Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jej wysokość Honda Forza 300 MY2018


pawulon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Sam zauważyłem, na przykładzie AK550, że Azjaci są zwariowani na punkcie swoich skuterów. Zmieniają w nich właściwie co się da. Kolor, wydechy, napędy, zawiechy. Wszystko aby wyróżnić się z „tłumu” podobnych pojazdów. Niektóre projekty są naprawdę ciekawe, zrobione ze smakiem przy użyciu markowych części. W sumie nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę fakt, że jest to dla wielu z nich jedyny pojazd w użytkowaniu. Pogoda przez cały czas roku bardziej łagodna i można na skuterze śmigać na okrągło. A u nas ? Nie zmieniamy nic albo prawie nic w skuterach, bo w większości traktujemy je jako „dodatek” do posiadanej już w domu „floty” 1-2 aut.

Nowa Forza 300 to jak na razie optycznie najbardziej przypadający mojemu gustowi średniaczek maxiskuterowy. Czekam na PL premierę, a jak będzie testówka to już bajka.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Za pozycję za sterami skuter już zbiera mega pozytywne opinie od pierwszych użytkowników.

Poza tym w tej klasie elektryczna szyba to coś do tej pory nieznanego. Zegary mega wypasione, mające nawet zasięg na zbiorniku a cały BC sterowany z kontrolerów na kierownicy !OK

TCS to także plus ale najważniejszym jest mega zestrojony napęd...  Rewelacyjny sprint + 155 km/h i tylko 8 tyś obr w tej klasie pojemności budzi szacunek :whistling:

Dotychczasowa Forza, 8 tyś.obr./min miała przy 130/135 km/h.

 

Tu jeszcze bardziej szczegółowy filmik wersji Forza 300 Red Ultimate

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Patrząc na pozycję za kierownicą i sprint rozwiały się dwie moje ostatnie obawy co do tego skutera.

Do tego masa 182 kg - 3 kg więcej niż X-MAX 300 - genialnie!

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, pawulon napisał:

Wczoraj w Honda Autowutolin były dni otwarte i udało m się zamówić Forzę 300 z rabatem 1500 złotych czyli za 23400 !V

No to gratulacje chłopie !OKK

Kiedy odbiór ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 9.03.2018 o 22:38, KriSSo napisał:

"Nie wolno wierzyć w tezy o wyższości momentu obrotowego nad mocą – promowane przez popularyzatorów diesli w samochodach osobowych. Także tezy odwrotne nie są właściwe. Auto o dobrych właściwościach jezdnych powinno posiadać porównywalne wartości mocy i momentu.

Dynamiczny kierowca potrzebuje obu – momentu żeby odejść z zakrętu czy wyjść z poślizgu, mocy aby szybko nabierać prędkości i prowadzić auto gazem. Najlepiej jeździ mi się autami, które „liczbowo” mają mniej więcej tyle samo momentu co mocy, z lekką przewagą momentu: 200 KM i 240 Nm, 300 KM i 360 Nm, 400 KM i 480 Nm, 500 KM i 600 Nm itp. To taka treściwa proporcja, łatwa do wyczucia i dobra do pracy poza granicami przyczepności. Nie lubię dziwadeł w rodzaju 200 KM i 150 Nm czy 150 KM i 350 Nm – jeżdżąc pierwszym ma się wrażenie, że nie sposób nim odkręcić butelki z Colą, drugim że jest bardziej adekwatny do pracy w polu niż na drodze. – pisze Hołowczyc.

Moc i moment obrotowy są ze sobą ściśle powiązane. Zresztą moc to inaczej moment rozwijany w jednostce czasu. Idealne parametry silnika to proporcjonalne wartości mocy i momentu w jak najszerszym zakresie obrotów."

Co daje moc i moment

Wreszcie ktoś napisał prawdę! Też przechwalanie się właścicieli diesli o ich 350nM w 150konnych tdi doprowadza mnie do szału, bo guzik im z tego momentu, bardzo krótko dostępnego, zrywającego tylko przyczepność bez potrzeby. takim czymś się nie da jeździć. 

Dnia 9.03.2018 o 08:26, Geni napisał:

Prawdę mówiąc też jestem ciekaw, jak będzie skonfigurowany napęd nowej Forzy. Mariusz zgodnie z prawdą napisał, że w SH-tce ta jednostka napędowa rwie do przodu solidnie, a w starej 300-tce wszyscy pod pokładem śpią i węgla do kotła nie sypią. Ciekawe też, jaka będzie oferta cenowa. Porównując ceny Forzy 125 21 700 i Xmaxa 125 19 900 realna cena za Forzę 300 powinna kształtować się na poziomie ok. 27 000pln.

Jeździłeś poprzednią NSS300? Ja nie rozumiem skąd te teorie, znaczy rozumiem, Honda dała uszkodzone demo do testów w PL po premierze i poszło w świat. Ja swoją nic a nic nie odstawałem od tak chwalonego Kymco Downtown 300, w z nowym Burgmanem 400 i podobnej wagi kierownikiem do 80-90 zawsze byłem przed dopiero powyżej 100 zaczynał nadrabiać. 

Dnia 10.03.2018 o 10:40, KriSSo napisał:

A mnie nadal ciekawi kwestia, że w testach NSS 300 jest ospała, czy miała umiarkowany temperament? Dla odmiany Xmax 250 był uważany za bardzo dynamiczny. Zaskakujące o tyle, że robiłem testy i bezpośrednie porównania NSS300 z Xmax 250 i ni w ząb osiągi nie były gorsze, w żadnym zakresie - ani przyspieszeń, ani Vmax. Także to chyba kwestia osobistych odczuć. No ale macie rację - "wrażenie" dobrych osiągów też musi być odczuwalne, żeby klient był zadowolony.

No właśnie KriSSo to jest to o czym napisałem powyżej, ale najwięcej do powiedzenia mają Ci co NSS300 na oczy nie widzieli.

Dnia 20.03.2018 o 10:26, MarP napisał:

 

A tak w ogóle to jeszcze do kompletu powinni wznowić SW-T 600 w takiej budzie jak Forza i jest w czym wybierać !OK

Dokładnie o tym samym pomyśłałem :rolleyes:

Dnia 17.04.2018 o 16:16, MariuszBurgi napisał:

 Rewelacyjny sprint + 155 km/h i tylko 8 tyś obr w tej klasie pojemności budzi szacunek :whistling:

Dotychczasowa Forza, 8 tyś.obr./min miała przy 130/135 km/h.

Dokładnie, przy licznikowych 150km/h "łapała" odcięcie, czyli chyba lekko powyżej 9000obr/min

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, PINKI napisał:

No to gratulacje chłopie !OKK

Kiedy odbiór ?

Plan jest na koniec lipca, mam nadzieję ze nie będzie poślizgu bo muszę swój skuter oddać kupcowi...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W temacie nowej NSS...

 

Odnośnik do komentarza

No fajny skuterek, ale wgląda że strasznie nie stabilny w zakrętach  whist     Na filmie  1:20 .  Widzieliście ?  :)  

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, EndriuBis napisał:

nie stabilny w zakrętach  whist     Na filmie  1:20 .  Widzieliście ?  :)  

Kurcze, trzy razy musiałem patrzeć, bo na śliczną Azjatkę się zawsze zapatrzyłem :wub:... Fakt, lekkie podparcie nogą, ale może ten przed nim zajechał mu drogę, przyhamował i musiał w skręcie zwolnić....

Odnośnik do komentarza

Pewnie sandała sobie wietrzył ;) ... Chociaż niepewne zachybotanie było widać :D ... Ja też, jak mnie np. znudzi normalna jazda, to wyciągam w zakrętach kopyto lekko nad asfalt.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy na nasz rynek też będą kierunkowskazy świecić jak pozycje. Super to wygląda. 

Odnośnik do komentarza

No Pany był telefon z Hondy - królowa będzie w czwartek więc na weekend będę miał już czym latać  !YES

fotorelacja z odbioru już nie długo w osobnym wątku !OKK

Odnośnik do komentarza

W Warszawie tez mi powiedzieli ze kartony z wersją 125 już jadą po Polsce i jak tylko dotrą to będą szybko składali i ziuuu na salon....

Moze przed weekendem uda mi się do niej chociaż przysiąść i zobaczyć ja będzie wyglądała moja 300...

Odnośnik do komentarza

W Warszawie już dotarły 125 do salonu. Na razie jeszcze nie poskręcane do kupy i nie odpalane...
Mechanik mówi, że z tego co na szybko oglądał to są lepiej spasowane i wykonane niż poprzednia wersja.

Z tego co ja oglądałem, to nie ma już chyba systemu start/stop bo nie znalazłem przełącznika pozwalającego go wyłączyć. Co do jakości wykonania to jest dużo lepiej niż w Yamaha X-Max którą niedawno oglądałem w salonie.

20180712_171343.jpg

20180712_171348.jpg

20180712_171354.jpg

20180712_171401.jpg

20180712_171405.jpg

20180712_171629.jpg

20180712_171631.jpg

Odnośnik do komentarza

System Start/Stop jest po prawej stronie przy manetce gazu tak jak w poprzedniej wersji. Powiedz mi jak na żywo wygląda ten kolor srebrny z niebieskim bo taką właśnie zamówiłem 

Odnośnik do komentarza

a mi się wydawało że to jest normalny przycisk którym ubija się włączony silnik...

Srebrny z niebieskim wygląda bardzo fajnie, dużo fajniej jak ta szara w macie obok, fajniejszy moim zdaniem niż poprzednia wersja biało niebieska.

Ja też zamówiłem 300 w kolorze niebieski z szarym, tylko 300 jest w połysku który wydaje mi się praktyczniejszym lakierem niż matowy, zawsze jak jakaś drobna ryska to można lekko przypolerować...

Odnośnik do komentarza

Matowy jest praktyczniejszy bo nie będzie się rysować. Jak skuter jest przykurzony, to wystarczy przetrzeć szmata i nie będzie śladu. W przypadku połysku trzeba uważać czym i jak się myje. 

Odnośnik do komentarza

mam Harleya matowego i Forzę 250 w połysku, obydwa czarne. Matowy Harley to koszmar, każda ryska jest widoczna i nic z nią nie zrobisz... Na Forzie jak mam ryskę drobną to dobra pasta polerska i nie ma śladu. Mat jest trudniejszy moim zdaniem w utrzymaniu bo jakakolwiek próba polerowania tylko wybłyszczy lakier...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...