Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 350 MY2021 - Informacja prasowa


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

To było nieuniknione. Konieczność wymusiła m.in nowa norma spalin EURO 5 dla moto, której dotychczasowa, leciwa już jednostka nie była w stanie spełnić.... tak więc od 2021, z hasłem przewodnim "Only for the Greatest"... wjeżdża na salony nowa Forza 350, która ma sporo poprawek. Zmiany stylistyczne są wyraźne chociaż na pierwszy rzut oka nie każdy je wychwyci. Inny reflektor LED, nowa lampa tylna LED, inna owiewka z ciekawym przetłoczeniem na boku czy nowy przedni błotnik. Elektryczna regulacja szyby posiada teraz większy zakres. Dołożono element poprawiający bezpieczeństwo znany z moto sport, czyli ESS (Emergency Stop Signal). Skuter będzie, podobnie jak poprzednio, posiadał bogate zegary z mocno rozbudowanym BC oraz obsługiwany będzie bezkluczykowo (Smart Key).

Jednak najważniejsza zmiana to napęd, który teraz ma pojemność 330 ccm (ESP+, enhanced Smart Power) i moc 29 KM (poprzednio 279 ccm i 25 KM) . Producent obiecuje spalanie na poziomie 3.2 l/100 km i lepszą dynamikę. Tyle wiemy dziś a więcej szczegółów opiszę jak pojazd pojawi się w PL.

434047313_Forza350_present.thumb.jpg.ef155c0ab10427046555a41e9c1762c9.jpg

Honda-Forza-350-2.jpg

Honda-Forza-350-3.jpg

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy nowość Hondy nie zostanie u nas "zabita" nowa ceną? Obecny model ma bardzo dobrze skalkulowana cenę w stosunku do tego co oferuje. Ale pożyjemy zobaczymy🙂

Odnośnik do komentarza

Ciekawie się robi , tym bardziej że w 2021 rozważam zmianę skutera. Forza mi się podoba, bo miałem 125cm, a te 29KM w zupełności by mi wystarczyło. Jak cena będzie rozsądna , to czemu nie.

 

Odnośnik do komentarza

Przod wyglada trochę dziwnie ale mocniejszy silnik to jest to czego trochę Forzy brakowało. Jeżeli cena będzie podobna do obecnej to będzie hit.

Odnośnik do komentarza

Śliczna jest ta Honda. 

I jeszcze patrząc na pierwsze zdjęcie,  razem z trzema panami,  wygląda na duży skuter. 

Ciekawe jak osiągi. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Licznikowe 165 .Podobno wg GPS to 150

Tyle można wywnioskować z filmów na Youtube

W Tajlandii już jeżdżą i chwalą .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dokładnie. O ile wcześniej było dyskusyjnie i X-max z Blue Core wygrywał nowszym motorem, o tyle teraz nowa Forza wyraźnie wysuwa się na czoło. 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe 😄 Aktualna Forza jest dynamiczna, ciekawe o ile to jeszcze poprawili. 😄 Czy realnie będzie niższe spalanie (Forza 300 w katalogach też ma napisane 3.2) oraz czy nowy silnik może jest mniejszy, więc może powiększyli jeszcze bagażnik 😛 

Chętnie zobaczę to większą regulację szyby - ja cały czas mówię że mnie brakuje z 10cm 🙂

 

Ogólnie przemokło mi przez myśl zamiana na nowszy model ... czekam z zaciekawieniem 😄😄 

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszą w internetach to szyba ma być wyższa o 40mm.

Bardziej mnie ciekawi, czy zmienili na tyle skorupy, żeby europejczykowi, który ma więcej niż 180 m nie było ciasno. Sam mam 185 cm i  mocno rozważam ten skuter🙂  

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, J@nusz napisał:

Z tego co piszą w internetach to szyba ma być wyższa o 40mm.

Bardziej mnie ciekawi, czy zmienili na tyle skorupy, żeby europejczykowi, który ma więcej niż 180 m nie było ciasno. Sam mam 185 cm i  mocno rozważam ten skuter🙂  

Raczej wątpię - w końcu to nie jest jakaś "super nowa konstrukcja" tylko drobne zmiany (nie licząc silnika) - choć sam byłbym zainteresowany jakby długi człowiek miał wygodniej 🙂

Sam mam 187 i jest ok, choć po około 1h jazdy trzeba chwilę odpocząć  - do tej pory zakładałem że przyzwyczaiłem się do SW-T na którym mogłem się prawie wyciągnąć, dlatego na Forzy czuje się mnie wygodnie. Choć i tak jest mi wygodniej niż na X-Max, bo do niego też się przymierzałem  zanim kupiłem Honde.

4cm....+szyba "Kiwi" i może zrobi się z 8-10cm 😉

Odnośnik do komentarza

Wczoraj udałem się do jednego z salonów Hondy. Pan nie "mógł" mi nic powiedzieć o nowej Forzie oprócz 3 rzeczy:

1. Cena nie powinna przekroczyć 30.000zl. Gdy zapytałem czy jeśli obecnie forza 300 kosztuje 25.000zl to 350 będzie kosztować 35.000zl odp.: nieeee napewno nie. 🙂

2. To co pokazują w Tajlandii to nic pewnego i nie można się tym sugerować. Hmmm

3. Zamówili już kilka sztuk na salon. 

Zapytałem również kiedy składać będzie można zamówienia to odp. że już w grudniu jeśli chce mieć skuter luty - marzec. Jeśli zamówię w styczniu to może na kwiecień - maj będzie. Wogole to martwi mnie to że na Podkarpaciu nie ma salonu motocyklowego Hondy. Dobrze że są autostrady i mam do owego salonu-serwisu tylko 200km. 

Byłem również jeszcze raz przysiąść się na xmaxie i jakoś nadal Honda przekonuje mnie bardziej ale to bardziej sprawa subiektywna. Natomiast panowie z yamahy nic nie wiedzą o nowościach na 2021 że skuterów bo jak twierdzą xmax 300 ma dopiero dwa lata. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, 2vpc napisał:

Byłem również jeszcze raz przysiąść się na xmaxie i jakoś nadal Honda przekonuje mnie bardziej ale to bardziej sprawa subiektywna. Natomiast panowie z yamahy nic nie wiedzą o nowościach na 2021 że skuterów bo jak twierdzą xmax 300 ma dopiero dwa lata. 

Ja się przysiadałem do Hondy Forza i Yamahy Xmaxa. Yamahą jeździłem, Hondą mi nie dali pojeździć więc nie wiem jak tam na niej jest. Ale z wrażeń dotykowych i statycznych dla mnie Yamaha DUŻO lepiej wykonana. Jakość detali, montażu, plastików - klasa wyżej niż Honda. Przy de facto identycznych cenach bym się sekundy nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza

Hehe, no co opinia to inna 😉 ja znowu częściej spotykałem się z opiniami że to Honda jest lepiej wykonana. Szczerze to aż takich różnic nie widzę. Jedna rzecz... Bardziej podoba mi się Honda. Poprostu. Przekonuje mnie też elektrycznie regulowana szyba, nowa pojemność 350, nowocześniejszy wygląd (subiektywnie) i podobno a właściwie na pewno źle oświetlające drogę światła w xmaxie. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, 2vpc napisał:

Hehe, no co opinia to inna 😉 ja znowu częściej spotykałem się z opiniami że to Honda jest lepiej wykonana. Szczerze to aż takich różnic nie widzę.

Ja oglądałem i obmacywałem szczegółowo oba motorki tego samego dnia bez najmniejszych uprzedzeń czy miłości do którejś z marek. Na główny plus Hondy daję elektryczną szybę. O stylistyce nie dyskutuję bo w sumie obie są podobne i obie mi się podobają. Ale to co widzi i dotyka kierowca stanowi dla mnie dużą różnicę. Na korzyść Yamahy.

Odnośnik do komentarza
  • Tytuł został zmieniony na Honda Forza 350 MY2021 - Informacja prasowa

Prędkość max wzrasta o 8km/h do 137km/h. To jakaś pomyłka? Chyba 300tka miała 145. Poza tym na filmikach z Tajwanu widać, że jeżdżą szybciej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Fajny sprzęt, dobra marka, tylko nie mogę ciągle zrozumieć tych cen na motocykle/skutery.  Jeżeli przyzwoity samochód Hondy z klimatyzacją, sporą ilością blachy  i wyposażenia oraz 5 miejscami kosztuje powiedzmy minimum 100 tys zł to dlaczego skuter z silniczkiem np 125 kosztuje 20 tys? Ile kosztuje ten 350 (z także jednym cylindrem) nie chcę nawet myśleć...

Odnośnik do komentarza

Ktoś na forum pisał, że 1KM w skuterach to około 1tys PLN w cenie. W zasadzie patrząc na obecne cenniki by się zgadzało. Tak więc 30 tys pewnie będzie kosztować.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, czemil napisał:

Ktoś na forum pisał, że 1KM w skuterach to około 1tys PLN w cenie. W zasadzie patrząc na obecne cenniki by się zgadzało. Tak więc 30 tys pewnie będzie kosztować.

 

No w porządku. Tylko... czemu ?? To naprawdę chore. To jest motorek  z naprawdę małą ilością częsci. Po prostu producenci w żywe oczy dymają nas klientów.

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Michał_ napisał:

No w porządku. Tylko... czemu ?? To naprawdę chore. To jest motorek  z naprawdę małą ilością częsci. Po prostu producenci w żywe oczy dymają nas klientów.

 

Idąc tym tokiem myślenie rodzi się pytanie dlaczego przykładowo taka 911 jest 5-6 x droższa od samochodu Hondy za 100 tys. a od Dacii to nawet z 12 x droższa.... Nie ma sensu iść tą drogą.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Lucjan73 napisał:

Idąc tym tokiem myślenie rodzi się pytanie dlaczego przykładowo taka 911 jest 5-6 x droższa od samochodu Hondy za 100 tys. a od Dacii to nawet z 12 x droższa.... Nie ma sensu iść tą drogą.

Ale pytanie pozostaje. W końcu skuter to nie jest jakiś (może z naprawdę niewielkimi wyjątkami) majstersztyk motocyklizmu. Ani to najszybsze, ani to najmocniejsze, właściwości jezdne no też są lepsi. W zasadzie trzeba kupę forsy dopłacić za plastiki, czasem funkcje wyświetlacza (temp zewnętrzna, ładowanie..itp) i za pozycję. Opcje też do najtańszych nie należą i mam wręcz wrażenie, że szyba, siedzisko są tak dobierane, aby klient i tak kupił akcesoria.

Tak więc szanowni koledzy należymy do elity - stać nas.😄

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...