Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jazda z dzieckiem


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • lechuano

    8

  • marek_m

    8

  • Igor

    7

  • subaru gtb320

    7

Nie ma ograniczeń wiekowych, ale musisz zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy, np. młodszych lepiej wozić przed sob?.

Wg Kodeksu Drogowego z dzieckiem w wieku do lat 7 nie możesz też przekraczać 40 km/h. I oczywi?cie obydwoje musicie mieć na sobie kaski.

Odnośnik do komentarza
.. ale musisz zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy, np. młodszych lepiej wozić przed sob?....

Warto w tym przypadku przypi?ć dziecko szelkami do siebie, bo w przypadku hamowania (gwałtowniejszego) leci w kierownicę, gdyż nie ma przed sob? baku jak w zwykłym motocyklu.

Odnośnik do komentarza

Witam i potwierdzam, że z dzieckiem do lat 7 można jechać z prędko?ci? maksymaln? 40 km/h jednak nie polecam wożenia dziecka przed sob?. Jest to o tyle niebezpieczne, że w razie (odpukać) draki przyciskamy całym ciężarem dzieciaka do kierownicy. Je?li już decydujemy się wozić malucha to jak mówiono wcze?niej - szeleczki i maluszka dopi?ć do siebie... Najlepiej darować sobie wożenie bo dziecko może mieć przez przypadek póĽniej traumatyczne wspomnienia....

Odnośnik do komentarza
Wielkie, dzięki za info. Nie przewiduję poważnych wypadów, a tylko krótkie przejażdżki po okolicy.

Witam!

A kto mówi o wypadkach? :)

Z przodu przy naprawdę lekkim, ale zbyt energicznym wci?nięciu klamek, dzieciak leci na kierownicę (je?li jest przed Tob?). Sprawdziłem empirycznie :) na 2 letnim synu. Na szczę?cie udało mi się go przechwycić i na strachu się skończyło. A mniejszego niż 6 latka chyba nie posadziłbym z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Wielkie, dzięki za info. Nie przewiduję poważnych wypadów, a tylko krótkie przejażdżki po okolicy.

Witam!

A kto mówi o wypadkach? !piwko

Oprócz Ciebie nikt. !happybth !happybth

Nie wypadków a wypadów, czyli większych wyjazdów.

Pozdrawiam !happybth

Odnośnik do komentarza

Ja codziennie wożę swoj? 3,5 letni? córeczkę do przedszkola i z przedszkola....

siedzi przede mn? - wybieram drogę raczej mniej uczęszczan?( dziecko ma tendencje do interesowania się wszystkim w koło), oczywi?cie kask, grubsze spodnie, rękawiczki ...

prędko?ć 40km/h to już max

JeĽdziłam z ni? również dalej za miasto ....hm dla odważnych - nie polecam.... stres i odpowiedzialno?ć przeraża, a gdzie przyjemno?ć z jazdy

!scooter !scooter !scooter

Odnośnik do komentarza
Ja codziennie wożę swoj? 3,5 letni? córeczkę do przedszkola i z przedszkola....

siedzi przede mn? - wybieram drogę raczej mniej uczęszczan?( dziecko ma tendencje do interesowania się wszystkim w koło), oczywi?cie kask, grubsze spodnie, rękawiczki ...

prędko?ć 40km/h to już max

JeĽdziłam z ni? również dalej za miasto ....hm dla odważnych - nie polecam.... stres i odpowiedzialno?ć przeraża, a gdzie przyjemno?ć z jazdy

!scooter !scooter !scooter

podziwiam twoj? odwage

ja "plecaczka 10 letniego" jak wioze z tyłu to mam obawy i praktycznie jedno oko nonstop w lusterku "siedzi"

Odnośnik do komentarza

jeszcze jest inna sprawa, moja córeczka Zuzia (4 latka), podczas przejazdzek siedzi tez z przodu, uwazam że z tyłu jest jeszcze za mała, pozatym nic nie widzi gdyż kurczowo sie trzyma swojego taty, samam jednak Zuzia trzyma raczki tez na kierownicy w okolicy lusterek i pare razy zdarzyło sie, że prze zprzypadek wył?czyła magiczny czerwony przycisk dekompresatora, pierwszy raz nie wiedziałem co się dzieje, teraz juz wiem co mnie może spotkać i jestem przygotowany,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Tommi, o kurcze, ale wymagania !!! !piwko

Nie bierz wysyłkowo - musi przymierzyć.

Ja młodemu kupiłem taki:

http://www.airoh.pl/kask.php5?id=10436

Był tak szczę?liwy, że prawie spać w nim poszedł.

!piwko !OKK

moi rodzice po dzi? dzień jak sobie cos kupię to sie pytaja cy w tym spać będę?

jak byłem mały to tak własnie robiłem.(prawie)

więc dobrze rozumiem Twojego syna.

co do koloru to nie może być innego koloru, prawie wszytskie ciuchy jakie ma Zuzia s? rózowe, to oczywiscie wybór wył?cznie samej Zuzi, i choc ma 4 latka wie co chce,

trzeba poszukać, narazie zimne dni więc czas zimy spędzę na szukanie.

inx i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

to juz nie mnie oceniac, zuzia wie czego chce, musze jej pokazac i sama zdecyduje, miło by było gdyby pasował na moja zonę, choc to raczej niemozliwe.

z drugiej jednak strony mój kask (56-57) zona ma za duzy więc jaka? szansa jest.

zastanawia mnie jedno czy kupic kask szczękowy w z unoszona szczek? czy kask integralny, kazde nich ma swoje wady i zalety.

a może uda mi się nakłonic zona do zakupu naxy takiej jak ja mam i wtedy bedzie estetycznie na moto, ale znowu zuzia zostaje na lodzie.

w kazdym razie mam okres zimowy na rozmyslania.

Odnośnik do komentarza
.......moja córeczka Zuzia (4 latka), podczas przejazdzek siedzi tez z przodu, uwazam że z tyłu jest jeszcze za mała.....

Je?li mnie pamięć nie myli, przepisy dopuszczj? jazdę pasażera (nawet dziecka) wył?cznie z tyłu.

Podzielam jednak opinię, że trzymaj?c dziecko z przodu ma się nad nim większ? kontrolę. Gorzej sprawa ma się w czasie wywrotki (o wypadku nie wspomnę).

Odnośnik do komentarza
Ja codziennie wożę swoj? 3,5 letni? córeczkę do przedszkola i z przedszkola....

Ufffff, my?lałam, że jestem sama a tu proszę... !sciana Ja wożę swojego siedmiolatka już drugi sezon do szkoły. Siedzi wył?cznie z przodu, r?czki opiera na kierownicy po ?rodku, więc nic mi nie przeł?cza. Kask Airoh xs. Jeżeli jeĽdzimy gdzie? dalej (raczej nie dalej niż 10 km) młody mi ?piewa !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W/g mojej wiedzy przepisy mówi? (choć czasem sami stróże prawa nie wiedz? dokładnie jak to jest), że do 7ego roku życia dziecko może siedzieć z przodu a prędko?ć moto nie może przekraczać 40 km/h. Powyżej tego wieku dziecko może jeĽdzić z tyłu bez ograniczeń prędko?ci...Oczywi?cie zawsze w kasku. Trochę to zbyt liberalne ale tak jest w PL.

Nie ukrywam, że od kiedy to możliwe jeĽdziłem zarówno z pierwsz? jak i drug? cór? skuterem. Nie ukrywam też, że podczas każdej takiej przejażdżki mam stresa, ale co zrobić jak dziewczyny rw? się do jazdy?

Młodsza jeĽdzi na krótkich dystansach (przedszkole/szkoła>dom) ale starsza to już prawdziwy Globetrooter. Ma zaliczone 3 Ogólnopolskie zloty maxiskuterowe, w sumie ok. 2500 km na tylnej kanapie, co jak na 12 latkę (pierwszy daleki wyjazd w wieku 9 lat) jest wynikiem niezłym :D

006.jpg

Obie maj? podobny equipment> Kaski Airoh Junior integral (na krótszych dystansach kaski typu JET), kurtki Modeki (wcze?niej ciekawa kurtka Feliksa> test KLIK, kominiarki Modeki, rękawiczki Adamoto i buty trapery dedykowane do jazdy na moto dla dzieci.

Zarówno z młodsz? jak i starsz? mamy opracowane pewne zasady, co wolno w czasie jazdy, czego nie wolno, jakie znaki dajemy sobie nawzajem i co one oznaczaj?. Zanim usiadły przeszły małe szkolenia.

Mimo tego nie ma co ukrywać, że jazda z dzieckiem na skuterze jest mocno ryzykowna. Czujno?ć musi być wtedy wzmożona do granic możliwo?ci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...