Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Skuter-dwumiesięcznik" - już (NIE) do nabycia


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

!tut ...nadszedł czas abym i ja co? dodał od siebie na temat tego numeru czasopisma:

Było kilka postów z ocen? na "-".

Hmm, ...Polacy to taki naród co lubi narzekać, no cóż mamy to we krwi...

Ja nie widzę tego tak Ľle, czy aż tak Ľle. Wręcz przeciwnie ...moja ocena jest na "+".

Dwumiesięcznik drukowany na przyzwoitym papierze, a cena nie jest zaporowa.

Jest to pierwszy numer tego dwumiesięcznika, więc wypadało napisać trochę o historii skuterów i zlotach tych już klasycznych skuterów. I nie widzę w tym nic złego.

Kilka reklam skuterków produkcji chińskiej, ...do przełknięcia.

S? tematy o 50-tkach ale s? też artykuły o maxi. Uważam, że zachowane proporcje s? prawidłowe.

...czekam na dalsze numery dwumiesięcznika "SKUTER". Hmm ...aby nie skończył tak jak poprzednie wydanie na ten temat.

A redakcji życzę tylko samych sukcesów, dużego popytu i zwiększania nakładu oraz wielu, ...wielu wydanych kolejnych numerów.

Specjalne pozdrowienia dla redakcji i autorów artykułów. !OKK !TAZ

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • regis

    26

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    9

  • Mr.T

    7

  • Slavequs

    6

Skuter zakupiony w Ruchu !TAZ

Pierwsze wrazenie pozytywne - szczegolnie po pierwszych komentarzach.

Gratuluję i życzę wysokiej sprzedaży.

PS minus to kiepskie fotki Mariusza w dziale Upgrade - niewiele tak naprawdę widać !tut

Odnośnik do komentarza
PS minus to kiepskie fotki Mariusza w dziale Upgrade - niewiele tak naprawdę widać !czary

A co by? chciał więcej zobaczyć?! !bicz !w00t !w00t

Odnośnik do komentarza
PS  minus to kiepskie fotki  Mariusza w dziale Upgrade - niewiele tak naprawdę widać  !bicz

A co by? chciał więcej zobaczyć?! !w00t !w00t :lol:

Ten malutki czarny elemencik, musiałem się nieĽle domy?lać o co chodzi. Dla laika test na inteligencję

Ale to taki mało istotny szczegół w całym pi?mie - mam nadzieję, że dział upgrade - tuning ( tylko nie wiejski !w00t ) się rozro?nie i to burmaniacy w głównej mierze do tego się przyczyni?.

!czary

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
PS  minus to kiepskie fotki  Mariusza w dziale Upgrade - niewiele tak naprawdę widać  !w00t

Masz szczę?cie, że Mariusza nie ma w kadrze !bicz to by dopiero była masakra !w00t

Co do do samego pisma.

Upatrzyłem w Empiku,przyczaiłem się za winklem i zanabyłem (bez kartek dawali - jak ongi? mortadele :lol: )

Przysiadłem, przeczytałem co bardziej łakome k?ski i stwierdzam:

Nie wiem co Pablos miał na my?li :D pisz?c co napisał, nie wiem również jakie były Jego oczekiwania ...... ale:

- maxiskuterów zatrzęsienie - Burgman, Beverly, Vespa GTS, Forza, C1 wzmianki o MyRoad 700 w relacji z Mediolanu - w żadnej innej gazecie tego nie znalazłem;

- reklam nie więcej niż gdzie indziej;

- informacje o starych skuterach (które lubię !czary) s? ale nie w przesycie, a artykuł o historii skuterów uważam za jak najbardziej na miejscu;

- szata graficzna i jako?ć na poziomie nie budz?cym zastrzeżeń - na pewno za ?liskie żeby można było używać w toalecie ;):lol: !w00t

Generalnie OK

Inna sprawa, że 90% informacji tam zamieszczonych już wcze?niej przyswoiłem.

Jednocze?nie jestem przekonany, że dla wielu czytelników wchodz?cych w temat będzie to bardzo zajmuj?ca lektura.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dopadłem w Empiku i zakupiłem.

Ogólnie nie wiem czego sie niektórzy czepiaj?. Jak dla mnie jak na pierwszy numer może być. Przestudiowałem od deski do deski i fajnie sie czyta. jestem szarym człowiekiem i nie wymagam od prasy cód papieru, a wręcz przeciwnie - dla mnie czym bardziej matowy tym lepszy, nie lubie jak mi sie ?wiatło w gazecie odbija !czary

jedyne czego bym oczekiwał to więcej techniki/warsztatu z serii zrób to sam !bicz

Odnośnik do komentarza
PS  minus to kiepskie fotki  Mariusza w dziale Upgrade - niewiele tak naprawdę widać  !w00t

Masz szczę?cie, że Mariusza nie ma w kadrze !bicz to by dopiero była masakra !w00t

Co do do samego pisma.

Upatrzyłem w Empiku,przyczaiłem się za winklem i zanabyłem (bez kartek dawali - jak ongi? mortadele :lol: )

Przysiadłem, przeczytałem co bardziej łakome k?ski i stwierdzam:

Nie wiem co Pablos miał na my?li :D pisz?c co napisał, nie wiem również jakie były Jego oczekiwania ...... ale:

- maxiskuterów zatrzęsienie - Burgman, Beverly, Vespa GTS, Forza, C1 wzmianki o MyRoad 700 w relacji z Mediolanu - w żadnej innej gazecie tego nie znalazłem;

- reklam nie więcej niż gdzie indziej;

- informacje o starych skuterach (które lubię !czary) s? ale nie w przesycie, a artykuł o historii skuterów uważam za jak najbardziej na miejscu;

- szata graficzna i jako?ć na poziomie nie budz?cym zastrzeżeń - na pewno za ?liskie żeby można było używać w toalecie ;):lol: !w00t

Generalnie OK

Inna sprawa, że 90% informacji tam zamieszczonych już wcze?niej przyswoiłem.

Jednocze?nie jestem przekonany, że dla wielu czytelników wchodz?cych w temat będzie to bardzo zajmuj?ca lektura.

Kisiel nie neguję pisma jako takiego, zawiedzenie wynikało z kilku czynników.....

- po pierwsze brak gdziekolwiek wzmianki o "burgmania.net" a przy innych artykułach s? podpisy cipiór(vespa-club) text i foto tak dla przykładu.....

- liczyłem na większ? ilo?ć dawki info zwi?zane z samym klubem , tudzież info o zlotach czy też wyprawach, spotach .....

- test C1 jak najbardziej cool ale to przedruk ze strony.......

- reklamy ok ! wiem musz? być ale czy odrazu w pierwszym wydaniu .... jaki masz start taki i finisz.... można było dać więcej artykułów, krótkich wzmianek o popularnych na rynku w polsce skuterach .... złapać klientelę za ... ja(portfel) a potem było by łatwiej pozyskać dobrych sponsorów do już poczytnej gazety.

- strona faktycznie wylata .... po kilku krotnym jej otwarciu

- papier ok

- cena cool

- powiadasz maxi jest dużo ... tak ... ale nadal twierdzę, że o typowych maxi jest tylko wzmianka o C1 i o Forza ... reszta to dalej oldskoolowe pojazdy nawi?zuj?ce do tradycji i klasyki.

-jako?ć fotek owszem taka sobie mogło by być lepiej ale jak wszyscy wspomnieli to pocz?tki i pewnie do ostatniej chwili nikt nie wiedział jak będzie wygl?dał finał.

Więc reasumuj?c zawiedziony bo za mało o burgmanii i o typowych maxi , a zadowolony bo wogóle jest ale jak to kto? wspomniał bodajże "Izzy" na krytykę nie można się obrażać , krytykuję to co w moim odczuciu po pierwszym kontakcie mnie dotkneło .....

Mam nadzieję,że nr 2 Skutera będzie lepszy i wzbogacony o dopiski Mariusz Spodarek(burgmania.net) .... oraz więcej tekstu o maxi w Polsce czego sobie i Wam życzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kupiłem, przeczytałem i jest ok!

Tak jak napisał MISIEK, Walu?, Kisiel i wielu innych nie ma co się czepiać tylko pochwalić. Duży "+"

Trzeba pogratulować wydawcy i współtwórcom 1 numeru dwumiesięcznika SKUTER i życzyć podwojenia nakładu !bicz !czary

PS.

Szuwarek,

mam nadzieję, że wyraziłe? zgadę na zamieszczenie zdjęć Twojej pięknej C1-nki. !w00t :lol: !w00t !w00t

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wracaj?c z pracy przyj?łem kierunek empik. SKUTER kupiony.

Pierwsze wrażenie:

format – mniejszy niż innych czasopism :lol: (nie, po porównaniu, taki sam jak innych),

zdjęcia – duże, czytelne (z małym wyj?tkiem opisanym wyżej),

opracowanie graficzne – pozytywne wrażenie,

teksty – urozmaicone, konkrety (jeszcze kilka muszę pochłon?ć),

tematyka – można powiedzieć od 50 do 650

!w00t Dobre wej?cie w dobrym czasie (pocz?tek sezonu). !w00t

Dla Hobbystów i Maniaków to broszura.

Dla W?chaczy spalin ciekawa lektura.

Życzę aby SKUTER rósł w siłę (stronicow? i tematyczn?) a nam czytało się przyjemnie i z dużym zainteresowaniem.

ps. Przed nami następne numery i następne testy !czary !bicz , opisy, relacje !w00t . Nie wszystko w pierwszym numerze.

Odnośnik do komentarza

Mam i ja...

!czary SKUTER dwumiesiecznik - kazdy z nas ma, mam i ja!

Jak dla mnie czyta sie ok, troche za duzo Wesp ( ... ), papier ok widzialem mase gazet i pism z papierem duzo gorszym

Przydaloby sie troche wiecej "zrob to sam", jakis "traweling", moze jakas mala gielda na koncu - ale tylko oferty prywatne!!! Zadnych importerow!

Ogolnie fajnie ze pojawilo sie cos na naszym rynku duzy + i 3 mam !bicz kciuki!!!

Ps. Ahhhh jak pieknie by bylo gdyby pod tym czerwonym tlem, pod cena byly wypisane linki do stron zwiazanych ze skuterami od Burgmani poczynajac...

no i cos o Helixach... ( sie rozmarzylem )

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem po powrocie z pracy !bicz. Doł?czam się zdecydowanie do pochwał. Jako?ć druku/zdjęć, papier, cena, jak najbardziej OK. Zawarto?ć ciekawa, z przyjemno?ci? przeczytałem kolejne artykuły !w00t.

Jak kto? wcze?niej napisał, chętnie zobaczyłbym dział zrób to sam/techniczny, może co? o bezpieczeństwie i technice jazdy, relacje z wypraw krótszych i dalszych, sprawozdania ze zlotów i imprez Burgmanii !w00t. No ale nie od razu Kraków zbudowano...

Generalnie, jak na pierwszy numer, jestem zdecydowanie na TAK !czary

Odnośnik do komentarza

Dla mnie spoko szmatławiec !czary

S? maxi, s? 50, s? retro. Jedyne na co mogę zwrócić uwagę to napotkany bł?d merytoryczny. Skuter nazywa się Yamaha Giggle a nie Yamaha Zoomer (chyba, że to było celowe a ja jaki? ciemny jestem).

Co bym, chciał jeszcze? Podróże, i rzeczowy artykuł na temat zakupu pierwszego skutera dla 13 letniego dzieciaka (bo to mnie czeka za jaki? czas) ł?cznie z danymi na temat wysoko?ci kanapy. Wbrew pozorom trudno jest wyszukać skuter o niskim siedzisku.

Dziwne jest też to, że artyuł o objęto?ci ?redniej wielko?ci newsa na Burgmanii w Skuterze zajmuje 2 strony. Przyczepię się wła?nie do wspomnianego tekstu na temat Yamahy Giggle (bo ten skuter mnie akurat interesuje). Krótki i olewczy. Jeżeli miał to być rodzaj testu to porażka.

Cało?ć pisma według mnie jest na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
liczyłem na większ? ilo?ć dawki info zwi?zane z samym klubem , tudzież info o zlotach czy też wyprawach, spotach .....

relacje z wypraw krótszych i dalszych, sprawozdania ze zlotów i imprez

Mam nadzieję, że nie sugerujecie jakobym celowo pomin?ł tematykę Klubu Burgmania? !czary

Przygotowałem krótk? prezentację Burgmanii oraz historii zlotów. Przygotowane były ciekawe fotki a cało?ć miała być "wsadzona" do pierwszego numeru. Możliwe, że jest to bł?d ale możliwe też, że grafik składaj?c cało?ć do kupy zdecydował na przesunięcie prezentacji do kolejnego numeru.

Ps. Ahhhh jak pieknie by bylo gdyby pod tym czerwonym tlem, pod cena byly wypisane linki do stron zwiazanych ze skuterami od Burgmani poczynajac...

no i cos o Helixach...

Zanotowałem !bicz .

Nie ukrywam, że chciałbym aby w?tek skupiał się na tym czego oczekujecie w kolejnych numerach. Nie mówię, że każda pro?ba będzie odrazu spełniona ale sukcesywnie wprowadzane zmiany pozwol? nam stworzyć pismo takie jakiego oczekiwali?cie.

Na koniec wspomnę jeszcze raz to o czym pisałem wcze?niej>> Pierwszy numer należy uznać jako zarys tego co będzie w przyszło?ci. Wkrótce mamy kolejne spotaknie redakcyjne gdzie zostani? napewno poruszone tematy o których piszecie w niniejszym po?cie... tak więc Panie i Panowie... nie krępować się... jechać jak po burej kobyle !w00t

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Skuter zanabyłem drog? kupna i:

Brakuje mi głównie turystyki na skuterku. Wiele osób z mojego otoczenia jak słyszy, że gdzie? jadę na skuterze dalej od domu niż 50km (np. Amsterdam) to puka się w głowę, takie artykuły mog? przełamać stereotyp skutera jako miejskiej popierdułki.

Minusem dla mnie osobi?cie były przedruki z Burgmanii ale tylko dlatego, że już to czytałem i nie była to dla mnie nowo?ć.

Historia skuterów :) to wła?nie to co powinno się znaleĽć w pierwszym numerze "SKUTERA"

Wspomniane linki do klubów skuterowych powinny być ale traktuj?ce wszystkich równo, pytanie tylko czy np. Burgmania czy inny klub nie jest konkurencj? dla tego typu gazety.

Powodzenia w następnych numerach :) Tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza

Cieszy mnie, że doczekali?my się nowej gazety, a zespołowi redaguj?cemu i wszystkim zamieszanym w przedsięwzięcie życzę powodzenia.

Już kazałem tacie zapolować na numer marcowo-kwietniowy.

Odnośnik do komentarza

Wła?nie przejrzałem pobieżnie gazetkę i dalej utrzymuje pozytywne podej?cie. Jutro w poci?gu zagłębie się w teksty.

Reklam? Mało! I dobrze. Raptem pięć stron + jaka? mała reklamka na niemal 70 stron pisma! W |M na 100 stron gazety (pomijam ogłoszenia) jest ponad 40 stron reklam....

Puki co mnie siem podobuje toto :) :)

Odnośnik do komentarza

jak pisali poprzednicy pocz?tki s? trudne. prawd? jest też , że na ostateczny kształt pisma nie ma wpływu redaktor choć oczywi?cie może zgłosić swoj? propozycję. tak samo jest z tekstami - nie ma wpływu kiedy "pójd?".

a skoro s? reklamy -to nalezy poczytywać tylko na plus. dzieki temu pismo funkcjonuje.

osobo?cie - życz? zespołowi redakcyjnemu i Mariuszowi duuuzo wytrwało?ci w działaniu i tworzeniu jedynego - jak na razie - na rynku pisma skuterowego.

Odnośnik do komentarza

a u mnie NIE MA NIE BYŁO I NIE BĘDZIE dwa empiki i nic !OKK

może kto? wie gdzie zamówić prenumeratę?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
a u mnie NIE MA NIE BYŁO I NIE BĘDZIE dwa empiki i nic !OKK

może kto? wie gdzie zamówić prenumeratę?

U mnie w empiku było, ale było też i kupiłem w sklepie prasowym "Ruch"

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza
bł?d merytoryczny. Skuter nazywa się Yamaha Giggle a nie Yamaha Zoomer (chyba, że to było celowe a ja jaki? ciemny jestem).

GIGLE to wła?nie jest skuter Yamahy

a

ZOOMER ...Hondy !!!

Nie mam przy sobie gazetki, ale nie pamiętam aby było gdzie? wydrukowane ...Zoomer ???

dodano 28/03/2008: ...i wszystko jasne, oczywi?cie błędu żadnego nie było, Yamaszka była porównana do wcze?niejszej konstrukcji Hondy. I tyle.

Co do dwumiesięcznika, nie wiem czy pojawiła się już tutaj taka informacja, ...można zamówić prenumeratę w necie:

http://skuter.media.pl/

Odnośnik do komentarza

Fajna sprawa i tyle . Każdy ma inne podej?cie !OKK . Osobiscie gazetka w deche i końiec . Jak kolega Pavulon prenumerata zostanie nagrana :lol: .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kupiłem , przeczytałem i napewno kupię następny numer.

Pozdrawiam Trebor. !piwko

Odnośnik do komentarza

Zanabyłem i ja. Zd?żyłem tylko przejrzeć j?. Dla mnie ok, choć sporo retroskuterów (mi się podoba), ale rozumiem,że może to być za dużo. Brakuje jeszcze turystyki skuterowej. Tym co nie mog? znaleĽć to s? jeszcze w "multipunktach".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...