Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co kupić ?


Gość Enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taki temat na pewno na tym forum jest nie mało, ale mam nadzieje że nikt się nie obrazi o to że zrobiłem nowy :angry: ( co forum to obyczaj )

A więc tak nie wiem co kupić, mam do wyboru 3 następuj?ce maxiskutery a tylko takie wchodz? w gre ( na drugim moto zdrowo sobie poobijam, kilka miejsc więc drugie moto musi być wygodne !wchair ) :

Honda Pantheon 125 - wersja nie ta najnowsza, poprzednia. Sprowadzony z Francji w Polsce użytkowany może z miesi?c, naprawde zadbany, ładnie przygotowany i nie katowany bo znam wła?ciciela. ( nie wiem jak we Francji :) ) No i motorek z silniczkiem 2T Cena - co? koło 5000zł

Peugeot Elystar 125 - nie widziałem nie wiem o nim zbyt wiele, tylko że 2004 rok i cena koło 4000zł

Piaggio X9 - Tak jak wyżej, wiem tylko że sprowadzony z Francji i cena również koło 4000zł

Osobi?cie moim faworytem jest Pantheon bo najbardziej mi podchodzi wizualnie, ma piękny czarny lakier i nie wymaga żadnego wkładu ...

Odnośnik do komentarza

ja bym brał x9...ale to chyba dlatego ze pantheon mi sie troche znudził...ciekawe zreszt? z jakim silnikiem to x9 i czemu tak tanio (możliwe że to jaki? parch !wchair . Jestli chodzi o pantheona to naprawde polecam.zrywny i wygodny maxi ...na miasto idealny ale i w niedalek? trase fajnie sie wybrać.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pantheon w starym wypu?cie jak dla mnie ma jedn? wadę- 2T no i trochę sporawo pali. Poza tym bardzo sympatyczny skuter klasy "125".

X9... polecam test tego skutera na naszej stronie.

X9 Evo 250 ccm

Rzecz najważniejsza- za 4000- 5000 tpln od handlarza, który sprowadza skutery z Francji to możesz kupić najczę?ciej pojazd w stanie agonalnym lub mocno powypadkowy. Dobry kilkuletni egezmplarz X9 125 kosztuje na zachodzie nie mniej niż ok 1500- 1800 EUR czyli min. 6000 PLN! A gdzie zarobek handlarza, transport? !wchair

Polecam szczególnie wzmożon? czujno?ci... no chyba że lubisz scooter qpa adventure :angry:

Odnośnik do komentarza

ps jakies 90% sprowadzonych motorkow do polski jest w tak atrakcyjnych cenach ze nawet na zachodzie by sie bezproblemu sprzedały. Tylko jak oni znjduj? te okazje i jeszcze zarabiaj? na nich??? to własnie Mariusz wyjasnił

Odnośnik do komentarza

Mariusz czemu dla ciebie 2T to wada? wiem ze może troszke chodzi jak kosiarka i odgło? pracy silnika jest "?mieszny" ale nadrabia fajnym przyspieszeniem no i praktycznie bezobsługow? prac? (przynajmniej u mnie) dolewam tylko olej + benzine i latam !V

co do spalania to...4-4,5 wyssa...ale ja od jakich? 7000 km nie czyscilem ani nie regulowalem gaĽnika

Odnośnik do komentarza
ps jakies 90% sprowadzonych motorkow do polski jest w tak atrakcyjnych cenach ze nawet na zachodzie by sie bezproblemu sprzedały. Tylko jak oni znjduj? te okazje i jeszcze zarabiaj? na nich??? to własnie Mariusz wyjasnił

Dokladnie... przegladajac ogloszenia z cenami odnosi sie wrazenie, ze ceny w Polsce sa jakby ... nizsze !V . Pytanie tylko dlaczego :angry: ?

PS. 125-ki w D sa dosyc drogie, wynika to z faktu, ze 125ccm mozna jezdzic na "stare" samochodowe prawko, wydane ok. 1981roku?(nie jestem pewien).

Odnośnik do komentarza

No więc tak, niestety X9 odpada ze względu na to że jeszcze mam te 15 lat i na A1 musze poczekać, a rejestracja Piaggio na 50 odpada.

Pozostaje możliwy do rejestracji Peugeot no i uwaga zarejestrowany już na 50 Pantheon.

No i raczej pozostaje Honda... ( wizualnie Elystar mnie nie przekonuje !V )

Więc jak jest z cen? czy 5000zł to dobra cena za Pantheona z 2000r (naprawde ładny i zadbany ... ) i co z tym 2T ? W sumie już nie chodzi mi o spalanie, dĽwięk też mi nie przeszkadza ale interesuje mnie rzecz najważiejsza, a mianowicie AWARYJNO|Ć takiego silniczka ?

Odnośnik do komentarza

A co do tych sprowadzonych skuterów s?siad się tym zajmuję, a ceny u niego s? naprawde ?mieszne ale w jego przypadku (naprawde znam go bardzo dobrze, pamiętam jak jeszcze motorynkami handlował :angry: ) to nie chodzi o to aby sprzedać ładn? "kupe", czyli patrz na mnie nie ruszaj mnie !V. W jego przypadku sprawa wygl?da tak: Skutery (czasami motocykle) skupuje z lokalnych placów, gdzie głównie stoj? sprowadzane auta ale ostanimi czasy zaczęli sprowadzać moto . Kumpel po jakim? czasie handlowania pojedyńczymi skuterami zacz?ł je brać "hurtowo" czyli weĽmie z 5 sztuk odrazu, a czeba podkre?lić że ceny na tych szrotach s? naprawde czasem ?mieszne. Jednak on już nie bawi się w jakie? super przygotowanie skutera tak na "salon" tylko sprzedaję je dalej za równierz ?mieszne pieni?dze ( sprzedaje czasem, za dwa razy więcej niż na kupił, ale mimo to cena i tak jest bardzo atrakcyjna ) . Ci co kupuj? te skutery to w 90% handlarze, ludzie którzy robi? je już na gotowo ( z lepszym lub gorszym skutkiem, to zależy od handlarza, nie wszyscy się do tego przykładaj? ... ) a efekty ich pracy możecie ogl?dać na Allegro, otomoto itp.

Można by się spytać, czemu ten mój kolega sam ich nie przygotowuję odrazu, wtedy mógłby zarobić na jednym tyle co zarabia na dwóch, trzech . Chodzi o to że w ten sposób sprzedaję on skutery "na dniach", czasami po dwa dziennie !!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Enzo prosze edytuj posta nie dopisuj kolejnego.

Co sie tyczy kupna czegos wiekszego niz 50-tka to skoro nie masz prawa jazdy nie mysl o takich ktore sa rejestrowane z wiekszym silnikiem na 50-tke, bo to predzej czy pozniej i tak wyjdzie i bedziesz miec duuuuuze problemy. Karne tez, bo to przestepstwo.

Odnośnik do komentarza

A nie jest tak, że to ten co to rejestrował jako pierwszy po sprowadzeniu na 50, będzie miał ewentualne problemy ?

Pozatym, tak naprawde to i tak "mniejsze zło", bo do nie dawna plany były takie że sprzedaję ktm, i kupuje zarejetrowan? yz250f ..... przy ewentalnym złapaniu, również mógł bym mieć nie małe problemy ...

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze mniejsze problemy ma tek kto nie posiada prawka na "duzy" silnik, niz ten kto zostanie bez prawka zlapany na moto zarejestrowanym jako motorower....

Odnośnik do komentarza

też tak uważam ...pantheon zarejestrowany na 50 to chyba przegięcie...

sam jestem w trakcie zdawania A ...ale nigdy nie przyszło mi do głowy kombinowanie z rejestracj? na inn? pojemno?ć. w tym pierwszym przypadku to tylko wykroczenie - jazda bez uprawnień ,a w tym drugi może skończyć się nawet konfiskat? skutera.

Odnośnik do komentarza

Oczywi?cie masz racje, tylko widzisz moje miasto nie jest duże, faktycznie w takim Poznaniu, czy nawet troche mniejszym mie?cie mógł bym mieć problem ... a tu ? Wszyscy wszystkich znaj?, conajmniej 20% skuterów i motocykli nie posiada tablic ani ubezpieczenia ( nie wspominaj?c już o samochodach), powodem tego zjawiska jest pewnie to, że w samym mie?cie i okolicach jest mnóstwo szrotów placów itp. A 100 i 125 zarej. na 50 jest jak, pszepraszam za wyrażenie, nasrane i naprawde nikt nie robi problemów z tego powodu ... poza tym kole? od którego chcę skuter kupić podobno 3 razy był już "kontrolowany" (byłem ?wiadkiem tylko dwóch :) ) i nic, poczytali poczytali oddali i życzyli szerokiej drogi ...

Druga sprawa, załóżmy że kupuje tego yz i co, pewnego pięknego dnia nie uda mi się uciec (no bo przecież zatrzymywanie SIĘ nie ma większego sensu ... ) i problem ... hond? mnie zatrzymi? i jest tak jak mówiłem, może kiedy? będe miał pecha, kto? się przyczepi ale prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze, a 250'k? będ? starali zatrzymać mnie przy pierwszej lepszej okazji a jak już złapi? to "leżę i kwiczę" ...

Ale ogólnie macie rację, jest ryzyko ............. ech sam juz nie wiem :)

Na dzikim zachodzie kf, wild wild west !V

Odnośnik do komentarza

gdzie ty mieszkasz :) kup lepiej x9 i licz na to że cię jak to mówisz " nie zatzrzymi?" :) ale z hondy też będziesz zadowolony....zreszt? niewiem czy ten temat ma większy sens !V

Odnośnik do komentarza
Gość adslandrzej

A co je?li dojdzie do stłuczki albo co?,wtedy to już sie chyba kto? przyczepi że to nie 50tka.A gdzie ty chcesz przed policj? ucieka tak? pyrkawk?, no ale to chyba przez wiek 15lat.

Sorry za czarne scenariusze ale trzeba rozpatrzyc rózne opcje !V

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z rejestracja motocykla na 50-tke jest jak z jazda po pijaku, kazdy mysli ze mu sie uda, a predzej czy pozniej i tak wpadnie. Jazda bez balchy, no coz fajna rzecz, bez ubezpieczenia tez, do czasu az ty badz ktos inny w ciebie wjedzie. Odpukac oczywiscie. Mimo ze jestem motocyklista, w przypadku gdyby ktos w moje auto wjechal by na takiej "50-tce" we mnie nie mial bym nawet wyrzutow sumienia zglosic to na policje. Wlasnie dlatego ze uwazam ze po to sa uprawnienia i wiek wymagany zeby to przestrzegac. Poczekaj spokojnie az zrobisz prawko i ganiaj na legalu. Jazda bez OC tez super sprawa zwlaszcza dla osoby ktora musi z wlasnej kieszeni pokryc remont auta. Mala, czy duza miejscowosc, co za roznica skoro trafi sie przyjezdny i nie bedzie wiedzial ze wszyscy sie znaja. !V Pamietaj ze policja tez jest kontrolowana. Obys nigdy nie musial sie przekonac na sobie ze lepiej bylo poczekac.

Odnośnik do komentarza

1. Chwilecze ja wcale nie twierdze że jazda bez blach i ubezpiecznia jest OK! Ja poprostu mówie jak jest, a to nie znaczy ze pochwalam. Wręcz przeciwnie uważam że należy tępić :)

2.Nigdzie nie napisałem że chce uciekać Hond? przed policj? !!!!! (aż tak wybujałej fantazji to ja nie mam, chociaż jednego typa na Leadzie znam hehe ale to juz inna historia ... ) Więc proszę tylko przeczytać post jeszcze raz, uważniej

3. Zgadzam się, jest stłuczka, wypadek ( pfu pfu pfu ) i mamy problem, ale z tego co wiem, bed? się dobierać do osoby która go rejestrowała załatwiała przegl?d itp. a ja nawet odrazu nie będe jej przerejestrowywał ... Ja tam jestem dobrej my?li i przy odrobinie szczę?cia damy rade .... byle do 16 a ta już nie długo :)

Mimo wszystko dzięki za rady i przestrogi no i życzcie mi mase szczę?ci bo chyba podj?łem decyzje .... a wam życzę szerokich dróg, gumowych drzewek itp. itd.

a, no i musicie wiedzieć że będe w pełni ?wiadom grzechu jaki popełniam !V

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i super ze jestes cierpliwy. Sam kiedys docenisz jaka to frajda kiedy jezdzisz bo mozesz i nie boisz sie patrolu policji bo najwyzej moga wlepic ci mandat !V

A dobierac to beda sie i do urzednika ktory dokonal falszerstwa i do osoby ktora go rejestrowala i do nowego wlasciciela. Jedynie skuter ktory wygladem nie odbiega od 50-tki moze przejsc zwykla kontrole policji i to tez takiej ktora sie nie zna a to juz nie jest teraz takie oczywiste, bo mam kumpli policjantow ktorzy juz zatrzymali niedawno wlasnie runnera 180 rejestrowanego na 50-tke i zatrzymali pojazd. Na pewno taki pojazd nie przejdzie weryfikacji przy stluczce. Czego nikomu nie zycze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dosłownie przed chwil? się miałem telefon że kole? Pantheona sprzedać jednak narazie nie chce, bo skuter który mu się podobał i miał by sobie zaraz kupić jest sprzedany (X9'ka o której wspominałem na samym pocz?tku :) ).... .... .... może i dobrze :)

Tak więc znów zwracam się z porad? :)

Co polecacie z koniecznie, zaje**** komfortowych 50 ( zadnych speedfightow, aeroxow itp. itd. jak już mowilem moto od wrazen i obijania jajek juz mam :) )

A może Honda Lead, co prawda 100 no ale z tym już takich problemow bym nie miał, wiem że moze troche bieda je?li chodzi o wyposażenie ( z przodu bęben ... )

ale bardzo fajnie i przyjemnie mi się tym jeĽdziło .... ?

A co do tej frajdy z jezdzenia "na legalu" o której wspomniałe?, to masz rację chciałbym jej u?wiadczyć po tak naprawde jeszcze je nie do?wiadczyłem ... pierwsze dwa skuterki mialem w wieku 9-13 lat, potem przesiadłem się na 50 enduro ale znowu nie miałem karty ( minęło mnie zdawanie na karte w szkole, a niestety nigdzie indziej wyrobić jej sobie nie mogłem ... ale to juz druga sprawa ) a kiedy j? sobie zrobiłem ............. kupiłem ktm :)

Odnośnik do komentarza

no no...rozs?dny chłopak chyba jeste? :) ...wspomniałe? o Leadzie - tak się skł?da że miałem taki skuter i przyznaje że jest bardzo wygodny,nawet w dwie osoby - może to i żadny wypas - ale bezawaryjno?ć,je?li znajdziesz oczywiscie fajny egzemplarz. :)

Odnośnik do komentarza

Zamiast szukac wrazen na allegro zainteresuj sie pablosowym bet&winem. Skuter jest naprawde godny polecenia, jest cholernie wygodny, spory i calkowicie na poczatek wystarczajacy. Do tego dosc dynamiczny i nie wiele pali.

Kupmel zrobil nim dobrych pare km, a jezdzi nim z Legionowa do Wawy na uczelnie.

Nigdy nie narzekal a koles ma ze 120kg (oj spory misiek z niego) jak nie wiecej.

Odnośnik do komentarza

Fajne moto, tylko szczerze nie przekonacie mnie za zakup Kymko, czy innej tego typu marki, nie twierdze że to złe skutery po prostu mnie do siebie nie przekonuj? .... no i nie za tak? kase :) Ale z tego co widziałem egzemplarz ładny :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...