Skocz do zawartości
Forum Burgmania

No i mamy MAJ.


Bobas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bobas

    30

  • upiór

    14

  • michu

    12

  • LWfilip

    6

Top użytkownicy w tym temacie

KOLEGO BOBAS chciałbym zapytać czy te motory zapisane u ciebie to twoje doświadczenie? jesli tak to chciałbym zapytać twoim zdaniem co jest lepsze motor szosowo-turystyczny np honda honda ntv 650 deauville np suzuki burgman czy skuter, bo jestem przed takim wyborem. Chciałbym jezdzić nim do pracy i na wypady z kumplami.

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza

witaj Panie Bobas.

Rowniez ciesze sie zu juz mamy maj ale w sumie pisze z ciekawosci jak poprzedni Sebek max ,jak porownasz jazde Honda varadero 1000 do suzuki burgman 650 ?

Jezeli oczywiscie masz takie doswiadczenie , wymien plusy i minusy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jak to kto stawia?? A kto napisał temat?? :partytime:

Porównanie viadra do Burgmana to ma się nijak. Takich tematów to jest pełno na forum. A le niech się Bobas wypowie, może lubi takie porównania.

Kto był w Bydgoszczy?? Pogoda dopisała, nie było dokuczliwie ciepło. Przejazd ulicami, dość płynny i sporo moto.Ogólnie, udana imprezka.

Pozdrowienia dla Kolegów spotkanych przed Tesco. Szkoda, że nie było Upiorka. Chciałem z nim osobiście pogadać.

https://goo.gl/photos/kXYLdn5kB4MBtMh1A

Mijało mnie też dwóch Kolegów z Poznania i Gniezna (sorki, ale nie znam imion) może tu zajrzą??

https://goo.gl/photos/5wwGMqdSh75LnC337

i jeszcze linka do filmiku , taki ogólny, krótki i bez dźwięku.

https://goo.gl/photos/eRAyt2qxUfmr939m9

Odnośnik do komentarza

Koledzy Sebek MAX / Robinson,

wszystkie motocykle, które widnieją w stopce to rzeczywiście odzwierciedlenie sprzętów jakimi jeździłem.

Krótko i na temat .

Uważam, że na dojazdy do pracy i wypady z kolegami o wiele lepszy jest Burgman w porównaniu z Hondą Deauville.

Honda 650 lepiej wygląda jak jeździ. Ma słaby silnik mocno przenoszący wibracje , jest na gaźniku, ma słabą ochronę przed wiatrem i dla mnie nie była zbyt wygodna.

Do tego majtanie biegami dla mnie ją zdyskwalifikowało.

Zaletą Hondy jest na pewno prostota konstrukcji i napęd poprzez wał kardana.

Co do Hondy Varadero 1000. Minusem dla mnie było jej spore spalanie, słaba ochrona przed wiatrem, za ciężka do jazdy w terenie ( ona tylko udaje enduro ), wibracyjny silnik, słaba ochrona przed wiatrem, mocne nurkowanie przedniego zawieszenia podczas hamowania no i tu również musiałem majtać biegami. Łańcuch i jego ciągłe smarowanie też jest dosyć upierdliwe.

Jeżdżę teraz trzecim Burgmanem, bo daje doskonały komfort. Uwielbiam jego bezwibracyjny silnik. Daje też osłonę przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi, których nie zapewnią żadne z powyższych motocykli nawet przyodziane w turystyczne szyby itp. Burek na tle motocykli imponuje też swoją pakownością i komfortem dla pasażera. Ważne są tu pełne podnóżki, a nie sety jak patyczki od lodów. Na Burgmanie można też latem wyskoczyć, np. w krótkich spodenkach , a jazda na Varadero zobowiązuje. W stroju letniaka będziesz na nim wyglądał bardzo niewyjściowo.

O różnicach między Deauville, Varadero i Burgmanem można napisać pewnie książkę.Ja opisałem różnice w kilku harcerskich słowach.

Odnośnik do komentarza

Ja zaczynam majowy temat, a kto stawia ? :clapping:

Nie to co bym się czepiał Panowie, w dotaku w nie swoim regionie, ale jaki maj, jaki maj.

Jak patrze w kalendarz to właśnie sie zaczął miesiąc Helixa w rzepaku :)

Odnośnik do komentarza

dzieki Bobas za wypowiedz na temat porownania Burgmana do motocykli.

I oto chodzilo , w sumie chcialem to uslyszec o burgmanie.

nie mialem jeszcze motocykla.

Moja historia to komar ,romet kadet, ogar, aprillia 300 , yamaha majesty 400 no i teraz burgman 650.

Teraz troche mysle o motorze i dlatego fajnie uslyszec porownanie maxi skuter do motocykla.

Moje mysli kieruja sie na model bmw r 1200 rt ale to jeszcze chyba potrwa , na razie jestem bardzo zadowolony z Burka.

Pozdrawiam :rolleyes1: :rolleyes1: :rolleyes1: :rolleyes1: :rolleyes1: :rolleyes1: :rolleyes1:

Odnośnik do komentarza

Witaj Burgerman.

Jeszcze pytanko. A mocy ci nie brakuje , w BMW miales bodajze kolo 120 konikow a tu nie nawet polowa, przy tym samy ciezarze?

Napewno jakies plusy byly? Napisz cos , bardzo jestem ciekawy.

Pozdrawiam :clapping:

Odnośnik do komentarza

A reszta naszych Kujawiaków to żyje, czy ich weekend majowy wchłonął ?

Ja miałem osobiście serię bolesnych imprez, ale trzeba już dochodzić do siebie.

A jak Wy spędziliście majówkę ?

Jakieś kilometry nawinięte na skuterowe kółeczka ?

Odnośnik do komentarza

Jak to kto stawia?? A kto napisał temat?? :partytime:

Porównanie viadra do Burgmana to ma się nijak. Takich tematów to jest pełno na forum. A le niech się Bobas wypowie, może lubi takie porównania.

Kto był w Bydgoszczy?? Pogoda dopisała, nie było dokuczliwie ciepło. Przejazd ulicami, dość płynny i sporo moto.Ogólnie, udana imprezka.

Pozdrowienia dla Kolegów spotkanych przed Tesco. Szkoda, że nie było Upiorka. Chciałem z nim osobiście pogadać.

https://goo.gl/photo...YLdn5kB4MBtMh1A

Mijało mnie też dwóch Kolegów z Poznania i Gniezna (sorki, ale nie znam imion) może tu zajrzą??

https://goo.gl/photo...wGMqdSh75LnC337

i jeszcze linka do filmiku , taki ogólny, krótki i bez dźwięku.

https://goo.gl/photo...Ayt2qxUfmr939m9

W Bydgoszczy na rozpoczęciu Wlkp. reprezentowały trzy skutery na zdjęciu jest Termi_N z synem oraz moja skromna osoba był jeszcze Przemo Honda, ale się nie załapał na fotce. Impreza bardzo udana i szkoda tylko ze z braku czasu nie udało się osobiście poznać wszystkich kolegów Kujawiaków.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Siemka.

Nie jeździłem bardziej wygodnym i komfortowym motocyklem niż Król. Kiedyś wrócę do niego. Jak zmienią jeden podzespół.

Zazdroszczę Wam wszystkim co mieliście " majówkę ". Moja była w pracy. Udało się wygospodarować tylko 1 maja i poświęciłem ten dzień na zwiedzanie kaszub w gronie rodzinnym z Sylwią i Anią. Zrobiłem prawie 400 km. Zwiedziliśmy małą część atrakcji w tym rejonie. Polecam jednak jedną niespotykaną w polsce. Zamek w Łapalicach.

Pozdrawiam Siemik

Odnośnik do komentarza

Niech się podzespołami nie przejmuje i wraca do Króla :clapping: .

Ja dziś założyłem akcesoryjne oparcie dla kierowcy.

Czuję się teraz jak na leżaczku na plaży .

Super sprawa .

Odnośnik do komentarza

06e71c6faecf3f2651ad9a0b5c64364f.jpg

Fotka jest lichowatej jakości, ale oparcie wygląda estetycznie i solidnie, jest bardzo wygodne i ma regulację góra- dół oraz przód- tył.

Na zdjęciu jest maksymalnie przesunięte do tyłu,a wysokość ustawiona jest najniższa.

Dziś zrobiłem kilkadziesiąt kilosów i jestem miło zaskoczony .

Śmigałem z plecaczkiem i jemu też nic nie przeszkadzało .

Odnośnik do komentarza

Jolka, do dziś mam moralniaka, że nie mogłem być z Wami.

Ja zaraz ruszam na Motoserce.

Szykuje się mega impreza.

Szamocik, Adam i Siemik przybywajcie !!!

A może ktoś jeszcze chętny ???

Impreza trwa aż do godziny 21.30

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Siemka

Dzięki za spotkanko i przejażdżkę. Szkoda że nie mogłem być wcześniej.

Przy okazji troszkę rozjeździłem nowe oponki, przetestowałem spodnie i rękawiczki.

Pozdrawiam Siemik z Sylwią.

Odnośnik do komentarza

Ja również dziękuję Wam za super przekulaną sobotę.

To była rozgrzewka przed tym co będzie za miesiąc :clapping: .

Syla, Siemik, super, że po długim czasie mogliśmy się razem spotkać.

Szkoda tylko, że nie rozłozyliśmy w Borsku naszego obozowiska :blush: .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...