Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Piaggio beverly 300


Krzysztof sch

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Krzysztof sch napisał:

witam, czy znajdzie się tu ktoś z doświadczeniem co do motorka piaggio beverly z 2014 roku?

Witaj.

O co konkretnie pytasz?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, cris76 napisał:

Witaj.

O co konkretnie pytasz?

Szukam ogólnych wiadomości, np.wady ,częste usterki.Mam przebieg 7000 km ale coś mi hałasuje jakby plastik ,tam gdzie jest filtr ,nie mogę zlokalizować tego 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Krzysztof sch napisał:

Szukam ogólnych wiadomości, np.wady ,częste usterki.Mam przebieg 7000 km ale coś mi hałasuje jakby plastik ,tam gdzie jest filtr ,nie mogę zlokalizować tego 

Od jakiegoś czasu śmigam Mp3 Yourban 300 LT, mają wspólny silnik. Po zakupie trochę walczyłem z niepokojącymi odgłosami z napędu i telepaniem całego silnika. Przyczyna była prozaiczna - zużyty napęd. Wymiana paska i rolek rozwiązała problem. Przy przebiegu 17 tyś. zużyciu uległa rolka paska, tzn łożysko toczne, było suche jak pieprz i szeleściło. Pasek mimo że mieścił się w dolnym min wymiarze, poszedł na śmietnik, teraz słychać tylko proces spalania w cylindrze i miarowe wolne obroty. 

Najlepszym sposobem po zakupie jest jednak rzetelny przegląd napędu, wymiana oliwy, filtrów, regulacja zaworów. Nie wspominam o układzie jezdnym bo to oczywista oczywistość. 

Pytanie o usterki i wady.... wszystko zależy od kierownika i przeszłość skutera, nie ma złotego środka, podstawa poznać swój sprzęt a nie wiele Ciebie zaskoczy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Chyba ten sam silnik mam w Vespa GTS300 tylko ma mniejszą moc
25 tys km i żadnych awarii
Co 10 tys rolki i ślizgi
Co 15 tys pasek z rolką
20 tys sprzęgło
Normalne zgodne z książką wymiany
Plus oczywiście olej i filtr co roku
Jak się dba to się ma
Oczywiście jak się przebieg zna
:)
Kupiłem nową więc nie mam problemu natomiast od handlarzy ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Zawsze używam aku Yuassa
Zarówno w moich moto jak i samochodach
5 lat bez doładowywania mimo postoju zimowego
Moja mała Honda Dax na tym aku robi przebiegi w sezonie rzędu 200 km i też nie doladowuję
Żona Hyundaiem jeździ 11 km do pracy i żadnych innych dłuższych tras i nie potrzeba doładowywać a jej yuassa ma już 4 lata
Dobry japoński akumulator pakowany w UK


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...