Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bałkany Zachodnie. Encore!


Jack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Pogoda na następny tydzień :)

image.png

https://www.ilmeteo.it/notizie/meteo-da-gioved-dieci-giorni-alta-pressione-sole-caldo-primavera?refresh_cens

Są jeszcze wolne miejsca :) Na razie mamy 6 osób pewnych.

 

Morwa, nocujesz w Milówce i jedziesz z grupą, czy indywidualnie?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

27.04 Milówka

28.04 gdzieś po drodze

29.04 do 4.05 u Zorana 

Potem z 5-6 dni w Albanii i powrót przez Kosowo.

Szkoda, że Pazdzioch nie jedzie. Byśmy sobie te transparenty uszyli...  :Jumpy:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kiedyś Arturo wjeżdżał do Bośni bez zielonej karty. Znaczy miał, ale coś tam było przekreślone , poprawione. Pogranicznik mówi: uuu, Artur, ty nie pojedziesz. Ty mog by pokupit, ali u nas prazdnik tri dana (święto 3 dni). Szto dziełat? Pogranicznik napisał na kartce 40€. Arturro wziął pisak, skreślił i napisał 20. I tak my pajechali :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zoran się podrożył. Oferta dla 5 facetów i 1 ženy :) Wklejam co mi odpisał.

Zdravo Jacek,
od 29.04. do 04.05.2018. mogu ti ponuditi:

3 muskarca
------
Apartman-No.8 -konforan(2+1; 2 kreveta)
-spavaca soba sa bracnim krevetom, klimatizovana, teresa sa pogledom
na more,kupatilo,dnevni boravak u kom se nalazi trosed na rasklapanje,
trpezarijom i kuhinjom( aparat za filter kafu,el.cajnik, pegla, fen
za kosu) , TV+ satel.ant, internet, WI-FI, klima,peskiri,
sapun/sampon, masina za ves.
CENA: 60,00Eur dan za 3 persone

2 muskarca
----
Apartman- No.9 - konforan (2+1; 2+1 krevet)
-spavaca soba sa bracnim krevetom + 1 singl krevet,
- 2 kupatila (pegla, fen za kosu, peskiri za umivanje I tusiranje)
-dnevni boravak u kom se nalazi trosed na rasklapanje i fotelja na
rasklapanje sa trpezarijom,
-kuhinja komplet opremljena(sporet na plin, frizider+friz, posudje, 
aparat za
filter kafu,el.cajnik, mikro-talasna ;
klimatizovana, teresa sa pogledom na more TV+
satel.ant., Internet Conect.,
CENA:40,00 Eur/dan z 2 persone

1 zena
------
Soba No.4-( 2 kreveta)
(bracni krevet ,svoje kupatilo (peskiri za tusiranje I
umivanje, fen za kosu), klimatizovano,TV+sat.ant., frizider, terasa sa
garniturom za sedenje na koju se ne izlazi direktno iz sobe, pogled na 
more)
CENA: 20,ooEur/dan
Cekam tvoj odgovor
Pozdrav
Zoran

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Rezerwacja w Milówce załatwiona. Po 90PLN od chłopa :) Od ženy, czyli Ani za jedynkę może być ciut więcej. Zoranowi wysłałem rano maila z propozycją po 15E za persone. Na razie się nie odzywa.

Morwa, Wicold - zróbcie sobie tego Vibera, bo bez tego to muszę każdemu z osobna meldować co się dzieje :(

Zoran odpisał, cytuję:

Dobro. Moze.
15 Eur/po coveku. 7 person x 15 Eur =105,00 Eur x 5 dan =525,00 Eur
Pozdrav

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Po drodze będziemy nocować w hotelach, raczej ze śniadaniami. Ale na miejscu to będą pensjonaty. Do dyspozycji zwykle jest jakiś czajnik, kuchenka, czasem kubki, garnki. Ja biorę zawsze taki zestaw: kawa, cukier, kubek, grzałka. Jak ktoś lubi rano wypić swoją ulubioną kawę lub herbatę, to warto wziąć.

Powoli zaczynam pakowanie

d321f64788c120ebf6ac6e8f5668be8f.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

O! Drugi Zibi :)

Pozdrav! ;)

To mamy skład wyklarowany: Ania "rodzynka" ozdoba grupy, AndrzejPK, Spring, Morwa, Wicold, ZibiGo, Jack.

Vidimo se w piątek wieczorem, hotel Beskid w Milówce. Rezerwacja na nazwisko Jacek Jankowski.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 17.04.2018 o 22:00, Jack napisał:

Kiedyś Arturo wjeżdżał do Bośni bez zielonej karty. Znaczy miał, ale coś tam było przekreślone , poprawione. Pogranicznik mówi: uuu, Artur, ty nie pojedziesz. Ty mog by pokupit, ali u nas prazdnik tri dana (święto 3 dni). Szto dziełat? Pogranicznik napisał na kartce 40€. Arturro wziął pisak, skreślił i napisał 20. I tak my pajechali :)

A2 na Łódź 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to za chwilę ruszamy. Ciekawe kto tym razem nie weźmie dokumentów albo zatankuje diesla :) tfu tfu tfu! 

Od tej pory posty z pozdrowieniami, pytaniami i komentarzami są mile widziane w celu rozdzielania naszych postów z relacją z wyprawy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jesteśmy. Springa brakuje jeszcze. Tapatalk nie działa.

 

d982b3a8892830c20fd71cf6e1d4d4d4.jpg

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Następny nocleg 

Srednjoškolska 18
78000 Banja Luka
Bośnia i Hercegowina

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jesteśmy w trasie. Dojechaliśmy zmęczeni. Zakupy, żarcie, picie. Na razie nie ma z czego fotek puścić.  Dojezdzając do Banja Luki wyprzedzilismy googlowóz.Jest szansa, że będziemy na googlemaps z Bośni :)

w hoteliku z właścicielem 

 

e0fbc8979d7f07dc319ed18bb7b9807c.jpg

Jakieś takie żółte siki niby,  ale jest moc! ;)
 

Wyjazd z hotelu w Milówce 

DSC_0671.JPG

Szyba w robaczkach, ale wizerunek policyjny robi robotę :)

DSC_0672.JPG

Granice HRK - BIH przekraczalismy w Gradiskach. Kolejka z 7 km. Ostrożnie omijamy przepisowo po lewej. Tam, gdzie linia przerywana lecimy bez strachu. Ale co chwila jest ciągła, a wszędzie pełno chorwackiej policji. Zatrzymuję się, chowając za jakimś autokarem, żeby nas nie zhaltowali. Policjant i tak nas widział, że jechaliśmy przez ciągłą. Wychodzi, jest tak z 50m przed nami, i macha do nas gestem ku sobie. Ooo, już se myślę, będzie lipa, po 100 euro. Podjeżdzamy, a on pokazuje, żeby jechać dalej. No to jedziemy pomimo ciąglej linii. Kilkaset metrów dalej następny policjant. Ja ośmielony powolutku ostrożnie jadę mimo ciągłej. Myślę, w razie czego powiem, że ten wcześniej kazał jechać. Ale spoko, ten też macha, żeby przejeżdżać. Wbijamy pomiędzy autami pod budki graniczne. Stawiamy moto na miedzypasie,  zsiadamy i podchodzimy do budek. Jakiś Niemiec prawie na mnie najeżdża dociskając mnie swoim autem do budki i wykrzykuje coś do strażnika, że się wepchałem a jego żona wciska strażnikowi ich niemieckie paszporty. Z rozmowy wnioskuję, że to nie żaden Niemiec, lecz miejscowy na niemieckich papierach. Strażnik do niego coś tam - spoko, spoko, motoristi, turisti. Oddał mi papiery. Wycisnąłem się spomiędzy budki i tego auta. Całe przejście przez granicę zajęło nam ok pół godziny. Ale nie dziwię się zdenerwowaniu tych ludzi, którzy w autach stali tam co najmniej pół dnia. ... A mieli kiedyś taki piękny jeden duży kraj, to się pobili i go sobie podzielili i teraz mają granice. 

 

Morwa się od nas oddzielił i pojechał swoją drogą. Pisze, że jest w Senj. Spotkamy się u Zorana. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wiciu, Zbysiu i Jack zameldowani u Zorana. Reszty ni widu ni słychu.

Edit 

Dojechali Ania, Andrzej i Spring. Morwa się zgubił. Zoran powiedział, że i tak za rezerwację trzeba płacić :(

Filmy może będą.

 

 

 

U Bosniaków na mniejszych stacjach benzynowych, gdy podjeżdża grupa moto, musisz pilnować licznika, bo następny klient może skasować odczyt. Wczoraj Zbyszek zapłacił prawdopodobnie za tankowanie austriackiego GSa, który tankował chwilę przed nim z tego samego dystrybutora. Ja nauczony już doświadczeniem, cykam fotkę po tankowaniu. 

Tu miała być ta fotka, ale tapatalk ne radi, to niech już będzie bez.

Nie wiem czemu nie mogę się zalogować na forum przez Tapatalka??? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...