Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Transforgarska 2021


Andrzej 50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Tegoroczny wypad spalił na panewce - wiadomo wirus🤐 Ale już planuje na nowy rok Rumunie + trasa Transforgaska. 11.06. godzina "0" Jak ktoś ma dobre rady, informacje wszystko mile widziane. Chętni tez.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
11 godzin temu, Andrzej 50 napisał:

Ale już planuje na nowy rok Rumunie + trasa Transforgaska. 11.06.

W tym terminie może być jeszcze problem z przejazdem przez Transfogaraską. Często tunel jest zamknięty i śnieg zalega. A oni tej trasy nie odśnieżają. Tak jak i Transalpiny. 

Odnośnik do komentarza

Tak, troszkę pogrzebałem w sieci - zobaczymy. Jak będzie nieprzejezdna to chociaż tama na pocieszenie. Więcej czasu spędzę w Miszkolcu na termach, trasa powrotna😃

TRANSFOGARSKA tak powinno być teraz to zauważyłem

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
23 minuty temu, Andrzej 50 napisał:

TRANSFOGARSKA tak powinno być

Nie. Powinno być tak

12 godzin temu, arturo-bb napisał:

Transfogaraską

Transfogaraska. Bo góry są Fogaraskie a nie Fogarskie 😜

Odnośnik do komentarza

Polecam, zresztą całą Rumunię. warto zobaczyć wąwóz, tama, cmentarz, droga nr18, i wiele fajnych miejsc. Drogi mnie zaskoczyły pozytywnie, choć jedna się nagle skończyła i dalej już tylko "skuter terenowy" 😀. Ja poleciałem jeszcze na Serbię, Dunaj, itp. Super wyprawa 8 dni bardzo fajnie spędzonych. Wracając do Rumunii to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Polecam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.09.2020 o 20:47, Andrzej 50 napisał:

.....Jak ktoś ma dobre rady, informacje wszystko mile widziane. Chętni tez.Pozdrawiam..

Nie planuj wszystkiego zbyt dokładnie, tylko ramowo - co chcesz przejechać - pogoda resztę zweryfikuje. Noclegi bez problemu da się ogarnąć na Bookingu w danym dniu.  Nie przerażaj się czasami wyglądem niektórych obiektów z zewnątrz, bo przeważnie w środku jest dużo lepiej 🙂 

Obie trasy Transalpine i Trasfogaraską najlepiej zaplanować na przejazd w obydwu kierunkach. 

Wieczorem nie pij "palinki" w dużych ilościach, bo rano nigdzie nie pojedziesz 😀

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi. Z Palinką postaram się uważać, zaczekam do rana😄. Noclegi częściowo zaklepane Czechy,Węgry i Rumunia /Booking/ Jak najdę troszkę czasu to popatrzę info. o tej kopalni soli. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2021 o 23:14, Beluszi napisał:

Też kiedyś chciałbym tam pojechać.

A co stoi na przeszkodzie ?  Aktualnie może tylko sytuacja z wirusem, ale miejmy nadzieje że to szybko minie.

Nie czekaj, tylko planuj. Kierunek (Rumunia) nie jest drogi. moim zdaniem porównywalny do wakacji spędzonych w PL.  Sprzęt jaki widzę u kolegi w stopce też w zupełności wystarczy. Siadać - jechać 🙂 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.11.2020 o 20:53, Andrzej 50 napisał:

Dzięki za podpowiedzi. Z Palinką postaram się uważać, zaczekam do rana😄. Noclegi częściowo zaklepane Czechy,Węgry i Rumunia /Booking/ Jak najdę troszkę czasu to popatrzę info. o tej kopalni soli. Pozdrowionka

Jedziesz sam czy z ekipą? Pytam bo twój PESEL mi pasuje i Łódź. Może bym jakoś coś ogarnął czas i kto wie?..

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, benski napisał:

Jedziesz sam czy z ekipą? Pytam bo twój PESEL mi pasuje i Łódź. Może bym jakoś coś ogarnął czas i kto wie?..

Póki co jestem sam Wyjazd Zduńsko Wolski & Łódzki 🛵 To jest to. Moje 2 podejście do tego wyjazdu😂 ale to jak zaczyna się ten rok i perspektywa wyjazdów /szczepiony czy nie,itd,itp/ napawa takim optymizmem, że śmiech przez łzy stan wku.....y . Daje sobie jeszcze dwa miesiące na podjęcie ostatecznej decyzji - albo jadę, albo odwołuję rezerwacje /noclegi/ i zmieniam swojego bzyka na AKacza to akurat dobra wiadomość. Benski kolejna dobra wiad. to spotkamy się i na spokojnie pomyślimy o następnym czerwcu. Trasa, spanie itp. Jest dużo czasu CZERWIEC 22

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.11.2020 o 20:53, Andrzej 50 napisał:

Dzięki za podpowiedzi. Z Palinką postaram się uważać, zaczekam do rana😄. Noclegi częściowo zaklepane Czechy,Węgry i Rumunia /Booking/ Jak najdę troszkę czasu to popatrzę info. o tej kopalni soli. Pozdrowionka

Jedziesz sam czy z ekipą?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No właśnie najgorsza w tym wszystkim jest ta niepewność, co będzie z zarazą... Każde planowanie trasy wiąże się mniej lub bardziej z kosztami, które trzeba już trochę wcześniej ponieść, a nie jest pewne, czy coś w końcu z tego wyjdzie 😞 Ja na ten rok też już zaplanowałem sobie 12 dniowy wypad po Europie. I teraz inwestować w 1000 Euro na trasę, czy nie (pomijam już wahania kursów walut).

Mam trochę lepiej, bo z Markiem jechalibyśmy w opcji Tent (namiot), więc zamawianie kwater odpada, jedynie trzeba prześledzić układ pól namiotowych na trasie, by się nie zdziwić, jak ja rok temu we Włoszech, bo pole zmieniło status tylko na campery. Tyle w tym dobrego, że poznałem wspaniałe okolice Piancavallo i przesympatycznych ludzi...

W tym roku chciałbym zacząć od kierunku Stelvio (Marek tam jeszcze nie był), później kawałek Szwajcarii, Francja w alpejskie okolice Mount Blank (Chamonix z wjazdem na szczyt - kolejką linową oczywiście), lotka górskimi trasami w stronę południowego wybrzeża Sant Tropez, Genua, jezioro Garda od strony Sirmione (Marek nie widział), odwiedziny znajomych we wspomnianym Piancavallo (Campegio Luna), zwiedzanie Dolomitów (Marek nie widział - Canazei, Pardoi) i powrotna droga przez Grossglockner Alpen Strase (Marek nie widział), Kaprun, Karpacz i do domu... Ale co z tego wyjdzie???

 

Trasa Sierpniowa.jpg

 

A poniżej wspomnienia z Piancavallo i przesympatyczny Marcello, z którym mam stały kontakt na FB... 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

@SlawoyAMD...Wyjazd pod kryptonimem "dla Marka" 😜

W tym roku jest kilka planów, w tym zlot w CZ połączony z włoczęgą po CZ/H i wjazd na zlot Burgmania 2021. Bądźmy dobrej myśli. 😎

A na RO też się ktoś od nas szykuje w tym roku.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

@SlawoyAMD...Wyjazd pod kryptonimem "dla Marka" 😜

Hihi... No dla mnie też się coś znajdzie, bo u żabojadów jeszcze nie byłem 😜 Ja po Burgmanii wyjątkowo polecę na Czechy (noclegi w okolicach Jeleniej Góry), lotka na Pekelne Doły (bo Marek nie widział 😄 ), Mala Skala, czyli "organowe skały" i Drezno, jeśli Niemcy się w końcu otworzą... Europa w sierpniu, więc może szanse wzrosną, chyba że będzie 15-ty etap pandemii...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SlawoyAMD napisał:

Hihi... No dla mnie też się coś znajdzie, bo u żabojadów jeszcze nie byłem 😜 Ja po Burgmanii wyjątkowo polecę na Czechy (noclegi w okolicach Jeleniej Góry), lotka na Pekelne Doły (bo Marek nie widział 😄 ), Mala Skala, czyli "organowe skały" i Drezno, jeśli Niemcy się w końcu otworzą... Europa w sierpniu, więc może szanse wzrosną, chyba że będzie 15-ty etap pandemii...

Pekelne Doly koniecznie, a organowe skały to chyba Panska Skala. Zresztą w zachodnich Czechach jest tyle przepięknych miejsc. Byłem tam kilka razy i zawsze coś innego odkrywałem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, benski napisał:

Zresztą w zachodnich Czechach jest tyle przepięknych miejsc. Byłem tam kilka razy i zawsze coś innego odkrywałem.

Ja też Czechy mam trochę zjeżdżone, ale Marek nie był na Pekelnych, więc z radością pojadę tam jeszcze raz... 

Mam nadzieję, że nasze plany się zrealizują w tym roku i ja, Andrzej 50 i wielu innym, udadzą się wspaniałe wyjazdy...

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2021 o 19:52, SlawoyAMD napisał:

Ja też Czechy mam trochę zjeżdżone, ale Marek nie był na Pekelnych, więc z radością pojadę tam jeszcze raz... 

Mam nadzieję, że nasze plany się zrealizują w tym roku i ja, Andrzej 50 i wielu innym, udadzą się wspaniałe wyjazdy...

Tego sobie i wszystkim gorąco ŻYCZĘ /fajna trasa zwłaszcza włoszczyzna/

 

W dniu 17.02.2021 o 00:05, benski napisał:

Jedziesz sam czy z ekipą?

Jadę sam i jak pisałem fajnie byłoby jeśli masz chęć dołączyć Tyle, że dużo  jest ???. Jak zrobi się troszkę cieplej to możemy umówić się na kawusie to spokojnie porozmawiamy chyba, że będziesz w Łodzi to wpadaj. Życzę wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia

W dniu 17.02.2021 o 19:52, SlawoyAMD napisał:

Ja też Czechy mam trochę zjeżdżone, ale Marek nie był na Pekelnych, więc z radością pojadę tam jeszcze raz... 

Mam nadzieję, że nasze plany się zrealizują w tym roku i ja, Andrzej 50 i wielu innym, udadzą się wspaniałe wyjazdy...

Macie fajną trasę. W drodze powrotnej polecam Jihlave CZ. /Igława/ fajny kemping super ZOO i w centrum zwiedzanie podziemi /kopalnia/pod kościołem, jeszcze ichniejsza jadłodajnia. Co ważne tego chyba Marek też nie widział😉

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.02.2021 o 16:22, Andrzej 50 napisał:

Tego sobie i wszystkim gorąco ŻYCZĘ /fajna trasa zwłaszcza włoszczyzna/

 

Jadę sam i jak pisałem fajnie byłoby jeśli masz chęć dołączyć Tyle, że dużo  jest ???. Jak zrobi się troszkę cieplej to możemy umówić się na kawusie to spokojnie porozmawiamy chyba, że będziesz w Łodzi to wpadaj. Życzę wszystkim dużo zdrowia i do zoba

Od razu mówię, że jeśli tak to po zakończeniu roku szkolnego czyli po 27 czerwca. Musimy się spotkać i obgadac plany. Nie już ta wiosna przyjdzie to bedzie można się ruszyć na Moto.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2021 o 15:16, SlawoyAMD napisał:

Mam trochę lepiej, bo z Markiem jechalibyśmy w opcji Tent (namiot), więc zamawianie kwater odpada, jedynie trzeba prześledzić układ pól namiotowych na trasie, by się nie zdziwić, jak ja rok temu we Włoszech, bo pole zmieniło status tylko na campery. Tyle w tym dobrego, że poznałem wspaniałe okolice Piancavallo i przesympatycznych ludzi...

Sławku masz może dobrą sprawdzoną apkę z zaznaczonymi polami namiotowymi na EU .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
31 minut temu, ik26 napisał:

Sławku masz może dobrą sprawdzoną apkę z zaznaczonymi polami namiotowymi na EU .

Z apki nie korzystam... Raczej szukam przez strony tematyczne, jak na przykład ta -> KLIK

Zawsze trzeba brać też pod uwagę to, że niektóre pola są otwarte tylko w określonych terminach, a czasami zdarza się, że zmieniają swój status na przykład tylko na obsługę kamperów... Raz mi się coś takiego przytrafiło i było nieciekawie, bo w okolicy nic nie było o tym profilu, ale przez to poznałem właśnie Campeggio Luna w Piancavallo, miejsce przyjazne, piękne i tajemnicze zarazem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...