Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco Xciting


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

http://www.ckskutery.krakow.pl/user.php?kt...datki=spalanie1 mała tabelka spalań kolegi Zenka...

http://www.ckskutery.krakow.pl/user.php?kt...datki=spalanie1 A tu moja tabelka, "Troszkę" bardziej rozbudowana, bo prowadzona SUMIENNIE...

Polecam także wykresiki:

http://www.ckskutery.krakow.pl/user.php?kt...=info&dodatki=1

http://www.ckskutery.krakow.pl/user.php?kt...=info&dodatki=2

i http://www.ckskutery.krakow.pl/user.php?kt...=info&dodatki=3

To zawsze zobrazuje troszkę sytuację...

Pozdrówka, Kuba !w00t

Odnośnik do komentarza

Witam ... pytanie swoje kieruję głównie do grona tych osób które maj? lub miały Excitinga.

Przy przebiegu 550 km zauważyłem niepokoj?c? sytuację na tarczach hamulcowych mianowicie rysy ... i nie s? to rysy wzdłuż tarcz co jest raczej typowe ...lecz w różnych kierunkach.

Ponadto podczas gwałtowniejszego hamowania przednim hamulcem słychać lekkie terkotanie odgłos podobny do wsadzonego piórka ptasiego w szprychy rowerowe ... czy u Was jest / było podobnie???.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Delikatne rysy były i u mnie... ale nie miało to żadnego wpływu na hamulce, które były ok.

Terkotanie jest czym? normalnym w Xcitingu. Miałem podobne zjawisko już w kilku innych jedno?ladach.

Odnośnik do komentarza
...Przy przebiegu 550 km zauważyłem niepokoj?c? sytuację na tarczach hamulcowych mianowicie rysy ... i nie s? to rysy wzdłuż tarcz ...

nie tak dawno temu wszystko zaczęło się od pewnych rys :D

http://www.burgmania.net/forum/index.php?showtopic=773&hl=

my?lę, że wpadłe? bracie na to samo koło czasu i nic nie jeste? w stanie zrobić, możesz jedynie poczytać co Cię spotka :D

wszystko już było... :D

Odnośnik do komentarza

Hmmm wnioskuję po tym co przeczytałem , że na wiosnę zmienię na Burgiego 650 bo to jedyna słuszna droga.... szkoda jeszcze sobie nawet dobrze nie pojeĽdziłem a tu.... kłody pod nogi.... .

Wcze?niej padaczka zwana malagutem z odpadaj?cymi kołami itp. a teraz hmmm... poczekam do przebiegu 4700 km i zdecyduję jak Ci co ten temat przerabiali. !winkiss

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Hmmm wnioskuję po tym co przeczytałem , że na wiosnę zmienię na Burgiego 650 bo to jedyna słuszna droga.... szkoda jeszcze sobie nawet dobrze nie pojeĽdziłem a tu.... kłody pod nogi.... .

Wcze?niej padaczka zwana malagutem z odpadaj?cymi kołami itp. a teraz hmmm... poczekam do przebiegu 4700 km i zdecyduję jak Ci co ten temat przerabiali. :D

Daj spokój... je?li chcesz nad?żyć za mn? to odrazu mówię, że nie będzie to łatwe !w00t

Pozatym podany przez Ultrasa post był oczywi?cie zartem, który odziwo sprawdził się w Twoim przypadku :D

Nie wiem dlaczego narzekasz na Xcitinga ponieważ ja nie miałem praktycznie żadnych zastrzeżeń do tego skutera.

Jak narazie to chyba poza złym ustawieniem gaĽnika też nie powiniene? narzekać? Pozatym widze, ze jeste? nadwrażliwy :D

Zgło? problem ze spalaniem w Motorlandzie, niech usun? usterkę i ciesz się jazd? zamiast wyszukiwać problemów... to taka moja mała rada :D

Ten skuter jest naprawde fajny. !winkiss

Odnośnik do komentarza

Mariuszu fakt faktem masz rację ... jest fajny, a tym bardziej za takie niewielkie pieni?dze ale nadwrażliwo?ć pozostała Mi po przebytej długiej chorobie zakaĽnej zwanej: sprowadzonym z Francji Malaguti Madison 125 , i od nowego sprzętu oczekuję może zbyt dużo, problem fakt ma serwis ja natomiast mam obawy bo kolejny sezon siedzieć w serwisach nie zamierzam. Choroba zwana " skuter" trwa a Ja chcę jeĽdzić , jeĽdzić .

Pozdrawiam a tak p.s. troszkę Mnie uspokoiłe? chyba się czepiam Kymca. !winkiss

Odnośnik do komentarza

Co do przesadnych oczekiwań to jest to swego rodzaju ułomno?ć. Sam na ni? choruję.

Szukasz prędko?ci i małego spalania,

wygody i zwinno?ci,

komfortu i dużego bagażnika,

bycia suchym w deszczu i nie bycia w puszce,

maj?c tak? przypadło?ć nie będziesz zadowolony z An650, jest w nim kilka wqrzaj?cych drobiazgów - tyle, że nie wiadomo na co to wymienić.

Pewnym rozwi?zaniem jest częsta wymiana sprzętów - może co? się trafi :D

i tak już nigdy nie zaznamy szczę?cia z użytkowania jedno?ladów

chyba, że wst?pisz do pewnej formacji daj?cej prawdziwe szczę?cie niezależne od realnego ?wiata i posiadanych w nim skuterów...

!w00t GAMOWCY ł?czcie się!!

!winkiss

Odnośnik do komentarza
Hmmm wnioskuję po tym co przeczytałem , że na wiosnę zmienię na Burgiego 650 bo to jedyna słuszna droga.... szkoda jeszcze sobie nawet dobrze nie pojeĽdziłem a tu.... kłody pod nogi.... .

Nie no niema co przesadzać, chyba nie jest tak Ľle. !winkiss

JedĽ do serwisu niech wyreguluj? gaĽnik lub w inny sposób usun? usterkę. W szczególno?ci, iż jest to nietypowa usterka jak spotkała tylko Ciebie.

Kilka nie domagań, które podejrzewam bez problemu można usun?ć nie powinny być przyczyn? wymiany skutera. !w00t

Pozdrawiam

ciochin

Odnośnik do komentarza

No i po pierwszym serwisie !YES .

I tu spotkała mnie pierwsza niespodzianka ... serwis Motositi i kogo tam spotykam jako pracownika ... głownego do niedawna mechanika z Motorlandu.

Dwa dni niepewno?ci ...zrobi? nie zrobi? ..może będzie gorzej ...(chodzi o spalanie).

Skuter oddany wymyty stelaż założony, usterka ?ruby koła usunięta (napinacz został wymieniony zanim go kupiłem i odebrałem).

Skuter po serwisie jakby inny.. lepiej reaguje na manetkę gazu... przejechane 30 km i wskazówka paliwa nie drgnęła (a kiedy? spadała jak oszalała) czyżby sukces !YES .

Powiem krótko znów nabieram przekonania do Kymco ... czyżby ponowna miło?ć !YES .

Opiszę jak się sprawuje po tym pierwszym przegl?dzie ... za parę dni jak trochę potestuję.

I tu pro?ba do wszystkich którzy przerabiali temat .. stelaż jest ... kufra brak.

Jaki i gdzie kupić ... błagam "Krzyżaki się zbliżaj? a pojemno?ć ładunkowa mizerota" ... musi mieć oparcie.

Pozdrawiam

PS. kupujcie Xcitinga to naprawdę niezły sprzęt za niewielkie pieni?dze.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem do Xcitinga najbardziej pasuje Givi V46, z polakierowanym dekielkiem wyglada fantastycznie !YES . Maxia New jest optycznie za duza.

p90900147oz.jpg

Odnośnik do komentarza

nie wiem jak V46 wygl?da cenowo ...

ja mam dostepny E460 - nowy 650 cena detaliczna

- uzywany 500 ( w bardzo dobrym stanie)

sam sobie takowy zakupiłem ... a wygl?da to tak !YES

suzuki-gsx600-98-bikepics-556025.jpg

teraz to juz prawie skuter .... prawie robi różnice <_< !YES !YES

suzuki-gsx600-98-bikepics-556031.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja bym zakupł kufer Kappa. Jako?ciowo niczym się nie różni od GIVI a cenowo znacznie. Kappa 48 litrów z płyt? to 550 zł podczas gdzy givi to 700 stów bez płyty.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem Kappa rozni sie jak najbardziej od GIVI z "najwyzszej polki", tzn V46 i Maxia New !YES .

Kappa jest przeciez tansza marka produkowana przez GIVI, wiec roznica w materiale, wykonaniu i projekcie musi byc !YES .

Odnośnik do komentarza

Tegio nie wiedzialem, ale wg mni kappa to jest tańsze a wcale nie gorsze rozwi?zanie. Tańsze (nielakierowane) kufry givi i tak s? droższe od kappa.

Próbowałem też znale?ć jakiego? przestawiciela firmy SHAD, te kufry też wygl?daj? bardzo solidnie ale niestety nie udało się !YES

Odnośnik do komentarza

Trzesace sie i czasami latajace Shady !YES ? Daj spokoj... Wszystko jest kwestia uzytkowania, ja moja zapakowana maxie wazylem i czasami waga wynosila 40-45 kg !!! Kufer nigdy nie odpadl, ani sie nie zepsul -> a jezdzilem tak trasy 1500- 2000km. Nie wydaje mi sie zeby wytrzymal to produkt Shada !YES .

Edit: to juz bardziej polecilbym Hepco&Becker czy Krausera-> tylko tam jest zazwyczaj problem ze stelazem do skutera.

PS. Pablos napisz jaki przedzial cenowy Ciebie interesuje, bo tak to ciezko dyskutowac.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Tegio nie wiedzialem, ale wg mni kappa to jest tańsze a wcale nie gorsze rozwi?zanie.

Może nie gorsze ale napewno trochę gorzej wykonane.

Testowałem już różne kufry i jedno mogę powiedzieć... Givi a szczególnie V46 i Maxia 52 to zdecydowanie górna półka i wła?ciwa jako?ć.

Próbowałem też znale?ć jakiego? przestawiciela firmy SHAD, te kufry też wygl?daj? bardzo solidnie ale niestety nie udało się

... i poprzestań na poszukiwaniach !YES

Temat znam z autopsji...żadnego kibla Shada! Chyba, że lubisz lataj?ce kufry !YES

Odnośnik do komentarza

No to mnie Panowie zasmucili?cie i przestraszyli?cie lekko, bo po Artixie na Ypce "odziedziczyłem" własnie małego SHADA. Już mam się bać? Rzeczywi?cie łatwo zgubić go po drodze?

I jeszcze jedno pytanko: Czy do tego stelaża który mam pod wspomniany wyżej kuferek, dopasuję co? innego, większego?Bo chętnie bym założył ciut pojemniejszy kuferek. Może kolega Artix się wypowie, bo chyba pamięta co zakładał do Ypki. Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja mam kufer GIVI E46 i stelaz Kappa ktory rozni sie od GIVI naklejka z boku !YES Jesli chciesz miec dobra rzecz na lata kup GIVI. Moj Kufer byl testowany na 6,5 tys trasie z obciazeniem okolo 20 kg oczywiscie nie tylko na takiej ale ta byla jednorazowo najdluzsza w poprzednim sezonie. Co prawda mialem leki na poczatku ze mocowanie kufra nie wytrzyma ale okazalo sie ze bezpodstawnie.

Pawko male Shady sa dobre, problemy pojawiaja sie przy wiekszych kufrach tej firmy. Kufer w YPce byl testowany znowu na trasie 5 tys km podczas wyprawy do Chorwacji, dopychane ciuchy noga nie spowodowaly zadnych problemow typu "latajacy kufer" Co do plyty to tak na ten stelaz mozesz przykrecic inna plyte.

Miedzy oparciem a kuferm byl jeszcze wcisniety namiot ktory tez prezyl, wiec jak by cos mialo odpasc to by dawno juz odpadlo !YES Hehe tak Goska przykleila sobie kufer do kurtki na plastry !YES

Odnośnik do komentarza

Nie odpadl w HR to chyba nie odpadnie juz !YES . Artix na pewno juz cos pisze na ten temat(Edit: juz napisal), a ja zamieszcze tylko jedna fotke. Widzisz ze Gosia ma asekuracyjnie przyklejonego tasmami Shada do plecaka !YES ? Joke of course...

0028.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...