Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Yamaha X-max 125 zdjęcia, opinie


Gość Robert JAPAN

Pytanie

Gość Robert JAPAN

Witam

w tym wątku będziemy zamieszczać pytania, opinie zdjęcia na temat naszych X-maksów :)

Na początku co mnie wkur..

Schowek na kaski niestety nie mieści mojego AGV :(

Kiepsko docięte szkło na lusterkach zarówno prawym jak i lewym - będę to reklamował podczas najbliższego przeglądu bo nie da się na to patrzeć

0a7110a4385e6eb4gen.jpg

To obecnie jedyne minusy.

Reszta fotek

60dbc6eda541d22f.jpg

ed3d80b753fe199e.jpg

Zakup moto polecam w wariancie kredytowym - dzięki czemu możemy spokojnie go spłacać a gdyby dostaliśmy zastrzyku gotówki to odsetki są minimalne, do tego dochodzi obowiązkowe ubezpieczenie AC, w moim przypadku prawo jazdy B od około 7 lat - koszt 1300zł.

Do tego jakieś ciuszki - tu przedział cenowy jest kosmiczny.

Na kasku nie oszczędzałem - sednia półka - mieli co prawda i takie za 200zł ale przypominały Tigera

Do tego kurteczka Dainese i rękawiczki.

Koszty można zmniejszyć kupując mniej markowe produkty -bo buty w Yamaha zaczynają się od około 400zł, spodnie 700, dlatego dzisiaj wybieram się do Motor House by trochę zaoszczędzić na spodniach i butach . Ogólnie na ubiór wydamy około 2tys.

Komfort jazdy jest dosyć przyjemy zważywszy na stan naszych dróg, bardziej niepokojące jest to że moto jest wrażliwy na boczne podmuchy - - na A1 ostatnio walczyłem z nim parę dobrych kilometrów dlatego lepiej poruszać się środkiem danego pasa niż przy krawędzi bo może zabraknąć nam miejsca :)

Przyśpieszenie na mieście i poza jest bardzo zadowalające - nawet bez odkręcania na maksa. Powyżej 90 zaczyna wolniej przyśpieszać tak do około 120km/h. Na autostrady nadaje się kiepsko tak jak moja Yariska 1.0

Hamulce działają rewelacyjnie głównie hamuję tyłem i ani razu nie zablokowało mi koła. W przypadku przedniego dosyć mocno nurkujemy ale nie ma obawy by nam tył podniosło.

Spalanie według komputera to 2,5l ale faktyczne dowiem się jak wyjadę cały bak .

W weekend planuję go po testować na zakrętach w Wiśle.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam mój plan zakupowy jest następujący

luty marzec najprawdopodobniej w kredycie wezme Yamaha x-max 125 momo design tłumik akrapović a po pierwszym przeglądzie wariator J.Costa moje pytanei brzmi jaki wariant kredytowy kolega wybrał ?

Ja planuję zakupić 2 kaski momo design i jeden Shark Raw bo bardzo mi się podoba :)

co do ubiory to ceny mnie zabijają :(

Czy udało się tobie coś utargować cenę ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

60 miesięcy, le myślę że spłacę go do stycznia, wtedy koszt kredytu będzie 800zł + te odsetki za kilka miesięcy, szczegóły poznam w przyszłym tygodniu bo nie mam jeszcze papierów kredytowych.

Ceny nie dało się utargować. to może chociaż te brzydkie lusterka mi wymienią :)

Ale przy zakupie ubrań dostałem 10%- zawsze coś

Spodnie teraz będę kupował w Inter Motors - cena 300zł wersja na lato + buty też około 300zł więc tragedii nie ma.

Ogólnie ciuchy nie kupować w saloniebo ceny są wyższe niż w innych sklepach.

I sprawdź czy te kaski Ci wejdą do schowka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pytam o cenę ponieważ w Niemczech czy Czechach X-max 125 jest tańszy o około 1500 zł powiedz jak to wygląda dokładnie z tymi podmuchami bocznymi ? mnie rozbrajają ceny akcesorii do X-maxa stelaż oparcia + poduszka i inne jak uchwyt na telefon ceny dramat z kosmosu ! no ale cóż

A brałeś pod uwagę wogóle wersję momo design ? Daj znac jak zrobisz przejazd z plecaczkiem bo to mnie bardzo interesuję mama zamiar na przyszły rok zakupionym skuterkiem pozwiedzac wszystkiem sztolnie i zamki na dolnym śląsku własnie we 2 :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Plecaków nie zabieram :)

a podmuchy robią swoje, w sumie każdy pojazd który ma dużą powierzchnię boczną będzie wrażliwy na podmuchy a i lżejszy jest kierowca tym gorzej, muszę trochę przybrać(waga 60kg z płynami).

z 1000 idzie urwać kupując w Krakowie bo na własną rękę sprowadzają nówki.

Zastanawiam się czy kupić kufer czy jakiś plecak, co według was jest lepsze ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Hamulce działają rewelacyjnie głównie hamuję tyłem i ani razu nie zablokowało mi koła. W przypadku przedniego dosyć mocno nurkujemy ale nie ma obawy by nam tył podniosło.

Jak to tyłem?? Żebyś highside'a nie złapał bo to boli :-) Przedniego się używa w dzisiejszych czasach :-) - to nie motorynka.

Lusterka we wszystkich YM są kiepsko docięte. Żabojady się nie starają :-)

A co do ciuchów motocyklowych to jak to mówią "sky is the limit" - można wydać mało jak i fortunę.

@keniol91 - obniżki są po sezonie i można czasami bardzo dobrze kupić skuter. Momodesign od kwietnia są niedostępne - chyba ,że w jakimś sklepie się zapodziała jakaś sztuka...

Odnośnik do komentarza
  • 0

To znaczy juz koniec wersji limitowanej na ten rok czy wogole?? Ja sproboke zawojowac cos w grudniu aby znizke wyrwac :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zastanawiam się czy kupić kufer czy jakiś plecak, co według was jest lepsze ?

Kufer, bo plecak to możesz zawsze założyć jakiś "cywilny". A kask zostawisz w kufrze i nie będziesz go musiał targać ze sobą. A jeśli nie kask, to: zestaw przeciwdeszczowy, zestaw do naprawy opony, pokrowiec na skuter, etc. etc.

PS. skuter, to nie rower, zacznij używać przedniego hamulca. A najlepiej obu na raz. Nawet przy łagodnym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja nawet na rowerze hamuje 70>30 przód/tył wiec nawyk juz mam :) czy kufer i schowek pod siedzeniem jest latwo okraść??

Odnośnik do komentarza
  • 0

W niektórych sprzętach było łatwo dostać się do schowka - np. w starych Silverwingach. Na włoskich forach pokazywało się bardzo dużo postów, w których ludzie opisywali swoje straty. Zamek był tylko w 1 miejscu i wyginając siłowo kanapę dało się ją otworzyć. Na dobrego złodzieja nie ma rady. Pozostaje parkować tam, gdzie się ludzie kręcą, może nie zapobiegną kradzieży, ale chociaż zapamiętają osobę, która jej dokonała...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

To znaczy juz koniec wersji limitowanej na ten rok czy wogole?? Ja sproboke zawojowac cos w grudniu aby znizke wyrwac :)

Podobno w tym roku już nie będzie (nawet zdjeli ze strony Yamahy). Zostało parę 4setek z Momo.

Ja mam 185 cm i bez problemu się mieszczę na X-Maxie. Ja mam Momo i tak naprawdę różnica jest niewielka w stosunku do normalnej. Kanapa jest lepsza od normalnej wersji ale i tak można założyć "customową" , która jest jeszcze lepsza lub obszyc istniejącą. Różnica w stosunku do zwykłej (z tego co pamiętam ) są:

- Krótka szyba

- Napis Momodesign :-P

- Podstopnice alu (można dołożyć bo są jako akcesoria)

- Wykończenia pod kierownicą obszyte alcantarą (nie ma to żadnego znaczenia użytkowego :-) )

- ramki alu zegarów i główki kierownicy

- białe podświetlenie zegarów

- Kanapa z alcantarą i napisem Momodesign

- tabliczki metalowe przy kanapie z napisem Momodesign limited edition :-P

- inny kolor uchwytów dla "plecaczka"

- raczki kierownicy z logo Momodesign i czarne odważniki kierownicy

To chyba na tyle co pamiętam. WIęc szału nie ma w stosunku do normalnej wersji. Każdą wersję i tak możesz sobie dorobić do takiej jaką chcesz. Kwestia kasy, bo w serwisie możesz pewnie domówić "Customowe" graty.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzieki za info no to zobaczymy co bedzie na stamie pod komiec roku :) ale bardzo podoba mi sie momo design jak skuter tak i kaski momo desifn :) napewno wezme oparcie ten duży kufer tlumik akrapovic i torbe miedzy nogi :) a jak wyjdzie mnie to za duzo to najwyze rozglądne się za uzywką :) a są jiz po 15 000 :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam ponownie :) RobertJAPAN powiedz co tam słychac u ciebie i X-maxa jak wrażenia po paru miesiącach jazdy ? Właśnie nadszedł czas zakupu X-maxa, nowego przy dobrej ofercie lub używki :) Jutro jadę do salonu popytać o ofertę mam nadzieję że wyjdę z bananem na twarzy i od Listopada będę szczęśliwcem :D

Bomber teraz wiem że momo wymiotło bo mamy Irona max :) hehe

Odnośnik do komentarza
  • 0

A ja dzisiaj miałem przegląd po pierwszym roku (5500 tys. km). Tym samym zakończyłem sezon. Przez ten rok najmniejszych problemów. Jestem zadowolony. Czy coś bym zmienił? Hmm, przy moim wzroście 175 cm mógł by mieć siodło parę cm niżej tak, żebym lepiej dotykał stopami ziemi. Teraz wygląda to tak, że jedna stopa cała opiera się o ziemię a druga w połowie.

a3f460f8e93964a2.jpg

Ja właściwie jeżdżę tylko w weekendy i tylko turystycznie. Zjeździłem całą jurę krak-częst.-wielokrotnie.Zaliczając jej wszystkie atrakcje. Zrobiłem wspaniałą wycieczkę beskidzko-słowacką, i kilka innych.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No właśnie ja dla dojazdów do pracy i turystki kupuję X-maxa mieszkam we Wrocławiu i już w następnym roku kalendarz pełny wycieczek :) Pozdrawiam.

Witam dziś byłem w salonie Yamaha i dostałem ofertę troszkę mnie zatkało ponieważ oczekiwałem cudów hehe cena wszystkiego co sobie tam wymarzyłem wyszła 27,000 :( Teraz tylko mętlik w głowie co kupić :(

dokładnie to tak:

X-max 125 Iron max

Wariator domyśłam się ze J.Costa

Tłumik Akrapović

Kufer

Oparcie

Stelaż

Gniazdo do zapalniczki

Torba między nogi

mam nadzieje że w dzień zakupu uda się coś utargować lub zebrać gratis jakieś gifty :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

torba między nogi jest bardzo fajna, też ja mam. Co do gratisów. Ja wysępiłem kask ale bardzo dobry z wbudowanym zestawem głośnomówiącym. Taki gratis to 1500 zł jak sprawdziłem. Zeny samego skuta chyba nie zejdą, choć próbować nie zaszkodzi, znacznie łatwiej się jest dogadać na akcesoriach.

Tłumiki Akropović są bardzo drogie. Czy warto?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy warto powiem szczerze tak jak teraz tego nie kupię to nigdy tego nie zrobie będzie mi szkoda wtedy kasy a tak to odrazu full wypas wymarzony. Wiadomo mętlik jest no ale zobaczymy bo przecież jeszcze kaski odzież i inne opłaty oc ac rejestracja pewnie ok 30000 wyjdzie z tego wszystkiego :( teraz tak często będę jechać z plecaczkiem intercom bardzo się przydaje ? trasy będą długie jak np. Wrocław-Praga Wrocław-Szczecin Wrocław-Zakopane i wiele innych :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

cena wszystkiego co sobie tam wymarzyłem wyszła 27,000 :( Teraz tylko mętlik w głowie co kupić :(

No właśnie, po czym po 3 miesiącach będziesz chciał sprzedać, bo przydałaby się 300-tka, 500-tka, albo 600-tka, zwłaszcza do wyjazdów z plecaczkiem, podróżując. Dobrze się zastanów. Po co powielać cudze błędy? :).

Ok, rozumiem, że jesteś na 100% pewien, że 125 to jest to, czego szukałeś przez całe życie i co ma Ci służyć do podróżowania :).

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co do Akrapa, to poszukaj na forum wątku o nim - świeże wypowiedzi, w większości niestety niepochlebne dla niego. Mała trwałość, za duża cena w skrócie. A co do zakupu, to zawsze możesz spróbować kupić sprzęt spoza oficjanego importu. Ja zaoszczędziłem 10%. A u oficjalnych dealerów dawali mi zniżki rzędu "pół kufra za darmo".

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Możesz jeszcze dodać mocowanie smartfona/nawigacji i gniazdo do ładowania akku z ładowarką jak chcesz komplet :-) NIe polecam akcesoryjnej przerówbki mocowania tablicy rejestracyjnej - jest beznadziejna i syf na plecy czasami leci :-). Acha i jak założysz kufer to oparcia nie założysz - no chyba ,że te doczepiane do kufra ... ponoć wygodne .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...