Skocz do zawartości
Forum Burgmania

A tymczasem w Japonii


MZzz

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda podróż odbyła się samolotem, nie skuterem, ale chciałem Wam pokazać jakie tam mają "wynalazki".

Byłem w Osace, gdzie często pada deszcz i natknąłem się na przeciwdeszczowo zabezpieczony skuter.

Ciekawostką są zautomatyzowane parkingi dla samochodów.

Za kuriozalną uznałem szerokość większości domów. Na załączonym obrazku widać, że z zaparkowanego na parterze samochodu trzeba się raczej wyślizgiwać niż wysiadać... 

 

 

aaskuter.jpg

aaparking.jpg

aadom.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Japonia... sztuka minimalizmu. Widać to po samochodach, domach, hotelach. Inna filozofia życia. Dla nas kuriozum, dla nich norma.

Czekamy na dalszy ciąg relacji 👏

Odnośnik do komentarza

Mnie zawsze zastanawiał naziemny przesył prądu (a może nie tylko prądu) w ich miastach... Wygląda to zawsze bardzo nieprofesjonalnie i tandetnie. Jak jakiś kraj trzeciego świata 😉 .

PS. Naczepiane przewody- pajęczyny królują... Ale może jest to związane z niebezpieczeństwem sejsmicznym? W razie czego łatwiej naprawić?

 

Nowoczesny dom, a "wiązanka" przewodów jak z innej bajki... (Tu jakieś zdjęcie z netu).

Japanese-Transparent-Home-2.jpg

Odnośnik do komentarza

Te kable napowietrzne to faktycznie z powodu dużej aktywnosci sejsmicznej. W razie jak się po trzęsieniu kabel zerwie, to łatwiej znaleźć miejsce i łatwiej naprawić.

Z innych "ciekawostek" spowodowanych tym samym są:

- brak centralnego/miejskiego ogrzewania w domach - do ogrzewania w zimie służą klimatyzatory

- brak gazu w domach - kuchenki są elektryczne

- brak ciepłej wody "systemowej" - ciepła woda jest dzięki elektrycznym podgrzewaczom ewentualnie bojlerom

- szyby w oknach są zbrojone drutem stalowym, coś jak kiedyś popularne u nas szyby w drzwiacj klatek schodowych, tylko siatka drutów jest ukośna (45 stopni).

Szyby w oknach to dadatkowe kuriozum, bo będąc w Japonii przez tydzień w wszystkich oknach widziałem tylko pojedyncze szyby. Niby klimat jest taki, że zimy łagodniejsze, ale przy różnicy temperatur rzędu kilkunastu stopni między wnętrzem i zewnętrzem - na wewnętrznej stronie szyby masakrycznie skrapla się woda, płynie po szybie->ramie->podlodze i generalnie jest słabo. Jak się tego nie wyciera kilka razy dziennie, to szybkno okno staje się miejscem uprawy grzybów...

Postaram się ogarnąć i napisać faktycznie coś w stylu relacji, bo jest o czym...

   

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...