Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Promocja na kartę pojazdu ! Teraz tylko 75 pln :-)


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Miało to wej?ć od maja ale...

Oto najnowsze newsy o których informuje agencja PAP:

Opłata za wydanie karty pojazdu, rejestrowanego w Polsce po raz pierwszy motocykla, ma zostać od 15 kwietnia obniżona z 500 zł do 75 zł -dowiedziała się agencja PAP w pi?tek w ministerstwie transportu i budownictwa.

Obniżka opłaty jest skutkiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 17 stycznia tego roku. Trybunał orzekł wówczas, że przepis okre?laj?cy na 500 zł wysoko?ć opłaty za wydanie karty pojazdu rejestrowanego w Polsce po raz pierwszy jest niezgodny z konstytucj? i prawem o ruchu drogowym.

My?lę, że jak kto? aktualnie sprowadził jaki? jedno?lad to warto wstrzymać się z rejestracj? ten niecały miesi?c... 425 zyli zostanie w kieszeni :P

I co...? Nie tylko Media Markt robi obniżki :):P:)

Odnośnik do komentarza

No wła?nie też dzisiaj to słyszałem

Tylko teraz rozumiem to tak że skoro przepis został uznany za niezgodny z konstytucj? tzn że cały czas jego trwania był z ni? niezgodny a to zdaje się daje podstawę do roszczeń z tytułu NIESŁUSZNIE pobranych tychże opłat.

Ja np. bardzo chętnie odzyskałbym tę różnicę (sprowadzałem auto rok temu i płaciłem 500 za kartę oczywi?cie)

Pewnie będzie ciężko bo urzędasy zdaj? sobie sprawę z tego ile osób sprowadzało ostatnio do Polski pojazdy i jak ruszyłaby lawina takich wniosków to cienko widzę dziurę budżetow?. Ale jak znam życie to pewnie się niedługo ?miałkowie znajd? i będ? próbować. Będę pilnie ?ledził takie precedensy

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dobrze sie sklada, sprowadze sobie skuter :P . Cos sie moda zrobila na 2 skutery w profilu, to tez cos wpisze :P .

|wiat się kończy... Bigu kupił włoszczyzne :):):):):):)

Tylko teraz rozumiem to tak że skoro przepis został uznany za niezgodny z konstytucj? tzn że cały czas jego trwania był z ni? niezgodny a to zdaje się daje podstawę do roszczeń z tytułu NIESŁUSZNIE pobranych tychże opłat.

Moim skromnym zdaniem jest to mało realne... Zaraz powiedz?, że prawo nie działa wstecz a poza tym jakby mieli teraz każdemu wypłacić po 425 PLN (od wej?cia do UE sprowadzono do PL cały tabun pojazdów) to w Polsce musiałby nast?pić koniec ?wiata a w rz?dzie zrobili by sobie hara kiri :)

Odnośnik do komentarza
|wiat się kończy... Bigu kupił włoszczyzne

Trzymajcie kciuki zeby nie padal snieg, jutro jade po Leo i mam cale 12km do przejechania :P .

Odnośnik do komentarza
Tylko teraz rozumiem to tak że skoro przepis został uznany za niezgodny z konstytucj? tzn że cały czas jego trwania był z ni? niezgodny a to zdaje się daje podstawę do roszczeń z tytułu NIESŁUSZNIE pobranych tychże opłat.

Moim skromnym zdaniem jest to mało realne... Zaraz powiedz?, że prawo nie działa wstecz a poza tym jakby mieli teraz każdemu wypłacić po 425 PLN (od wej?cia do UE sprowadzono do PL cały tabun pojazdów) to w Polsce musiałby nast?pić koniec ?wiata a w rz?dzie zrobili by sobie hara kiri :P

Mimo uznania 500-złotowej opłaty za niezgodn? z polskim prawem, wła?ciciele nie maj? szans na zwrot nadpłaty za kartę w wysoko?ci 425 zł. Co do zasady wyroki Trybunału Konstytucyjnego nie działaj? bowiem wstecz.

:P

Łamanie prawa w ramach prawa to nasza domena.... :)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze o zwrot ubiegac sie moga na pewno ci, ktorzy sprowadzili pojazdy po 17 stycznia, czyli juz po ogloszeniu wyroku w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza

Jak kupiłem Atlantica to odrazu wiedziałem że będe rejestrował go dopiero w maju żeby nie tracić tyle forsy. Jednak byłem z tego bardzo niezadowlony ponieważ już 2 zlociki by mi wypadły (w moim rejonie), a teraz taka niespodzianka oby to była tylko prawda i nic znów nie nakombinowali :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Łamanie prawa w ramach prawa to nasza domena.... :)

Nasza domena to www.burgmania.net :):):)

Tak poważnie to w ogóle nie wierzę, że komukolwiek co? będ? zwracać... :)

Odnośnik do komentarza

Czekam od stycznia na ten dzień 15 kwietnia. :lol:

Wła?nie dzisiaj mój Burgman ma urodziny kończy 3 lata. :angry:

Pierwsza rejestracja 2003/04/10

Oby (PIS) rzutem na ta?mę czego? nie wymy?lił. :rolleyes:

P.S. Bemowo za parę dni.

1) Póki co pomykam na skuter ku Plecaczka ;) „MagdoLocie”

(nazwa skutera nadana przez Pidżama)

Odnośnik do komentarza

Tez czekam na zmniejszenie oplat za karte. Mam do zarejestrowania Leonardo 125, a placic 500zl za jeden papier to troche przesada przy takim "kalibrze".

Mam w zwiazku z tym pytanie: od czego rozpoczac proces rejestracji? Z samochodem jest to wizyta w Urzedzie Celnym, a z motocyklem?

I jeszcze jedno, czy dokumenty moga byc przetlumaczone przez tlumacza przysieglego z Niemiec?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Mam do zarejestrowania Leonardo 125, a placic 500zl za jeden papier to troche przesada przy takim "kalibrze".

Jaki "papier" ?

Człowieku... to jest profesjonalnie wykonana ksi?żeczka, podobna do Paszportu ! Pełen profesjonalizm ;) My?lę, że jak będzie kosztowała 75 PLN to będzie to prawdziwa okazja :angry::rolleyes:

Ja dzis za sam dowód do C1 zapłaciłem 75 PLN, że o tablicach nie wspomne ... :lol:

Od czego zacz?ć... Napewno od tłumaczenia dokumentów. Czy może to być tłumacz z Niemiec? Dobre pytanie... Hmm... wydaje mi się, że nie. Wydziały komunikacji wymagaj? aby na piecz?tkach tłumacza był podany nr. repetytorium tłumacza... czyli nr. który jest nadawany w RP.

Tłumaczenia wymaga Brief DE i wymeldowanie z DE. Umowe zrób w języku PL. Nikt nigdy się mnie nie pytał dlaczego jest po Polsku ale jakby się pytali to powiedz, że Niemiec był polskiego pochodzenia i dlatego spisali?cie umowe PL... ;)

PóĽniej potrzebne pierwsze badanie techniczne (chyba 150 PLN, na sam 200 PLN) i dokument ze skarbówki o zwolnieniu z VAT... oczywi?cie dokument 150 PLN ;).

Potem wydział komunikacji (koszty 120 PLN+ znaczki ok 10 PLN), dostajesz miękki dowód i po miesi?cu zgłaszasz się po twardy.

To chyba tyle...

EDIT> Wła?nie rozmawialem ze znajom? tłumaczk? i co się dowiedziałem.

Nr repetytorium to jedno ale problem leży w tym kto wydawał papiery tłumacza przysięgłego. Je?li były wydane poza terytorium RP to niestety takie tłumaczenie nie będzie honorowane przy pierwszej rejestracji w polskim wydz. kom. Uslyszałem, że zna taki sam przypadek z terytorium Nederland. Tłumaczka mieszkaj?ca w Holandi tłumaczyła papiery, które póĽniej w Polsce nie były honorowane. Sprawa nawet otarła się o jakie? s?dy i poruszone ministerstwa.

Co mi doradziła... żeby było taniej może przetłumaczyć to tłumacz (ka) z Niemiec ale oczywi?cie przy zachowaniu odpowiednich standardów tłumaczenia. PóĽniej z takim tłumaczeniem można się udać do tłumacza w Polsce aby tylko potwierdził "za zgodno?ć" i przystawił swoj? parawkę i "pieczarkę". Tak będzie o połowe taniej i szybciej.

Odnośnik do komentarza

Wiem, mam takie dokumenty, co prawda "profesjonalnie zafoliowane :( " ale wypisywane juz recznie dlugopisem. Przypominaja troche paszport z lat 80-tych :( .

W jednym z nich(motocykl), w rubryce najwiekszy dopuszczalny nacisk osi jest wpisana magiczna cyfra "2"(cokolwiek by to mialo znaczyc :lol: ).

Ogolnie bardzo nostalgiczny wyglad, dobrze pasuje do pojazdu zabytkowego :angry: .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Wiem, mam takie dokumenty, co prawda "profesjonalnie zafoliowane :( " ale wypisywane juz recznie dlugopisem. Przypominaja troche paszport z lat 80-tych :( .

W jednym z nich(motocykl), w rubryce najwiekszy dopuszczalny nacisk osi jest wpisana cyfra "2"(cokolwiek by to mialo znaczyc :( ).

Ogolnie bardzo nostalgiczny wyglad, dobrze pasuje do pojazdu zabytkowego :angry: .

Żeby było ?mieszniej w mojej aktualnej karcie pojazdu od C1, która została wydana w Poznaniu też wpisano cyfrę "2" podobnie jak w dowodzie rejestracyjnym.

Może chodzi o to, że nacisk dwóch osób... :lol:

Odnośnik do komentarza

No tak, ale u mnie moto ma 3 kola i jest dopuszczone do przewozu 3 osob :angry: . Najlepsze jest to, ze w papierach wpisano mi dopuszczalna ladownosc 918kg!!!(norma 300kg). Po mojej uwadze musialem przyjsc po paru tygodniach odebrac nowy. Nie ma to jak pelen profesjonalizm :lol: ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
No tak, ale u mnie moto ma 3 kola i jest dopuszczone do przewozu 3 osob :( . Najlepsze jest to, ze w papierach wpisano mi dopuszczalna ladownosc 918kg!!!(norma 300kg). Po mojej uwadze musialem przyjsc po paru tygodniach odebrac nowy. Nie ma to jak pelen profesjonalizm :angry: ...

Eee tam... to jeszcze nic. Jak kiedy? Artix kupował ode mnie Majesty i pojechali?my razem do wydz. kom to przemiła pani najpierw chciała potraktować Ypkę jako pojazd z silnikiem Diesla a póĽniej pytała czy to nie jest motorower bo w poprzednim wydziale nie wpisali tej rubryki w dowód :lol: Potem były walki o karte pojazdu, która niby była wydana ale tylko w teorii... kabaret :(

Ostatnio rafalek13c dostał wpis w dowodzie rejestracyjnym, że jego Ypka ma 36 KM :(

Ogólnie ciekawie jest w niektórych wydziałach komunikacji w naszym kraju :(

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam,

Co do rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy musi być tłumaczenie wszystkich dokumentów, ale składaj?c dokumenty w Urzędzie Skarbowym (w celu zwolnienia z VAT) dzielnicy Wola na Powstańców |l?skich nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Otóż, gdy pojazd jest sprowadzony z Niemiec TŁUMACZENIE NIE JEST POTRZEBNE. Może niedługo i Wydziały Komunikacji pójd? w ?lady tego Urzędu :angry: Oczywi?cie z z rejestracj? też czekam do 15 kwietnia.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Co do rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy musi być tłumaczenie wszystkich dokumentów, ale składaj?c  dokumenty w Urzędzie Skarbowym (w celu zwolnienia z VAT) dzielnicy Wola na Powstańców |l?skich nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Otóż, gdy pojazd jest sprowadzony z Niemiec TŁUMACZENIE NIE JEST POTRZEBNE. Może niedługo i Wydziały Komunikacji pójd? w ?Pozdrawiam wszystkichlady tego Urzędu

Widocznie pracownik Urzędu Skarbowego zna język Niemiecki

Jest to wyj?tek. :angry:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam wszystkich,

jestem po rejestracji mojego sqtera i informuję jakie koszty trzeba było ponie?ć rejestruj?c motocykl sprowadzony i rejestrowany w dniu dzisiejszym :lol:

urz?d skarbowy- 150 zł zwolnienie z Vat

wydział komunikacji :

- 7,5 zł znaczki skarbowe

- 114 zł opłata rejestracyjna

- 76 zł ksi?żka pojazdu

Trochę przeraziło mnie ogłoszenie o podatku recyklingowym od wszystkich pojazdów sprowadzonych w wysoko?ci 500 zł (zamiennik za ksi?żkę pojazdu) tak się domy?lam. Ku mojemu zdziwieniu po zasięgnięciu informacji w bardzo waaaaażnym pokoju ten podatek nie dotyczy motocykli. UFFFF...

Zobaczymy jak długo???

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza

Ja też dzi? byłem ... ale po 2 godzinnej kolejce okazało się że zapomniałem jednego głupiego tłumaczenia :DB) Ale dostałem wszystkie informacji od Pani z wydziału że koszt rejesracji to 190zł + 10zł wszystkie znaczki itp. Więc jutro jadę i najprawdopodobniej Atlanta będzie zarejestrowana :lol:

Odnośnik do komentarza

No i mój Burgman dostał dzisiaj numerek :lol: GD3403 i tabliczkę z napisem MARECZEK

Zrobiłem nawet pierwsz? przejażdżkę po obwodnicy Trójmiasta (na pocz?tek 160km/h)

I troszeczkę po Gdańsku. :D

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich,

jestem po rejestracji mojego sqtera i informuję jakie koszty trzeba było ponie?ć rejestruj?c motocykl sprowadzony i rejestrowany w dniu dzisiejszym :lol:

urz?d skarbowy- 150 zł zwolnienie z Vat

wydział komunikacji :

- 7,5 zł znaczki skarbowe

- 114 zł opłata rejestracyjna

- 76 zł ksi?żka pojazdu

A możesz jeszcze powiedzieć ile kosztować Cię pierwszy przegl?d (przed rejestracj?)?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Witam wszystkich,

jestem po rejestracji mojego sqtera i informuję jakie koszty trzeba było ponie?ć rejestruj?c motocykl sprowadzony i rejestrowany w dniu dzisiejszym :)

urz?d skarbowy- 150 zł zwolnienie z Vat

wydział komunikacji :

- 7,5 zł znaczki skarbowe

- 114 zł opłata rejestracyjna

- 76 zł ksi?żka pojazdu

A możesz jeszcze powiedzieć ile kosztować Cię pierwszy przegl?d (przed rejestracj?)?

Pierwszy przegl?d 150 zł

Pozdrawiam

Grzesiek

WF 1124 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...