Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jej wysokość Honda Forza 300 MY2018


pawulon

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.09.2018 o 14:51, HerrBartnick napisał:

Ja też za chwilę będę właścicielem nowej Forzy 300 - wziąłem ją na testy i stwierdziłem, że nie potrzebuję Burgmana 650, jest świetna. Niestety poznałem właśnie cenę dedykowanego kufra z otwieraniem elektrycznym i upadłem. Ponad 4 tysiące zł + montaż. Jak myślicie, warto? :)

Moim zdanie nie warto. 

Udało mi się rozwiązać problem jakim było zaadaptowanie oryginalnego stelaża z kufrem centralnym Givi. Honda moim zdaniem nie zbyt ładnych kufrów i do tego sporo kosztuje i jest tylko jeden wzór. 

I tak po zakupie oryginalnego stelaża ( numer katalogowy kilka postów wyżej ) wystarczy dokupić uniwersalną płytę Givi E251 koszt ok 170 zł i mamy doskonałą bazę pod szeroką gamę kufrów firmy Givi. 

Płyta E251 posiada również możliwość wyprowadzenia wyjścia pod dodatkowe światła stop , wystarczy wybić tylko w wyznaczonym miejscu zaślepkę.

Rozwiązanie to można również zastosować przy Forza 300

Mam nadzieje że może któremuś z Was przyda się ta informacja.

A wygląda to tak :

F12A252C-02CE-4284-A87E-E63DFDF2A831.jpeg

3F4EBB0C-E5EB-44C3-BAEA-D4F1A6501058.jpeg

18787884-992C-4385-B10B-D09FC1BA7909.jpeg

3EFD19E0-7926-4408-B6F7-906D1DE8B7C4.jpeg

22 godziny temu, pawulon napisał:

To ile kosztuje cały zestaw kufra z [płyta i montażem?

Zamontować można samemu - tylko trzeba rozebrać pół skuta w załączniku pdf z instrukcja krok po kroku co i jak zrobić - miłej zabawy. 

A z tym otwieraniem to nie tak do końca. W zestawie jest siłownik z linkami które zwalniają blokadę zamka w kufrze. Zobaczcie instrukcje która wstawiłem i wszystko będzie jasne. 

 

20180702200611_7678.pdf

Odnośnik do komentarza

Kufer do skuterka ze zdalnie sterowanym elektrycznym zamkiem to klasyczny przykład przekombinowania. Wprowadzanie drogich i skomplikowanych rozwiązań w miejsce tanich i skutecznych.

Odnośnik do komentarza

Polecam te rozwiązanie bo jest w miarę tanie i wyglada dobrze. 

Tym którzy będę na Majówce Zachodniopomorskiej chętnie pokaże jak to wyglada na żywo 

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Jestem tu pierwszy raz :))

Od roku poruszam się PCX - fajna zabawka, ale apetyt rośnie w miarę ....

Czas przesiąść się na coś "większego".

 

Jeżdzę głównie po mieście. I mam wciąż dylemat! Forza 125 czy 300???

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
16 minut temu, MaciejPCX napisał:

I mam wciąż dylemat! Forza 125 czy 300???

Uzasadniony. Aktualnie mam zrobione 700 km na NSS 300 MY2018 a wcześniej wieeele km'ów na wersji "125". Wniosków sporo. Wszystkie niebawem opiszę w teście porównawczym pt: Forza 125 czy 300... oto jest pytanie. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaciejPCX napisał:

Dzień dobry. Jestem tu pierwszy raz :))

Od roku poruszam się PCX - fajna zabawka, ale apetyt rośnie w miarę ....

Czas przesiąść się na coś "większego".

 

Jeżdzę głównie po mieście. I mam wciąż dylemat! Forza 125 czy 300???

Zależy którymi trasami się przemieszczasz. Jeżeli tak jak ja Trasa Łazienkowska, Ostrobramska, Aleje jerozolimskie w okolicy Dworca zachodniego tylko 300. Jechałem raz ta trasą na poprzedniej Forzie 125 i strasznie się umęczyłem... Różnica w cenie nie jest dramatyczna uważam, spalanie około 1,5 litra więcej na 100km ale jakość jazdy nieporównywalna...

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za dokładność :)))

Niestety nie wiem jaka jest różnica z dojazdem z Gocławia na Dworzec Warszawa Zachodnia?

Chodzi Ci o pas BUS i prostszy dojazd? 

Czy możliwość przekraczania prędkości administracyjnej i brak świateł na trasie Łazienkowskiej?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, MaciejPCX said:

Przepraszam za dokładność :)))

Niestety nie wiem jaka jest różnica z dojazdem z Gocławia na Dworzec Warszawa Zachodnia?

Chodzi Ci o pas BUS i prostszy dojazd? 

Czy możliwość przekraczania prędkości administracyjnej i brak świateł na trasie Łazienkowskiej?

 

 

 

 

 

Wg mnie to 125-ka musi się tam bardzo starać, żeby jej samochody nie staranowały, bo jak nie ma korka to wszyscy jadą dosyć szybko. Ja akurat jeżdżę Jerozolimskimi z drugiej strony (od Pruszkowa do Centrum) i czasami widzę jak kierowcy 125-ek jadą krawędzią pasa, żeby samochody mogły je wyprzedzać. Jak jest korek to oczywiście nie ma różnicy czy jedziesz 125-ką czy 300-ką.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, lukas352 napisał:

Rewelacja. Super się komponuje z Twoim moto. Jaki jest model i pojemność tego kufra? Raczej też pójdę w tym kierunku.

Kufer marki Givi model V47 czyli 47 litrów - mieści dwa kaski.  Kilka postów wyżej masz przeze mnie opisane co trzeba kupić żeby to zrobić wraz z nr katalogowymi Hondy i Givi

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MaciejPCX napisał:

Przepraszam za dokładność :)))

Niestety nie wiem jaka jest różnica z dojazdem z Gocławia na Dworzec Warszawa Zachodnia?

Chodzi Ci o pas BUS i prostszy dojazd? 

Czy możliwość przekraczania prędkości administracyjnej i brak świateł na trasie Łazienkowskiej?

 

 

 

 

 

Dziwne pytanie jak na kogoś z Warszawy...

Chodzi o sprawność poruszania się na trasie gdzie jak tylko nie ma korka to samochody jadą 100km/h. Chodzi o to ze jak jedziesz moto/bus pasem i masz przed sobą autobus to na 125 nie wskoczysz szybko na środkowy pas, nie wyprzedzasz autobusu i wrócisz na bus/moto pas bo w 125 przy prędkości 70km/h już nie ma szybko. Chodzi i sprawne przeskakiwanie z pasa wolniejszego na ten na którym ruch jest szybszy. W centrum gdzie światła są co 500 metrów nie ma to znaczenia ale na przelotówce jak Łazienkowska czy aleje od dworca zachodniego w stronę Pruszkowa to moim zdaniem kluczowe.

Mialem przez jeden dzień poprzednią 125 jako skuter zastępczy i jazda nią po trasie Łazienkowskiej to dla mnie nieporozumienie.

7 godzin temu, lukas352 napisał:

Rewelacja. Super się komponuje z Twoim moto. Jaki jest model i pojemność tego kufra? Raczej też pójdę w tym kierunku.

Do 125 ten kuferek pasuje super, w 300 srebrny niestety jest w innym odcieniu i trzeba by ten kufer przemalować...

8 godzin temu, bobby napisał:

Czy ktoś wie jakie są interwały serwisowe dla nowej wersji 300 i 125?

W 300 właśnie wczoraj robiłem pierwszy przegląd po 1000km. Następny powedzeli mi ze jest za 12000km co mnie trochę dziwiło bo w mojej Forzie 250 był olej co 6000km. Mechanik na to ze w poprzedniej 300 był co 4000 a teraz jest co 12000.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, PINKI napisał:

Wracając do tematu kufra centralnego dla zainteresowanych w całości wyglada to tak :

 

A34DBA8D-CC6C-4B4C-AA94-118CA91E8ABF.jpeg

E5A35A6A-E592-4607-B7A9-5700896910FA.jpeg

 

Nie za duży? Przymierzam sie do 40 litrów bo jakoś mniej wystaje po bokach.

Widze, że 3 piwka przy montażu poszły:))

Odnośnik do komentarza

Masz dobre oko :D poszły poszły 

W poprzednim modelu Forzy też miałem ten sam kufer i powiem że było ok. Jest pakowny i chyba wizualnie jeden z ładniejszych 

 

70FDA7A6-3158-490B-B025-68219B1DAA65.jpeg

Odnośnik do komentarza

Przy cenach Hondy Givi to jedyne rozsądne wyjście.

Pawulon, czy czegoś nie pochrzanili z tymi przeglądami? Przecież silnik jest dokładnie ten sam, co w poprzedniej Forzie i SH300i?

Dla SH300 przegląd był co 4000, ale mil czyli wg. instrukcji co 6000km.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
3 godziny temu, pawulon napisał:

Mialem przez jeden dzień poprzednią 125 jako skuter zastępczy i jazda nią po trasie Łazienkowskiej to dla mnie nieporozumienie.

Jeździłem trzema różnymi Forza 125. Trasą Łazienkowską czy "S-kami" poruszam się bardzo często i zupełnie nie zgadzam się z tą tezą. Powiem więcej - ten model to jedyna znana mi "125-ka", która w takim otoczeniu radzi sobie zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

Jeździłem trzema różnymi Forza 125. Trasą Łazienkowską czy "S-kami" poruszam się bardzo często i zupełnie nie zgadzam się z tą tezą. Powiem więcej - ten model to jedyna znana mi "125-ka", która w takim otoczeniu radzi sobie zadowalająco.

Ja mam widać inną percepcję... Ten skuter od 95 km/h nie przyspiesza już praktycznie w ogóle.

Dnia 11.09.2018 o 09:32, PINKI napisał:

W 125 cm pierwszy był na 1000km kolejny na 6 tys i tak co 6 tys. Jak wrócę do domu zrobię zdjęcie listy przeglądowej z instrukcji obsługi 

125 nie ma filtra oleju w ogóle tylko sitko które się czyści więc wymiany mogą być częściej.

Dnia 11.09.2018 o 09:25, Geni napisał:

Przy cenach Hondy Givi to jedyne rozsądne wyjście.

Pawulon, czy czegoś nie pochrzanili z tymi przeglądami? Przecież silnik jest dokładnie ten sam, co w poprzedniej Forzie i SH300i?

Dla SH300 przegląd był co 4000, ale mil czyli wg. instrukcji co 6000km.

Sprawdzę sam w książce.

Odnośnik do komentarza

Ja sprawdziłem w książce od SH300, można też w poprzedniej generacji Forzy300 bez S-Matica. Jeżeli nie mamy do czynienia ze zmianami konstrukcyjnymi, to może to być przejaw marketingowego zwiększania przebiegów międzyprzeglądowych podobnie, jak w samochodach. Skoro klient lubi rzadsze przeglądy, to niech się cieszy, a po gwarancji i tak koszt ewentualnych napraw pokrywa klient.

Odnośnik do komentarza

też jakoś nie jestem przekonany do tych 12 tysięcy. Nawet jak tyle podają to będę robił wymianę na pocztu każdego sezonu, u mnie to wychodzi 6-7 tyś kilometrów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...