Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ranking sprzedaży maxi skuterów - Italia 2010.......... 2022


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Informacje o globalnym kryzysie co chwila atakują nas z mediów. Trudno jednoznacznie określić jak będzie wyglądała sprzedaż nowych 2oo w tym roku a nasi rodzimi importerzy narazie zachowują wstrzemięźliwość w prognozowaniu. Kiedy my "myślimy" co będzie Włosi właśnie podali dane sprzedaży maxi skuterów za pierwszy miesiąc 2010 rok i porównują je z latami zeszłymi... tak więc:

W styczniu 2007 roku sprzedano wszystkich maxi (czyli tych powyżej 125 ccm) 17175 szt. Rok później podobnie podobnie, 16327 szt. Na początku zeszłego roku nikt nie mówił o kryzysie a sprzedaż w styczniu drastycznie spadła porównując do analogicznych lat zeszłych. W styczniu 2009 sprzedano "tylko" 9942 maxi skutery :P . Styczeń 2010 pokazuje, że albo Włosi faktycznie są w kryzysie i zamiast inwestować w nowe 4oo zaczynają znów kupować !OKK lub faktycznie kryzysu nie ma ;) . Dane sprzedaży w styczniu 2010 wynoszą 13942 sztuk !OK .

Ciekawe jak wyglądałby taki ranking w Polsce ;)

No i na koniec tabelka pokazująca preferencje tamtejszego rynku... jakże odmiennego od Polski ;) .

mercato2010-01top100.gif

Odnośnik do komentarza

Italiańcy mają jednak swoją opcje skuterów , wydaje mi się ,że zupełnie inną niż my ; Malaguti Password i Centro duuużo wyżej niż wg. mnie kozacki Madison ,Geopolis przed Satelisem !w00t , tylko Tmax tak naprawdę ratuje honor "klasycznych maxi" , ciekawi mnie jeszcze czy Foshan Lambretta to to samo co u nas jest oferowane jako Ferro Lambretta?

Odnośnik do komentarza

Traktują skutery użytkowo.T-max to u nich wypas i nie dla każdego.Liczą się też koszty utrzymania i zużycie paliwa. Skutery to woły robocze wożące do pracy i z powrotem.U nas samochód,motor czy skuter to w dużej mierze oznaka statusu i ekscentryzmu właściciela a oni po prostu jeżdżą tym co praktyczne i wygodne w eksploatacji.Stąd przewaga skuterów na dużych kołach.

Odnośnik do komentarza
Italiańcy mają jednak swoją opcje skuterów , wydaje mi się ,że zupełnie inną niż my ; Malaguti Password i Centro duuużo wyżej niż wg. mnie kozacki Madison ,Geopolis przed Satelisem !w00t , tylko Tmax tak naprawdę ratuje honor "klasycznych maxi" , ciekawi mnie jeszcze czy Foshan Lambretta to to samo co u nas jest oferowane jako Ferro Lambretta?

Może poprostu wola bardziej skuty mniejsze ale o większych pojemnosciach (Password, Centro) niż wieksze gabarytowo ( Madison , Satelis itp.). W sumie lepsze na miasto i przeciskanie się w korkach ale również z silniczkiem dość elastycznym.

Odnośnik do komentarza

Witam :( .

Jak wszyscy widzimy i czytamy , kryzys kryzysem a ZACNA marka bije na głowę resztę producentów .

Nie znalazłem w statystyce zapodanej przez Mariusza żadnej ZACNEJ o pojemności 600 cm , zapomnieli czy co !w00t . Zapodane jest SW - T 400 w ilości 210 sztuk .

Tak więc ZACNA marka się trzyma :angry::angry: !bicz .

Odnośnik do komentarza

Zwróćcie uwagę na miejsce 6 i 8. Kymco Agility 125 i 150 na kołach 16 cali razem mają sprzedaż 1123 szt. Włosi też liczą kasę :)

Odnośnik do komentarza
kurcze nawet chinszczyzna sie zalapala Keeway Outlook na 58 miejscu szok

A jakbyś się nim przejechał to wówczas byłbyś w szoku co fajnego chińczycy potrafią zrobić :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
kurcze nawet chinszczyzna sie zalapala Keeway Outlook na 58 miejscu szok

A jakbyś się nim przejechał to wówczas byłbyś w szoku co fajnego chińczycy potrafią zrobić :D

Mysle, ze tak juz pozostanie. Chinczycy beda sie podciagac z jakoscia a w ramach oszczednosci "dobre marki" beda wypuszczac na rynek niedorobki i poziomy sie kiedys wyrownaja.

Obym sie mylil !OK

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
A jakbyś się nim przejechał to wówczas byłbyś w szoku co fajnego chińczycy potrafią zrobić !OK

Fajnego to może tak, ale napewno nie trwałego.

Odnośnik do komentarza
... Nie znalazłem w statystyce zapodanej przez Mariusza żadnej ZACNEJ o pojemności 600 cm , zapomnieli czy co ...

Starego ZACNEGO modelu nie ma już chyba w ofercie. A nowa wersja chyba jeszcze nie weszła do oferty

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie tak dawno rozmawialiśmy o nowym Beverly i jego konkurentach z dużymi kołami, które od miesięcy zajmują pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży. Wystarczyła chwila i Włosi mają nowego lidera... Nowe Beverly 300 wychodzi na prowadzenie tym samym detronizując niekwestionowanego ulubieńca Włochów- Hondę SH300 :lol:

mercato2010top15-08.gif

2 tyg temu rozmawiałem z dealeremi moto we Włoszech i nie kryli, że sprzedaż maxi- skuterów w ostatnim czasie jest najgorsza od lat. Teraz widzę, że mówili poważnie... whist

mercato2010-08.gif

Oczywiście liczby nadal szokują whist , choć tendencja spadkowa (blisko 28%) faktycznie budzi ogromne zdziwienie tamtejszego rynku.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kolejny miesiąc i kolejne spadki... i pomimo tego, że dla nas te wyniki są nadal abstrakcyjne (sprzedaż tmaxa 499 sztuk w miesiącu) :) to dla Włochów sytuacja jest ciut zastanawiająca :) .

Sprzedaż wszystkich maxi tego miesiąca to 15397 sztuk... czyli taka sam jak dla analogicznego października roku...... 1998.

Napewno nie bez znaczenia były tutaj mocne dotacje państwa do zakupów maxi w 2009 roku... W tym roku takich dopłat nie było.

mercato2010top15-09.gif

mercato2010-09.gif

Odnośnik do komentarza

Widze, że wysoko jest tam Yamaha x-city 250. To jest skuter, który chciałam kupić. Niestety w Polsce niedostępny, nie można się nim nigdzie przejechać, jest wersja 125, ale wg moich informacji bardzo słabo się sprzedaje. Pierwsze dziesięć miejsc w sprzedaży we Włoszech to skutery z dużymi kołami. Pierwsze pięć z kołami 16'. A dziury u nich na pewno mniejsze niż u nas. Co więc powoduje, że u nas nie cieszą sie zbytnią popularnością? Mariusz, może znasz odpowiedź? Czy to kwestia wyglądu tylko? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Agility City (16) to swietna miejska maszyna. Opony 16-ki, bardzo sie fajnie zbiera jak na 125-ke i ponad 100kmh poleci, a do tego kosztuje tyle co People S 50.

Nie dziwi jej wysoka pozycja. Za kazdy inny skuter w tym zestawieniu mozna miec dwa City...

Z miesiaca na miesiac rosnie tez sprzedac Down Townow. To tez cieszy.

A jesli chodzi o wielkosc kol... no coz, do jazdy po miescie i tych tras do 100km znacznie lepsze 20KM i duze kola niz 30-50KM i koleczka typu 13, 14...

Nie ma chyba wiekszej roznicy komfortu jazdy miedzy takim People GTi czy S, czy SH, a motocyklem, bo rozmiary opon sa bardzo zblizone do maszyn typu Versys.

Klopot w tym, ze w PL jest bardzo mala dostepnosc i jeszcze mniejszy wybor motocykli z automatyczna skrzynia biegow na 16kach !happybth No i rzeczywiscie, nie wygladaja one jak Downtown...!happybth

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dobra... można powiedzieć, że zła passa została we Włoszech przełamana !happybth . Może nie jest tak dobrze jak w zeszłym roku ale jest OK !happybth . Sprzedaż maxi w listopadzie wyniosła 11.717 sztuk. Patrząc przez pryzmat ostatnich 4 lat wzrost o blisko 3%.

mercato2010-11.gif

Z komentarzy widać, że wpływ na taką sytuacje mają różne "zachęty". Przodujące w tej kwestii jest Piaggio, które chroniąc swój rynek używa mocnych argumentów w walce o klienta... co daje się zauważyć w wynikach sprzedaży maxi... a niekwestionowany lider sprzedaży ostatnich miesięcy, Honda SH znacząco traci... W listopadzie I-wsze miejsce zajmuje Piaggio Beverly 300.

Top 15 listopada

mercato2010top15-11.gif

Całkowita sprzedaż maxi od stycznia do końca listopada wynosi: 208.481 sztuk !happybth

Odnośnik do komentarza
Agility City (16) to swietna miejska maszyna.

Wszystko co opisałeś o Agility City jest prawdą, ale moj kolega z pracy ma problem który Motorland (WARSZAWA) ocenił jako wadę fabryczną. Co 3000 km pada łozysko wału rozrządu. Na razie zrobił on 7000 km i wymieniali mu juz te łozysko 2 razy...Czy inni posiadacze Agility City mogą cos na ten temat powiedzieć?

Wyszło mi małe OT. Jesli by nie pasował ten post tutaj proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, ostatnio wpadl mi w oko Malaguti Spidermax GT500.

Wyglad mnie rozpitala, pozycja jak na Kawie Versys albo Suzi DL650, do tego 16 calowe opony w duzym maxi... chyba Kymco przestal byc moim idolem.

Ale - dlaczego, mimo, ze jest ponoc uwielbiany w Italii, jest nawet dzien Malagi :), sprzedaz tego modelu tak niska? Czy ktos u nas jechal tym kiedys? Czy w PL w ogole sa te maszyny? Jak z serwisem? :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Mam pytanie, ostatnio wpadl mi w oko Malaguti Spidermax GT500.

Wyglad mnie rozpitala, pozycja jak na Kawie Versys albo Suzi DL650, do tego 16 calowe opony w duzym maxi... chyba Kymco przestal byc moim idolem.

Ale - dlaczego, mimo, ze jest ponoc uwielbiany w Italii, jest nawet dzien Malagi :), sprzedaz tego modelu tak niska? Czy ktos u nas jechal tym kiedys? Czy w PL w ogole sa te maszyny? Jak z serwisem?  :)

SpiderMax jest trochę specyficzny ze względu na optykę. Poza tym to typowy "włoch".

Zawsze kiedy go widzę kojarzy mi się z osą (nie skuterem tylko owadem :) ). Motor wiadomo- powered by Master 500 ccm, więc ekploatacja bez problemu. Gorzej z typowymi bolączkami tego modelu... tego raczej nikt Ci nie powie.

W IT na ulicach jest ich bardzo mało.

U nas na forum ostatnio widzałem chyba ze 2 szt w podpisach userów.

Kiedyś rozmawialiśmy o tym modelu... KLIK

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No i importer raczej nastawiony na inne pojazdy (Kawasaki), mało promowana marka. Inna sprawa to tak jak Mariusz wspomniał - optyka - wielki zad i generalnie w moim odczuciu nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za linki. O urodzie dyskutowac nie bede, bo jestem fanem tego, co wiekszosc facetow uwaza za nieatrakcyjne... :) Natomiast przemawiaja do mnie kola 16", zintegrowane hamulce, znane niektorym jako C-ABS z japonczykow i motocyklowa (funduro) pozycja jazdy. To ewidentnie duzy skuter, wiec do przeciskania sie miedzy 400 nie jest najlepszy. Kazda 125 czy 50 bije go na leb, tak samo jak bije Burgmana, czy GP800...

Myk polega na tym, ze chcialbym cos, czego jeszcze nie wynaleziono - automat, duze kola, duzy kufer. Ani Aprilia 850 Mana, ani GP800, ani Kymco Downtown czy Xciting...

Chyba musze zejsc na ziemie... :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie niesamowity, najpiękniejszy.

Nie spotkałem w Polsce, z serwisem nie powinno być problemów, Spidermax GT500 ma silnik Piaggio, reszta części pewnie z większymi problemami, ale też do dostania.

Gdyby była jakaś sensowna używka, to bym się nie zastanawiał, może warto poszukać w Europie?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

"Mysle, ze tak juz pozostanie. Chinczycy beda sie podciagac z jakoscia a w ramach oszczednosci "dobre marki" beda wypuszczac na rynek niedorobki i poziomy sie kiedys wyrownaja."

SUZUKI już jest poniżej jakości chińskiej!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...