Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Najpiękniejsze trasy motocyklowe Polski


AndrejS

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję przypiąć taki temat przed zbliżającym się sezonem urlopowym. Może pozwoli to zaplanować fajny wypad w nieznane dotąd miejsce. Ja wrzucam swoją "Pętlę Kotliny Kłodzkiej", którą może nie w całości ale w częściach staram się jeździć w drodze do lub z pracy.

Pętla Kotliny Kłodzkiej.

Długość opisanej trasy ok.150 km.

Dojazd z Wrocławia drogą nr 8 do Ząbkowic Śląskich (można zboczyć po drodze i zwiedzić górę Ślęże). W Ząbkowicach polecam fotkę przy krzywej wieży. Dalej trasą na Nysę, Paczków do Kamieńca Ząbkowickiego (piękny kompleks Pałac i park, za wejście do środka kroją 25zł, można obejść gratis dookoła). Z Kamieńca drogą na Złoty Stok (do zwiedzenia kopalnia złota).

Start trasy: Złoty Stok drogą nr 390 do Lądka Zdrój. Super winkle, górki i lasy. Z Lądka dalej na Stronie Śląskie. Można od razu na Sienną (stacja narciarska Czarna Góra) ja proponuję odbić na Kletno i tamtędy przez Sienną w Stronę Bystrzycy Kłodzkiej drogą nr 392 (piękne winkle, górki, widoczki). Po zjechaniu ok. 10 km przed Bystrzycą Kłodzką odbijamy w lewo w stronę granicy w Boboszowie droga nr 33. Po dojechaniu do Międzylesia skręcamy w prawo w drogę 389 na Kudowę Zdrój. Pniemy się mozolnie pod górkę aby podziwiać widok na kotlinę Kłodzką. Od Gniewoszowa około 4 km dziurawej drogi ale widoczki rekompensują nam tę niedogodność. Po dojechaniu do krzyżówki skręcamy w lewo (Rudawa, Mostowicew ) a nie prosto wg drogowskazu na Kudowę Zdrój (389). Tutaj czeka na nas gładziutki asfalt aż do Zieleńca i widoczki rodem z wiosek alpejskich (choć bez takich szczytów). Za Zieleńcem skręcamy w lewo na dr nr 8 i jedziemy na Kudowę Zdrój. W Kudowie warto odbić i zwiedzić kaplicę czaszek. Przez centrum z Kudowej jedziemy drogą 387 na Karłów i dalej do Radkowa. Droga wije się przez Park Narodowy Gór Stołowych. Można wejść na Strzeliniec, najlepiej z małego parkingu przy drodze na Pasterkę (max 30 minut marszu do schroniska). Po dojechaniu do Radkowa mamy możliwość dowolnego zakończenia naszej wycieczki czy to noclegiem nad zalewem, czy zwiedzeniem sanktuarium w Wambierzycach i powrotem drogą nr 8 do Kłodzka i dalej na Wrocław. Oczywiście plan "B" Góry Sowie i fajna jazda po przełęczach połączona ze zwiedzaniem podziemi z II wojny światowej lub wejście na Wielką Sowę.

http://fotowrzut.pl/DRH1WCZF0T

Odnośnik do komentarza

... z Kamieńca, lepiej pocisnąć na Paczków a potem na Javornik. w Javorniku w lewo i po pięknych winklach z zacnym asfaltem jesteśmy w Lądku zdr. :clapping: . AndrejuS, traskę ze Złotego do Lądka odradzam, ze zwględu na często wypadające pląby z uzębienia :mad2:

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj przeleciałem odcinek tej trasy z Bystrzycy do Złotego i jakoś zębów nie straciłem, no ale to było na MT 7-ce :blush:. Asfalt miejscami trochę dziurawy, ale przy spokojnej jeździe nie będzie tragedii. Next time spróbuję Twojego wariantu. Dzięki za podpowiedź :clapping:

Odnośnik do komentarza

traskę ze Złotego do Lądka odradzam

prawdziwy miłośnik motoryzacji nie może ją pominąć bo trzeba Marianowi Bublewiczowi zapalić świeczkę

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

... traskę ze Złotego do Lądka odradzam, ze zwględu na często wypadające pląby z uzębienia :mad2:

Niestety ten odcinek odradzam. Jazda tylko w ostateczności. W sierpniu 2014r jeździłem nim kilka razy na 4oo i muszę wahacze wymienić. To żadna radocha na winklach uważać żeby się w dziurę nie wpakować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...