Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Zakup Burgmana 125 pytania


Yarorot

Pytanie

Witam

Powolutku przymierzam się do zakupu swojego pierwszego skutera o pojemności 125cm. I mam parę pytań odnośnie Burgmana bo na 90% ten model zakupię, zawsze zostaje te 10% na inny model. Interesuje mnie różnice pomiędzy najnowszym modelem a K7. Zależy mi na ABS i jestem ciekaw czy w K7 był ten system montowany. Jak wygląda oświetlenie drogi. Mam już parę modeli upatrzonych, ale sprawę zakupu będę realizował gdzieś w połowie sierpnia. Jak wygląda porównanie burgmana 125 do kymko downtown 125 jeśli chodzi o komfort, i prowadzenie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W K7 nie ma ABSu, ten chyba zaczęli montować od 2010r. Z kolei najnowszy model ma ABS, światła LEDowe, wiec z K7 nie ma co porównywać pod względem widoczności i oświetlenia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

Swoją przygodę ze skuterami 125 cm zaczynałem od Burgmana niestety okazał się za lekki problemy z jazdą po kocich łbach za większymi autami w czasie wiatru itp. jednostka napędowa ok żwawy dobre przyspieszenie, doświetlenie drogi wygodne siedzenie lecz zapadła decyzja o zmianie na coś cięższego padło na Piaggio X9 zmiana niesamowita prowadzenie super zero problemów na kocich łbach, za większymi pojazdami, podczas wiatru itp.jednostka nie awaryjna problem przy ruszaniu słabo się zbierał w porównaniu z burgmanem jednak po roku znowu zmiana tym razem padło na Donatana i tak już pozostanie to tak jakby skrzyżowanie Burgmana z Piaggio dobre przyspieszenie, odpowiednia waga, komfort jazdy super troszkę twardy ale idzie się przyzwyczaić dobre oświetlenie drogi no i przede wszystkim ABS.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki za odzew, faktycznie bolączką burgmana są małe kółka. Ale dramatu chyba nie ma skoro dalej jeździ na takim rozmiarze (Vince a jak Tobie się jeździ na burgmanie bo widzę w opisie że go posiadasz) ja ma 180cm wzrostu i waże ponad 100kg i mam nadzieję znaleść wygodną pozycję na burgmanie. Kymco to ostateczność na skuterku będzie pomykać też moja córka i żona, za ciężki skuter może sprawiać im problem. Mam już parę modeli upatrzonych praktycznie same burgmany :) jeden nawet od pierwszego właściciela kupiony w polskim salonie, wszystkie dokumenty są instrukcja, książka serwisowa i co najważniejsze dla mnie realny przebieg. Bo niestety większość sprzedają komisy a tam o realny przebieg ciężko, choć mogą trafić się ciekawe egzemplarze. W najbliższym czasie podjadę gdzieś do komisu i przymierzę się do paru skuterów być może że pojawi się nowy kandydat do 2oo. Chcę się zmieścić w budżecie 11500zł za w miarę nowy skuter.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja mam 182 cm i daje radę. Choć gdyby podesty były dosłownie kilka cm dalej, lub dałoby się regulować zadupek byłoby idealnie. W moim K7 nie ma tej regulacji, można co najwyżej bawić się w przerabianie kanapy. Dla mnie to niepotrzebny wydatek. Jeżdżę drugi sezon codziennie do pracy i daję radę (50 km dziennie). Minimalnie więcej miejsca na nogi było w Piaggio X9 i Satelisie, ale kiedy ja szukałem ich podaż była mała a dostępne sztuki były mocno zmęczone.. Fakt, że kółka małe, ale nikt nie kupuje 125 dla dalekiej turystyki, a na krótszych dystansach jest spoko. Już o tym pisałem w innych wątkach ale powtórzę - brak mi tylko ABS i jeśli bede zmieniał to następne 200 musi mieć ABS. Jak masz od pierwszego właściciela z polskiego salonu z papierami i realnym przebiegiem to... Ja bym się nie zastanawiał. Jeszcze jedno - piszesz że córka i żona też będą jeździć. Pamiętaj że burgman ma jedną z najniższych kanap więc może być im łatwiej na postoju/na światłach. Taki np. Satelis, Downtown lub X-max mają siedziska dużo wyżej. Sprawdźcie także to przed zakupem. Chyba że będą jeździć tylko jako plecaczki, to wtedy ostatnia uwaga nieistotna ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ten skuterek od pierwszego właściciela niestety nie ma ABS'u, a też zależy mi żeby skuter miał ten system. Druga sprawa skuter sprzedaje gość ze Szczecina i mam do niego ok 550km. Koszt transportu ok350 zł i zakup na odległość. Nie wiem czy będę dysponował czasem żeby do niego podjechać, bo w sumie i tak nie jestem fachowcem w dziedzinie skuterów. Ale na 90% kupię od niego ten skuter o ile go nie sprzeda przed 15 sierpnia a mi plany wypalą. Niestety wszystkie skuterki (burgmany) które znalazłem nie posiadają ABS'u. Na razie jeszcze mam czas i szukam a może coś się jeszcze trafi fajnego.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzisiaj wybrałem się do salonu obejrzeć skuterki, udało się złapać w jednym salonie Burgmana i Downtown'a okazało się że bardziej do gustu przypadł mi Downtown niestety nie mogłem dosiąść Burgamna (był już kupiony) a Kymco było wstawione pomiędzy inne skutery dość ciasno, więc nie ryzykowałem wsiadania. Ale doszedłem do wniosku że Kymco będzie dobrym wyborem oczywiście z systemem ABS mam zamiar zakupić nowy skuterek więc teraz będę szukał dobrej oferty. Tamten Burgman z polskiego salonu został sprzedany w sobotę. Doszedłem do wniosku że lepszy nowy Kymco niż roczny dwuletni Burgman sprowadzany. Teraz co niektórych forumowiczów będę nękał pytaniami odnośnie Downtowna.

Burgi wydaje mi się że to co napisałeś pokrywa się z rzeczywistością ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

niestety nie mogłem dosiąść Burgamna (był już kupiony) a Kymco było wstawione pomiędzy inne skutery dość ciasno, więc nie ryzykowałem wsiadania. Ale doszedłem do wniosku że Kymco będzie dobrym wyborem

Kupić tak bez przymiarki ? ja to nawet garnitur przymierzałem chociaż był tańszy :fireman2:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja też nabyłem bez przymiarki i jestem zadowolony. Nie spodziewałem się,że będzie tak wygodny na początku wydawało mi sie zbyt twarde zawieszenie przestawiłem na miękkie i jeżdżę... To jak 13600 z ABS to dobrą cenę dostałeś. Ja też mam 2015 kupowałem w listopadzie to nie mieli wtedy w Polsce wersji z ABS Były tylko dwie sztuki bez ABS biały i szary.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wcześniej miałem okazje kupić za 12900 ale nie miałem wtedy jeszcze wolnej gotówki, a co do przymiarki cóż, to nie garnitur ;)

Wierzę że będzie tak jak napisał Tomjoz.

Jak przywiozą to napiszę co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

No dobry dobry ja jestem bardzo zadowolony tylko co to już pisałem nie raz zmieniłem w nim rolki na 15.5grama,a zamówione mam pulley 16gram. Bo seryjne 13tki za lekkie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No dobry dobry ja jestem bardzo zadowolony tylko co to już pisałem nie raz zmieniłem w nim rolki na 15.5grama,a zamówione mam pulley 16gram. Bo seryjne 13tki za lekkie.

Napisz jak idzie na tych rolkach 15,5 g, przyśpieszenie, v max.

Ja założyłem pulley 14,5 i dla mnie jest gitara, przyśpieszenie lepsze, zmalało deczko spalanie, brak "turbodziury".

Ciekawe jak będzie ci latał na pulley 16g ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...