Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Komunikacja dotycząca spontanicznych wypadów


ArtCho

Jaki komunikator?  

18 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Panie i Panowie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i żeby nie było, że ktoś tam, coś tam bez powiadamiania innych, proponuję ankietę, która wyłoni komunikator.

Po wybraniu ja stworzę grupę i będziemy mogli się powiadamiać, jak ktoś będzie chciał gdzieś się przelecieć i zebrać ludzi.

Zalety: wrzucam pomysł polatanki na giełdę i wszyscy, którzy mają komunikator wiedzą i mogą zdecydować czy chcą się dołączyć. Ważne jest to, że komunikat nie leci w kosmos, albo jest na forum (a nie jesteśmy w stanie non stop sprawdzać forum), ale natychmiast do nas wszystkich (którzy chcą).

Wady: jak nie będziemy stosować się do zasad, to polegniemy z ilością odbieranych wiadomości.

Ankieta będzie do czwartku i na spocie podejmiemy decyzję.

Cha, WAŻNE: proszę o głosowanie tylko członków naszej ZP (żeby mie się tu przypadkiem Warszawa nie dopisała! ;-) ).

Odnośnik do komentarza

Dobra Panowie koniec tej demokracji ( bo wiadomo jest że w takich sytuacjach się nie sprawdza) decyzja zapadła jednogłośnie :) instalujemy whatsapp i po sprawie. Maszeruj albo giń żołnierzu

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dobra Panowie koniec tej demokracji ( bo wiadomo jest że w takich sytuacjach się nie sprawdza) decyzja zapadła jednogłośnie :) instalujemy whatsapp i po sprawie. Maszeruj albo giń żołnierzu

Tak jestem ZA

Odnośnik do komentarza

Fajnie ze mnie uprzedziles, bo mialem wlasnie o tym wspomnieć ;) Zatem dla mnie może być Whatsapp ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Elvis, to zainstaluj sobie jakiś inny komunikator :)

Tylko wtedy kto do Ciebie napisze, skoro wszyscy pozostali będą mieli inny...

Odnośnik do komentarza

Ogólnie świetny pomysł. Błyskawiczna wiadomość do wszystkich zainteresowanych o spontanicznej polatance. Artur bravo Ty!

Ja do pracy często na skucie jeżdżę (wczoraj wiedziałem że zmoknę, a i tak pojechałem), więc po pracy też mam możliwość gdzieś wyskoczyć. Zobaczymy jak to będzie w praktyce. O ile nie zamieni się to z czasem w gadżet do plotkowania o niczym, to wróżę że będziemy zadowoleni.

Rysiu, o ile masz w miarę nowoczesnego telefona z androidem to ogarniemy Ci to przy okazji, nie ma problemu. Sam zobaczysz, że technika wcale nie musi być skomplikowana, wręcz przeciwnie, banalna.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie zamieni się w gadżet do plotkowania. Będę tego pilnował. Przynajmniej w naszej grupie. Bo każdy ma prawo korzystać z tego komunikatora jak chce i wysyłać wiadomości albo dzwonić. Ale w TEJ grupie tylko propozycje polatanek. (ja jeszcze będę pewnie przez jakiś czas testował, ale po testach, tylko polatanek)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

WhatsApp - ale jak napisałem muszę go troszku protestować. Z jakiegoś powodu nie widzi wszystkich moich kontaktów i mam problem z dodawaniem nowych osób. Daj znać jak zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja :) Wyślij mi na priv swój nr telefonu. Wtedy będę mógł Cię podłączyć do grupy. Chyba, że znasz inna metodę.

Póki co mamy taką listę (i Hrabiego, dodałem przed chwilą)

e6b19236fd188f49b4c158e44b735d32.jpg

f25c04a4e9406ac123e471582b440807.jpg

Każda nowa osoba musi zainstalować program i wysłać mi swój nr telefonu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zapraszam wszystkich, którzy chcą być na bieżąco informowani o spontanicznych polatankach w Szczecinie o okolicy, o zainstalowanie WhatsApp i wysłanie mi swojego nru telefonu.

Tak wg moich obliczeń brakuje nam w grupie qszyśka, Elvisa i Kowala.

Nic na siłę, ale jak podoba się Wam idea szybkiej komunikacji co gdzie kiedy, to zapraszamy. Grupa już działa i pierwsze polatanki umówione przez WhatsApp za nami!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Drodzy Parafianie!

Pozwólcie, że podsumuję zasady korzystania z naszej grupy na WhatsApp.

Grupa powstała po to, żeby się informować o spontanicznych i ad hoc wyjazdach. Nie ma zastąpić forum. Brakowało nam takiego megafonu, za pomocą którego moglibyśmy obwieścić wszystkim na raz, że "okazało się, że mam czas, zapraszam do towarzyszenia mi w przejażdżce". Z tego powodu, kiedy był sponton, wielu z nas było smutnych, że ich nie powiadomiono (ja też tego doświadczyłem). No ale trudno było dzwonić do wszystkich, bo sponton to sponton i leci cenny czas, który lepiej poświęcić na jazdę, a nie koordynowanie współtowarzyszy podróży.

A teraz wysyłamy wiadomość w eter i kto chce może dołączyć. :)

I teraz, ponieważ nas jest sporo (naliczyłem z grubsza 25 osóB), proszę Was o przestrzeganie poniższych zasad. Pomoże to zainteresowanym dołączyć do pomysłodawcy, a nie zainteresowanym nie zwariować od plumkania telefonu. Nie jesteśmy w stanie prowadzić efektywnej komunikacji w tak dużej grupie.

Zasady są cztery:

1. Pomysłodawca pisze gdzie i kiedy się chce spotkać i jak chce, podaje cel przejażdżki.

2. ZAINTERESOWANI PRZEJAŻDŻKĄ odpisują, że dołączają się

3. Omówienie szczegółów między zainteresowanymi odbywa się POZA GRUPĄ (możecie zadzwonić, wysłać SMSa, wysłać wiadomość przez WhatsApp - nawet do grupy ludzi, ale skomponowanej przez siebie).

4. NIEZAINTERESOWANI nic nie piszą (że ja nie mogę, bo jadę do teściowej), niczego nie dodają (że kurcze chętnie by pojechali, ale za późno) itp.

Nie umieszczamy żadnych innych wpisów, typu "było fajnie", albo zdjęcia. Jak mamy potrzebę, żeby podzielić się radością, piszmy na forum Burgmanii.

Powyższe zasady pozwolą nam łatwo się umawiać na spontaniczne przejażdżki i pozwolą nam uniknąć chaosu i szumu informacyjnego.

Dziękuję wszystkim za uwagę i mam nadzieję, że każdy rozumie, dlaczego chcę, aby tak było, jak opisałem powyżej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...