Skocz do zawartości
Forum Burgmania

kymco downtown 300


Gość pioter

Rekomendowane odpowiedzi

pioter info jest raczej potwierdzone, że na wiosnę 2010 Kymco Xciting będzie. Jednak czy ten po liftingu czy "stary" - tego nie wiem.

Generalnie pod koniec roku może coś będzie wiadomo. Teraz za wcześnie na jakiekolwiek pewne info. Możemy sobie pogdybać co najwyżej.

Odnośnik do komentarza

pioter nie do końca. To nie jest nowa wersja starego, ale nieco inny model. Obecnie mamy w PL wersje:

1. Xciting 500AFI - klasyczny

2. Xciting 500Ri - inna kolorystyka, tarcza z przodu typu "wave"

Na zachodzie doszła wersja:

3. Xciting 500R - to ten "nowy" - z podwójnym reflektorem i nieco mniejszy.

Czyli mogą być wszystkie 3 dostępne. I w PL mogą być nadal wersje 1 i 2, a 3 już "na zachodzie"

Na poparcie - na zachodzie są też wersje Xcitinga z ABS u nas... Posucha. pomimo, że już kawałek czasu Xciting 500 ABS istnieje.

Na Downtowna sam czekam - a dokładniej na jakikolwiek test konkretny tych 33KM z 299ccm w języku innym niż krzaczki made in japan albo made in taiwan...

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiac importer czyli Motorland sam jeszcze nie wie.

Są szanse, że Xciting (tylko 500) będzie w wersji po liftingu.

Co do Downtowna, to obawiam się, że raczej go nie zobaczymy bo cena jest zbliżona do Xcitinga 500.

Obym się mylił...

Odnośnik do komentarza

Obyś się mylił. Cena zbliżona, podobnie jak w PL cena Xcitinga 250 niewiele niższa niż 500 by była... Zauważ jeszcze, że u nas w PL skutery tańsze niż na zachodzie - przez wysoki kurs ojro...

Downtown to coś innego i nowa całkowicie konstrukcja i moc więc jest szansa większa niż 0 (jak przy Xcitingu 250), że w PL się pojawi. W razie "W" zawsze można w DE zakupić lub przez prywatnego importera :D

Odnośnik do komentarza
Gość pawlo.o

Witam

Co do Kymco Xciting 500 Ri NEW z ABS ten z dwoma lampami to nie wyobrażam sobie by go miało nie być !OKK

mam zamówionego wpłaciłem 5koła zaliczki a z info od dealera z Krakowa z przed ok 2 tygodni mam go odbierać 11-12 maja, aż jutro podjadę dopytać

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jeden biały Dowtown widywany jest w Legionowie i okolicach, ale nie będę uprzedzał faktów !OKK .

Poczekam jak jego właściciel będzie mógł już pisać na forum, to sam się pewnie pochwali i napisze o nim coś więcej :) .

Odnośnik do komentarza

Widziałem dziś tego białasa na Modlińskiej w kierunku Legionowa niestety nie rozpoznałem szofera. W realu prezentuje się całkiem ładnie i zadziornie, w pierwszej chwili myślałem, że to nowy Xciting.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

to fajny sprzęt, widziałem w lutym na wystawie, jedyne co można zarzucić jakość nadwozia, wg mnie trochę słabsza niż np. w xcitingu. Tym co był na wystawie można się przejechać w motor landzie, ale tylko trochę po ich działce bo nie jest zarejestrowany. Przymierzam się, żeby to zrobić, ale na razie nie mogę do nich dotrzeć.

Poza jakością plastików, fajny sprzęcik, ma przyzwoite schowki (w tym z przodu ma gniazdo zapalniczki), bardzo ładny design, kwestia jak z osiągami ale patrząc po innych Kymco i po deklaracjach producenta co do tych 33 koni, nie powinno mu brakować mocy.

Bardzo poważnie rozważam go jako następcę mojej Hondy na początku przyszłego roku, przy czym wolałbym wersję z ABS, a tej na razie w PL nie będzie. W ogóle to z dostępnością sprzętów Kymco to jakiś dramat, którego nie rozumiem bo to jednak dobre skutery w dobrej cenie, ale widać nie może być tak zupełnie cudownie i jak gdzieś jest ok to gdzieś jest zonk.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dzwoniłem do Motor Landu i uslyszałem w słuchawce głos, który bez przekonania przekazał mi info, że nowy xciting 500 ma być około 25-V-2010r !OKK poczekamy zobaczymy albo nie :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Witam,

Trudno mi opisać coś dokładniej o eksploatacji Downtowna, za mało prześmigałem jeszcze.

Tyle co mogę powiedzieć to ładne i porządne plastiki (choć tu zawsze można polemizować), ładnie podświetlane i czytelne zegary, wygodne i szerokie siedzenie, chociaż pozycja może niektórych męczyć, siedzi się prosto. Prowadzi tez się bezproblemowo, w zakrętach składa się jak wszystkie kymkacze (czyli prędzej przytrzemy nóżką centralna niż nam tył ucieknie).

Dynamika do 110km/h bardzo dobra, powyżej przyspieszanie już spada. Ile można max to nie powiem, przeważnie odpuszczałem przy 130 km/h ale te 5-10 jeszcze można wyciągnąć. przy wysokich prędkościach kierownica nie drży. Po pierwszej dłuższej trasie się przekonam.

Spalanie ok 4,2l/100km +-0,5l w jeździe miejskiej.

Podczas jazdy do ok 6tyś obrotów nie czuć wibracji silnika, powyżej zaczyna być "normalnie".

Jeśli chodzi o krytyczne uwagi to:

- schowek przedni jest niezamykany na klucz, więc poza trzymaniem długopisu i szmatki nic tam nie wkładam, samo zamknięcie schowka przeciętnie wykonane. Na szczęście są uszczelki więc w deszczu nic tam nie zamoknie.

- kufer, teoretycznie można włożyć dwa kaski. W rzeczywistości mając kask XL zamkniecie kufer ale jak się usiądzie na miejscu pasażera to czuć ze siedzi się również na kasku. Bez problemu wchodzi L integralny i L otwarty jednocześnie.

- osoby lubiące wypady za miasto może przeszkadzać brak możliwości wyprostowania nóg.

- migacz, głośny, prawie jak w 50ccm.

- dostęp do akumulatora - trzeba odkręcić cały kufer.

Do zobaczenia na drodze.

PS

Pozdrawiam Pieniek !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gratulacje nabytku !OKK

No to pochwal się jeszcze fotkami w odpowiednim temacie.

PS

Jesteś Kong czy Pieniek?

Sorki, koledzu Kong i Peniek

Źle zinterpretowałem słowa "Pozdrawiam Pieniek".

Rzeczywiście nie ma tu przecinka więc nie jest to podpis pod "Pozdrawiam" tylko pozdrowienie kolegi Pieńka.

"Polska trudna języka"

Odnośnik do komentarza

hmm to trochę sporo pali, ale rozumiem, że jest na dotarciu to może jeszcze zejdzie, taki wynik mają 400-tki. Spodziewałem się między 3.5 a 4.

PS. to takie dywagacje naukowe, mam świadomość, że to 2-3 zł na 100 km !OKK, czyli zasadniczo nie ma znaczenia :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Witamy Kong

Gratuluję nietuzinkowego nabytku. Podjedź jutro do R66 przecież trzeba kopnąć w oponkę coby się równo kręciła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Pewnie tyle pali, bo dociera się. Mi Xciting na początku i 7L/100km po mieście połknął. Teraz, po 3tys km spala w mieście zakorkoanym ~5-5,5, w trasie z przelotową średnią ~120/130km/h 4,1-4,5l/100km !happybth

Odnośnik do komentarza
Gość pawlo.o
Dzwoniłem do Motor Landu i uslyszałem w słuchawce głos, który bez przekonania przekazał mi info, że nowy xciting 500 ma być około 25-V-2010r :huh:  poczekamy zobaczymy albo nie :)

Dzisiaj miałem obiecane odbierać kymco Xcitinga a tu kicha

Dealer powiedział że są jakieś opóźnienia z odprawą na cle. Rzekomo ma być pod koniec następnego tygodnia ale pomału zaczynam w to nie wierzyć jak zamawiałem obiecywano na koniec kwietnia potem ok 5 maja później 12 to już 100%,

a dzisiaj się dowiaduje że 20-21 a tu kolega pisze że 25... !placz1

Nie rozumiem importera jak można się tak przygotować do sezonu porażka !sciana

No nic trza czekać... :(

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kolega jak kupił New Dinka to też tak przekładali terminy i jak słyszę teksty były te same. Pamiętaj, że jeszcze muszą przygotować je do wyjazdu ze sklepu, a to też nie trwa 1 dzień, bo na swoje ukochane skutery z tego transportu czeka więcej osób a oni mają ograniczone możliwości serwisowe.

Cierpliwości i życzę szybkiego nabytku.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie logistyka jest bardzo słabą stroną motor-landu, to że będzie sezon chyba wiedzieli wcześniej, wiosna jest co roku !OKK. Zrozumiałbym gdyby to był pierwszy albo drugi rok dystrybucji marki, ale w momencie kiedy marka jest znana i ogólnie szanowana to jakaś amba. Współczuję kolegom oczekiwania, ja na swój czekałem tydzień i nie mogłem się doczekać a co dopiero miesiąc albo lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Dzwoniłem do Motor Landu i uslyszałem w słuchawce głos, który bez przekonania przekazał mi info, że nowy xciting 500 ma być około 25-V-2010r :)  poczekamy zobaczymy albo nie :P

Dzisiaj miałem obiecane odbierać kymco Xcitinga a tu kicha

Dealer powiedział że są jakieś opóźnienia z odprawą na cle. Rzekomo ma być pod koniec następnego tygodnia ale pomału zaczynam w to nie wierzyć jak zamawiałem obiecywano na koniec kwietnia potem ok 5 maja później 12 to już 100%,

a dzisiaj się dowiaduje że 20-21 a tu kolega pisze że 25... !OKK

Nie rozumiem importera jak można się tak przygotować do sezonu porażka !OKK

No nic trza czekać... :)

Będziemy tak czekali to jeszcze troche i się załapiemy na zakończenie sezonu !OKK

Odnośnik do komentarza
Gość pawlo.o
Może zamówiliście jakieś wypasione sztuki ;)

Tak

6x airbag, klimatronic, szyberdach, tempomat, podłokietnik, 7-stopniowa automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC i Czujnik deszczu z dwoma stopniami czułości itd... !V ;):D ale tak poważnie to widzę że nie tylko ja mam taki problem widzę że kolega Baltona

również !OK

Ale jak do końca maja nie będę śmigał na :) to chyba ;) sprzedawcę

Odnośnik do komentarza

odgrzewam. pojawił się świeży test. czy są już jacyś użytkownicy nowego kymco, żeby wypowiedzieć się - co do testu.

na ile Wasz spostrzeżenia pokrywają się ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...