Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bezpieczeństwo na skuterze


Gość Raq

Rekomendowane odpowiedzi

witka wszyskim.

w ?wietle ostatnich smutnych wydarzeń zacz?łem się zastanawiać nad zabezpieczeniem skutera przed skutkami gleby. w zwi?zku z tym chciałbym poznać wasze zdania i sugestie dotycz?ce wszstkiego tego co mogło by pomóc w niebezpiecznej sytuacji.

czy stosujecie crash pady, relingi i temu podobne zabezpieczenia. do "szlifierek" można znale?ć do?ć bogat? ofertę jednak nie spotkałem się z czym? dedykowanym do skuterów.

Odnośnik do komentarza

Masz na mysli ochrone siebie czy sprzeta :D ?

PS. Zwracam uwage na swoja osobe, ale do skutera nie dokrecam zadnego zbednego "bagazu". Relingi? Jesli sie to komus podoba, to czemu nie, ale ochrony to one raczej nie daja. No i zwroc uwage na ceny, lepiej kupic po upadku nowy plastik.

Zdaza mi sie, zwlaszcza przy tych upalach, wsiadac na skuter w krotkich spodenkach i koszulce oraz rekawiczkach. Przy szlifie bede mial wieksze zmartwienia od przerysowanych plastikow, a przy porzadnym dzwonie nie pomoga mi tez crashpady. Jazda jednosladem jest co prawda piekna, ale rowniez bardziej ryzykowna...

Odnośnik do komentarza

Witam ZSanowny kolego , moim zdaniem skuty stworzone s? po to aby swymi plastikami osłaniać kierowcę.Z do?wiadczenia po upadku na byłej 150 lewa strona byla do poprawki i żadne zabezpieczenia by tu nie pomogły .Plastiki skuta przyjeły cale uderzenie na siebie.U mnie ucierpiało ramiię , tego dnia byłem bez kurtki.JNWESTOWAĆ LEPIEJ W ODZIERZ I NIGDY NIE GLEBOWAĆ ;) .Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza

ok dzieki

s? to konkretne sugestie. relingi równiez mi nie leż?. chyba rzeczywi?cie pójdę

w stronę odzieży. w tej chwili w zasadzie tylko jeżdze w letnich strojach + rękawiczki

ale chyba po mału pora by zainwestować w jakie? protektory - dla siebie ;)

co do ryzyka - pewnie racja, jednak czy to nie dzieki temu ma sie to poczucie swobody, wolno?ci ;)

Odnośnik do komentarza

Niestety, nie zgodzę się z Wami.

Posiadam relingi,które wcale nie wygl?daj? Ľle, miałem praktycznie trzy gleby i dopiera ta ostatnia najpoważniejsza spowodowała pęknięcie plastiku ( jednego ) w miejsc u gdzie reling nie osłonił (koszt naparwy to około 40 zł). Je?li kogo? stać na kupowanie plastików jego sprawa. Mi się nie chce wydawać niepotrzebnie kasy.Tym bardziej,że czę?ć która bym musiał kupic wyceniaja na około 850 zł. A gdzie np. malowanie ?

Relingi uchroniły mnie praktycznie trzy razy :D

Ile kosztuj? plastiki każdy wie, nie każdy da sie potem zespawać.

Oczywi?cie przy mocnej bombie to nic nie pomoże,ale przy ?lizgach i upadkach jak najbardziej. Kwestia wygl?du to inna sprawa, rzecz gustu.

Ja mam i ich nie ?ci?gnę. W poprzednim nie miałem, lekki ?lizg i samo spawanie 100 + malowanie 400 . Relingi do mojego kosztuj? w granicach 300zł.

Oczywi?cie ciuchy swoj? droga.

A Ty sam sobie podejmij decyzje ;)

Odnośnik do komentarza

oczywi?cie masz swoje racje i głupota było by ich nie zauważyć.

jednak gdy dowiadywałem sie o relingi do YP-ki usłyszałem - około 800 pln, więcej - gdy na zamówienie wg. własnego projektu.

jak na razie wolę tak? kwote przeznaczyć na ubiór. poza tym o gustach się nie dyskutuje, lecz akurat mi osobi?cie nadmiar chromu przy :D nie zbyt sie podoba.

w końcu to nie !chopper ;)

jednak dziękuje za opinie

pzdr

R

Odnośnik do komentarza

no pięknie :)

i teraz jak się co? "nie - spodziewanego" przytrafi to

sam sobie będe winien :)

po co ja zakładałem ten temat :D mało mi było rozterek :P:P

w końcu nie chciałbym żeby YP-ka z Majesty stała się Rookery ;);)

Odnośnik do komentarza

Nie lubisz chromu? Nic prostszego :D

6 metrów rurek to około 30 zł, do spawacza według ?ci?gniętego z netu wzoru potem proszkowe malowanie max 200 zł i masz w kolorze skuta :D

Jak kto woli :D tak ma :D

i ze swojej strony kończę temat !V

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...