Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Skuter-dwumiesięcznik" - już (NIE) do nabycia


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • regis

    26

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    9

  • Mr.T

    7

  • Slavequs

    6

  • Klubowicze

Nabylem w Empik wczoraj.

Powiem jedno, przynajmniej czytalo sie od deski do deski TYLKO o skuterach, a nie jak to w innym czasopismach motocyklowych 2 stroniczki i to nie zawsze o maxi.

Zycze powodzenia w dalszym redagowaniu!

Odnośnik do komentarza

Szukałem......szukałem.......i co?

I nigdzie nie znalazłem :lol::(

Za mała moja mie?cina żeby takie pismo kto? zapodał w sprzedaży :(:P

I w efekcie zamówiłem w necie :o

Ps.

Dzięki Misiek za link do strony !piwko

Odnośnik do komentarza

Pierwszy nr. nabyłem w empiku za 6,50zł a mało brakowało żeby mnie kosztowało więcej (Straż Miejska już się czaiła) !piwko zakaz zatrzymywania i postoju. Więc teraz nie będę ryzykował, prenumerata została zrobiona. :lol:

Odnośnik do komentarza

Bardzo się cieszę, że wreszcie jest! Pierwszego numeru nie kupiłem, klepn?łem prenumeratę na 12 m-cy od pierwszego numeru - taki kredyt zaufania i nadzieja na rozwój pisma typowo skuterowego.

Redakcjo - powodzenia, trzymam kciuki i czekam niecierpliwie na przesyłkę z pierwszym numerem !walkm

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza

Ja takze juz mam...narzeczona mi kupila !walkm

WSZYSTKO JEST OKEY Z TYM PISMEM!!!!!

GRATULUJE MARIUSZ I CZEKAM NA NASTEPNE ODCINKI!!!!!

pozdr.Pollacco

Odnośnik do komentarza

Mnie również pismo się spodobało. Od pierwszej strony do ostatniej wszystko o skuterach !OKK

Można się doczepić jedynie do wielko?ci pisma. Od razu co rzuciło mi się w oczy na półce w Empiku. Obok leżał |wiat Motocykli, papier ten sam, cena podobna a stron dwa razy więcej :lol: Wiem, że to w dużej mierze reklamy ale nie do końca. Mam nadzieję, że kolejne numery będ? lepsze pod tym względem !OK

W każdym razie SKUTER miał debiut udany !YES

Odnośnik do komentarza

mam już skutera :D

niestety dopiero dzisiaj pojawił się w sieci kieleckiego kolportera ;)

ale mam i...

no cóż fajny tytuł, ale dlaczego zamiast testów s? prezentacje ;)

niestety czytelnik odbiera same pochwały, a nic na temat wad opisywanych konstrukcji ;)

mam nadzieję, że nie bedzie to panegiryk opłacany przez producentów i importerów ;)

ale cóż w dobie wolnego rynku ciężko się na niego wbić, może drugi nr przyniesie ambitniejsze teksty :huh:

chociaż artykuł o historii skutera oraz o giełdach we Włoszech już troszeczkę ambitniejsze :huh:

reasumuj?c pisali?cie koledzy, że mało reklam - ten kwartalnik jest cał? wielk? reklam? :)

Odnośnik do komentarza

Przeczytalem w koncu doglebnie to czasopismo i mam kilka uwag na jego temat :) ...

Na poczatku, na stronie 3 uderzyl mnie spis tresci, ktorego czcionki oznaczajace strone troche sie "poprzesuwaly" :) . Dopiero pozniej czytajac dalej zrozumialem ze to taki styl. Uwazam jednak, ze taka "awangarda" w dosyc waznej czesci dwumiesiecznika jest zbyteczna !scooter .

Dodatkowo wpadla mi w oko pewna niekonsekwencja w stosowaniu tej "starej" czcionki, jedne artykuly sa nia ozdobione, inne zas nie. Jest fajna, wiec dlaczego nie stosowac jej w kazdym tekscie jako graficzny wyroznik? Czasami pojawia sie w miejscach gdzie jej byc nie powinno (np.opis ramki z danymi techn.), a czasami nie ma jej wcale. Jesli juz, to wiecej konsekwencji i podzialu na artykuly, a nie okraszania calej tresci tym wynalazkiem !piwko .

Forma podpisow tzn. [txt\ imie nazwisko] totalnie nie trafiona, a rzuca sie w oczy. Po prostu az "gryzie" !scooter .

Za duzo "wielkich" zdjec, mozna od razu pojac role "wypelniacza" przestrzeni !scooter .

Dobre artykuly i foty: "Z wizyta na wloskich motobazarach", "Bardzo Malo Wody", "Nowe skutery Hondy" i "Wold Vespa Days" (ale moglo byc wiecej fotek) :) .

No i na koniec (sorry chlopaki :) ) troche duzo informacji o Klasykach. Okladka prezentuje "sportowy" skuter Super8 i goscia ubranego tak, jakby jechal w Scooter Cup, a w srodku mozna przeczytac wieeele o starych "pierdofonach :) ".

To dla kogo jest wlasciwie ta gazetka?

PS. Moje wrazenia opisane skrotowo, ale mam nadzieje ze z kazdym wydaniem bedzie lepiej i trzymam za Was kciuki. Acha i "zeby nie bylo", sam szukam Vespy PX 200 i okreslenie "pierdofon" ma u mnie znaczenie pieszczotliwe :) .

Edit: Jest relacja z Eurolambretty i Eurovespy, a co z imprezami krajowymi?

Odnośnik do komentarza

Otrzymałem pierwszy numer do?ć szybko ponieważ w pi?tek złożyłem prenumeratę,a w poniedziałek listonosz u mych drzwi !scooter

Uwag parę znalazłoby się lecz bior?c pod uwagę że jest to pierwszy numer liczę się z faktem wielu problemów z którymi musieli borykać się wła?ciciele i autorzy tego nowego pisma,st?d tak wiele uwag które znajdujemy w powyższych wypowiedziach,więc z własnymi uwagami..........poczekam do następnego numeru !scooter :) !scooter lecz mam nadzieję że większo?ć zostanie usunięta.

Jedyna uwaga której nie mogłem nie powiedzieć dotyczy zszycia gazetki.......?rodek "wypadowuje" :):):) !piwko

Odnośnik do komentarza

Cóż, kupiłem wczoraj bez problemu w EMPiKu przy Grójeckiej. No może nie zupełnie bez problemu bo gazetka została skutecznie ukryta pod innym motocyklowym tytułem (czyżby obawy konkurencji !happybth ).

Po godzinnej lekturze, faktycznie odniosłem wrażenie, że czasopismo faktycznie powinno ukazywać się jako bezpłatne pismo rozdawane/dostępne w salonach Kymco, TGB czy Zippa. OK, jasne, że bez sponsoringu ciężko. Dostało się też szacie graficznej, bo styl czcionek, układ fotek przypomina mi pisemka, które 20 lat temu były redagowane w domach rockmanów (piszę o takim zjawisku jak funzine'y) - redagowane tzn. pisane często odręcznie, czasem na maszynie do pisania, ubarwiane fotkami i rysunkami, składane przy pomocy kleju i nożyczek i powielane na kserokopiarkach. Merytoryczna zawarto?ć też pozostawia wiele do zarzutu - opisy (chociażby Sixteen) s? lakoniczne, pozbawione technicznych szczegółów. Brakuje fotek do opisywanych skuterów - np. połowa artykułu opisuje Lead'kę, ale fotki zabrakło, a może ja mam jaki? wadliwy egzemplarz? Brak danych technicznych porównywanych Burgmanów, nowej Vespy, Giggle'a czy Sixteen'a. Cóż dla mnie teksty Pana Redaktora Prowadz?cego s? takiej samej jako?ci i tak samo przydatne jak jego ksi?żka, przepraszam kolegę od wspólnego hobby je?li poczuł się urażony - cóż subiektywna ocena.

Nie wiem czy target pisma to osoba, która przechodzi obok kiosku RUCH i z ciekawo?ci zakupi gazetkę, albo taka która chciałaby kupić skuter i szuka porady co wybrać, czy nie małe już w naszym kraju grono skuteromaniaków, którzy oczekuj? konkretów, parametrów technicznych, różnych tricków serwisowych, wskazówek dotycz?cych techniki jazdy czy choćby przepisów i pewnie jeszcze wielu innych porad i newsów.

Mógłbym jeszcze pewnie więcej pomarudzić (a no i ta kartka ze ?rodka faktycznie wylata !scooter ), ale jest też druga strona medalu.

Wreszcie jest!!! Pismo, na które wszyscy długo czekali?my. Pismo o tematyce czysto skuterowej - dla mnie nie ważne czy s? to 50-tki, maxi, czy klasyki, italiańce, japończyki czy chińczyki (udało się ułożyć z tego zgrabny rym). Sam przejechałem na tajwańskiej 50-tce (TGB f409) ponad 20Kkm. Dusza wzdycha zarówno do Vespy GT jak i Burgmana. A i o 50-kach chętnie poczytam bo dziecko ro?nie, a widz?c jej cyklistyczny zapał za parę lat powie: Tata - ja też tak chcę.

Tak więc podsumowuj?c trochę przydług? wypowiedĽ (a bo dawno się nie odzywałem) życzę Redakcji i Gazecie wielu sukcesów, wytrwania przy znakomicie wyważonej cenie, zwiększenia nakładu no i przetrwania na rynku dłużej niż, znane nam cztery wydania. Nam wszystkim życzę aby Zespół Redakcyjny uwzględniał uwagi takich osób jak Cipiór czy Burgi przynajmniej w 50% a moje chociażby w 5%. Mam nadzieję, że każdy z nas znajdzie w przyszło?ci choć jeden artykuł dla siebie - już choćby dlatego warto zamienić paczkę papierosów na mił? lekturę magazynu przy kominku.

Pozdrawiam wszystkich,

tuxedo

Odnośnik do komentarza

Osobi?cie raczej starałbym się zasugerować redaktorom czego brakuje, a czego jest za dużo niż ostro krytykował. Pismo, je?li przetrwa to na pewno dojrzeje. Ci co maj? większ? wiedzię może nawi?zaliby współpracę z pismem i zyskałoby i pismo i czytelnicy.

Odnośnik do komentarza
Otrzymałem pierwszy numer do?ć szybko ponieważ w pi?tek złożyłem prenumeratę,a w poniedziałek listonosz u mych drzwi :P

No prosze jaki ekspres, ja niestety jeszcze nie dostałem, a przelew był w ramach tego samego banku :o

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem "Skuter" od deski do deski. Ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne, ale dobra rada dla zespołu tworz?cego periodyk: zainwestujcie w dobrego korektora. W każdej redakcji humanista (czytaj: polonista) jest potrzebny. Czytelnicy to doceni? i inwestycja zwróci się z nawi?zk?.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Zgodnie ze stron? www.skuter.media.pl dzisiaj powinien ukazać się drugi numer.

Miał już kto? w ręku?

U mnie jeszcze nie ma. Pewnie w poniedziałek dopiero będzie.

Już się doczekać nie moge, szczególnie Waszych opinii !YES

Odnośnik do komentarza

Jest !OK , jest !V , jest :D

Drugi numer dwumiesięcznika "SKUTER" trafił dzisiaj do mnie za po?rednictwem poczty !

Wła?nie wstępnie przegl?dam: jest sporo artykułów o maxi... s? też o 50-tkach, retro, cos o ciuszkach i doradztwo techniczne, s? ładne zdjęcia... co chcieć więcej ???

Całkiem udany numer... bo jest też artykuł o Xcitingu whist .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dokładnie- od wczoraj nowy numer powinien spoczywać na półkach whist

Odnośnik do komentarza

drugi numer czasopisma o wiele lepszy :)

gratulacje dla redakcji :)

i jeszcze jedno, widzę że normalni ludzie bo redaktor naczelny we wstępie odniósł się do opinii i krytyki czytelników - tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza

I co bardzo ważne czasopismo dostępne jest również w innych punktach sprzedaży nie tylko w Empikach :lol: Kupiłem wczoraj w małym osiedlowym sklepie :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kupiłem,przeczytałem i napewno jest lepszy niż pierwszy.

Tak trzymać :lol:

Odnośnik do komentarza

Ok, a moze taka łyżeczka dziegciu?

Na co zwracać uwage? Co jeszcze poprawić?

Następny numer zapowiada się jeszcze ciekawiej, szczegolnie dla mlodszych czytelnikow.

Co nie zmienia faktu, ze i dla maximaniaków bedzie male conieco :unsure:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...