Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kuba odkryta - wyprawa okiem skuteromaniaka


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniała relacja . Pozwolę sobie Mariuszu dorzucić jeden z największych przebojów muzyki kubańskiej. Z projektu Playing for change. Tu akurat połączenie muzyków z Kuby i Kubańczyków z Florydy.

 

Odnośnik do komentarza

Po takiej relacji aż korci samemu tego doświadczyć. A co do filmiku - mnie urzekł ten obraz z muzyką??. Co prawda wygląda tam tragicznie ( domy, ulice ) - oczywiście moje zdanie - ale jest prawdziwie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo fajna relacja, zachęcająca do odwiedzenia tej wyspy. Wreszcie miałem czas żeby spokojnie na kompie a nie wyrywkowo na telefonie przeczytać i jeszcze raz na spokojnie zobaczyć fotki. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 28.01.2020 o 07:19, ik26 napisał:

Pozwolę sobie Mariuszu dorzucić jeden z największych przebojów muzyki kubańskiej.

Guantanamere słychać na każdym rogu. Kubańczycy są mocno umuzykalnionym narodem. 

BTW - tu inny xtra kawałek kubańsko - amerykańskiej Camili Cabello - Havana

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Fajna  relacja. Marzę  zobaczyć Kubę ,ale jest też pewien  strach przed tym co mnie tam czeka.

Odnośnik do komentarza

Jak tylko możesz spełniać marzenia to zrób to. A ryzyko jest wszędzie . Mój znajomy przewrócił się  siedząc i ..uderzył w kamień . Dobrze że nie zdążył zdjąć kasku. A marzenia są po to aby je spełniać.

Ps. Ale się ze mnie zrobił ku..a filozof . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Dnia 21.01.2020 o 13:44, MariuszBurgi napisał:

(...) Ciekawą przygodę miałem z Revolutem ale to historia na inną opowieść. (...)

Jeżeli to możliwe, to chętnie dowiedziałbym się więcej.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Próba wypłaty z karty "R" bezskuteczna. Bankomat niby widział VISE ale finalnie blokował wypłatę. Oczywiście wszystko, jak to na Kubie, działo się w trybie offline. Po dwóch próbach odpuściłem "R" i spróbowaliśmy z innej karty, która także nie działała. Dopiero kolejna zadziałała, mała kwota została wypłacona.

Po jakimś czasie gmerając online w ustawieniach "R" zauważyłem, że miałem wyłączoną opcję paska magnetycznego. Próba włączenia z poziomu aplikacji była niedostępna. Podobnie jak próba jakiekolwiek innej zmiany ustawień czy też próba przelania środków z "R". Nie mogłem także uruchomić opcji lokalizacji, która mogła mieć tu ważne znaczenie. Zapewne system odczytał to jako próbę nieautoryzowaną (w zestawieniu były ślady próby wypłat), co w efekcie dało total lock. To samo było przez kolejne dni aż do końca pobytu. Po wylądowaniu w PL aplikacja "R" została automatycznie odblokowana i w pełni funkcjonalna. Generalnie próba była bardziej na zasadzie testu - czy Kuba w ogóle ma jakąkolwiek obsługę środków via bankomat. Niestety nie mogę potwierdzić czy odblokowany pasek i lokalizacja zakończyłaby się sukcesem.

Konkluzja: jeśli planujesz korzystać z karty "R" poza PL to sprawdź dokładnie swoje ustawienia z poziomu aplikacji przed wylotem. Karta "R" to dodatkowy portfel i tak ją traktuj. Lecąc na offline'ową Kubę licz tylko na gotówkę. Funkcjonalność "bankomat" teoretycznie jest ale w opcji maybe yes or maybe not

Odnośnik do komentarza

Ja również miałem problem z płatnością Revolutem w Zagrzebiu na bramkach. Byłem b.zdziwiony gdyż wszędzie działała. Po jakim czasie dostałem wiadomość aby sprawdzić czy mam włączony pasek magnetyczny. Tak więc chyba to było przyczyną że karta nie zadziałała. Chorwacja jest trochę w tyle jeśli chodzi o płatności elektroniczne. Np w hotelu właściciel musiał spisywać ręcznie nr karty aby pobrać zapłatę. Sam mówił że u nich to norma. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Odświeżę. Nasza wyprawa miała miejsce chwilę przed lockdown'em. Dosłownie za moment Kuba została zamknięta dla każdego. Dla samych Kubańczyków to był dramat. Odcięcie od, w zasadzie, jedynego źródła dochodu jakim byli turyści. W grudniu 2021 Kuba w końcu została otwarta na turystykę ale na tłumy będą pewnie musieli jeszcze chwilę poczekać. Zaszło tam sporo zmian od czasu, kiedy my byliśmy. M.in zlikwidowano jedną z walut o której pisałem. Za to są karty MLC.

Jak dziś wygląda postpandemiczna Kuba? W wolnych chwilach podglądam czasem kanał niejakiego Cash'a, który właśnie zawitał na tę wyspę z Bartkiem i kręcą tam naprzemiennie vlogi. Polecę pierwsze dwa odcinki i dalsze...

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 25.01.2020 o 15:15, MariuszBurgi napisał(a):

Te ostatnie nazywane są tu pieszczotliwie "el polaquito" (polaczek).

W ostatnim czasie, na Kubę wybrał się kolega Patryk, by poznać dokładniej tamtejszą motoryzację. Odcinki z jego wyprawy lecą aktualnie na TVN Turbo. Kilka wrzutek...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak jest 👍. Z zadowoleniem i ciekawością oglądam kolejne odcinki. W ostatnim był Riat 125 z silnikiem diesla Citroena i Wartburg z silnikiem i kompletnym zawieszeniem z VW Jetty. Zresztą prawie każdy napotkany pojazd  clasico w wydaniu kubańskim jest mieszaniną wielu elementów różnych marek, gł. post sowieckich. 😜

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...