Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgman 650 Executive VS Kymco AK 550i


Clark704

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Yarorot napisał:


 

 


Ja wczoraj pojeździłem trochę wookół tatr i w swoim AK uzyskałem taki wynik jazda też po autostradach. emoji6.png46b93e21cab3bf9c537ebb9e6fae13b0.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ladny wynik. Mi się zatrzymało poki co na 4.2 i tak stoi od jakiegos czasu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Od niedawna jestem posiadaczem AN650 L5 z 2016r. Zrobiłrm już nim 3tys.km. Co do spalania to miałem już wynik 3.9 na odległości 400km ale bez autostrad. Wiem już że jest wygodny (mam ponad 180cm wzrostu i raczej długie nogi). Przekonałem się że wskazania spalania na liczniku trochę zawyżają. Ostatnie moje tankowanie przy przejechanych w trybie mieszanym (trasa + miasto) 300km na baku wyniosło 13L, czyli jeszcze 2L w nim zostało a to min.80km. Rezerwa zaczęła migać już przy 260km przejechanych - według mnie trochę za wcześnie. Ale można się do tego przyzwyczaić. Ten model ma lampkę zielonych listków, zapala się jak się jedzie EKO - to pomaga, bo mobilizuje do takiej właśnie jazdy. EKO pokazuje też przy jeździe nawet 140km/h więc można. Przycisk POWER świetnie sprawdza się gdy chcesz szybko wyprzedzić jakiś pojazd, po czym go wyłączasz i jedziesz znów EKO :) Osobiście wolę na długie trasy wygodną pozycję i cichy silnik i wydech, co daje mi B650. Jest tylko kwestia że podniesiona na max szyba dla wysokiej osoby nie likwiduje wiatru na kask - ale wstawiłem deflektor. Niestety jazda po ciasnym mieście jest trochę trudniejsza niż np YaMajką, ale składane lusterka dużo dają. 

Mam nadzieję że to co napisałem pomoże w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza

No cóż dodam swoje trzy grosze po mieście jeżdżę burkiem 650 ile firma daje oczywiście w miarę rozsądku co do spalania to są śladowe ilości licząc odległość jaka możemy pokonać w określonym czasie a wygoda na burku hm marzenie ok może nie ma tu zbyt wiele adrenaliny ale po co chcesz max emocje wsiadasz na biegowca i wszystko gra buczy i jest głośno szybko nie wypowiem się w kwestii AK wygląd brzmienie bardziej motocyklowe i zadziorne to coś między skuterem a moto a zależy czego szukasz masz wybór a to jest piękne ?

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, GrzechoCnik napisał:

Ten model ma lampkę zielonych listków, zapala się jak się jedzie EKO - to pomaga, bo mobilizuje do takiej właśnie jazdy. EKO pokazuje też przy jeździe nawet 140km/h więc można. Przycisk POWER świetnie sprawdza się gdy chcesz szybko wyprzedzić jakiś pojazd, po czym go wyłączasz i jedziesz znów EKO :)

:) dokladnie tak jest ...potwierdzam :) 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zadzwoniłem dziś do jednego z dilerów Suzuki, z którym już robiłem interesy z zapytaniem o ofertę na kupno nówki AN650. Spytałem kiedy wyprzedaż rocznika, bo obecna kwota za 2018 i nie leży heh, czy wchodzi jakiś lifting next year i czy może warto poczekać.

Odpowiedź:
Cena niższa nie będzie, bo:
1. nie będzie żadnego liftu next year
2. Nie będzie wyprzedaży rocznika, raczej ktoś wykupi ostatnie sztuki (zostałe kilka i koniec).
3. Nie będzie w ogóle nowych next year, bo SUZUKI MOTOR POLAND wycofuje z oferty  AN 650. Po prostu ich już nie będzie w polskiej dystrybucji.
4. Zatem, albo biorę za cenę detaliczną, która jest, albo kupi ktoś inny, a ja nigdy już nie kupię nówki - historia jak z SWT (gdy kupiłem ostatnią z polskiej dystrybucji).

Dnia 21.08.2018 o 16:08, ik26 napisał:

chyba w przyszłym roku też odwiedzę dilera

Jeśli to, co usłyszałem jest prawdą, to przykro mi, ale możesz nie zdążyć :huh:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
12 minut temu, KriSSo napisał:

3. Nie będzie w ogóle nowych next year, bo SUZUKI MOTOR POLAND wycofuje z oferty  AN 650. Po prostu ich już nie będzie w polskiej dystrybucji.

Lata doświadczeń i współpracy pozwalają mi stwierdzić: wcale mnie to nie dziwi.

Inną sprawą jest fakt, że sprzedaż AN650 od modelu L3 w górę należy uznać za mniej niż śladową. W efekcie po co salony mają wystawiać pomniki?

Ps.

16 minut temu, KriSSo napisał:

1. nie będzie żadnego liftu next year

Nic nie słychać ani o lifcie ani tym bardziej o kolejnym gen'ie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mariusz, spodziewałem się, że odpiszesz, ale łudziłem się, iż napiszesz "to jakieś bzdury, będą w przyszłym roku, nie ma problemu. Mówili tak, żeby Cię zachęcić do kupna".

A jednak przyznajesz, że to co usłyszałem, może być prawdą i ma sens. Cholera ..... słabo.... :(

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Godzinę temu, KriSSo napisał:

A jednak przyznajesz, że to co usłyszałem, może być prawdą i ma sens.

Ja to się dziwię, że statek pt. "SMP" w ogóle jeszcze dryfuje po wodach naszego rynku. Tam już mało komu na czymkolwiek zależy. Dział marketingu i promocji nie istnieje od lat.

Moja rada: puknij do Qw@kiego. Nadal jest dealerem brandu. W mojej ocenie to ostatni mohikanin, któremu jeszcze faktycznie zależy na zadowoleniu klienta. Usłyszysz prawdę.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z tych liczących się jeszcze T-max.

Co do tematu: AK vs AN to maxi z dwóch różnych gatunków. To jakby ktoś rozpatrywał auto z zacięciem sportowym vs stateczną limuzynę.

Najpierw określić potrzeby... a najlepiej odbyć jazdę próbną.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No właśnie... jeśli porównywać AN650 to właśnie z C650GT :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Osobiście, jak bym miał brać "krążownika" to chyba wolałbym C650GT. Przyznaję, że rok temu niewiele brakowało, a stał bym się posiadaczem czarnej nówki sztuki.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KriSSo napisał:

Zadzwoniłem dziś do jednego z dilerów Suzuki, z którym już robiłem interesy z zapytaniem o ofertę na kupno nówki AN650. Spytałem kiedy wyprzedaż rocznika, bo obecna kwota za 2018 i nie leży heh, czy wchodzi jakiś lifting next year i czy może warto poczekać.

Odpowiedź:
Cena niższa nie będzie, bo:
1. nie będzie żadnego liftu next year
2. Nie będzie wyprzedaży rocznika, raczej ktoś wykupi ostatnie sztuki (zostałe kilka i koniec).
3. Nie będzie w ogóle nowych next year, bo SUZUKI MOTOR POLAND wycofuje z oferty  AN 650. Po prostu ich już nie będzie w polskiej dystrybucji.
4. Zatem, albo biorę za cenę detaliczną, która jest, albo kupi ktoś inny, a ja nigdy już nie kupię nówki - historia jak z SWT (gdy kupiłem ostatnią z polskiej dystrybucji).

Jeśli to, co usłyszałem jest prawdą, to przykro mi, ale możesz nie zdążyć :huh:

Oj to nie dobrze. To znaczy że nasz diler rezygnuje czy Suzuki zaprzestaje produkcję. Z tego co mi się kiedyś obiło o uszy to i tak sprowadzali na zamówienie z Hamburga.

Odnośnik do komentarza

z tego co wiem zostały 2 sztuki w całej polsce   jeden  czarny mat z  2018 gorzów i jeden grafit z 2017 i łódz  prawdopodobnie burgman wróci do polski ale dopiero w 2020 r ma przejść jakieś zmiany pewnie chodzi o zmiany technologiczne

Odnośnik do komentarza
Dnia 22.08.2018 o 09:46, Makrotek napisał:

głównie do miasta polacałbym AK550, tylko przestrzeń ładunkową uzupełnił kufrem.  

Do miasta polecałbym jakis125 lub 250 max. Maly, zwrotny ale daje radę. Mam pantheona 125 i do miasta malina. Trasa 100 km na zlot żaden problem. A autostrada to nuda jak fix. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, marcin 76 napisał:

z tego co wiem zostały 2 sztuki w całej polsce   jeden  czarny mat z  2018 gorzów i jeden grafit z 2017 i łódz  prawdopodobnie burgman wróci do polski ale dopiero w 2020 r ma przejść jakieś zmiany pewnie chodzi o zmiany technologiczne

No cóż jak dożyję to rok jakoś przeboleję . Jakoś się napaliłem ,zachorowałem na niego i nawet młotem pneumatycznym ciężko mi z łba wybić . Tak już mam, jak sobie coś upie...ole to  ciężko mi to wybić. Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Dnia 24.08.2018 o 20:45, robin67 napisał:

Do miasta polecałbym jakis125 lub 250 max. Maly, zwrotny ale daje radę. Mam pantheona 125 i do miasta malina. Trasa 100 km na zlot żaden problem. A autostrada to nuda jak fix. 

Przecież kolega napisał wyraźnie że obecnie ma Kymco Agility City 125...

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Makrotek napisał:

Przecież kolega napisał wyraźnie że obecnie ma Kymco Agility City 125...

Nie doczytałem, mea culpa.

Odnośnik do komentarza

witam zastanawiałem sie również ostro co zrobić i zdecydowałem sprzedać moje AK mialem przelatane ok 9500  km i zmieniłem właśnie na burgmana 650  z salonu w łodzi dla mnie zdecydowanie wygodniejszy sprzet  oraz dopracowany  dużo lepiej. nie chodzi mi o plastiki ale o detale  przedewszystkim słabe lakierowanie elementów   , ja na moim ak dopatrzyłem sie pod lakierem przykleione drobinki   , początkowe problemy z zaciskiem hamulca tylniego, wycierające sie manetki oraz buczenie z tylnich klocków  ,problemy  wieku dzieciecego w tym modelu jest zbyd dużo za takie pieniądze  .Również osłona przed wiatrem fatalna  gość co zaprojektował i puśćił struge powietrz na nogi i jajka   był cheba pijany bo w  zimniejsze dni nie da sie jeżdzić  podsumowująć AK fajny sprzet  w ciepłe dni i do miasta co do burgmana bede próbował uczyć sie nowego sprzetu , przed zakupem AK brałem pod uwage burgmana 650  i mam nadzieje ze tym razem  bede zadowolony

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
2 godziny temu, marcin 76 napisał:

witam zastanawiałem sie również ostro co zrobić i zdecydowałem sprzedać moje AK mialem przelatane ok 9500  km i zmieniłem właśnie na burgmana 650  z salonu w łodzi dla mnie zdecydowanie wygodniejszy sprzet  oraz dopracowany  dużo lepiej. nie chodzi mi o plastiki ale o detale  przedewszystkim słabe lakierowanie elementów   , ja na moim ak dopatrzyłem sie pod lakierem przykleione drobinki   , początkowe problemy z zaciskiem hamulca tylniego, wycierające sie manetki oraz buczenie z tylnich klocków  ,problemy  wieku dzieciecego w tym modelu jest zbyd dużo za takie pieniądze  .Również osłona przed wiatrem fatalna  gość co zaprojektował i puśćił struge powietrz na nogi i jajka   był cheba pijany bo w  zimniejsze dni nie da sie jeżdzić  podsumowująć AK fajny sprzet  w ciepłe dni i do miasta co do burgmana bede próbował uczyć sie nowego sprzetu , przed zakupem AK brałem pod uwage burgmana 650  i mam nadzieje ze tym razem  bede zadowolony

Czyli ostatni egzemplarz w Polsce Burgmana 650, model z 2017 roku, w kolorze szarym matowym, został sprzedany.

W związku z powyższym, Clark704, problem Twój przestał istnieć, bo z tego co mi wiadomo, nie ma już na rynku polskim dostępnego żadnego nowego egzemplarza Burgmana 650... :-( 

ik26 też będziesz musiał jednak poczekać...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No cóż, czyli oba egzemplarze dostępne jeszcze dwa tygodnie temu, sprzedano. Ja jestem osobiście bardzo zadowolony z zakupu. Potrzebowałem jednak powrotu do wygodnej kanapy. Na takim sprzęcie czuję się jednak najlepiej - SWT/AN650. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...