Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Montenegro 28.04


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji,że na południu jest cieplej wybieram się na małą wycieczkę w okolice Baru w terminie 28.04.-03.05. Jak ktoś chce to zapraszam do towarzystwa :D

Odnośnik do komentarza
Dodaj do okresu wyjazdu jeszcze pięć dni i będzie OK.

Szczerze polecam ten kraj.

Hehehe, w wakacje owszem !sciana

Tyle co przewidziałem spokojnie starczy na majówkę.

Odnośnik do komentarza
Gość kojakdzidek

Hejka. Napisz troszkę więcej szczegółów. Którego dokładnie wyjazd i powrót. Jakie noclegi - może we własnym zakresie z namiotami czy normalnie w hotelach no i przykładowa trasa przejazdu. Jakie miasta-miejscowości?

Odnośnik do komentarza

Wyjazd 28-go rano,spanie gdzieś po drodze na lajcie w serbii,29-go docelowo na wybrzeżu,następne dni jazda po okolicy,3-go lub 2-go wyjazd z powrotem,spanie oczywiście na kwaterach,plan jest ogólnie luźny.

Odnośnik do komentarza

Opcja restauracje jakieś 20eu plus spanie po 10eu,ale po drodze może być 3 razy drożej,mandatów nie liczę,a mogą nadszarpnąć budżet !sciana

Odnośnik do komentarza

No własnie, sam? Jakieś dziewczę sie przewinęłoprzez 2 zdjęcia. Moze to Twoja pasażerka i autorka zdjeć? Ale jeśłi tak, to byłoby jej więcej.

Bardo zmi sie podoba taki wyjazd: wsiadasz i jedziesz. !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Normalna rewelka i piękna majówka Wielkie gratki dla Ciebie i Twej towarzyszki :)

Odnośnik do komentarza

Wyjazd nastąpił tuż po 9 rano i obrałem kierunek na Korbielów,temp.wynosiła 14 stopni, a na niebie przeważały chmury. Za Żywcem zaczęło się oziębiać, asfalt mokrawy świadczył o niedawnym deszczu, 11 stopni <_< Potem zakręty przez Słowację, generalnie chłodno, gdzieniegdzie śnieg na stokach i tak do Bańskiej B.

Skręt na Budapest i od razu cieplej, bardziej zielono; Sahy i już Węgry, panorama stolicy i niestety jakieś remonty na wjeździe, które spowodowały dezorientację i stratę 2h :blink: temp. już 25 !OK W końcu przedarłem się przez mega korki

do obwodnicy M0 i po 20min zjazd na M5 w kierunku Serbii, była godzina 17.

I tak do granicy, tam mała kolejeczka; ściemniało się i mając w pamięci jakiś motel w przygranicznym Horgoś, tam się udałem. Okazał się jednak, że jedyny zajazd z pokojami, Simex nie dysponuje na dziś wolnymi pokojami,a nic innego w tej norze już nie było i musiałem znowu na koń,a ciemność nastała i temp.spadła.

Całe szczęście spowolniło to moją jazdę, bo w ciemnościach tylko błyskały złowrogo wycelowane we mnie pistolety-fotoradary :angry: Tu nadmienię, że we wszystkich krajach byłej Jugosławii jest mnóstwo policjantów czyhających w pobliżu znaków 50, 60, czy w terenie zabudowanym, nawet na totalnym zadupiu, gdzie nikt ich się nie spodziewa, i nawet jak miniesz już pięć patroli i chcesz znowu pojechać szybciej to bądź pewien,że natkniesz się jeszcze na kolejne sześć :)

A mandaty w terenie zabudowanym trzeba płacić w banku; do 30km wykroczenie 30 euro, powyżej 150 euro,a wyprzedanie na zakazie lepiej sobie całkiem odpuścić.

Za 26km była Subotica, w niej kilkanaście tzw. villi, gdzie super pokoik po 25 euro.

Nazajutrz od rana samo słońce, wyleciałem na autostradę do Belgradu,tempomat na 140 i wio :) Na wyjeździe na Ćaćak tankowanie, 27 stopni :D

Potem Użice i na Podgoricę, same zakręty,piękne widoki, świeża zieleń, aczkolwiek zdarzały się wysokie wzniesienia(góry) na których sterczały jeszcze same badyle,a na szczytach śnieg. Telepawszy się bardziej po dwóch zatrzymaniach niż jadąc naprawdę ok. godz. 20-tej zawitałem do Sutomore :lol:

Super kwaterka 20 euro za pokój tuż przy plaży, samo słońce,woda w morzu 20 stopni, w zaciszu plaży ok.30, po piasko-żwirku ciężko było chodzić bez klapek-parzyło !OKK Po długiej zimie i ogólnie depresyjnej polskiej pogodzie trzeba było podładować akumulatory ,więc :lol: , pyszne hamburgery,ćevapi,burki, kąpanie. Za ciepło na jakieś dłuższe wycieczki na !YES ,także tylko małe wypady w krótkich spodenkach :P Trzeciego maja z powrotem, ale inną drogą,z Podgoricy na Niksić i na Sarajevo, przepiękne widoki,niesamowity zbiornik wodny na rzece Piva. Potem na Tuzlę i Chorwacja; nowy odcinek autostrady w kierunku Węgier(odpoczynek po samych zakrętach), spanie niedaleko miasta Pećs,45 euro <_< Tej nocy spadł deszcz,ale rano znowu słońce;pomyśałem,że trzeba by odwiedzić Balaton !YES Drogą 82 na Siofok, a potem przeprawa promowa do Tihany, i tuz obok w Balatonfured śniadanie w postaci langosa(to na zdjęciu).

Znowu w drogę,kierunek na Gyor. Za parę km mała ulewa przez 15 min,ale zaraz znowu piekące słońce, 27 stopni skutecznie wysuszyło ciuchy oprócz krocza ;)

Od Gyoru autostrada na Bratysłavę,Żilinę i o ile temperatura pomału spadała to na wjeździe do Żiliny wynosiła 22,5 a juz przy wyjeździe 11 i mrzyło :(

Ostanie 150 km do domu na zimno i mokro, tym przez Zwardoń.

Burgman spisał się rewelacyjnie,jednak na dłużesze trasy przydałoby się przerobić siedzenie u tapicera,żeby nie uwierało w lędźwie jeźdźców jak sądzę powyżej 173cm wzrostu, spalił wg.komputera 5.1 l/100km(zawyża ok.0,3l ,a gdybym nie jechał autostradami to sądzę,że spalanie wyniosłoby 4 l/100km) i co ciekawe nie odnotowałem zużycia oleju :blink: Koszty trzeba sobie samemu wyliczyć z opisu powyżej + jedzenie i picie :D (ceny jak u nas).

Odnośnik do komentarza

Zibi znów był w Montenegro!!! Gratuluję odwiedzin w pięknym kraju.

Pozdrówka

P.s. A prawdziwe priscutto z Niegusina przywiozłeś???

Odnośnik do komentarza
Było ciepło,a nawet gorąco,polecam wszystkim wyjazd w tamte strony o tej porze i nie tylko !happybth

kilka zdjęć  :

http://picasaweb.google.pl/102144583319738...feat=directlink

Lol, spoko wycieczka... a powiedz co to takiego ? Wygląda bardzo apetycznie !happybth

P5040445.JPG

burek !happybth;) taki ich ichniejszy chlebek

mniammm...mniammm

a po szyneczkę do Niegusin i po serek ... hmmm...mimo że się zarzekałam...mimo drogi "szerokości stołu" !V :D;)mimo niezliczonej ilości zakrętów na niej...(nie to ze że strachliwa jestem , ale tam żadnych barierek nie było)...

mimo wszystko ;););) wrócę jak tylko nadarzy się okoliczność ku temu sposobna.

WRÓCĘ!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...