Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pomoc dla Dawida


robert1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

"Zostań Dawcą szpiku. Dzięki Tobie Dawid lub inny chory otrzyma szansę na życie"

 

Dawid- syn Basi i Marcina78 jak tysiące innych ludzi potrzebuje pomocy – dawcy szpiku, który może uratować czyjeś życie.

Moi Drodzy, takich akcji tak jest dużo, mijamy się z nimi wielokrotnie często bez większego zastanowienia. Dawca szpiku… Kojarzy się to wielu z nas z bólem, poświęceniem czasu i nie wiadomo jeszcze z czym. Nic bardziej mylnego.

W lipcu br. świat Dawida i Jego Rodziców zawalił się, lekarze postawili diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna.

Dawid ma wiele planów i marzeń, niedawno z radością świętował swoje 18 urodziny. Podobnie jak jego koledzy interesuje się sportem, a jego pasją jest piłka nożna. Niestety, wszystko o czym Dawid marzy stanęło pod znakiem zapytania, a wszystkie swoje plany musi odłożyć na później.

Już wiadomo, że pomimo rozpoczętej chemioterapii niezbędne będzie przeszczepienie szpiku.  Basia i Marcin są w trakcie badań, ale jeśli nie będą mogli być dawcami, potrzebny będzie szpik od dawcy niespokrewnionego.

Ten apel nie ma na celu pomocy tej jednej osobie, ale tysiącom ludzi na całym świecie. Jak nie będziesz mógł pomóc Dawidowi, Twój szpik może pomóc komuś innemu. To naprawdę nic nie kosztuje, a może być bezcenne - warte czyjeś życie !!! 

 

„Co trzeba zrobić? Tylko tyle. Zarejestruj się proszę jako potencjalny Dawca szpiku: zamów pakiet rejestracyjny, poczekaj na przesyłkę, a następnie odeślij wypełniony formularz
i pałeczki z pobranym wymazem do Fundacji. Tylko tyle na razie musisz zrobić.
Kosztuje to tylko Twój czas – kilka minut, dzięki którym wielu chorych może zyskać całe życie.

 

Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć w link:

 

https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

 

i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną.

 

Ciężko jest znaleźć swojego bliźniaka genetycznego, a każda zarejestrowana osoba zwiększa na to szansę. Uratuj życie! Zarejestruj się!

 

Jako jedna wielka rodzina Burgmanii zawsze mogliśmy na siebie liczyć. Wiem, że i teraz okażecie serce i staniecie na wysokości zadania. Ja już jestem zarejestrowany w bazie dawców szpiku, zarejestruj się i Ty!

Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

I ja w DKMS.

Odnośnik do komentarza
  • temat został przypięty

My całą familią jesteśmy od kilku lat zarejestrowani w bazie DKMS. Na razie cisza, mam nadzieję że kiedyś będziemy mogli pomóc.

Odnośnik do komentarza

W DKMS również od lat.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

W DKMS również od lat.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja i moje dorosłe dzieci od kilku lat jestesmy honorowymi dawcam krwi jednoczesnie z rejestracja w DKMS. Basia i Marcin wiara czyni cuda...uda sie!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Niestety ja nie mogę być zarejestrowana w DKMS 😔, ale trzymam kciuki. Marcin i Basia jeśli potrzebna jest inna pomoc to deklaruje się.

Trzymajcie się, na pewno będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dotarło kolejne 5tyś. ulotek.

Przypominam że jeśli ktoś ma chęć lub możliwości dystrybucji ulotek tak jak my w przesyłkach kurierskich albo w inny sposób zapraszam do kontaktu.

IMG_20200909_100002_3.thumb.jpg.9d5a449b3611ec0752dd673d204a82ad.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Paweł, proszę o kolejną "dotację", pociągów dużo jeździ, ludzi nimi też... 

Odnośnik do komentarza

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować w imieniu swoim, Dawida oraz osób czekających na swojego bliźniaka genetycznego wszystkim zarejestrowanym i tym w trakcie rejestracji.Znalezienie idealnego dawcy to wielkie wyzwanie, ale dzięki każdej kolejnej osobie zarejestrowanej ta szansa rośnie .  Po raz kolejny pokazujecie że jesteśmy jedną wielką rodziną,która chętnie pomaga i na którą można liczyć. 

Dziękuję również wszystkim za wsparcie, miłe słowa i pomoc w tym trudnym czasie. Każde życzenia, filmik czy pozdrowienia sprawiają uśmiech na jego twarzy(na naszych również) ,dają mu i nam wiarę oraz siłę w walce z chorobą. 

Syn poprosił również by pozdrowić  wszystkich Burgmaniaków i podziękować z całego  ❤️ za wsparcie 

Dziękuję 😊

Ps.W oczekiwaniu na dawcę szpiku Dawid dziś wrócił do szpitala,na 4-ro tygodniową dawkę chemii i badań. 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Robertowi za otwarcie tego tematu, ale również za ciągłe - choć ciche ( poza forum) działanie. Jak widać coś się w tej sprawie dzieje: nagłaśnianie poprzez dystrybucję ulotek jak PawełJW czy ostatni filmik Marcha, który jest krótki, ale przygotowania do jego realizacji już wymagały sporo jego czasu i poświęcenia, za co jemu i inny (również niewymienionym z imienia) należy się wielki szacun?‍♂️.

Jest grupka ludzi, która skrzyknęła się by wspierać zarówno Dawida jak i jego rodziców. Wiem, że chcą pomóc i inni stąd ten post.

Co możemy zrobić?- na tę chwilę wspierać takimi akcjami i mobilizować innych do pomagania w każdy możliwy sposób!

Szanowne koleżanki i koledzy chcę Was poinformować, że na bieżąco utrzymujemy kontakt z Marcinem. Sprawę Dawida monitorujemy, więc jeśli otrzymamy informację o potrzebach pomocy to natychmiast zwrócimy się do Was.

Jeśli ktoś ma wiedzę, dobre kontakty i może w tej sytuacji pomóc, doradzić proszę o kontakt/info na forum lub mój pv.

Jak pisał Maroch75:

Nie zapominamy! Pomagamy!!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 9.09.2020 o 10:03, PawełJW napisał:

Dotarło kolejne 5tyś. ulotek.

Przypominam że jeśli ktoś ma chęć lub możliwości dystrybucji ulotek tak jak my w przesyłkach kurierskich albo w inny sposób zapraszam do kontaktu.

IMG_20200909_100002_3.thumb.jpg.9d5a449b3611ec0752dd673d204a82ad.jpg

Paweł,

może udostępnij plik z ulotką do pobrania, ktory będzie moźna wydrukować we wlasnym zakresie (dla tych którzy chcą a nie mogli pobrać osobiście)

Wydrukowanie i rozdanie nawet kilku sztuk np. wśrod swoich sąsiadów lub znajomych zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia bliźniaka dla Dawida i innych potrzebujących. 

To musi być wspaniałe uczucie mieć swojego BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO i móc mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Patryk napisał:

Paweł,

może udostępnij plik z ulotką do pobrania, ktory będzie moźna wydrukować we wlasnym zakresie (dla tych którzy chcą a nie mogli pobrać osobiście)

Wydrukowanie i rozdanie nawet kilku sztuk np. wśrod swoich sąsiadów lub znajomych zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia bliźniaka dla Dawida i innych potrzebujących. 

To musi być wspaniałe uczucie mieć swojego BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO i móc mu pomóc.

Patrz jakie to proste🤷‍♂️

Brawo Patryk👊

Ulotki Pawła napewno rozejdą się na grupy na spotkaniu regionów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...