie - tylko ?migać.

Odnośnik do komentarza

Ciekawa propozycja !OK zapewne spora gromadka !happybth !tut !OK !tut !OK Burgmani/o 3miasto

Przybędzie w dniach 04-07sierpnia 2007 do Szczecina

Odnośnik do komentarza
Ciekawa propozycja !OK zapewne spora gromadka !happybth !tut !OK !tut !OK Burgmani/o 3miasto

Przybędzie w dniach 04-07sierpnia 2007 do Szczecina

Spora, spora, na dzień dzisiejszy jeste?my zainteresowani :D

Odnośnik do komentarza

Jestem jak najbardziej za, zwlaszcza ze do Szczecina mam "pare" kilometrow !happybth .

Chcialbym jednak nadmienic, ze wyjazd do Swinoujscia to jakies 110km, nie liczac przeprawy. Wyjazd do Niemiec staje sie raczej nierealny !tut ...

Lepiej przejechac sie naprawde tylko nad morze, zaliczyc Swinoujscie, Miedzyzdroje(Wolinski Park Narodowy - zubry i inne oraz klify, ktore nie jedza z reki !OK ), Dziwnow, ew. Trzesacz- Rewal i wrocic poprzez Wolin do Szczecina...

Bo na "zwiedzanie" bedzie raczej tylko sobota... A reszte czasu poswiecic na Szczecin.

PS. Na przelomie lipca i sierpnia, wszystkie drogi nadmorskie, jak i nadmorskie miejscowosci beda pelne "stonki ziemniaczanej", ktora odpoczywa latem nad morzem !tut .

Odnośnik do komentarza

Pawko jest za !!!

Co prawda jako "stonka" często jeżdże w tamte strony na urlopik ( Pobierowo ) ale zawsze autem z dzieciarni?, tak więc czas zaliczyć te okolice na 2oo.

Odnośnik do komentarza

Tak, tak, tak tym bardziej że bardzo podoba mi się ta czę?ć kraju, a jest dla mnie nadal nieodkryta.

Tylko żeby termin nie kolidował z rajdem ?więtokrzyski bo chyba będzie prawda Majon?

Odnośnik do komentarza

O, ...dziękuję,

...jak na jeden dzień po wysunięciu propozycji – i to jeszcze z tak dużym wyprzedzeniem przed „imprez?’ – to zaczyna mi się wydawać, że odzew jest ogromny. Sadzę st?d, że z całkowitym zapełnieniem miejsc w domkach na zasugerowanym campingu problemów być nie powinno. I słusznie.

Proponuje więc o konkretne/imienne zgłaszanie się chętnych do uczestnictwa w ‘imprezie’.

Proszę bardzo o wybaczenie mi wykazywanie w tym momencie (jak być może niektórzy mog? uznać) ‘nerwowo?ci’, ale proszę przyj?ć do wiadomo?ci: że nie zaproponowałem nie jaki? dowolny/przypadkowy termin lecz w okresie:

1. Szczytu sezonu turystycznego/urlopowego;

2. W terminie, w którym w mie?cie odbywać ma się wła?nie szczególnie duża impreza: ‘zlot żaglowców’ (jak czytam czasem w prasie lokalnej: ma z tej okazji przybyć do ‘1-miliona’ turystów – nie wiem oczywi?cie ile przybędzie naprawdę, ale ma być znacznie więcej niż w zwykłe wakacje!);

A więc w zwi?zku z podstawowym tematem/hasłem, które było Ľródłem do wysunięcia propozycji ‘naszego zlotu skuterowego’ spodziewane jest, że miejsca noclegowe w mie?cie i jego okolicach rezerwowane będ? i wyczerpi? się znacznie wcze?niej niż „w latach normalnych’.

Dodam za?, że przewiduję, że wypadnie ‘naszej grupie’ – je?li będzie taka wola -najprawdopodobniej minimum dwukrotnie przedostawać się do lewobrzeżnej czę?ci Szczecina:

1. Przynajmniej jeden raz: - tylko po to, aby pospacerować po nabrzeżach i pozwiedzać żaglowce oraz poogl?dać jakie? imprezy towarzysz?ce w ci?gu dnia (jakie? imprezy, , skorzystać z oferty małej gastronomii itp.);

2. Najprawdopodobniej ponownie (po ‘od?wieżeniu się’ na campingu) – o ile będzie nam odpowiadał proponowany przez organizatorów zlotu żaglowców wieczorno-nocny program artystyczny przewidziany program artystyczny, itp.:

3. gdyby ‘skuterowym zlotowiczom’ odpowiadało zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem: jaki? „ramowy program” –to już mieliby?my nawet ‘trzeci raz’;

Natomiast – z tego punktu widzenia - zasugerowany przeze mnie (chociaż osobi?cie miałem okazję ‘pomieszkiwa’ w tańszych) ‘nasz camping „Marina” wydaje się mieć swoje atuty:

1. korzystne położenie: tzn.: najmniejsza odległo?ć do pokonania;

2. prosta/nieskomplikowana droga do pokonania;

3. pod campingiem znajduje się przystanek autobusowy, zapewniaj?cy sprawny dojazd do tej czę?ci Szczecina, do której mieliby?my dojeżdżać. Jest to argument o tyle ważny, że na okoliczno?ć ‘zlotu żaglowców’ zapowiadane s? znaczne utrudnienia w ruchu pojazdów: wył?czenia z ruchu niektórych ulic, b?dĽ znacznego ograniczenia ruchu oraz możliwo?ci postoju pojazdów. Jeżeli ten ‘czarny scenariusz’ faktycznie spełni się, to może się czasem okazać, że będzie się nam bardziej opłacało czasem bardziej: zostawić skutery na campingu/w hangarze/, za? do centrum miasta udać się komunikacje publiczn?, a np. na ewentualny program zwiedzania miasta z przewodnikiem np. wynaj?ć autobus (ale to do póĽniejszej dyskusji).

W końcu, w przypadku, gdyby (niestety) okazało się, że liczba chętnych przekracza ilo?ć dostępnych miejsc w domkach o że nikt nie decyduje się na nocowanie w namiotach (własnych!) to wypadałoby ewentualnie zacz?ć rozgl?dać się za jak?? inn? lokalizacj?/campingiem (chociaż na równie dogodn? trudno liczyć) – i należałoby zrobić to zanim jeszcze duże firmy turystyczne przyst?pi? do realizowania miejsc ‘hurtem’, bo wtedy do będzie już za póĽno.

Wobec powyższego, uprzejmie proszę ‘skuterowe’ koleżanki oraz kolegów o przespanie się z tematem i spokojne przemy?lenie planu swego uczestnictwa w ‘imprezie’. Spodziewam się, że efekty tych przemy?leń ‘zmaterializowane’ zostan? raczej poważnych zgłoszeń uczestnictwa – z uwzględnieniem wyszczególnienia planowanych noclegów.

Jako kolejny krok, musieliby?my liczyć się chyba z ewentualn? gotowo?ci? wpłaty jakiej? ‘zaczepnej zaliczki’, gwarantuj?cej pewno?ć rezerwacji.

Uwzględniaj?c fakt znacznej odległo?ci dojazdowej dla wielu osób poddaje pod ewentualn? rozwagę, aby termin: 04.-07. sierpnia’07 traktować jako wył?cznie termin samego pobytu na zlocie. Natomiast – stosownie do możliwo?ci urlopowych oraz w przypadku braku ciekawszych innych planów – na dojazd oraz powrót zaplanować sobie dla komfortu i bezpieczeństwa dni: 03.- oraz 08-sierpnia. Z drugiej strony, znajomo?ć planowanego przez uczestników termin pobytu w Szczecinie pomocna będzie oczywi?cie przy kształtowaniu ‘propozycji zajęć’.

Na chwile aktualn?, to chyba byłoby dosyć rozważań i propozycji.

Oczekuję na materializowanie się zgłoszeń uczestnictwa zdeterminowanych na przyjazd.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny pomysł. Niestety ja nie mogę nic zaplanować z takim wyprzedzeniem, ale na dzień dzisiejszy jestem chętny na wariant last minute (może będ? jakie? wolne miejsca).

Odnośnik do komentarza

Tylko żeby termin nie kolidował z rajdem ?więtokrzyski bo chyba będzie prawda Majon?

Plebanku kolidowac nie bedzie poprostu z rajdu swietokrzyskiego pojedziesz na druga impreze mysle ze tydzien wystarczy Ci na przejechanie tej odleglosci !w00t .

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza

Bior?c pod uwagę następuj?ce aspekty:

- Wszystko co ostatnio zaplanuję nie udaje się.

- Mam antyszybki skuter

- Lubię Szczecin i ziemie wyzyskane

- I jeszcze ...zapomniałe co..skleroza

- Mam tam rodzinę

postanowiłem, ze chyba tuz po sylwestrze wyruszam, to może na czas dojadę. !w00t

Odnośnik do komentarza

Tylko żeby termin nie kolidował z rajdem ?więtokrzyski bo chyba będzie prawda Majon?

Plebanku kolidowac nie bedzie poprostu z rajdu swietokrzyskiego pojedziesz na druga impreze mysle ze tydzien wystarczy Ci na przejechanie tej odleglosci !w00t .

pozdr

majon

Poza tym, przecież z rajdu |więtokrzyskiego możemy zrezygnować... whist

Odnośnik do komentarza

Witam,

Powrót do w?tku głównego.

... a oto jak prezentuje się (czasami) camping MARINA:

otoczenie:

latem – ale to nie nasze(!) - http://img107.imageshack.us/img107/648/dsc024266ca.jpg

domki – jesieni? - http://img153.imageshack.us/img153/9801/dsc021231dp.jpg

ewentuanie domki zim? - http://img45.imageshack.us/img45/7940/dsc022558lu.jpg

oraz wnętrza:

domków - http://img114.imageshack.us/img114/6802/dsc086310ih.jpg

restauracji - http://img105.imageshack.us/img105/6668/dsc008340tm.jpg

Mam jeszcze kilka innych fotek: wnętrza domków, widok na port oraz schemat campingu (domki/pokoje ponumerowane). Nie wiem jednak, jak ‘zapodać’ je na niniejszym forum. Gdyby kto? zechciał się podj?ć pomocy w tym zakresie, do proszę o nr e-mail (np. na PM), to mógłbym przesłać fotki w formie zał?cznika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cieszę się bardzo , że Burgmania zaczyna bardzo profesjonalnie planować spotkania na kolejny sezon ... juz ostatnie spotkania pokazały , że w organizacji jeste?my the best..

Pomysł uważam za wspaniały, odległo?ć wprawdzie od wawy do?ć istotna - ale my?lę, że dla większo?ci nie - niemożliwa ...

Zgłaszma chęć swojego udziału , lecz nie deklaracje / to ze względu na termin do?ć odległy/ nie wiem co będzie za tak długo ...

Trzymam kciuki za impreze

Odnośnik do komentarza
Fajnie ze rodza sie nowe pomysly ostanio kapitalny pomysl przedstwil mi Banat ktory chce zmontowac nie duza ekipe BTC !piwko  dla fanow F1 czyli wegry i co Wy na to?

pozdr

majon

Myslalem nad tym juz laaata temu :D , jako ze dosyc dlugo ogladam F1. Jednak doszedlem do wniosku(po opowiesciach kolegow), ze lepiej przesledzic wyscig na RTL(z jakis 30 kamer rozstawionych na torze), niz siedziec w jednym miejscu i slyszec od czasu do czasu przejezdzajace samochody oraz widziec je przez 15 sekund -> nie wiedzac co dzieje sie na calym torze :P . Bo telebimy nie wystarczaja... Ale pomysl jest bardzo zacny, bo znam tez osoby ktorym sie bardzo podobalo.

Podobnie jest z MotoGP.

PS. Do Szczecina sie wstepnie zglosze, chociaz jest to srodek lata i ciezko teraz cos ustalic.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zbyt wczesnie zebym mogl sie deklarowac. Jesli nie wypadnie np wyjazd wakacyjny to czemu nie, chetnie wpadne do Szczecina. Choc nawet jeszcze nie wiem na czym, wiec co tu dopiero mowic ze pojade na 100 %. !piwko Ale pomysl OK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...