Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgman 650 Executive VS Kymco AK 550i


Clark704

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest  kolego szary trafił do mnie kolor super     brakuje mi z Ak jedynie dzwieku tłumnika i hamulców  poza tym jak dlamnie wygoda sie  zdecydowanie liczy  . Pewnie bedą jakieś delikatne problemy ale w tych czasach  jeżeli chodzi o klase maxi  wybór  jest kiepski jezdziłem  burgmanem 400 z 2003 roku 8 lat nigdy sie nie zepsół  byłem  bardzo zadowolony potrzebowałem jedynie dolać oleju i wlać paliwa i umyć maszyne .także  suzuku to jedyny właściwy  wybór  jeżeli chodzi o całokształ  by naj mniej jak dla mnie to jest moja opinia nie każdy musi sie z nią  zgadzać

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Urbi napisał:

Czyli ostatni egzemplarz w Polsce Burgmana 650, model z 2017 roku, w kolorze szarym matowym, został sprzedany.

W związku z powyższym, Clark704, problem Twój przestał istnieć, bo z tego co mi wiadomo, nie ma już na rynku polskim dostępnego żadnego nowego egzemplarza Burgmana 650... :-( 

ik26 też będziesz musiał jednak poczekać...

No cóż cierpliwość podobno jest cnotą. Myślę że p przyszłym roku jakoś to będzie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, marcin 76 napisał:

Tak jest  kolego szary trafił do mnie kolor super     brakuje mi z Ak jedynie dzwieku tłumnika i hamulców  poza tym jak dlamnie wygoda sie  zdecydowanie liczy  . Pewnie bedą jakieś delikatne problemy ale w tych czasach  jeżeli chodzi o klase maxi  wybór  jest kiepski jezdziłem  burgmanem 400 z 2003 roku 8 lat nigdy sie nie zepsół  byłem  bardzo zadowolony potrzebowałem jedynie dolać oleju i wlać paliwa i umyć maszyne .także  suzuku to jedyny właściwy  wybór  jeżeli chodzi o całokształ  by naj mniej jak dla mnie to jest moja opinia nie każdy musi sie z nią  zgadzać

 

Resized_20180907_184133.jpeg

1535188666502.jpeg

Odnośnik do komentarza

Tak jest  kolego szary trafił d7o mnie kolor super     brakuje mi z Ak jedynie dzwieku tłumnika i hamulców  poza tym jak dlamnie wygoda sie  zdecydowanie liczy  . Pewnie bedą jakieś delikatne problemy ale w tych czasach  jeżeli chodzi o klase maxi  wybór  jest kiepski

  Dzwoniłem przed zakupem suzuki do serwisu  w krakowie powiedzieli że  owszem na wiosne  ściągnął  z niemiec nowego an 650 ale gosc wystraszył mnie ceną ok 45 tyś wiec wolałem z 2017 r z łodzi tym bardziej że ma już manetki grzane wbudowane w przełącznik  tak jak w modelu 2018  kwestia tylko rocznika

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
2 godziny temu, dr.big napisał:

A nie może jakiś diler ściągnąć z któregoś rynku UE?

Tylko czy ktoś zechce? Cena AN650 w Polsce i na runku UE chyba nie jest taka sama? Trzeba byłoby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Nieśmiało dodam, że oprócz BMW, dla króla mamy jeszcze jedną konkurencję, mianowicie SYM MaxSym 600 i ABS (http://sympolska.com/sym-maxsym-600i-abs). Z roku na rok ich produkty są coraz bardziej dopracowane. Moim zdaniem już nie jest wstyd kupić i jeździć :-) Duży, wygodny, pakowny, szybki, estetyczny i ma wreszcie polskie przedstawicielstwo.

I kosztuje poniżej 25.000 PLN !

A co do ścigania się z AK550 to widziałbym jeszcze Gilerę GP800 (czy jakoś tak). Ta daje radę. Także pomyślałbym o Honda X-ADV - po prostu wymiata!

I choć już odjeżdżam coraz bardziej od tematu, to w kwestii niemułowatych kanapowców można rozważyć trójkołowce. Np.
- MP3 500 HPE Business ABS ASR - ponad 40 KM. Na pewno bardzo wygodny.
- Peugeot Metropolis - nieomal 40 KM.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
5 minut temu, kmodzele napisał:

I kosztuje poniżej 25.000 PLN !

Bo monocylinder. Nie ta klasa.

Odnośnik do komentarza

To nie jest tak naprawdę "konkurencja". Nie można porównywać skutera jedno vs. dwucylindrowego :) . 

PS. To tak jakby "porównywać" samochód czterocylindrowy i V8 ;) ... Stosunek połowy cylindrów ten sam...

Odnośnik do komentarza

A może MariuszBurgi jest szansa na zrobienie testu tego MaxSyma 600, który ostateczne rozwijałby wszelkie wątpliwości. 

Osobiście jestem podobnego zdania co dr.big, żeby nie porównywać do dwucylindrowców bo to nie ma sensu, ale w podobnej cenie i jednym garze można się odnieść do kilku sprzętów. 

Tym bardziej, że kojarzy mi się takie zdjęcie jak MariuszBurgi pali gumę i to chyba na "Gilerce" czyli jednym garze i wyraźnie widać nie grymas tylko konkretny banan na tworzy:D

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, slavko1 napisał:

A może MariuszBurgi jest szansa na zrobienie testu tego MaxSyma 600, który ostateczne rozwijałby wszelkie wątpliwości.

Co prawda nie Mariusza ale innego użytkownika forum ukazało się niedawno na ścigaczu.

https://www.scigacz.pl/SYM,MaxSym,600i,ABS,budzetowa,waga,ciezka,33036.html

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
19 godzin temu, KriSSo napisał:

No cóż, czyli oba egzemplarze dostępne jeszcze dwa tygodnie temu, sprzedano. Ja jestem osobiście bardzo zadowolony z zakupu. Potrzebowałem jednak powrotu do wygodnej kanapy. Na takim sprzęcie czuję się jednak najlepiej - SWT/AN650. 

Faktycznie, kanapa jest mega wygodna.

Odnośnik do komentarza
Dnia 22.08.2018 o 22:38, smarciu napisał:

Moim zdaniem na AK550 przy tych gabarytach zawodnika, będzie on wyglądał, jakby jechał na kocie, w tym momencie król broni się sam ;)

Z ust mi to wyjąłeś. Z całym szacunkiem oczywiście dla wszystkich posiadaczy AK550, bo nie chodzi o krytykę, czy wyśmiewanie się z kogokolwiek. Jak widać w tym wątku wiele jest trafnych opinii, zarówno od posiadaczy AK550 jak i B650, więc podzielę się i swoją. AK550 z pewnością jest stosunkowo nowym i nowoczesnym pomysłem KYMCO, chociażby zestaw wskażników, całość ma sportowy charakter. Natomiast B650 elegancję. :-) Tak mi się przynajmniej wydaje. Wszystko, co powinien posiadać wymarzony skuter czy motor zależy tylko i wyłącznie od gustu i potrzeb użytkownika. Dlaczego ja kupiłem B650?  Ha......niektórzy już wiedzą. Bo mam 196 cm wzrostu i ważę dobre 135kg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja uważam  że te dwa skutery ni jak nie da sie porównać jeden AK to jadowita bestia z osrtym pazurem  ktory  tak jeździ jak go  do tego stworzono czyli jest twardo ale skutecznie  .pokonuje zakrety oraz  zatłoczone miasta  w błyskawiczny sposób natomiast burgman to  super wygoda dobra osłona  przed wiatrem   i mieciutkie zawieszenie  typowe  zachowanie turystyka wiec bardziej na trase  ja na AK wykreciłem 9 500km a na burgmanie dopiero 300km  wiec obserwuje i ucze sie jeździć bo to dwie inne klasy  sprzetów pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Dnia 24.08.2018 o 18:15, MariuszBurgi napisał:

Ja to się dziwię, że statek pt. "SMP" w ogóle jeszcze dryfuje po wodach naszego rynku. Tam już mało komu na czymkolwiek zależy. Dział marketingu i promocji nie istnieje od lat.

Moja rada: puknij do Qw@kiego. Nadal jest dealerem brandu. W mojej ocenie to ostatni mohikanin, któremu jeszcze faktycznie zależy na zadowoleniu klienta. Usłyszysz prawdę.

Mariusz masz rację: wielkie zmiany w dziale moto SMP,  brak jasnych wizji przyszłości, doraźne ruchy ratujące pozycję w rankingu sprzedaży, najniższa ilość modeli i wiele innych czynników wpływa na kondycję marki w PL. Mimo to nadal brend obok HONDA i KYMCO obecny w LCM SOKÓŁ i nadal staramy się o zadowolenie naszych klientów.

Odnośnik do komentarza

Jeden z kolegów wcześniej napisał by się przymierzyć do obu.

I właśnie od tego bym zaczął ! 

Mam Burgmana i miałem też okazję się przejechać AKaczem na tegorocznym Zlocie. Moje spostrzeżenia: silnik, charakter pracy, głos tłumika jest po prostu przepiękny w AK.

Ale ze względu na mój nie za wysoki wzrost, moja pozycja na tym skuterze jest mocno pochylona przez co opieram się na kierownicy. Pozycja nie jest wygodna i po kilku minutach pojawiło mi się mrowienie w dłoniach, co przekreśla u mnie ten skuter. 

Ja stawiam więc na wygodę Burgmana. 

Wspomniano w tym wątku o jeszcze dwóch innych maxi skuterach: BMW i MAXSYM.

I właśnie te kanapowce bym porównał do Burgmana 650. 

Nie jechałem, ale siedziałem na BMW 650GT. Piękny skuter, ale z tego co pamiętam to dla mnie ma za wysoko kanapę. I to pewnie jest plus dla wyższych osób. 

W 2016 byłem już zdecydowany kupić Maxsyma. Uszykowana była kasa, miałem pożyczać przyczepkę i nawet lecieć po niego do Niemiec (brak skutera w Polsce). Ale wtedy okazało się że własnie "wysypał" się polski dystrybutor. Nie chciałem ryzykować brakiem gwarancji, problemami z serwisowaniem, brakiem części więc zdecydowałem się jednak na dużo droższego Burgmana. 

Dzisiaj... kto wie ??? Ze względu na cenę, może jednak zdecydowałbym się na dużo tańszego SYMA. Bardzo fajny maxi skuter, a Inter Cars to konktretny importer i nie powinien się "wysypać" jak poprzednik. O MAXSYMIE jest już wątek i w nim dodane przeze mnie ciekawe testy i porównania "400" i "600" naszych wschodnich sąsiadów.

Odnośnik do komentarza

Jako że było duże zamieszanie z dostępnością B An650 w przyszłym roku. Po kilku telefonach do salonów Suzuki sprzedawcy zdementowali plotkę o braku w ofercie na przyszły rok  an650. Przedstawiciel salonu w Tychach stwierdził iż jest b. duże zainteresowanie tym modelem i zaprasza w marcu przyszłego roku. Nie przypuszczali że w tym roku tak szybko się wyprzedają b650.  

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze żeby się dobrze sprawowały ja jestem po pierwszym przeglądzie 1 tys , przegląd robiłem w Krakowie raider Suzuki nawet sprawnie to poszło zalali go olejem Shell  pół syntetyczny  ponoć tak ma być do 6 tys a potem pełny syntetyk  trochę dziwne te praktyki  ale ponoć nie szkodliwe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...