Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Film/Slajd dla kierowców !


Gość siwy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Prezentacja wprawdzie długa, ale bez większych problemów obejrzałam do końca.

My?lę, że powinni j? puszczać na wszystkich kursach prawa jazdy. Może wtedy młodzież, często pozbawiona wyobraĽni i rozs?dku, zastanowiła by się dwa razy przed wci?cięciem gazu "do dechy" zaraz po otrzymaniu "prawka".

Bardzo dobra prezentacja, powiedziana dobrym językiem i moim zdaniem "trafiaj?ca" do młodzieży. W końcu sama zaliczam się do tej "najniebezpieczniejszej" !scooter grupy wiekowej(18-24).

Odnośnik do komentarza

ja pierdykam..... mam 18 lat, 1,5 tyg zdane A a za 2,5 tyg egz na B.....

daje wiele do myslenia....

i mam nadzieje, ze jak kiedys zobacze dluga prosta, to przypomne sobie ta prezentacje.... !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Spokojnie puszczaj? to, tyle, że na szkoleniu redukuj?cym punkty karne w wawie. Dochodzi do tego własny komentarz pana Pasiecznego. A najfajniesze jest to, że na uczestnikach nie robi żadnego wrażenia. Musz? wysiedzieć swoje i tyle.

Osobi?cie mi się nie podoba podej?cie autora, że wszystkie wypadki wynikaj? z niedostosowania prędko?ci do panuj?cych warunków, a motocykli?ci to całe zło wcielone tego ?wiata. Nie bierze pod uwagę złego systemu szkolenia kierowców, nie patrzenia się w lusterka, plam oleju, nie sprz?tniętego piasku, po?lizgowych pasów na jezdnii czy też nieżyciowych ograniczeń. Można dłuuugo wymieniać. Tylko po co skoro mentalno?ci osób pilnuj?cych bezpieczeństwa tak łatwo się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No cóż Ravenka ma też trochę racji, jednak materiał napewno warto obejrzeć. Szczególnie polecam go tym, którzy za kółkiem dostaj? szaleju i wyładowywuj? nierozładowane pokłady adrenaliny przy jednoczesny u?pieniu kory mózgowej !tut Id?c tym tokiem my?lenia Rav, to wypadałoby cały ten kraj zbudować od nowa, ł?cznie z całkowit? wymian? (czytaj utylizacj?) osób rz?dz?cych. Wtedy moooże by się udało osi?gn?ć poziom powiedzmy... Węgier czy Czech.

Tak apropos naszych stróżów prawa. Ostatnio przeczytałem w A|, że nagonka na wszystkich tych, którzy mieli stare prawa jazdy była bezprawna i że ani policja ani nikt inny w państwie nie miał prawa wymuszać ich wymian okre?lonych terminem. Powód prosty- dokumenty praw jazdy, które były wydane jako bezterminowe były poprostu BEZTERMINOWE!

Naj?mieszniejsze, że policja przy kontroli zabierała takie niby stare prawka i kazała w trybie natychmiastowym zgłosić się po odbiór nowego blankietu, który oczywi?cie dodatkowo swoje kosztuje! !tut

Najlepszy był komentarz na koniec:

Po wydaniu decyzji przez trybunał konstytucyjny nasi stóże prawa s? teraz zdezorientowani i sami nie więdz? co maj? robić podczas kontroli. Zabierać stare blankiety czy nie zabierać?! :)

Ja pierd.... co za kraj.... :) !tut

Akcyzy za samochody nikt nie ma prawa pobierać a jest pobierana. Karty pojazdu najpierw kosztowały 500 PLN (ile wpłynęło nielegalnej $ do kasy państwa tego nikt nie wie!) a nie powinny kosztować więcej niż 75 PLN! Oczywi?cie teraz państwo zrobiło promocje w zamian za kolejny bezprawnie pobierany haracz, który zowie się recykling a opłata ta nie ma nic wspólnego z póĽniejszym złomowaniem aut! W sumie opłata rejestracyjna samochodu de facto zdrożała o 75 PLN!

Na górze kradn?, ci trochę niżej też! Naj?mieszniejsze, że wszyscy to robi? w ?wietle prawa i w danym momencie na legalu!

I jak przeciętny Polak ma i?ć ?ci?le z liter? prawa skoro widzi co się dookoła dzieje?!?! :)

Dobra easy, bo chyba zboczyłem z tematu ale przynajmniej się troche rozładowałem... !OKK

Odnośnik do komentarza
Spokojnie puszczaj? to, tyle, że na szkoleniu redukuj?cym punkty karne w wawie. Dochodzi do tego własny komentarz pana Pasiecznego. A najfajniesze jest to, że na uczestnikach nie robi żadnego wrażenia. Musz? wysiedzieć swoje i tyle.

Osobi?cie mi się nie podoba podej?cie autora, że wszystkie wypadki wynikaj? z niedostosowania prędko?ci do panuj?cych warunków, a motocykli?ci to całe zło wcielone tego ?wiata. Nie bierze pod uwagę złego systemu szkolenia kierowców, nie patrzenia się w lusterka, plam oleju, nie sprz?tniętego piasku, po?lizgowych pasów na jezdnii czy też nieżyciowych ograniczeń. Można dłuuugo wymieniać. Tylko po co skoro mentalno?ci osób pilnuj?cych bezpieczeństwa tak łatwo się nie zmieni.

Hę, Ravenko chyba patrzyła? na ten pokaz z negatywnym nastawieniem ?!

Przecież autor nigdzie nie sugeruje że wył?czn? przyczyn? wypadków jest nadmierna prędko?ć.

Owszem sugeruje, że czę?ć ich jest spowodowana jej niedostosowaniem do warunków

ale bardziej stara się wykazać, że skutki zależ? w ogromnej mierze wła?nie od niej.

Bardzo sugestywna jest tabela ?miertelno?ci w wypadkach, wide Niemcy i Polska. Wypadków 10 x więcej , a ofiar ?miertelnych znaaaacznie mniej. I nie jest to wył?cznie zasług? lepszych służb ratunkowych.

W naszym "chorym" ruchu drogowym występuje po prostu zjawisko "instynktu gonionego zaj?ca" jak nie jeste? pierwszy to znaczy że jeste? słaby !piwko

I rura, czy jest wolne czy nie. No i prędko?ci s? w efekcie w miastach wyższe niż na Niemieckich autostradach. No i niech się wtedy co? wydarzy, to już tylko ga?nice i worki foliowe s? potrzebne !!!

A tu jeszcze wł?czam telewizję TVN-Turbo i co widzę dupka Misztala, przepraszam Posła Misztala, który bezczelnie chwali się , że jeĽdzi szybko, acz bezpiecznie. Tak circa 300 km/h i nie ma żadnego pkt. karnego bo jak to mówi umie negocjować z drogówk? !!!!

A jego Pani stwierdza że Misiu jeĽdzi szybko i lubi się odegrać na takich co mu drogę zajeżdżaj? !!! Toż to jak kto jedzie 300 to, każdy nawet jad?cy 120 jest praktycznie nieruchom? zawalidrog? i należy takiego łobuza zepchn?ć do rowu.

Ale?my sobie parlamenarzystów wychodowali i on kandyduje na Prezydenta Łodzi !!!!

Boże patrzysz i nie grzmisz ?! Dlaczeeego ?!

Szkoda, że takich prezentacji nie ma na kursach podstawowych, że nie puszczaj? ich codziennie w telewizji, zwłaszcza w przerwach transmisji z meczy.

Wracaj?c do rzeczy, wypadki powstaj? nie tylko od prędko?ci, ale skutki ?miertelne tak E=mv2/2 i ta górna 2 decyduje. Czasem rzeczywi?cie te 20 km/h mniej może ocalić życie !

Tak, że jak kto? chce medytować nad tym pokazem to niech jeszcze raz popatrzy na zdjęcia skutków i wysłucha o tragediach rodzin, a potem pokiwa tylko głow? i zastanowi się nad swoim postępowaniem na drodze ?!

pozdrawiam

RobB. :):)

Odnośnik do komentarza

Mariusz spoko przecież to jest szkoła życia i przetrwania. I jak to mówi? czego Ja? się nauczy ....

A to wszystko przenosi się na drogi wolna amerykanka !piwko żadnych hamulców.

Jak to napisała Ravenka jak ogl?dasz z przymusu to jest inny odbiór ale my?lę, że i tak gdzie? w pod?wiadomo?ci u rozs?dnych osób co? zostanie.

Odnośnik do komentarza

Prezentacja naprawdę mocna, a dzięki temu zapada w pamięć i może pomóc w "okiełznaniu" demona prędko?ci. Przed kilkoma dniami w jakim? raporcie kto? z UE spojrzał na "nasze" wypadki z zewn?trz i powiedział to, co od dawna wiemy ale tkwi?c w bezradno?ci przemilczamy: przyczyn? takiego stosunku ilo?ci ofiar ?miertelnych do ilo?ci wypadków jest zła infrastruktura drogowa.

Tak, my ci?gle jeĽdzimy przez wioski i centra małych miasteczek, często na trasie wpadaj?c w obszar zabudowany widzimy jego koniec i tylko szerok? drogę może nawet z chodnikami. Kto tam zwalnia do 50? No ewentualnie ze 120 do 90. Tylko... jak tam przej?ć na drug? stronę tej "ekspresówki"?

A nieo?wietleni rowerzy?ci i piesi? A dzieci bawi?ce się nieopodal jezdni? A młodzież wracaj?ca wieczorem z potańcówy po "małym piwku"? A starsi ludzie powoli przechodz?cy przez nieo?wietlone jezdnie (bo pr?d kosztuje gminę)? Jak się uwolnić od tych potencjalnych ofiar wypadków? Według mnie tylko w jeden sposób - nie jad?c tam, gdzie oni s?.

Zaniedbania w budowie autostrad, które nie tylko pozwalaj? jeĽdzić szybciej, ale przede wszystkim omijaj? miejscowo?ci z ich wszystkimi "zaskoczeniami" dla kieruj?cych powinny być według mnie napiętnowane przez całe społeczeństwo a nie tylko ?piesz?cych się kierowców. Trzeba ludziom u?wiadomiać, że autostrady i obwodnice nie s? tylko dla kierowców. Że od nich, a nie tylko od umiarkowanej prędko?ci, zależy nasze bezpieczeństwo, czasem ŻYCIE.

No i już się boję, że nawet jak autostrady będ? to nie spełni? swojej roli: rachunek ekonomiczny sprawi, że cena przejazdu autostrad? będzie nie akceptowana przez kierowców. Będziemy więc wszyscy płacić nadal za pogrzeby i leczenie ofiar wypadków.

Trochę czarno się zrobiło... No to żeby się rozja?niło b?dĽmy jeszce bardziej ostrożni jad?c tymi drogami, które mamy i jako? to będzie... Szczę?liwych wyjazdów i powrotów dla wszystkich Burgmaniaków!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...