Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Miejsce czwartkowych spotkań


KriSSo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Czołem Koledzy Burgmaniacy,

jak sami wiecie, w tym sezonie nasza wspólna miejscówka "Pod Pleciugą" przestała spełniać swoją rolę. Akurat w czwartki, od godziny 18:00 w Teatrze Lalek" Pleciuga", odbywają się zajęcia "FUNKY JAZZ dla dzieci od 6 do 8 lat" :kicking:. W związku z tym, cały parking i chodnik jest zastawiony samochodami rodziców, którzy z dumą przywożą swoje pociechy na zajęcia i skutecznie utrudniają nasze spotkania :bann:.

Ponadto, chodnik sam w sobie nie jest miejscem parkingowym przystosowanym dla stale zwiększającej się liczby naszych maszyn. Dopóki liczebność motocykli nie przekraczała "X", nie stanowiło to chyba większego problemu. Obecnie przyjeżdża nas "X" x2 - dwukrotnie więcej. Spacerowicze muszą przeciskać się między nami (było tak wielokrotnie), by spokojnie przejść chodnikiem na przykład w kierunku kościoła i z powrotem. Komuś za moment się to nie spodoba i zaczną się tzw "uprzejmie donoszę". Policja miałaby prawo się o to przyczepić.

Kolejny aspekt dotyczy braku miejsc do spoczynku. Np Piotruś minimi1 rozwiązał to w ten sposób, że zabiera ze sobą książeczkę i gdzieś tam, z boczku, na mureczku, na który siusiają pieski, siada i namiętnie czyta. Jest to jakiś sposób? No jest, ale myślę, że zasługujemy już na lepsze warunki wypoczynku :).

Proponuję luźną dyskusję na ten temat, bez napinki, bez zbędnych emocji. Ponieważ w grupie GZ jestem młody stażem, nie jest moją intencją zmiana Waszych przyzwyczajeń, wprowadzanie fermentu, bicie piany, czy próba postawienia się "władzy", ewentualnie zamach stanu :). Piszę o tym z czysto pragmatycznego powodu.

Pomyślmy, zastanówmy się, zagłosujmy WSPÓLNIE co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Urbi

    10

  • bilety

    8

  • ArtCho

    6

  • Rzelu

    6

Top użytkownicy w tym temacie

Widzę Krzysiu, że podniosłeś rękę na świętą jabłoń szczecińskich burgmaniaków, wbiłeś nóż w plecy Monomacha- zdrada, zdrada- do szabel -:)

jasne- tak na poważnie sytuacja się nie poprawi- popieram zmianę miejscówki (nie siadam na obsikanych ławkach -:)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Rownież popieram i jestem za zmianą miejsca naszych cyklicznych, czwartkowych spotów GZ. Proponowałbym znaleźć miejsce z parkingiem i przy jakimś lokalu ze stolikami, pod dachem, przy których moglibyśmy usiąść i popijając wodę, herbatę, kawę czy sok, porozmawiać i zastanowić się nad programem drugiej części spotkania. Dobrze byłoby żeby ten lokal był czynny cały rok i umożliwiał nam spotkania poza sezonem, w okresie zimowym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

No cóż jest takie miejsce- nawet kombinowałem czasy dojazdu- w praktyce kantyna portowa jeżeli chcemy pogadac i posiedziec i potem się gdzieś ruszać- ew na zbiórki do jazdy- w stronę Warpna- np na Głębokim- pierwsze ognisko po lewej od miasta

Odnośnik do komentarza

Absolutnie nie zgadzam się z tym !

Miejscówka jest od zawsze i powinna zostać. Jakieś tam zajęcia kiedyś się skończą. Wszyscy wiedzą, że spotykamy się pod Pleciugą i tak już musi być. Nie ma mowy ! Nie nawidzę zmian. Niech się wypowie nasz pierwszy klubowicz może, ale ja sie nie zgadzam.

Wszelkim zmianom mówimy NIE !!!

A po za tym, temat był poruszany wiele razy i za każdym razem proponował to ktoś nowy. Proszę Was, nie zmieniajcie tego, co jest dobre, bo się to rozpadnie !

Nie muszę mówić oczywiście, że jeśli miało by być nowe miejsce to tylko na Głębokim tam gdzie nieraz się spotykamy, czyli przed kasami.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Popieram w 100 % Maćka nie jedna w życiu zmiana po prostu się zakończyła, w razie "W" proponuję zmienić narożnik pod wieżowcem w razie braku miejsca na parkingu. Już nie długo sytuacja się wyjaśni dzieci będą miały wolne.

Ankieta nie jest jawna?

Odnośnik do komentarza

Popieram Bilety i Burgifana.Pleciuga prawie centrum Miasta wszędzie jest blisko.narożnik pod wieżowcem awaryjnie może być nieraz chowaliśmy się tam przed deszczem. ZMIANIE STANOWCZE NIE !!!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Z jednej strony miejsce tradycyjne, z drugiej - nie ma warunków do spotkania. Sytuacja patowa... I nie widzę innego miejsca, w którym moglibyśmy się spotykać.

A może zwrócić uwagę na "nasze" miejsce Policji i SM? Tam nie wolno parkować, natomiast - nie dam sobie obciąć palca - my, czyli motocykle, możemy. Jeszcze nie głosuję. Muszę pomyśleć...

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony miejsce tradycyjne, z drugiej - nie ma warunków do spotkania. Sytuacja patowa... I nie widzę innego miejsca, w którym moglibyśmy się spotykać.

A może zwrócić uwagę na "nasze" miejsce Policji i SM? Tam nie wolno parkować, natomiast - nie dam sobie obciąć palca - my, czyli motocykle, możemy. Jeszcze nie głosuję. Muszę pomyśleć...

zasięgnąłem informacji niektórzy zapewne wiedzą gdzie, że porządek na chodniku dotyczy również nas.skuter tez jest pojazdem.
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Odnośnik do komentarza

Jestem za zmianą. Uważam że formuła przestępowania z nogi na nogę pod Pleciugą się wyczerpała.

Powinniśmy bez trudu znaleźć lokal, ktőry chętnie ugości co czwartek dużą grupę klientőw.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli już dojdzie do zmian to opowiadam się za pomysłem Artura, Jasne Błonia (dwa a nawet trzy parkingi do wyboru) albo Wały (w pierwszej kopule lada chwila ruszy ogródek letni), Kantyna Portowa za przeproszeniem jest trochę na zadupiu, nikt nas tam nie zobaczy, a chyba chodzi w pewnym sensie o promocję i pokazanie naszej skuterowej społeczności.

Co do sondy, to pozostaję neutralny.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szanowni Koledzy,

Tradycja, tradycją ale czasy się zmieniają a życie toczy się dalej. Trzeba się rozwijać, ewoluować i dostosowywać do panujących warunków oraz sytuacji życiowych. Stagnacja wcale nie jest dobra. W każdej dziedzinie następują zmiany... Rownież wsród naszej społeczności maxi skuterowej. Kiedyś, na początku Burgmanii, Grupa liczyła kilka osób, aktualnie liczba się podwoiła i Grupa nadal się rozwija i ewoluuje, dochodzą nowe osoby, rozrastamy się, więc powinniśmy się dostosować do obecnej sytuacji i zapewnić właściwe warunki i miejsce spotkań.

Piszecie, że nie lubicie zmian..., a jak to się ma do Waszego życia...?!? Czy mieszkacie od zawsze w tym samym miejscu (mieszkaniu czy domu), jeździcie od zawsze jednym, tym samym samochodem, jeździcie od początku na jednym, tym samym maxi skuterze, pracujecie całe życie w jednej pracy, a jeśli nawet to czy nie rozwijacie się w niej, nie podnosicie swoich kwalifikacji, nie szkolicie się, nie awansujecie...?!?! Na pewno nie ! Wszyscy z każdym rokiem stajemy się coraz starsi, dojrzewamy, dorastamy, podnosimy, zmieniamy standardy swego życia, wprowadzamy zmiany i unowocześnienia w życiu osobistym i zawodowym, pracujemy nad sobą, szkolimy się, kształcimy nasze dzieci, dojrzewamy do rożnych decyzji, rozwijamy się, ewoluujemy... Oczywiście nie wszystko jest łatwe i przyjemne, ale niestety konieczne. Ewolucja była, jest i będzie, nie da sie zatrzymać.

Myśle, że rownież w naszej Grupie Zachodniopomorskiej nadszedł czas na pewne zmiany, oczywiście jak widać w powyższych wypowiedziach, nie jest to łatwe i przyjemne, ale musimy do nich dojrzeć i wprowadzić je w życie...

Reasumując rownież uważam, że formuła spotkań "przystępowania z nogi na nogę" pod Peciugą się wyczerpała i należy poważnie zastanowić się nad nowym miejscem, np. zaproponowanym przez Artura: Jasne Błonia lub Wały Chrobrego a może znajdziemy jeszcze lepsze miejsce, trzeba tylko się zastanowić i pomyśleć, poszukać...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

... co ustali zarząd lub szpica naszej grupy..."

Pomimo sympatii do naszych najstarszych stażem Burgmaniaków, oraz Ich przynależności klubowej, nasza Grupa nie posiada oficjalnych władz i zarządu... Grupę stanowią ludzie i wydaje mi się, że wszelkie decyzje, powinny być podejmowane przez ogół lub przynajmniej większość...

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie potrzebujemy BAZY, czyli zaprzyjaźnionego lokalu z miejscem do parkowania maszyn. Na pewno w Szczecinie znajdzie się sporo takich miejsc,

zatem

szukajcie a znajdziecie

kołaczcie a będzie wam otworzone

proście a będzie Wam dane

w teren koledzy, w teren...

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie potrzebujemy BAZY, czyli zaprzyjaźnionego lokalu z miejscem do parkowania maszyn. Na pewno w Szczecinie znajdzie się sporo takich miejsc,

zatem

szukajcie a znajdziecie

kołaczcie a będzie wam otworzone

proście a będzie Wam dane

w teren koledzy, w teren...

i ja też tak nieśmiało myślę, iż potrzebna nam jest baza, ale jakieś fajne miejsce spotkań też może być (parking z miejscami do siedzenia też jest ok jeżeli chodzi o program minimum)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja proponuję zmianę godziny spotkania na początek na godz. 18:30 i jestem przekonany że to wystarczy. Co do bazy to uważam że chwilę stoimy aż wszyscy się zjadą, nogi nas zabolą i wtedy gdzieś jedziemy a bazę to mamy w domach.

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję zmianę godziny spotkania na początek na godz. 18:30 i jestem przekonany że to wystarczy. Co do bazy to uważam że chwilę stoimy aż wszyscy się zjadą, nogi nas zabolą i wtedy gdzieś jedziemy a bazę to mamy w domach.

Nia ma to jak zdanie SZ.P. Prezesa.POPIERAM!!!

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję zmianę godziny spotkania na początek na godz. 18:30 i jestem przekonany że to wystarczy. Co do bazy to uważam że chwilę stoimy aż wszyscy się zjadą, nogi nas zabolą i wtedy gdzieś jedziemy a bazę to mamy w domach.

Nie śmiem debatować, grzecznie się podporządkowuję.

Rozumiem, że w najbliższy czwartek g.18.30 pod Pleciugą?

Do zobaczyska.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

........... przy przychodni wojskowej. https://www.google.p...4568165d05784b9

Przychodnia wojskowa ma jak ktoś nie wie całodobowy parking płatny, jest tam automat do kasowania i obsługuję go prywatna firma.

Oczywiście jest to debata nad tym co zrobić, fajnie by było żeby szczególnie wypowiedziały się osoby które przyjeżdzają prawie zawsze co o tym myślą. Bardziej powinniśmy pomyśleć o tym żebyśmy zmienili wreszcie czas zimowy na letni i przestali się ograniczać do tego że gadamy o tym co zjemy ew. gdzie. Proponuje oczywiście zmienić czas na 18:30 jak wszyscy bywalcy spotów widzą że auta o tej porze już odjeżdzają i max. 15 min. i jedziemy na wycieczkę kilkanaście kilometrową jak to bywało w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przychodnia wojskowa ma jak ktoś nie wie całodobowy parking płatny, jest tam automat do kasowania i obsługuję go prywatna firma.

Jaka jest różnica między łamaniem przepisów koło Pleciugi i pod przychodnią?

Co chcemy osiągnąć? Jaki jest cel dyskutowanej tu zmiany?

Ja się dostosuję. Vox populi, vox Dei. Albo jak kto woli: Cuius regio, eius religio.

Odnośnik do komentarza

Siłą i podstępem przejąłem władzę nad grafikiem w maju, toteż będę się stawiał na czwartkowe spoty.

Ale formułę spotkań należałoby przepracować...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A ja uważam, że będąc dorosłymi, ustatkowanymi i poważnymi ludźmi wypadało by spotykać się w bardziej "cywilizowanych" warunkach i jak mówi Jacek "Formułę spotkań" i ich charakter powinno się zmienić i dostosować do tego nowe miejsce.

Czy nie było by wygodniej spotkać się o 18.00 czy 18.30, w miejscu, gdzie można zaparkować, zgodnie z prawem, kilkanaście skuterów, usiąść na 30 minut przy stolikach lub stole, wypić coś, na co miało by się chęć ewentualnie zjeść coś, porozmawiać, ustalić ewentualny plan drugiej części spotu i ruszyć na wspólną przejażdżkę po Szczecinie lub okolicy. Czy taka formuła nie przystoi bardziej takim poważnym i statecznym miłośnikom maxi skuterów jak my...?!?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myśle, że możemy zastanowić się i znaleźć takie przyjazne dla nas, spełniające nasze oczekiwania, miejsce w Szczecinie, w centrum lub innej dzielnicy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Pleciuga, PleCiuGa, PLECIUGA! :-)

Żadne inne wymienione miejsce na razie mnie nie satysfakcjonuje, ale proszę bardzo, można próbować.

Mój głos w tej anonimowej?? ankiecie oczywiście na:

Nie, zmiana miejsca spotkań nie jest konieczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...