Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przeloty 2020


Maciek66

Rekomendowane odpowiedzi

Jak skończą się ograniczenia koronawirusa, planuję przelot do Skandynawii oraz na Bałkany:

1/ Skandynawia: Dania, Szwecja, ewentualnie Norwegia, powrót promem
2/ Chorwacja, Grecja, Kreta i z powrotem.

Pojadę starszym Burgmanem 650, sam (ewentualnie jak ktoś chętny - zapraszam). Byłem i w Skandynawii, i na Bałkanach, ale nie na skuterze. Chętnie poznam opinie, porady itp. Jakby ktoś był chętny, to możliwy wspólny przejazd. Mam tutaj status wąchacza spalin (??? WTF?), ale mam pewne doświadczenie na skuterze i moto, jakieś 5-6 lat i tyle tyś. km.

Odnośnik do komentarza

Przejrzyj forum, jest tutaj kilkanaście relacji z wypraw w różnych kierunkach, w tym i na Bałkany i do Skandynawii. Znajdziesz tam zarówno ciekawostki z odwiedzanych miejsc, jak i pożyteczne informacje, co ze sobą zabrać, czego zabranie było zbędne...
A co do statusu "Wąchacza spalin" - coż, każdy kiedyś zaczynał. A teraz wielu z nas 5 tysięcy kilometrów robi na dojazdy do pracy, albo w 2-3 wakacyjne tygodnie  :scooter:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
16 godzin temu, mbartmin@gmail.com napisał:

Pojadę starszym Burgmanem 650, sam...

Na samotnych wyprawach nie zapomnij o solidnym ubezpieczeniu Asistance i koniecznie na zdrowie i życie (i to na większe sumy, niż standardowe w pakietach). Pomijając awarie (a w Burku często padały łożyska w kołach, albo rozlatywał się pasek w skrzyni), to licho nie śpi i nawet z małej wywrotki, może się zrobić nie lada kłopot, jak w zeszłym roku u mnie przy wypadzie na Bałkany, kiedy to wracając z Bośni, położyłem skuter na rondzie... Prędkość prawie zerowa, ale stare samochody tam jeżdżące, ciekną na potęgę i poleciałem na małej plamie oleju napędowego. Noga połamana, powrót na kołach niemożliwy (więc transport siebie i sprzętu busem). Gdyby nie ubezpieczenie, to byłbym w plecy +/- 19 tysięcy (nie licząc uszkodzeń motoru)...

Lecąc na Grecję (też mi się marzy w przyszłym roku) pamiętaj, że będziesz jechał przez kraje nie należące do Unii Europejskiej, więc karta ubezpieczenia EKUZ tam nie działa... Zawsze zostaje konsulat w razie czego, ale oni zapewnią powrót tylko Tobie, a skuter zostanie w danym kraju... Do tego koniecznie szukaj informacji o konieczności posiadania Zielonej Karty przy wjeździe do danego kraju (np. Bośnia i Hercegowina)... O perypetiach takiego "feralnego" wyjazdu, możesz poczytać TUTAJ i obejrzeć poniżej. Pozdro...

 

 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, SlawoyAMD napisał:

Na samotnych wyprawach nie zapomnij o solidnym ubezpieczeniu

Dzięki za film i relację... daje do myślenia.
5 lat temu miałem uślizg tylnego koła na niedużym skuterze wynajętym w Grecji, przy skręcaniu na skrzyżowaniu na niewielkiej prędkości. Skończyło się tylko na solidnych obtarciach na szczęście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...