Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

O Widzący! Powiedzcie co widzicie bo jutro wywalę kupę kasy na tą maszynkę. Oczywiście jeżeli nikt mnie nie powstrzyma..

https://www.autoscout24.pl/oferta/honda-integra-benzyna-srebrny-4d921cac-0a4a-1734-e053-0100007fe07d?utm_source=android-share



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

O Widzący! Powiedzcie co widzicie bo jutro wywalę kupę kasy na tą maszynkę. Oczywiście jeżeli nikt mnie nie powstrzyma..

https://www.autoscout24.pl/oferta/honda-integra-benzyna-srebrny-4d921cac-0a4a-1734-e053-0100007fe07d?utm_source=android-share



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Sorki za powtórkę. Integra sprawdzona : nie kradziona i przebieg się zgadza z ostatnim przeglądem. Moją watpliwosc6budzi fakt że obecny właściciel jest trzecim właścicielem. Kupił ja przed miesiącem i mówi że dla niego jest za mocna i chce kupić coś słabszego. ( Prawda czy fałsz - kto to wie. Najprawdopodobniej się przekonam na własnej skórze). Wesprzyjcie koledzy albo palnijcie w głowę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo mało info w opisie. Brak informacji czy sprzęt bezwypadkowy a to kluczowe. Kwestę lokalizacji pomijam bo rozumiem, że to akceptujesz

Odnośnik do komentarza

Tylko z ustnego przekazu wiem od właściciela że prefetto condizione, ale tak o wszystkich mówią bez względu na przebieg i rocznik. Podobno bez wypadków, upadków, rys, mechanicznych problemów. Jutro będę miał zdjęcia dokumentów więc może coś po VIN wyśledzę w necie. A co do koloru masz jakieś wątpliwości? Czy to jest oryginalne malowanie integry 2016?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Było takie malowanie z naklejkami o ile kojarzę. Miała dopisek "S". Wyjazd do Bari po Integrę... Chyba warto to połączyć z wakacjami i dłuższym pobytem w IT 😎

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, marjasz napisał:

O Widzący! Powiedzcie co widzicie bo jutro wywalę kupę kasy na tą maszynkę. Oczywiście jeżeli nikt mnie nie powstrzyma.

Coś te opony do siebie nie pasują. Nie jestem znawcą od ogumienia, ale wszyscy radzą by wymieniać obie jednocześnie. Akurat 18k i 4 lata to taki moment gdzie dużo opon ma prawo się kończyć, więc warto sprawdzić i dopytać czemu tylko jedna zmieniona. Ten przebieg sugerowałby że jedna właśnie się kończy, a druga funkiel nówka. Bo jeśli obie nie są nowe to by znaczyło, ze jedna pochodzi z innego moto. Popytaj, pomacaj, pooglądaj DOT- może się czepiam ale ostrożność nie zaszkodzi.

Czasem można też dostrzec coś na zdjęciach, ale tu zdjęcia robione chyba Nokią 3310. 

Odnośnik do komentarza

Witajcie Panowie!

Może ktoś z Was oglądał tego Burgmana i jest w stanie coś o nim powiedzieć?

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-CID5-IDFWZNg.html

Odnośnik do komentarza
Coś te opony do siebie nie pasują. Nie jestem znawcą od ogumienia, ale wszyscy radzą by wymieniać obie jednocześnie. Akurat 18k i 4 lata to taki moment gdzie dużo opon ma prawo się kończyć, więc warto sprawdzić i dopytać czemu tylko jedna zmieniona. Ten przebieg sugerowałby że jedna właśnie się kończy, a druga funkiel nówka. Bo jeśli obie nie są nowe to by znaczyło, ze jedna pochodzi z innego moto. Popytaj, pomacaj, pooglądaj DOT- może się czepiam ale ostrożność nie zaszkodzi.
Czasem można też dostrzec coś na zdjęciach, ale tu zdjęcia robione chyba Nokią 3310. 
Masz rację/oko bobby. Moto na podwórku i opona tył to rocznik 19 a przód 01. Kompletnie od parady. Oczywiście przednia już jedzie do mnie. Ale co znaczy to czary mary? Się chyba nie dowiem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Dnia 5.08.2020 o 23:21, bobby napisał:

Nie jestem znawcą od ogumienia, ale wszyscy radzą by wymieniać obie jednocześnie.

Właśnie wrzuciłem na tył nową oponę. Przednia, na oko wytrzyma jeszcze z 10kkm. Mam ją zatem zmieniać na siłę?

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Sysgone napisał:

Mam ją zatem zmieniać na siłę?

Jak dla mnie to powód, żeby zmienić moto na nowsze/ mocniejsze 😉 a przynajmniej taki argument do przedstawienia dla żony

Odnośnik do komentarza

Na początku pragnę Was przywitać i poprosić o radę .

 

Mam na oku taki model 

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-an-400-przebieg-9257km-polska-2-wlasciciel-edhaust-CID5-IDFZKD6.html

 

Wczoraj oglądałem miałem kiedyś skuter ale 50 tkę a wcześniej jeździłem 3 sezony Hondą CB 500. Ogólnie wygląda dobrze nawet bardzo dobrze oprócz obcierki o której pisze sprzedający . Jedyne co mnie zablokowało to gabaryty . Mam auto osobowe w podziemnym parkingu i musiałbym go przyklejać do ściana za auto ale nie wiem czy uda mi się tak wymanewrować aby to zrobić nawet przy wyjechaniu auta . Na co Waszym szanownym zdaniem zwrócić uwagę . Silnik , lagi są suche nie widać wycieków .Silnik śrubki jak nówka . Odpala od strzała . Na zdjęciu są zdjęcia poprzedniego właściciela ( nie widać uszkodzeń ) .Wydaję mi się że obecna tylna opona jest taka sama jak przednia a powinna być szersza z tego co pamiętam z opisów . Wydech działa bajka , alarm też .Cena 7500 przesadzona do zbicia na bank  ale przebieg kuszący . 

 

Czekam na ewentualne podpowiedzi za które z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza

Ten przebieg jest trochę podejrzany, ale jeżeli faktycznie skuter kupiony w PL i to jest drugi właściciel to może tak być.  Coś powinno być w CEPiK-u do sprawdzenia. Rozmiaru opon na zdjęciach nie widać, ale w tym modelu z przodu powinna być opona 110/90 - 13, a tył 130/70 - 13. 

Za taka kwotę to jednak rozglądał bym się z Burgmanem K7 z rocznika po 2007 roku.  Trochę inna buda, lepszy silnik, większe koła.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, EndriuBis napisał:

Ten przebieg jest trochę podejrzany, ale jeżeli faktycznie skuter kupiony w PL i to jest drugi właściciel to może tak być.  Coś powinno być w CEPiK-u do sprawdzenia. Rozmiaru opon na zdjęciach nie widać, ale w tym modelu z przodu powinna być opona 110/90 - 13, a tył 130/70 - 13. 

Za taka kwotę to jednak rozglądał bym się z Burgmanem K7 z rocznika po 2007 roku.  Trochę inna buda, lepszy silnik, większe koła.

zastanawiam się tylko czy w takiej kolorystyce występowały salonowe niebiesko srebrny w 2004 roku

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie występowały. Były niebieskie ze srebrnymi płozami w 2003 (K3).

bugi_400.jpg

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, MariuszBurgi napisał:

Nie występowały. Były niebieskie ze srebrnymi płozami w 2003 (K3).

bugi_400.jpg

o dzięki zacna informacja czyli coś z plastikami kombinowane tak jak opisał klient ale boję się że zmieniając kolor czaszy nie była delikatna stłuczka skoro lampa też jest inna .

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, EndriuBis napisał:

 

Za taka kwotę to jednak rozglądał bym się z Burgmanem K7 z rocznika po 2007 roku.  Trochę inna buda, lepszy silnik, większe koła.

Potwierdzam to co napisał Endriu, a model K7 był już w roczniku 2006.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mati Polska napisał:

zastanawiam się tylko czy w takiej kolorystyce występowały salonowe niebiesko srebrny w 2004 roku

Panowie, no ale przecież w ogłoszeniu wyraźnie jest opisane że "czasza została za sponsorowana  przez teścia" który chciał się przejechać i w coś przydzwonił 🙂 , tylko sprzedający nie mógł zdobyć odpowiedniego koloru. 

Tak czy siak, trzeba by zaglądnąć co widać pod czaszą.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Cytat z ogłoszenia... "STAN TECHNICZNY
Motocykl ma niecałe 9000km przebiegu, jest idealnie prosty i w doskonałym stanie technicznym, błyszczące śruby, jakby był nowy. Olej, filtry i świece, uszczelniacze i olej lag, są wymienione przy 5000km."

Tak zapytam, po co wymieniać olej i uszczelniacze przednich lag przy tym przebiegu??? OK, olej można, bo "już" ma cztery lata, ale uszczelniacze??? Ja mam ponad 56K na liczniku i trzymają, jak należy 🤔

Odnośnik do komentarza

Czy kręcąc pokrętłem od centralnego amortyzatora na postoju poprzez ostawienia w max pozycjach można odczuć różnicę siedząc na nim  . Niestety ale jakoś nie wyczułem wczoraj tego podczas sprawdzania skutera .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 7.09.2020 o 00:01, SlawoyAMD napisał:

Cytat z ogłoszenia... "STAN TECHNICZNY
Motocykl ma niecałe 9000km przebiegu, jest idealnie prosty i w doskonałym stanie technicznym, błyszczące śruby, jakby był nowy. Olej, filtry i świece, uszczelniacze i olej lag, są wymienione przy 5000km."

PL opisy ogłoszeń trzeba nauczyć się interpretować.

"Idealnie prosty" = miał dzwona ale udało się doprowadzić pojazd do jako takiego ładu. (Jak pojazd jest bezwypadkowy to podobna wzmianka jest niedorzeczna).

"uszczelniacze wymienione przy 5000 km" = wymienione przy stanie licznika 5000 km (nie mylić z rzeczywistym przebiegiem).

Poza tym - w NC uszczelniacze wymienia się najczęściej przy przebiegach rzędu 70 - 100 tkm i to najczęściej w pierwszych RC62 (upływ lat). Wymiana w tym egzemplarzu wynika najprawdopodobniej z konieczności naprawy powypadkowej. Pomijam, że niektóre sformułowania w ogłoszeniu bawią do łez.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

w NC uszczelniacze wymienia się najczęściej przy przebiegach rzędu 70 - 100 tkm

Czyli wymiana oleju w lagach Tak ale już uszczelniacze Nie  ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...