Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wątek organizacyjny 16 Zlotu Maxi Skuterów *Burgmania 2020*


SzymonSeptic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Witam Wszystkich Serdecznie w wątku XVI Zlotu Maxiskuterów - Burgmania 2020

logobb2020.png.89508f0e4f3ba8f6a14bcfa4eca04e3e.png

Na początku kwietnia w tym miejscu mamy zamiar przedstawić szczegółowy plan zlotu z wszystkimi niezbędnymi informacjami o atrakcjach, które będą na Was czekały w Ślesinie podczas naszego corocznego „święta”.

Na chwilę obecną większość spraw związanych z organizacją zlotu mamy dopiętą na ostatni guzik. Chcielibyśmy jednak zobrazować Wam jak dokładnie wygląda stan organizacji imprezy na dzień dzisiejszy. W związku z bardzo dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z koronawirusem w naszym kraju, jesteśmy zobowiązani przedstawić nasze stanowisko na dziś.

Jako organizatorzy tej nietuzinkowej imprezy liczymy na to i jednocześnie mamy wielką nadzieję, że do maja zapomnimy o epidemii i  będziemy mogli  spotkać się wspólnie w czerwcu. Aktualnie wstrzymaliśmy wszelkie zakupy i zamówienia (m.in. nie zamawialiśmy T-Shirtów, nie wpłacaliśmy zaliczek), więc wszystkie pieniądze pochodzące z  wpłat mamy na koncie.

Proponujemy, aby na spokojnie przeczekać 3 tygodnie do 2.04, wówczas zobaczymy w jakim kierunku to wszystko zmierza,  i jakie będą prognozy na najbliższe 2 miesiące. Wtedy wspólnie podejmiemy decyzję czy „ryzykujemy” zaliczką imprezę, czy podejmujemy inne kroki.

Jako organizatorzy tym bardziej chcielibyśmy,  aby impreza się odbyła i żebyśmy mogli ugościć Was na naszej wielkopolskiej ziemi.

Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość, życzymy wszystkim dużo zdrowia !

Grupa Wielkopolska Burgmanii

 

Odnośnik do komentarza
  • temat został przypięty
  • Administrator

Drodzy zlotowicze...

Może zacznę nietypowo, bo trudno nie odnieść się do tego, co nas ostatnio otacza. Media bombardują z każdej strony. Sytuacja jest krytyczna, to nasz koniec, ratuj się kto może....... ale zatrzymajmy się na moment i cofnijmy w czasie.

Chyba pierwszy raz ze zjawiskiem wywołania paniki przez media miałem styczność w 1999 roku. Pamiętam, że spędzałem wtedy, w dużej grupie przyjaciół noc Sylwestrową w hotelu w Mikołajkach. Ta noc miała być ostatnią nocą ludzkości. Światła miały zgasnąć a świat pogrążyć w chaosie, bo komputery miały sobie nie poradzić z przeskokiem 1999 na 2000 rok. Dziwnym trafem obudziłem się 1 stycznia 2000 roku i wszystko dookoła było takie samo jak dzień przed wyimaginowanym "końcem świata". Komputery działały, energia dostarczana. Wszystko dookoła normalnie funkcjonowało.

Nastał rok 2001 - wąglik miał zabić wszystko... a niestety, później było tylko gorzej.

2002 - Wirus zachodniego Nilu - miał siać spustoszenie i zabić każdego z nas.
2003 - SARS - miał zabić wszystkich.
2004 - Choroba wściekłych krów. Miała zabić nas wszystkich.
2005 - Ptasia grypa. Miała zabić nas wszystkich.
2006 - Bakteria E.coli. Miała zabić nas wszystkich.
2008 - Kryzys finansowy i załamanie rynków finansowych. Miał siać niebywałe spustoszenie, co w efekcie miało zabić nas wszystkich.
2009 - Świńska grypa. Pamiętam te nagłówki. Miała zabić nas wszystkich.
2012 - Kalendarz Majów wieszczył koniec świata (kolejny raz).
2013 - Korea Północna miała wywołać kolejną wojne światową, która miała zabić nas wszystkich.
2014 - Ebola. Miała zabić nas wszystkich.
2015 - Isis... może nie od razu ale oczywiście miało zabić nas wszystkich.
2016 - Wirus Zika... mniej medialny ale też była groza.

No i mamy 2020 rok - Korona wirus, który ma nas oczywiście zabić. Media nakręciły sprężynę do granic możliwości. Ludzie się boją, przestają myśleć racjonalnie... ale wiecie co? Jestem pewien, że i tym razem przeżyjemy.

Wracając na nasze podwórko i już zupełnie poważnie. Na każdy zlot naszej społeczności czekam z utęsknieniem. To radość i odskocznia od codzienności. To czas, kiedy spotykamy się i cieszymy, że mamy wspólne super hobby i wspaniałe zażyłości. Wierzę, że i w tym roku będzie tak samo, bo organizacją zajmuje się mocna ekipa z Wielkopolski. Wiem, że szykują mega niespodzianki, które miło zaskoczą uczestników tego niecodziennego wydarzenia. Racjonalizujmy, zachowujmy rozsądek i pozwólmy im dalej pracować nad naszą imprezą. Będzie dobrze.

Do zobaczenia na 16 Zlocie Maxi Skuterów *Burgmania 2020* w Ślesinie :scooter:

Odnośnik do komentarza

Ja przyleciałem wczoraj po kilku dniach pobytu w tzw kraju ognisku koronavirusa
Na Okęciu nikt nas o nic nie pytał nie mierzył temperatury nie odbierał ankiety medycznej która wcześniej mi przesłała firma lotnicza
Po prostu wszyscy sobie poszli w Polskę
:)
A wieczorem jak zadzwoniliśmy do sanepidu to żonę objęto kwarantanną domową a mnie ... nie
Dlatego że ona w pracy jest w pokoju z innymi osobami a ja mam swój gabinet
Dziwne ale cóż Polska to też stan umysłu
:D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Brawo Szymon!

Decyzja odpowiedzialna. Trudno nam - potomkom husarii? - podejmować takie decyzję?! Jak koledzy mam nadzieję na uspokojenie się sytuacji i informację o tym, że wracacie do organizacji imprezy. Na ten czas przymuję to ze zrozumieniem choć i nie ukrywanym żalem. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SzymonSeptic napisał:

Proponujemy, aby na spokojnie przeczekać 3 tygodnie do 2.04, wówczas zobaczymy w jakim kierunku to wszystko zmierza,  i jakie będą prognozy na najbliższe 2 miesiące. Wtedy wspólnie podejmiemy decyzję czy „ryzykujemy” zaliczką imprezę, czy podejmujemy inne kroki.

Bardzo rozsądne i wyważone podejście do sprawy. Jestem jednak dobrej myśli i sądzę że w czerwcu będziemy popijać piwko w Ślesinie. Do zobaczenia:)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czekam juź od wczoraj na taką informację jaką przekazał nam Szymon, bo obecna sytuacja jest powaźna ze wzgledu na zasięg i szybkość rozprzestrzeniania się w powstałych nowych ogniskach. Zgadzam się że trzeba poczekać, zachowac spokój ale teź zdrowy rozsądek i obserwować bieg wydarzeń, a w tym czasie wstrzymać się od wszelkich spotkań, szczególnie w miejscach publicznych. To nie jest wirus Milenijny atakujacy komputery, lecz wymierzony jest w ludzi.

Nie dajmy "Koronie" swych głów. 

 

Odnośnik do komentarza

Jestem tego samego zdania. Tym razem to nie "śmichy- chichy". Tym razem mamy do czynienia z pandemią i wystarczy poczytać co mają do powiedzenia na ten temat wiodący wirusolodzy świata na podstawie badań i rozwoju sytuacji rozprzestrzeniania się wirusa na świecie. Nie przedruki i odpowiednio wyłuskane cytaty. Cały tekst.

A nie "mundre ludzie" z TV, gazet- szmatławców, płatne gęby "komentatorów", politycy- chorągiewki odcięci od społeczeństwa i mający ochronę tej najlepszej strony służby zdrowia czy jacyś "pseudofachowcy" roznoszący "wieści dziwnej treści" na FB. Czy też innych ścierwach. Najważniejsze jest wiarygodne źródło informacji, a nie tabelka narysowana przez jakiegoś fagasika z TV. Wyciągniętego z kapelusza na potrzeby chwili.

Miejmy wzgląd na to, że to my, swoim zachowaniem, w jakimś stopniu sterujemy rozprzestrzenianiem się choroby. I miejmy też wzgląd na ludzi starszych czy schorowanych. Prawie każdy z nas ma kogoś takiego w rodzinie lub w kręgu znajomych. Nie podchodźmy do całkowicie realnego zagrożenia zbyt lekko i pochopnie. I tylko z pozycji "bo ja się nie obawiam, a inni są mi obojętni".

Możliwy jest różnoraki rozwój sytuacji. Sledźmy go i dostosowujmy do niego nasze zachowania i następne posunięcia. Bez niepotrzebnego wyolbrzymiania sytuacji oraz pogoni za sensacją. Racjonalnie, ale nie lekceważąco ?.

Odnośnik do komentarza

Widzę że nie tylko ja miałem obawy ?  miałem nawet zapytać o sytuację i plany w innym wątku, ale nie chciałem być "pierwszy" ? i stwierdziłem że zaczekam do końca marca.

Na końcu i tak każdy będzie musiał podjąć decyzję indywidualnie. Jest też pewnie spora ilość ludzi którzy należą do tak zwanej  "grupy podniesionego ryzyka" w razie zachorowania. Ja niestety też do niej należę ? 

Ale mi nasuwa się coś innego.  Szymon pisze że wszystkie pieniądze z wpłaconych zaliczek na razie mają na koncie, ale jak ktoś chociaż raz organizował jakiekolwiek, nawet małe spotkanie wie że jednak chłopaki jakieś koszty już ponieśli.  Jeszcze nie ten czas. Większość widzę jest nastawiona pozytywnie, ale ...........  daję temat do przemyśleń ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie ma co teraz decydować. Osobiście uważam (i tak np. zrobiłem przy zlocie Kwietniowym ) ze skoro jest termin wpłat to trzeba się go trzymać . Jeśli z jakichś przyczyn impreza się nie odbędzie (oby nie ) to trudno . Niczyja wina .Trzeba się pogodzić ze stratą. Czy wydam kasę i pojadę na zlot czy wydam i nie pojadę to bilans jest taki sam (za to wątroba zdrowsza jak zostanę w domu - no chyba że Migu mnie nawiedzi ? )

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pierwsze pozytywy gospodarcze... Chiny się podnoszą. My jesteśmy w dużo lepszej sytuacji ale jednak "chwilę opóźnieni" za Państwem Środka i zapewne odczujemy to finansowo.

"Gospodarka Chin wraca do życia, a potwierdzają to dane dotyczące ruchu samochodów osobowych, który w godzinach szczytu jest bliski poziomów z minionego roku.

Władze prowincji Hubei zezwoliły na wznowienie produkcji w sektorach kluczowych dla gospodarki. Pracę rozpoczną zakłady produkujące sprzęt medyczny. Otwarte zostaną też fabryki, gdzie wstrzymanie produkcji komponentów doprowadziło do przerwania łańcucha dostaw na poziomie ogólnochińskim i światowym. Działalność wznowiła fabryka Hondy, która jest odpowiedzialna za 50 proc. produkcji tego koncernu w Chinach (w 2019 r. w prowincji Hubei wyprodukowano ponad 2,2 mln aut).

Bardzo rygorystyczne podejście Chin do walki z koronawirusem będzie w coraz większym stopniu inspiracją do działań w innych krajach."



 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

Bardzo rygorystyczne podejście Chin do walki z koronawirusem będzie w coraz większym stopniu inspiracją do działań w innych krajach."

I to jest pozytywna myśl na dziś. Przykro jest się tak izolować (a czas na drinka ze znajomymi dobry- bo dziś sobota?) ale to konieczne, by jak najszybciej powrócić do" normalności". Nadrobimy wszystko ze zdwojoną siłą ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 13.03.2020 o 10:11, arturo-bb napisał:

... Osobiście uważam (i tak np. zrobiłem przy zlocie Kwietniowym ) ze skoro jest termin wpłat to trzeba się go trzymać . ...

Ja również tej wersji się trzymam.

Najważniejsze to uważać i nie dać się zwariować.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
34 minuty temu, Saper napisał:

 

Najważniejsze to uważać i nie dać się zwariować.

Święte słowa ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Trudno dziś wyrokować co będzie w czerwcu... choć przesłanki są jakie są. Finalnie decyzja i oficjalne informacje, tak jak napisał Szymon, zostaną podane 2 kwietnia. 

Odnośnik do komentarza

Jak będzie w razie rezygnacji z zlotu, całość zostanie zwrócona czy jakaś część ? Jako pierwszy się wyłamię bo na optymizm nie ma co tu liczyć, nie oszukujmy się. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej, koniec biadolenia. Poczekajmy. Organizatorzy napewno przedstawią oficjalne stanowisko. Proponuję wyłączyć komentarze.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Conan napisał:

Jak będzie w razie rezygnacji z zlotu, całość zostanie zwrócona czy jakaś część ? Jako pierwszy się wyłamię bo na optymizm nie ma co tu liczyć, nie oszukujmy się. Pozdrawiam.

Przecież w pierwszym poście Szymon napisał że na razie cała wpłacona kasa jest na koncie. Czyli teoretycznie mogli by ............   ale dla mnie jest oczywiste że jakieś koszty jednak ponieśli. 

27 minut temu, Piootr napisał:

Hej, koniec biadolenia. Poczekajmy. Organizatorzy napewno przedstawią oficjalne stanowisko. Proponuję wyłączyć komentarze.

?  dokładnie.  Poczekajmy cierpliwie jeszcze do 2 kwietnia ?   można by pewnie i 1 IV  - ale niektórzy mogli by nie uwierzyć ?

Odnośnik do komentarza

Pojawiło się światełko w tunelu, chociaż ten tunel znajduje się daaaleko od nas, ale....
W ciągu ostatniej doby w Wuhan nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zachorowania.
Oczywiście jeśli wierzyć mediom.
Trzymajmy się i LWG

Odnośnik do komentarza

Ale co ma wuhan do Polski.  TAM z problemem borykali się od listopada,  a mamy koniec marca. Widzisz światełko w tunelu bo dziś w Wuhan nikogo nie oznaczyli jako chory/zarazony?? No proszę Cię.mam nadzieję że burgmania się odbedzie- chociaż zostało mi parę % wiary.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...