Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Uwaga, informacja, ostrzeżenie


Gość Raq

Rekomendowane odpowiedzi

opis przygody - może się omu? przyda.

jedzie sobie wczoraj skuteromaniak na rezerwie, już od dłuższej chwili :)

do ulubionej stacji cirka 3,0 km choć po drodze mija jedn? konkurecji. wydaje mu się, że dojedzie. po przejechaniu za nia około 0,5 km juz wie, że się pomylił - przed ?wiatłami skuter ga?nie. no tak nie dojechał. coż zawraca i poboczem pcha swojego rumaka lekko na siebie wkurw..ny. na stacji podchodzi do dystrybutora i postanawia wlać paliwko o większej liczbie oktanowej - o wdziecznej nazwie - żeby nie było kryptoreklamy - powiedzmy "Wigor". POdnosi w?ż z takim logo i mocno naciska klamkę. Troche chlupnęło i przestaje. Jednak nie zgadza mu się cena na wy?wiatlaczu i ....doznaje ol?nienia.

TAK...wlał olej napędowy- 1,7 l. Wkurw jeszcze większy i konsternacja tym bardziej. Zastanawia się już jak to zlać, gdy podchodzi mechanik z serwisu znajduj?cego się obok. Pyta co sie stało - po informacji mówi, że jesli to czterosuw i stosunek oleju do bęzyny będzie 1 do 5 nic się nie stanie. Skuteromaniak z lekk? niepewno?ci? pod?ża za rad? i dolewa "Wigoru" o liczbie 98. Z lekki strachem uruchamia rozrusznik i ... silnik zapala. Kopcenia nie stwierdzono, spadku mocy - nie stwierdzono, braku elastyczno?ci - nie stwierdzono.

Morał z bajki - zwracajcie baczna uwagę na oznaczenia na dystrubutorach.

i to by było na (sku)tyle... :)

Odnośnik do komentarza

eee tam.. ja znam stację benzynow? (nie jedn? w okolicach warszawy) na której podczas gdy zalewałem pantheona bezynk? EUROSUPER 95 ..dystrybutor zacz?ł przekłamywać na litrach :):)

Odziwo .. UWAGA .. na stacji o nazwie [NETYKIETA] do zbiornika 11l lejesz ponad 13! :)

pozdr,

mcse :)

Odnośnik do komentarza

tak

ja swojego czasu na stacji paliw o wdzięcznej nazwie BP, wlałem do opla corsy 52 l. choć bak ma co? okolo 45 -48l. "Ksiegowy" w aucie jeszcze sie nie awanturował mrugaj?c do mnie ze wskaĽników pomarańczowym ?wiatełkiem dystrybutora.

po zgłoszeniu obsłudze stacji o anormalnej pojemno?ci zbiornika próbowano mi wmówić, że tak mam być i pokazano mi jak?s naklejkę na dystrybutorze o certyfikacji.

po nastraszeniu policyj? - przeze mnie i (tak abym nie widział hehe...) zadzwonieniu do własciciela -przez obsługę- oddano mi pieni?żki za 10l paliwa.

ja sie ucieszyłem, ale co maja powiedzieć ci co tankuj? za 20-30 zł???

może to, że auto zaczyna im więcej palić???

ot taka to historia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...