Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wskazania prędkościomierza


misioooo

Rekomendowane odpowiedzi

Skuter, które naprawdę wskazuje prędkość z jaką się poruszamy?

Proszę bardzo:

custom_2n8veooh1l.jpg

Kymco Yager GT200i aka Kymco Grand Dink 200i aka Kymco Dink 200i aka... wiele innych nazw w różnych regionach świata !piwko

Odnośnik do komentarza

Artix, tylko te 60 to w mph jest - czyli ponad stówką B)

I tak - jestem fanem kymco i ogólnie skuterów. Czy to coś złego? Czytam testy przeróżnych - co tylko mi wpadnie w łapy/ekran. Ta fotka to z testu jakiegoś jest wyciągnięta. Już w dwóch obszernych opisach czytałem, że ten model ma bardzo trafny prędkościomierz, więc mniemam, że odrobina prawdy w tym jest. Mój pierdzityłek kłamie o ok. 10km/h przy 80km/h licznikowych (realne wg GPS to 70 wtedy).

custom_2prv6l28y8.jpg

V-max jak na "200" (realne 175ccm) całkiem niezły chyba w tym New Dink 200i.

Odnośnik do komentarza
Kolega Misioooo jak widać jest zagorzałym fanem marki Kymco. Pewnie tacy maniacy też są potrzebni
Taaaaaaaak z tymi Kymco jest dosc dziwna sprawa?

Jak dlamnie mozna je porownac do jakosci produkowanych Fiatow w Polsce za czasow PRL

Ogolnie jezdzily, trafialy sie egzemplarze ktore swoja doskonaloscia zadziwialy atorytety motoryzacyjne, a byly tez i takie ktore ciagle byly w naprawie

Ale zwazywszy na ilosc wyprodukowanych i ich cene , kompro

Odnośnik do komentarza
Taaaaaaaak z tymi Kymco jest dosc dziwna sprawa?
cenzuuuura :blink: obcielo mi posta :angry: dalej bylo -------------kompromis zostal osiagniety .

Zreszta ja jestem sceptycznie nastawiony do wiekszych pojemnosci tej marki :P

dalej tnie posty :angry: dokoncze moze :angry: na zlosc Kumiko jak niektorzy tak to zwa !YES jakosc materjalow jak i wykonania jest zmienna i najdziwniesze jest to ze nie ma rynku np. polskiego i innego, jest jedna" sztanca" :angry:

W Polsce moglo to byc wytlumaczalne "szewskim poniedzialkiem" a tam :blink: na Taiwanie moze zmiana pracownikow 8 latkow :angry:

'

Odnośnik do komentarza

Co do Kymco moge wypowiedzieć się tylko na przykladzie Agility 504T, którym to od 2 tygodni jeździ mój teść po bułki i gazety do sklepu.

Skuterek bardzo dokładnie wykonany, ładnie pracujący silnik 4T, mało pali itp.

Na razie przejechane około 800 km bez awarii.

Największy jego wyczyn to przejechanie około 300km jednego dnia (skuter zablokowany do 50km/h)

Na tym dystansie nie ubyło oleju, sprzęt dojechał o własnych siłach.

Podsumowując jestem "Za"

Odnośnik do komentarza

bogdan moze ci przypone a moze nie? ale ten pojazd po 300km powinien przejsc

przeglad z czego najwazniejszym jest wymiana oleju i reg. zaworow no i odblokowac bo to wcale mu zdrowia nie dodaje ------te blokowanie

a na marginesie jest to chyba najbardziej udany model kimco 50 4t sa egzemplarze zadbane ktore robia po 50 tys/km znam goscia ktory byl na Litwie Agility a teraz pojechal do Norwegji !YES

Odnośnik do komentarza
bogdan moze ci przypone a moze nie? ale ten pojazd po 300km powinien przejsc

przeglad z czego najwazniejszym jest wymiana oleju i reg. zaworow no i odblokowac bo to wcale mu zdrowia nie dodaje ------te blokowanie

a na marginesie jest to chyba najbardziej udany model kimco 50 4t sa egzemplarze zadbane ktore robia po 50 tys/km znam goscia ktory byl na Litwie Agility a teraz pojechal do Norwegji !YES

Wiem o tym, że przegląd pierwszy powinien być przy kilkuset kilometrach i był wykonany.

Pojazd został zakupiony używany z przbiegiem 1700km od pierwszego własciciela.

Te 800km to u mojego teścia przejechał.

Teraz już jest odblokowany, Vmax 65-67 km/h (licznikowe), fakycznie po odblokowaniu (tuleja wariatora + dysza) spadły mu obroty silnika przy tych 50 km/h silnik pracuje spokojniej, bez kręcenia "pod czerwone pole"

Odnośnik do komentarza

Ciociobello jedni lubią inni nie :blink: Taki świat, że można wybierać. Ja tam np. Burgera nie kupię za czorta... W 650 CVT pada, w 400 i mniejszych olej i coś tam jeszcze...

W piaggio MP3 mi strasznie tandetą zalatują przełączniki przy manetkach - jakieś luźne, źle spasowane i zacinające się pstryczki... W Kymco mi się nie podoba też kilka rzeczy, ale nie psioczę na lewo i prawo, że to zła marka. Zresztą kończmy ten OT, bo nie o markach skuterowych i ich wyższości/niższości tu napisałem, a dałem przykład skutera, który nie kłamie na prędkościomierzu :angry: Jak twój burger? Też trafnie pokazuje? !YES

Odnośnik do komentarza

No to pojechałem całkowicie OT

Moduł wiem, że poprawiłby prędkość ale teściu fajny gość i nie chce, żeby pogubił bułki podczas jazdy a późnie opr od Teściowej !YES.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Po ostatnim śmiganku trasą katowicką, licznik pokazywał 150 km/h, gps 142 km/h. Oczywiście chodzi o wskazania t-maxa, obserwowane na długim odcinku !YES .

Odnośnik do komentarza

Worlan.

Nie ulega wątpliwości, że Tmax ma bardzo dokladny prędkościomierz sam to obserwuje w moim egzemplarzu.

Wcześniej jeżdżąc YP250 pomiary GPS wskazywały też mały błąd pdkościomierza 100 zegar - GPS ~ 96 km/h.

!YES

Odnośnik do komentarza
Wcześniej jeżdżąc YP250 pomiary GPS wskazywały też mały błąd pdkościomierza 100 zegar - GPS ~ 96 km/h.

;)

Który miałeś rocznik tej YP?, bo teoretycznie producent podaje Vmax 115 co przy takim błędzie jak mówisz licznikwo było by lekko ponad 120 a ja swoją leciałem 135 i dalej próbowała się napędzać i tak się zastanawiałem ile jedzie w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Wcześniej jeżdżąc YP250  pomiary GPS wskazywały też mały błąd pdkościomierza 100 zegar - GPS ~ 96 km/h.

;)

Który miałeś rocznik tej YP?, bo teoretycznie producent podaje Vmax 115 co przy takim błędzie jak mówisz licznikwo było by lekko ponad 120 a ja swoją leciałem 135 i dalej próbowała się napędzać i tak się zastanawiałem ile jedzie w rzeczywistości.

Rocznik 2001. Licznikowo szła solo z ori szybą i z właściwym ciśnieniem w oponkach 127-130. Przy 130 licznikowym GPS pokazywał coś ~124km/h.

Moim zdaniem bardzo dokładnie, nawt dokładniej jak samochody, którymi się poruszam.

Odnośnik do komentarza

A Ja powiem tak... W moim Silverku licznik przekłamuje i to sporo, jak pewnie w każdym... Ale to jest jedyna do dziś zauważalna wada Silver Winga 600 (która mi akurat nie przeszkadza, chociaż na autostradzie licznikowo jechałem już prawie 200km/h ;-))))!!! Dzięki czemu przy Piwku jest o czym opowiadać;-))))) No i może spalanie w miescie jest ciut za duże, ale i tak Go uwielbiam za bezawaryjność!!! Drugi sezon kończę i NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moim zdaniem to bardzo dobrze że w nowym modelu zbyt wiele nie zmienili... Mnie osobiście stary się nawet bardziej podoba od nowego!!! NO, ALE TO PRZECIEŻ HONDA, CO LEPIEJ JEDZIE NIŻ WYGLĄDA!!!!!!!!!!!!!!!! I chwała Jej za to! Nigdy więcej innej marki!

Odnośnik do komentarza

Ja licznikowo jechałem około 172km/h, a max w instrukcji to 150km/h więc sporo oszukuje. Co do samego skuta to narazie 8300km przebiegu i odpukać - bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza

Czasami na drogach są wyświetlacze "jaką prędkością jedziesz". Jeszcze nigdy nie zdażyło się aby wynik zgadzał się ze wskazaniami Burga. Zawsze mój prędkościomierz wskazywał 5-6 km/h więcej. Teraz jak sygnalizują że stoją chłopaki to jadę około 5 powyżej i mimo tego jeszcze żaden mnie nie zatrzymał.

Szerokich i gładkich nawierzchni J.D.

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z dyrektywą 75/443/EEC (Dziennik Urzędowy L 196 , 26/07/1975 P. 0001 - 0005):

4.4. Wskazana prędkość nigdy nie może być niższa od prędkości rzeczywistej. Dla wartości próbnych określonych w sekcji 4.3.5 i dla wartości wskazanych pomiędzy nimi zachodzi następujący stosunek między prędkością V1 wskazaną na tarczy prędkościomierza i prędkością rzeczywistą (V2):

0≤V - V≤+4 km/godz.

Ponadto:

4.3.6. oprzyrządowanie do badania mierzące rzeczywistą prędkości pojazdu powinno być dokładne do ± 1,0 % (wg tej samej dyrektywy)

( http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUri...75L0443:PL:HTML )

Na to nakładają się zmiany rozmiaru opon w związku z ich zużyciem itd itp. etc.

B)

Pzdr

Odnośnik do komentarza

A mój Xciting kłamie strasznie. Przy 100 km/h 87 km/h a przy 150 jest faktycznie około 135. GPS-em sprawdzałem

Widać nie od marki zależy, ale od modelu.

Odnośnik do komentarza
A mój Xciting kłamie strasznie. Przy 100 km/h 87 km/h a przy 150 jest faktycznie około 135. GPS-em sprawdzałem...

W nowym Xcitingu też miałem takie dziwne wyniki. Wskazywał prędkość mniejszą zwłaszcza w zakresie prędkości > 80km/h. Skończyło się gwarancyjną wymianą czujnika i teraz jest "przyzwoicie" czyli przy 140 budzik pokazuje jakieś 8-10 km/h więcej niż GPS

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...