Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Krzyżaki"


W?ski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zgodnie z wcze?niejsz? obietnic? rozpoczynam nowy temat o alternatywnym majowym wyjeĽdzie na ziemię chełmińsk?, tereny podbite kiedy? przez Krzyżków, a teraz czekaj?ce na oswobodzenie przez "dziarskich rycerzy na ich stalowych rumakach". :D

Z kilku możliwo?ci noclegowych wybrałem - wg mnie - najlepsz?. Jest to camping położony w lesie nad jeziorem znajduj?cym się kilka kilometrów od centrum Grudzi?dza. Z Warszawy jest tu ok. 240 km, z Gdańska ok. 120 km.

Podaję link z wszelkimi informacjami i zdjęciami

camping

Ceny noclegów podane na w/w stronie s? aktualne, a przynajmniej były dzisiaj rano. My?lę, że w rachubę wchodz? domki z łazienkami. :D

Maszyny można zaparkować przed domkami. :D

Ustaliłem w rozmowie telefonicznej z kierownicz? o?rodka, że na jego terenie - niestety - nie można rozpalić ogniska, w którym mogliby?my przypiekać potomków krn?brnych zakonników. Camping położony jest w lesie i to własnie dlatego...

Z o?rodka jest za to kilka metrów na plażę, gdzie wydzielone jest takie miejsce na ogień. Trzeba jedynie dogadać się z "gajowym Maruch?", coby drew dostarczył.

Nie ma [podobno] także na wyposażeniu grila [trzeba zabrać ze sob?]

Na razie nie dowiadywałem się o "zdolno?ci kulinarne miejscowego kuchty".

Opcjonalnie można zaczepić się na noclegi w inym miejscu, trochę bardziej oddalonym od Grudzi?dza. Podaję link

Rogozno Zamek

A teraz najważniesze.

Termin = 01 - 03 maja, z ewentualnym wcze?niejszym przyjazdem już w sobotę/niedzielę - do uzgodnienia, bo Pablos pisał co? o wyjeĽdzie do Ostródy.

Szefowa campingu powiedziała, że "ruchy" z rezerwacj? zaczynaj? się pod koniec marca, co oznacza, że miejscowi budz? się wtedy ze snu zimowego i s? pierwsze oficjalne zgłoszenia. Rezerwacja jest telefoniczna, nie trzeba z reguły wpłacać wcze?niej żadnej kasy, chyba, że będzie nas aż tyle iż zarezerwujemy większo?ć o?rodka. Wobec tego należałoby decydować się w ci?gu najbliższych 2 tygodni i rezerwować sobie domki.

Wszystkich chętnych do takiego wyjazdu - szczególnie tych, którzy podchwycili temat w lutym - proszę o zadeklarowanie się w tym w?tku.

Specjalnie nie podaję teraz żadnego "rozkładu zajęć obligatoryjnych i fakultatywnych", bo nie wiadomo ile osób się zadeklaruje.

Poza tym rozkład zajęć jest spraw? otwart?, uzależnion? od chęci i możliwo?ci finansowych. Powiem jedynie, że w planach jest zdobycie kilku okolicznych zamków, wyrżnięcie broni?cych ich załóg zakonnych, wyrżnięcie zakonnic - uuups, mi się powiedziało :D - dzieci nie czytać - ucztowanie do rana po trudach całodziennej walki.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • pablos

    25

  • W?ski

    24

  • Pleban

    12

  • pidzam

    12

Top użytkownicy w tym temacie

Jak kto? kiedy? mawiał , "Jestem za a nawet przeciw" deklaruję swoj? skromn? osobę wraz z moj? drug? połow? Agnieszk? ( nie wiem jeszcze czy na jednym skuterze przybędziemy czy na dwóch) jeżeli choroba nas nie zmoży czy głod jaki? paliwowy, b?dĽ też inne wydarzenia losowe.

PS. W?ski tak jak wspomniałem można by rozpocz?ć Nasz rajd np. od Ostródy albo na niej skończyć ... weekend zaczyna się już 28.04 (pi?tek) a kończy 3.05(?roda).

W Ostródzie odbywać się będzie 1-3 zlot motocyklowy " u Papy".

Z RogoĽna do Piławek to tylko 86 km

Więc stukajcie co i jak ??? ewentualnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
"dziarskich rycerzy na ich stalowych rumakach". :D

Widzę że rezerwację wstępn? już przeprowadziłe?

9.jpg

:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza

Jak widać na zał?czonym zdjęciu, o?rodek posiada "standardy europjskie". Specjalnie go wybrałem przewiduj?c liczne przybycie emerytów, rencistów, osób z problemami gastrycznymi i wszelakiego "rycerstwa po przej?ciach", maj?c nadzieję, że ułatwiony dostęp do latryny pomoże wielu z nim. :D

Na specjalne zamówienie - czerwone wiaderko z przykrywk? znajdzie się przy każdym koju :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jestem za!Osrodek sprawia korzystne wrazenie,nawet ceny przyjazne srodowisku.

Jesli nie bedzie zadnego kataklizmu,pandemii lub powszechnej mobilizacji bedziemy na 100%.

Co bo zlotu motocyklowego proponowalbym wypad jednodniowy np.2-go zeby nie zmieniac miejsc zakwaterowania,my prawdopodobnie bedziemy w terminie 01-03.05.

Drzyjcie Krzyzacy-wytniemy zakonnice,sprzedamy zakonnikow i zgwalcimy wasze konie.

Pozdrowienia rycerz Pidzam z Zadupia.

Odnośnik do komentarza

Temat jak pisałem wcze?niej godny uwagi, i będziemy na 90% w terminie 1-3.05 (z m? niew?tpliwie ładniejsz? połow?). Deklarację końcow? złożymy w przeci?gu paru dni.

Je?li chodzi o wypowiedĽ Pidżamy to zdecydowanie rezygnuję z gwałcnia koni a tym samym zastanawiam się na sensowno?ci? wycinania zakonnic.

Odnośnik do komentarza
Bzzzzzz

Komary jad? na 99% w terminie 1-3.05 :D . Oby do wiosny :D

:D:D:D

Pozdrawiam Komar.

Komary jad??

W takim razie nasza obecno?ć wzrasta do 99,5% :D

Odnośnik do komentarza

Widzę, że pomysł zainteresował kilka osób !

Wobec tego w poniedziałek skontaktuję się z kierownictwem o?rodka [wnioskuję, że tam zrobimy bazę] i wstępnie zarezerwuję jak?? partię domków położonych blisko siebie. Przyznam, że sam dokładnie nie wiem ile jest miejsca do spania, ale kojarzy mi się co najmniej kilkana?cie "lepianek".

W przypadku konkretnych rezerwacji noclegów proszę dobierać się parami, trójk?tami, czworobokami, [gwiazdami pięcioramiennymi ?], czy też jakby to nazwać inaczej - wg upodobań :D , żeby potem nie było, że kto? chciał gwałcić konie, kto? zakonników, a kto? zupełnie co? innego i s? jakie? nieporozumienia. Żeby potem nie było na mnie !

No to robimy listę obecno?ci.

  • 1 = Pidżam z Pidżamkami [nie wiem ile ł?cznie sztuk]
  • 2 = Komary [R]
  • 3 = Plebanki [o, jak ładnie brzmi... i kojarzy się z zakonnicami !] [R]
  • 4 = Magdu?ka i Mareczek [R]
  • 5 = Pablos i Agnieszka [R]
  • 6 = Marcin Z (?)
  • 7 = Kacza
  • 8 = slawek_jaro + plecaczek
  • 9 = Czoper + Cinek + plecaczki [R]
  • 10 = W?ski [R]
  • 11 = reszta S3M w ilo?ci ok. 7 osób
  • 12 = Marcel i Justyna
  • 13 = Maximus i Spinka
  • 14 = Ojciec Dyrektor
  • 15 = Dacja
  • 16 =
    [R] = zrobiona rezerwacja

Oczywi?cie lista 10-punktowa nie oznacza, że taki jest limit miejsc.

W najbliższym czasie postaram się już sprecyzować jaki? wstępny plan podbojów [i gwałtów], żeby potem nie było, że z nudów to nie pozostaje nic innego do roboty jak tylko opróżniać z trunków lochy zdobytych zamków krzyżackich. Czekam także na Wasze propozycje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zaatakujmy Malbork please! wiele razy tam byłem ale mnie nie wpu?cili więc może teraz się uda B) ,fajne ruiny s? też w Mor?gu a i o olsztyn wypadadało by zahaczyć jak co? mi wpadnie do głowizny do stuknę też robię zwiady palcem po mapie :P .

Do wiosny oby do wiosny Waćpanowie i Waćpanie.

Odnośnik do komentarza
Gość slawek_jaro

Witam! Pomysł zapowiada się wspaniale.Deklaruję swoj? obecno?ć z plecaczkiem.

Pobyt od soboty do ?rody.Oczekuję na info w sprawie rezerwcji noclegów.

Pozdrawiam Sławek i Go?ka

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wcze?niej, w przyszłym tygodniu podam informacje dot. ilo?ci domków, miejsc do spania i rezerwacji.

Poza tym niech każdy zadeklaruje się wstępnie w jakim terminie planuje pobyt. S3M pisało o 3 dniach tj. 01 - 03 maja i wła?ciwie tego terminu także chciałem się trzymać.

Pablos zaproponował odwiedziny w Ostródzie na zlocie "U Papy", co - zgodnie z sugesti? Pidzama - aby nie przenosić się z jednego miejsca noclegu na inne, można by zrobić przed najazdem na Grudzi?dz. Czyli "po drodze" do Krzyżakowa, w dniu 30 kwietnia [niedziela] zawitać do Ostródy, posiedzieć trochę, a wieczorem przyjechać do obozowiska w G-dzu. Propozycja do rozważenia przez wszystkich.

Poza tym - Malbork. Osobi?cie jestem za, bo byłem tam tak dawno, że nawet już nie pamiętam. Wła?ciwie jestem za wszelkimi Waszymi propozycjami spędzenia czasu "w siodle". Co prawda mam już kilka pomysłów na to, gdzie Was wyci?gn?ć, ale muszę to jeszcze dograć i ustalić, czy w długi weekend w pewne miejsca w ogóle nas wpuszcz?.

Pidzam - napisz mi, czy w ramach zeszłorocznej imprezy w Chełmnie byli?cie na zamku w |wieciu nad Wisł?. Ogl?dałem zdjęcia i wydawało mi się, że jedno z nich zrobiono Ci na tamtejszej wieży [na szczę?cie bez pokutnego worka i pochwy od miecza zawieszonej na szyi na konopnym sznurze :) ]. Je?li tak, to ten punkt programu będzie możliwy do pominięcia.

To na razie tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pidzam - napisz mi, czy w ramach zeszłorocznej imprezy w Chełmnie byli?cie na zamku w |wieciu nad Wisł?.

To może ja odpowiem za Pidżama :P

Tak, zgadza się na zamku w |wieciu byli?my ( w ramach imprezy w Chełmnie) i nawet na wieżę się wdrapali?my B)

Odnośnik do komentarza

Informacja dot. spania.

Na terenie campingu znajduje się 8 domków 4-5 osobowych składaj?cych się z dwóch pokoi i tzw. salonu, oraz łazienki i aneksu kuchennego. W pokojach s? po dwa łóżka + jedno w "salonie". Taki "apartamentowiec" kosztuje 90 zł za dobę, czyli na osobę wychodzi po ~20 zł.

Do tego dochodzi kilka domków 2-3 osobowych, jednopokojowych i bez łazienki. Czyli jak pogoda będzie kiepska, to trzeba latać "na golasa po mrozie" do najbliższej współnej latryny i prysznica. Te przybytki s? oczywi?cie dużo tańsze.

Na terenie campingu jest mała restauracyjka, gdzie można będzie zamówić jedzenie - całodzienne lub wybrane posiłki. Ceny - jak mnie zapewniano - przyzwoite [w tamtych okolicach w ogóle wszystko jest tańsze niż np. w Wawce].

Wstępnie zarezerwowałem na potrzeby naszej wyprawy 4 duże domki, czyli na 20 osób, w terminie od soboty 29.IV. Na razie było mniej więcej tylu chętnych i kilka osób miało zamiar przyjechać od tej daty. Nie ma jeszcze żadnych innych rezerwacji, ale kierowniczka stwierdziła, że -tak jak pisałem już wcze?niej- ruchy zaczn? się na przełomie marca i kwietnia.

Je?li kto? z Was będzie sobie rezerwował domek, niech powoła się na hasło "Burgmania" i wspomni, że to chodzi o grupę na skuterach. Co do ilo?ci wstępnie zarezerwowanych domków to oczywi?cie jest to sprawa otwarta. Kierowniczka chętnie udostępni nam cały o?rodek, ale musi być to poparte solidn? deklaracj? przybycia uczestników i jakim? zadatkiem.

Podaję telefon do campingu 056/462-25-81, kierowniczka jest w godz. 8.00 - 15.00, potem [o tej porze roku] jest już tylko ochrona.

Pomy?lałem sobie, że chętni do odwiedzenia zlotu "U Papy" mog? przyjechać do G-dza już w sobotę po południu, zlot zaliczyć w niedzielę, a od poniedziałku wszyscy razem zaczniemy "podboje".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

W?ski odwaliłe? kawał dobrej roboty, prawdopodobnie dojd? z mojej strony dwie osoby (mam tak? nadzieję-Ziper i Mandaryn c o do tego drugiego to pewnie przybędzie samochodem bo 50-tka nie wytrzymała by takiej podróży chyba że znajdzie jak?? bratni? duszę też z 50-tk? na wspaniały przejazd i wspólne ci?gnięcie się za Nami).

Proponuję stworzyć jakie? konto "Krzyżaki i wpłacić symboliczne pieni?żki za każd? osobę po czym przesłać je dalej na konto o?rodka - mieliby?my pewno?ć poczynionych rezerwacji)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Co do założenia konta to nie widzę przeszkód... choć przy tak małej imprezie wydaje się to zbyteczne. My?lę, że każdy zdecydowany powinien samodzielnie dokonać takiej wpłaty.

Zreszt? niech wypowiedz? się inne osoby deklaruj?ce swoj? obecno?ć.

Na pocz?tku kwietnia mam zamiar pojechać na tereny krzyżackie na "zwiady", m.in. dogadać się co do imprez towarzysz?cych [gajowy Marucha itp]. Je?li opcja z wcze?niejszymi wpłatami na konto [np. moje osobiste] zostanie zaakceptowana, to mógłbym dokonać opłaty w o?rodku i zarezerwować najbardziej okazałe "wille".

Co do ilo?ci uczestników, to z mojej strony zadeklarowało się kolejne bractwo, ktore zajmie kolejny cały domek. Listę uczestników uaktualnię, gdy deklaracja będzie na 100% - także Zipera i Mandaryna.

A czy Ty Pablos lub Ziper nie mógiby?cie zabrać tego kolegi jako plecaczka ? Szkoda, żeby jechał samochodem na rajd skuterowy. Poza tym, je?li jego 50-tka wyci?gnie 80 km/h, to nie będzie zbytnio spowalniał naszej kolumny.

Ci?gle czekam na akceptację grupy co do propozycji Pablosa - zdobycia zamku malborskiego. No i co ze zlotem w Ostródzie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ponieważ jestem czasowo ograniczony w majowy weekend mogę tylko wyrazić chęć przył?czenia się do grupy "Krzyżackiej" oczywi?cie nie sam :D . Plany moje będ? znane dopiero w ostatnim tygodniu przed wyjazdem więc niczego nie obiecuję i rezerwuję tylko po prostu zdobędę pozycje z marszu :D . Ci co mnie znaj? wiedz? że zrobię wiele by pojechać gdziekolwiek na 2oo w miłym towarzystwie :D

Odnośnik do komentarza

niestety jak jest 50-tka w grupie to cało?ć strasznie spowalnia nawet jakby jechała max 100. Ćwiczone wiele razy. W efekcie maxi dziel? sie na grupy a pierdziawki zostaj? w swoim towarzystwie. ;)

hehehe nasze przejazdy Maximus można liczyć powyżej 90km/h ?redniej nieprawdaż?

a elementem spowalniaj?cym jest jedynie piach na drodze no i umiejętno?ci osób powiedzmy delikatnie "niewłożonych" w sqter.(co samemu miałem okazję poćwiczyć na własnej sqrze 2 sezony temu - dzięki Art za cierpliwo?ć)

Osobi?cie nie deklaruje się na przyjazd, tak z reszt? jak i na żaden zlot bo zycie zmusza do innych działań. ;) ale moze dziwnym trafem - kto wie???

Odnośnik do komentarza
Osobi?cie nie deklaruje się na przyjazd, tak z reszt? jak i na żaden zlot bo zycie zmusza do innych działań. :) ale moze dziwnym trafem - kto wie???

Erni. Pamiętaj że miło się będzie spotkać choć na chwilę*. ;)

Odległo?ć wszak niewielka.

* chwila- czas bliżej nieokre?lony. Najczę?ciej jest to noc w miłym towarzystwie lub przy uprzyjemniaczach (%). Spotyka się czasem ;) poł?czenie tych elementów.

Odnośnik do komentarza

Oj Ermi obiecywałę? kiedy? na gg , że się spotkamy i opijemy wspólne "przej?cia życiowe" jak wspólne zainteresowania ... odległo?ć niewielka więc nie wykręcaj się tylko wpadnij ... samochód też mile będzie widziany ;).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...