Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kymco przedstawia nowy concept maxi skuter, którego wprowadzenie na rynek planowane jest na 2017 rok.

122704750-67eb57f1-b34a-4711-bd2a-a8e82ca37bd0.jpg

434226_1190_big_kymco%20kp50%20-%20posteriore.jpg

Skuter tworzy nowy segment marki - Super Touring i ma być modelem przełomowym.

Co dziś wiadomo. Do konstrukcji mają być użyte lekkie materiały aluminiowe co pozwoli na zmniejszenie masy.

K50 ma być napędzany motorem dwucylindrowym, który (info nieoficjalne) będzie konstrukcyjnie powiązany z BMW.

Oczywiście będą światła LED, ABS i kilka nowinek technicznych.

W/g zapowiedzi producenta nowy model o oznaczeniu K50 będzie oferował bardzo dobre właściwości jezdne oraz łatwość prowadzenia.

Przyglądając się ramie, karoserii oraz niektórym elementom napędu czy zawieszenia, trudno oprzeć się wrażeniu że nowy Kymco brało garściami od konkurencji z Yamahy czy BMW.

Odnośnik do komentarza

Elementy aluminiowe (zakładam że głównie rama), silnik dwucylindrowy i faktycznie duże podobieństwo do konkurencji.

Przypuszczam że cena też będzie "zaczerpnięta" z tej że konkurencji :( Ale ładny jest :clapping:

Odnośnik do komentarza

Mało powiedziane to Tmax w wersji Kymco a z BMW to chyba tylko tylni amor. Nieźle pokombinowali hybryda Tmaxa i Bmw ze znaczkiem Kymco no Yamaha musi zabrać się do roboty bo może trochę dostać po d...e :)

Jeśli cena będzie jak u konkurencji to nic nie ugrają tym modelem ale jeśli będzie przynajmniej o 1/3 tańszy ojjjjjj będzie się działo :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mało powiedziane to Tmax w wersji Kymco a z BMW to chyba tylko tylni amor. Nieźle pokombinowali hybryda Tmaxa i Bmw ze znaczkiem Kymco no Yamaha musi zabrać się do roboty bo może trochę dostać po d...e :)

No właśnie - to może być na rynku wybuchowa mieszanka. T-Max w połączeniu z mocnym silnikiem "BMW".... to może być to, czego dotąd brakowało. Japończycy chyba powinni wziąć się do roboty, bo żartów nie ma :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Włoscy fanatycy z tamtejszej tajnej sekty Tmaxa ;) chcący zdyskredytować Kymco podnoszą larum, że motor będzie bliźniaczy z tym od BMW C650.

Przyglądając się konstrukcji obu jednostek - z pewnością nie jest to >kopia<.

Motor C650

BMW-C-ENGINE_Motor.jpg.4722942.jpg

bmw_scooter_engine_920.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie tylko włoska sekta Tmaxa podnosi larum. Nasza też sie strasznie ożywiła :)

Jedno pytanie - na ile Kymco jest już gotowe, aby dotrzymać zapowiedzianego terminu wprowadzenia nowego modelu na rynek.

Jakoś tak pamiętam co się działo z Myroad-em ? Spóźnili się lekko licząc 2 lata.

Silnik opracowali ludzie z działu technicznego BMW a samą produkcję zlecono Kymco.

A możesz rozwinąć, ale w tym temacie, bo się lekko bogubiłem.

Silniki w skuterach BMW i silnik w Kymco Myroad - mają ze sobą coś wspólnego :question:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A możesz rozwinąć, ale w tym temacie, bo się lekko bogupiłem.

Silniki w skuterach BMW i silnik w Kymco Myroad - mają ze sobą coś wspólnego :question:

Mają, przekładnie CVT i 2 cyl ;)

Niepowiązane ze sobą konstrukcyjnie jednostki. Motor MyRoad'a to konstrukcja własna Kymco.

Odnośnik do komentarza

Fajnie że coś się dzieje w "skuterowym światku" działania jednej firmy mogą pobudzić do działania innych. Ale jak zwykle w takiej sytuacji rodzą się pytania, czy to nie będzie aby taki falstart jak w przypadku MR 700 ? A jak do tego podejdą klienci ? Bo uważam że nie wszyscy kupują tylko przez pryzmat ceny, niektórzy przywiązani są do marki lub po prostu do znaczka a z całym szacunkiem do firmy Kymco na tym etapie rozwoju nie możemy nazwać tej marki premium. Super więc że coś się dzieje ale z ogłaszaniem rewolucji na rynku to poczekałbym do debiutu finalnego produktu (na wizualizacjach pokazany były już super skutery z logo np. Audi) zobaczymy co wyjdzie z tego projektu. A decydujące zdanie i tak należeć będzie do klientów, czy to kupią ? Czy użytkownicy tego typu maszyn ze znaczkiem Yamahy i BMW przesiądą się na pojazdy marki Kymco ? Nie wiem czas pokaże.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie ważna jest przestrzeń bagażowa pod kanapą. Jak pomieści 2 hełmy i ceny nie wezmą z sufitu (a Kymco jak na razie w tym zakresie wie gdzie Jego miejsce - rozsądnie), to już mogą szykować jednego dla mnie :-)

Dla mnie ważna jest przestrzeń bagażowa pod kanapą. Jak pomieści 2 hełmy i ceny nie wezmą z sufitu (a Kymco jak na razie w tym zakresie wie gdzie Jego miejsce - rozsądnie), to już mogą szykować jednego dla mnie :-)

A tyłek taki pękaty się wydaje, może i ma miejsca sporo w środku.

I nazwę raczej zmienią; "50" to się kojarzy z czymś innym niż szybkie maxi. Rocznica "urodzin"(?) firmy nie jest wystarczającym powodem, by łamać zwyczaje.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Promo video Kymco K50

Wkrótce więcej info w newsie na stronie głównej.

Odnośnik do komentarza

Fajna maszyna ... ogólnie podoba mi się ...

Patrząc na stlistykę, gołym okiem widać z jakich wzorców Kymco czerpało ... że ta powiem, swoje inspiracje ....

Jako że bardziej jestem tradycjonalistą, chyba nie byłbym zainteresowany nabyciem tego moto ... zresztą jak przypuszczam, cena też będzie odpowiednio wysoka ...

Odnośnik do komentarza

Fajny sprzet, jedni drugich pobudza do działań ale to plus! Stylistyka tmaxa jak widac rażące podobieństwo podobnei w przypadku SYMa maxisym 600 do burka, lecz serce inne.

Odnośnik do komentarza

Jako że bardziej jestem tradycjonalistą, chyba nie byłbym zainteresowany nabyciem tego moto ... zresztą jak przypuszczam, cena też będzie odpowiednio wysoka ...

Mirku nigdy nie mów nigdy.

Mi osobiście maszynka bardzo się podoba na zdjęciach, zobaczymy jak tak naprawdę będzie wyglądała na żywo. Teoretycznie już 2019 po dwóch latach użytkowania i paru akcjach serwisowych będzie można się zastanowić nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Do mnie ta "ostra" stylistyka jakoś nie trafia, a niestety chyba wszyscy zmierzają w tą stronę. Mam nadzieję, że nie będzie to następca Myroad'a, który też swojego czasu był dość "kosmiczny", ale jednak klasyczną linię skutera udało mu się zachować. Z obecnych dużych modeli najbardziej podoba mi się BMW GT650, bo jego futurystyka nie mija się z dobrym smakiem. Szkoda, bo za jakiś czas aby popatrzyć na piękne, seksowne linie skutera, trzeba bedzie wracać do korzeni i otworzyć sobie stronę Piaggio z modelem X10.

A że "wszyscy" zmierzają w stronę ostrej stylistyki, potwierdza tylko nowy projekt SYM'a

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dla mnie ważna jest przestrzeń bagażowa pod kanapą. Jak pomieści 2 hełmy i ceny nie wezmą z sufitu (a Kymco jak na razie w tym zakresie wie gdzie Jego miejsce - rozsądnie), to już mogą szykować jednego dla mnie :-)

Nieoficjalne i tajne fotki K50. System podnoszenia kanapy przodem w górę (Tmax) :)

kymco-k50-concept-16.jpg

kymco-k50-concept-30.jpg

kymco-k50-concept-33.jpg

kymco-k50-concept-18.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak to w produktach około chińskich jest plastik-fantastik,a przyciski (przynajmniej na fotach) jak w NRD-owskich zabawkach.T-Max to nie będzie bo T-Max to klasa sama dla siebie

Odnośnik do komentarza

A Ja spokojnie poczekam i jak będę dobrze się na nim czuł to go nabędę bo jak do tej pory

nie mogę narzekać na sprzęty Kymco.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nawet kanapa otwiera się po "tmaxowsku" ;) ...

No właśnie, tylko ciekawe, czy uporali się z kwestią zamka kanapy i otwarcie nie będzie wymagało użycia jednocześnie obu rąk :clapping:

Odnośnik do komentarza

W Tmaxie to kwestia dwóch dodatkowych otworów w plastiku kanapy, dwóch gumowych zaślepek za 2 PLN i siedzenie odskakuje :) ... System sprawdzony przez paru użytkowników w kilku Tmaxach- patrz zdjęcie w temacie "Tajna Sekta Tmaxa"...

PS. Może w nowym Kymco nie będzie potrzebna ta "modyfikacja"...

Odnośnik do komentarza

Sowieci swego czasu skopiowali B-29 tworząc swój bombowiec TU-4. Sęk w tym, że skopiowali również dziurę, który miał dany egzemplarz amerykńskiego bombowca i przynitowaną łatę służącą do jej naprawy. Z przymróżniem oka można pokusić się o pytanie: czy T-max, z którego pracowici obywatele Tajwanu kopiowali rozwiązanie kanapy miał patent, o którym pisze dr.big, czy go nie miał? ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak to w produktach około chińskich jest plastik-fantastik,a przyciski (przynajmniej na fotach) jak w NRD-owskich zabawkach.

To co widać na fotkach to concept / prototyp. Nawet trudno nazwać go wersją przedprodukcyjną. Jak będzie przedstawiać się jakościowo wersja finalna okaże się pod koniec 2017.

News nt K50 dostępny już na stronie głównej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...