Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jej wysokość Honda Forza 300 MY2018


pawulon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem bardzo zadowolony. Na razie docieram więc nie szaleję jakoś za bardzo, ale ostatnio w Warszawie na trasie Łazienkowskiej trochę się ścigałem z X-maxem tym nowym. Dopiero koło 100 km/h zaczął mi trochę odchodzić ale złożyłem to na sportowy wydech bo moał akrapa, ale jakiś taki wielki.... dopiero na Ostrobramskiej na światłach się okazało ze to nie 300 tylko 400 było i dlatego miał większy komin.

Generalnie jest super. Jakość wykonania i spasowanie nieosiągalne u konkurencji. Widoczność w lusterkach super. Żaden sprzęt jakim do tej pory jeździłem nie miał takiej widoczności w lusterkach. Bałem się ze przez to ze jest wyższy od mojej starej Forzy 250 to będzie mniej stabilny ale tu też bez zarzutu. Mogę sobie praktycznie na światłach stanąć w miejscu i nawet się nie drgnie.

Spalanie na razie mam niecałe 3.5. W salonie powiedzieli ze z czasem spadnie jeszcze.

Odnośnik do komentarza

A jak spisuje się szyba w najwyższym położeniu? Czy strumień powietrza dmucha w głowę przy prędkościach pozamiejskich? Czy da się podnieść (zmienić) zakres podnoszenia szyby czy to jest zamocowane na amen i działa tylko w tym zakresie jaki wymyślili? I w ogóle jak odczucia przy jeździe "turystycznej" czyli powyżej lub w okolicach 100 km/h. Pytam o to bo na miasto to wiadomo, że raczej nie będzie się do czego przyczepić ale czy w trasie wiatr nie jest zbyt uciążliwy dla niej?

Odnośnik do komentarza

Chciałem dopytac czy optycznie Forza 125 i 300 są podobne wielkością?Wczoraj miałem okazję podziwiać 125 na parkingu. Wyglądała pięknie :rolleyes: ale wydawała mi się niewielka w porównaniu z np xmax'em.

Według danych ze strony wersja 125 i 300 to podobna wielkość. Miał ktoś okazję porównać w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza

Poza napędem, tylnym zawieszeniem i kontrolą trakcji a raczej momentu obrotowego różnice są kosmetyczne: 300 ma na stałe świecące kierunki w lusterkach, bardziej „ekskluzywne” obicie kanapy, opony Pirelli Diablo Scooter zamiast Michelin.

Co do samej jazdy turystycznej to na razie nie szalałem bardzo bo ciagle go docieram więc nie rozwinąłem jeszcze prędkości maksymalnej. Tak koło 110 jest ok, chociaż przy moim wzroście (188) przy maksymalnie podniesionej szybie trochę wieje mi po czubku kasku... jak się lekko przygarbiłem to problemu nie było wiec jak ktoś jest niższy to nie ok.

Odnośnik do komentarza

Porównywałem 300 i 125 w salonie i zauważyłem ciekawą różnicę: mniejsza ma osłonę tylnego koła tzw. hugger a 300 jej nie posiada. Czyżby poskąpili ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 10.04.2018 o 15:45, Lincoln napisał:

Jest piękna. Znalazłem właśnie mój następny skuter:)

Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Pochwalę się, już mam:). Na razie oczywiście użytkuję delikatnie ale już widzę, że to jest to czego sie spodziewałem. No i dbałośc o szczegóły i jakość wykonania są dla mnie dość dużym szokiem.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Lincoln napisał:

Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Pochwalę się, już mam:). Na razie oczywiście użytkuję delikatnie ale już widzę, że to jest to czego sie spodziewałem. No i dbałośc o szczegóły i jakość wykonania są dla mnie dość dużym szokiem.

Też właśnie się zachwyciłem jakością wykonania.

Ale żeby nie było tak do końca idealnie to wkurza mnie jeden detal - dekiel osłony napędu. Skuter jest cały nowocześnie "kanciasty" a tą cholerną obudowę musielii zrobić z tą wypukłością zaokrągloną...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ta wypukłość sięga 2007 roku, kiedy to pojawił się I gen. SH 300. Pomijając ten mało istotny detal - cały skuter jest :clap2:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paczka napisał:

Skuter idealny, dla mnie bez wad :)

Tego się obawiałem. Każdy się tak zachwyci że brakuje konkretnej recenzji.  Jakby było źle to by było milion wpisów narzekań. A tak to ludzie się cieszą i jeżdżą :) 

Chociaż jakby nie patrzeć to chyba jednak na plus dla hondy :P

Odnośnik do komentarza

Wady są, moja Forza 250 miała większy bagażnik trochę, może nie głębszy bo tu mi szczekowiec w rozmiarze XL wchodzi pod kanapę zarówno z przodu jak i z tylu, ale tam pod zadupkiem jeszcze można było wepchnąć trochę gratów... tyle ze stara forza dupsko miała jak katafalk :D

Odnośnik do komentarza

Ja też za chwilę będę właścicielem nowej Forzy 300 - wziąłem ją na testy i stwierdziłem, że nie potrzebuję Burgmana 650, jest świetna. Niestety poznałem właśnie cenę dedykowanego kufra z otwieraniem elektrycznym i upadłem. Ponad 4 tysiące zł + montaż. Jak myślicie, warto? :)

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, HerrBartnick napisał:

Jak myślicie, warto? :)

To zależy ile masz jeszcze w portfelu. Jeśli dużo to bym brał, a jeśli tylko te 4 tys. to wolałbym kupić nieorginalny plus inne bajery jak np. grzane manetki.

41 minut temu, HerrBartnick napisał:

wziąłem ją na testy

Kiedy można spodziewać się obszerniejszego testu? :)

Odnośnik do komentarza

dowalili z tym kufrem... ja generalnie jestem przeciw kufrom więc takiej kwocie mówię stanowcze nie, chociaż ja mam na firmę z pełnym odliczeniem VAT więc mnie wyjdzie ze 2700

ale manetki też mają kosztować koło 2k pln....

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, HerrBartnick napisał:

Ponad 4 tysiące zł + montaż. Jak myślicie, warto? :)

Nie warto. Dwa tygodnie temu w Profi w Łodzi nie znali jeszcze ceny kufra, ale domniemywali, że któraś z firm akcesoryjnych zrobi wcześniej czy później swoją wersję. I raczej tyle nie będzie kosztować :)

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony  Bona z rodu Forza jest tak fajnie zaprojektowana, że ze zwykłym "Dżiwi" może wyglądać bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, yossarian napisał:

Nie warto. Dwa tygodnie temu w Profi w Łodzi nie znali jeszcze ceny kufra, ale domniemywali, że któraś z firm akcesoryjnych zrobi wcześniej czy później swoją wersję. I raczej tyle nie będzie kosztować :)

Tym bardziej że i 125 i 300 mają taką sama "budę" więc liczba potencjalnych nabywców całkiem spora

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, HerrBartnick napisał:

Z drugiej strony  Bona z rodu Forza jest tak fajnie zaprojektowana, że ze zwykłym "Dżiwi" może wyglądać bardzo słabo.

Wszystko ok ale bez jaj. 4k za kufer to jest przegiecie i nie ma zadnego uzasadnienia dla takiej ceny niezaleznie od tego ile kto ma w portfelu. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
18 godzin temu, HerrBartnick napisał:

Ja też za chwilę będę właścicielem nowej Forzy 300 - wziąłem ją na testy i stwierdziłem, że nie potrzebuję Burgmana 650, jest świetna. 

Z moich obserwacji, w PL min. 50- 60% użytkowników AN650 nie potrzebuje cech jakie ów skuter posiada.

 

18 godzin temu, HerrBartnick napisał:

Niestety poznałem właśnie cenę dedykowanego kufra z otwieraniem elektrycznym i upadłem. Ponad 4 tysiące zł + montaż. Jak myślicie, warto?

Cena wynika z dwóch aspektów:

- Konieczności "zakodowania" kufra do bezkluczykowego systemu Smart Key

- Faktu, że to OEM

Jeśli nie zależy Ci na centralnym zamykaniu/otwieraniu kufra i akceptujesz noszenie dodatkowego klucza przy pilocie zbliżeniowym to rozsądek (finanse) nakazuje brać akcesoryjny Top case set, np. od GIVI. Pewnie całość zainstalujesz za 1/4 ceny OEM. 

Odnośnik do komentarza

OK, stało się. Zamówiłem skuter z pełnym zestawem dodatków. Pedanteria wygrała z rozsądkiem, jak zawsze u mnie... Następny właściciel będzie bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, HerrBartnick napisał:

OK, stało się. Zamówiłem skuter z pełnym zestawem dodatków. Pedanteria wygrała z rozsądkiem, jak zawsze u mnie... Następny właściciel będzie bardzo zadowolony :)

To ile kosztuje cały zestaw kufra z [płyta i montażem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...