Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pierwszy Maxi-Skuter Kymco Downtown 300i, K-XCT 300i, J300 - Opinie


izdebski12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam na imię Piotrek, Od 11 lat jeżdżę skuterami (od 7 roku życia).

Aktualnie posiadam chinola 50 cm3.

Interesuje mnie zakup w lipcu/sierpniu NOWEGO maxi skutera, o pojemności min. 250 cm3. Który będzie łapał się na prawo jazdy A2 (35 kW, 0,2KW/KG). Podstawowe wymagania są takie aby to:

a) Było duże i wygodne (turystyka)

B) Było chłodzone cieczą (chłodnica)

c) Zasilane było elektronicznym wtryskiem paliwa.

d) Było szybkie, i dynamiczne, jednak 150 km/h spokojnie mi wystarczy.

Wpadły mi w oko 3 następujące modele:

- Kawasaki J300 - Najdroższy

- Kymco Downtown 300i - Nie jest tanio

- Kymco K-XCT 300i - Jedyne 13 000, czyli najtańszy model.

Pojazd będę chciał kupić na 24 raty.

Co sądzicie o w/w modelach? Prosiłbym o opinie osób, które miały styczność z tymi skuterami.

Z racji, że będę to spłacał przez 2 lata, to motocykl musi być BEZAWARYJNY... a to oznacza, np. że silnik musi być wyposażony w filtr oleju :D - co nie jest np. w chinolach oczywiste.

NIE CHCE ŻADNYCH CHINOLI! Jednak co do takich marek jak KYMCO - Tajwańskie, mam sporo zaufania.

Szczerze? Ten skuter nie będzie miał lekko. Mam już teraz w planach ambitne wycieczki min. dookoła Polski, do Rumuni, jak również do Hiszpanii. Których raczej nie odpuszczę.

Kolejna sprawa - Gdzie najtaniej wykupie ubezpieczenie na ten maxiskuter? Czyli OC + AC + NNW 5tys,

Aha! Marzy mi się Indywidualna tablica rejestracyjna coś z hasłem "DAWCA, DAWCY". Jestem w stanie wybulić te 500 zł ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Co do ubezpieczeń to tylko Alianz ma dobre ceny na motocykle.

Jak będziesz kupował nowy w salonie to pakietowo wyjdzie najtaniej.

Odnośnik do komentarza

Co do ubezpieczenia dodam, że mam 18 lat, a więc i zwyżke za wiek poniżej 26 roku życia, również mam 10% zwyżki, gdyż Szanowna Pani, z którą miałem wypadek w 2012 roku postanowiła zgłosić to w 2015.

Przechodząc do tematu maxi skutera, chciałbym miesięcznie przez 24 miesiąca płacić ~750 zł, czyli w sumie 18 tys. odejmując od tego koszta bankowe wychodzi na to, że motocykl musi być do 16 000.

Co polecacie Nowego do 16 tys. spełniające w/w wymagania? Oczywiście na pierwszym miejscu jest K-XCT bo jest najtańszy, jednak bardziej mi się podoba Downtown 300i (światła, miejsce na 2 kaski pod siedzeniem).

A może Wy coś dodacie od siebie? Jakaś Honda czy SYM?

Odnośnik do komentarza

Kawa faktycznie droga, tym bardziej że silnik Kymco, jeszcze nie uwzględniłeś Hondy Forzy 300 ale cenowo też raczej blado.

Ja kupiłem Kymco ale zrobiłem dopiero 150 km, za mało żeby się rozwodzić na temat tej marki, aczkolwiek stosunek ceny do jakości raczej najlepszy.

Odnośnik do komentarza

Kawa faktycznie droga, tym bardziej że silnik Kymco, jeszcze nie uwzględniłeś Hondy Forzy 300 ale cenowo też raczej blado.

Ja kupiłem Kymco ale zrobiłem dopiero 150 km, za mało żeby się rozwodzić na temat tej marki, aczkolwiek stosunek ceny do jakości raczej najlepszy.

Jakieś pierwsze zastrzeżenia do tego downtown-a? coś już się zepsuło?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Mam na imię Piotrek, Od 11 lat jeżdżę skuterami (od 7 roku życia).

Aktualnie posiadam chinola 50 cm3.

Interesuje mnie zakup w lipcu/sierpniu NOWEGO maxi skutera, o pojemności min. 250 cm3. Który będzie łapał się na prawo jazdy A2 (35 kW, 0,2KW/KG). Podstawowe wymagania są takie aby to:

a) Było duże i wygodne (turystyka)

B) Było chłodzone cieczą (chłodnica)

c) Zasilane było elektronicznym wtryskiem paliwa.

d) Było szybkie, i dynamiczne, jednak 150 km/h spokojnie mi wystarczy.

Wpadły mi w oko 3 następujące modele:

- Kawasaki J300 - Najdroższy

- Kymco Downtown 300i - Nie jest tanio

- Kymco K-XCT 300i - Jedyne 13 000, czyli najtańszy model.

Pojazd będę chciał kupić na 24 raty.

Co sądzicie o w/w modelach? Prosiłbym o opinie osób, które miały styczność z tymi skuterami.

Z racji, że będę to spłacał przez 2 lata, to motocykl musi być BEZAWARYJNY... a to oznacza, np. że silnik musi być wyposażony w filtr oleju :D - co nie jest np. w chinolach oczywiste.

NIE CHCE ŻADNYCH CHINOLI! Jednak co do takich marek jak KYMCO - Tajwańskie, mam sporo zaufania.

Szczerze? Ten skuter nie będzie miał lekko. Mam już teraz w planach ambitne wycieczki min. dookoła Polski, do Rumuni, jak również do Hiszpanii. Których raczej nie odpuszczę.

Kolejna sprawa - Gdzie najtaniej wykupie ubezpieczenie na ten maxiskuter? Czyli OC + AC + NNW 5tys,

Aha! Marzy mi się Indywidualna tablica rejestracyjna coś z hasłem "DAWCA, DAWCY". Jestem w stanie wybulić te 500 zł ;)

Przede wszystkim należy wskazać, że żaden z powyższych nie będzie DUŻY I WYGODNY w rozumieniu jazdy turystycznej bo to są skutery MIEJSKIE. Wszystkie 3 modele są de facto bardzo zbliżone (Downtown i J300 to dokładnie ten sam skuter, K-XTC - ten sam silnik ale sporo mniejszy). Na żadnym z nich nie będzie ci się komfortowo jechało do rumunii (samemu, do przeżycia ale w 2 os. zapomnij). Co do szybkości i dynamiki - wszystkie są szybkie i dynamiczne gdyż napędza je ten sam silnik. Jednak o 150 km/h zapomnij. +-140 km/h to jest max i to będzie katowanie silnika - nie ma mowy o takiej prędkości przelotowej na dłuższą trasę - ja w trasię jeżdżę do 120 z szybą turystyczną i moim zdaniem jest to granica dla tego modelu bez żyłowania. Wszystkie 3 będą bezawaryjne raczej. Co do OC + AC + NNW. Piszesz że sprawa jest budżetowa. Miej świadomość, żę za OC + AC zapłącisz przy twoich parametrach jakieś 20-30% wartości pojazdu więc też jeśli szukasz po taniości to się nie nastawiaj - co innego samo OC. Co do tablic... nie ma takich rzeczy jak "Dawca, Dawcy" "muminki się cieszą" czy też "lubię kiełbasę" (twojego pomysłu na nazwę nie będę komentował). Indywidualne tablice mają format xx-xxxxx gdzie pierwsza litera to oznaczenia powiatu (np. warszawa będziesz miał W) drugi znak to cyfra przedstawiająca numer pojazdu z tą rejestracją, a potem, po spacji możesz mieć max. do 5 wybranych znaków. Czyli np. W0 KITE , P0 KYMCO itp.

Odnośnik do komentarza

Tu się mieścisz w budżecie http://otomoto.pl/of...3-ID3hhKzW.html

Ja tam nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem ...........

Ale z tym budżetem chyba coś nie tak :( to jest cena netto :) no chyba że na firmę.

A co do turystyki i dalszych wyjazdów: izdebski12 - zwróć uwagę że na J300 i Downtonie w czasie jazdy nie można wyciągnąć nóg do przodu, a uwierz na słowo, że juz po przejechaniu 100 km bedzie Ci tego brakowała.

Odnośnik do komentarza

Panowie. Jednak nie wiecie o jednej istotnej sprawie. Ja osobiście już pokonywałem takie trasy jak Warszawa - Czechy Zlate Hory x3, jak również wycieczka z Warszawy w Bieszczady i z powrotem. Jechałem 150 km w ulewie aby dojechać do Rzeszowa podczas powrotu z Bieszczad. A wiecie na czym? Na torosie F16 chinolu z Reala za 1600 zł. Rozumiecie? Dla mnie nie ma czegoś takiego jak skuter miejski.Taki downtown to będzie dla mnie full wypas. Co do tablicy rejestracyjnej to od paru lat marzę aby mój diabeł prędkości miał tablice np. W6 DAWCA. A tak o, aby wyróżnić się z tłumu i dla szpanu pod szkołą. ;) 20-30% wartości pojazdu? Bez jaj..

Odnośnik do komentarza

Taki downtown to będzie dla mnie full wypas. Co do tablicy rejestracyjnej to od paru lat marzę aby mój diabeł prędkości miał tablice np. W6 DAWCA. A tak o, aby wyróżnić się z tłumu i dla szpanu pod szkołą. ;) 20-30% wartości pojazdu? Bez jaj..

Widzę że kolega już wybrał, a u nas na forum szuka chyba tylko potwierdzenia swojej decyzji. Więc kupuj downtowna - bedziesz zadowolony :)

Co do szpanu to lepiej kup sobie SEGWAY-a czy jak się to nazywa - berdziej wyrużnisz się w tłumie.

A co do ubezpieczenia AC motocykla - popytaj w firmach ubezpieczeniowych, a jaja zostaw w spokoju, może Ci się jeszcze przydadzą :clapping:

Odnośnik do komentarza

Panowie. Jednak nie wiecie o jednej istotnej sprawie. Ja osobiście już pokonywałem takie trasy jak Warszawa - Czechy Zlate Hory x3, jak również wycieczka z Warszawy w Bieszczady i z powrotem. Jechałem 150 km w ulewie aby dojechać do Rzeszowa podczas powrotu z Bieszczad. A wiecie na czym? Na torosie F16 chinolu z Reala za 1600 zł. Rozumiecie? Dla mnie nie ma czegoś takiego jak skuter miejski.Taki downtown to będzie dla mnie full wypas. Co do tablicy rejestracyjnej to od paru lat marzę aby mój diabeł prędkości miał tablice np. W6 DAWCA. A tak o, aby wyróżnić się z tłumu i dla szpanu pod szkołą. ;) 20-30% wartości pojazdu? Bez jaj..

Zrobisz jak uważasz. Ja mam downtowna i jestem z niego mega zadowolony, ale czy zdecydowałbym się na wyprawę do Rumunii na nim, nie wydaje mi się. Nie chcę być nieprzyjemny, ale biorąc pod uwagę twój wiek, oraz twoje wypowiedzi, tj. w szczególności pomysł na tablicę "DAWCA" i "szpan pod szkołą" to powinieneś raczej zacząć od czegoś słabszego, bo po prostu mam obawę, że od tego szpanu w końcu zrobisz sobię krzywdę.

Co do AC. Niestety takie są realia i mało kto ubezpiecza AC motocykl, zresztą chyba tylko PZU, Alianz i jescze jedna firma której nazwy nie pamiętam sprzedają AC dla motocykli. Jako 18 latek, ze świeżym prawem jazdy dostaniesz maksymalne zwyżki tak więc nie zdziwię się, jak ci krzykną za AC nowego downtowna kwotę rzędu 3-4 tys.

Piotrek

Odnośnik do komentarza

pełne ubezpieczenie moto w Goather 5% od wartości sprzętu

taką miałem najniższą ofertę dwa miesiące temu

nie wiem czy nadal taką mają cenę, trzeba sprawdzić

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuje Panowie za rady. Bardzo mi pomogliście. Co do tablicy - tu nawet już nie chodzi o ten szpan bo i tak zostały mi 2 semestry szkoły. Bardziej chodzi o to, aby wśród "szaraków" się wyróżniać. Co do ubezpieczenia - Zwracam honor. Zadzwoniłem do PZU, i wyliczyli mi, że koszt OC + AC 16 tys. + NNW 5tys. razem ze zniżkami na AC 20%, oraz zniżkami/zwyżkami na OC 0% to uwaga! 2740 zł. Do tego mogę wykupić Asistans (na Europe) - które raczej może być potrzebne podczas wycieczek to koszt +180 zł.

Czyli OC + AC + NNW + Asistans to ~3000 zł na ROK!

DUŻO!

BARDZO DUŻO!

Szukamy tańszych propozycji, podawajcie ubezpieczenia ;)

Odnośnik do komentarza

Albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo wogóle nie czytasz. Jeśli nie chcesz się pakować w koszty to AC taniej nie znajdziesz (mówię taniej, w sensie np. 1200 zł, bo za 2800 / 3900 to pewnie tak).

Piotrek

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

ALIANZ !!!!!!!!!!!!!!

Tylko oni mają tańsze ubezpieczenia.

Pisałem już o tym

Co do ubezpieczeń to tylko Alianz ma dobre ceny na motocykle.

Jak będziesz kupował nowy w salonie to pakietowo wyjdzie najtaniej.

Czytać z uwagą !

Odnośnik do komentarza

Downtown'em przejechalem ponad 36000 km, po całej Europie we dwoje z bagazami bezawaryjne. Co rocznie wyjazd 1-2 tygodnie po 5000 km. Prędkość przelotowa, która jest komfortowa to max 120 km /h spalanie poniżej 4. Max jednodniowy przelot we dwoje to ponad 900km od Bałtyku do Bieszczad i wcale nie było ciężko. Jednemu będzie niewygodnie w S klasie a drugi powie ze małym fiatem jest super, wszytko zależy od nastawienia. Zdecyduj sam i nie patrz na innych.

Tapnięte z TabPro

Odnośnik do komentarza

O taki wpis mi chodziło. 36 tys. czy przy tym przebiegu już zaczyna brać olej? Odczuwalne jest zużycie silnika? Coś się zepsuło? - Cokolwiek? Ile płaciłeś za przeglądy - jeżeli je wykonywałeś?

Odnośnik do komentarza

Kompletnie nic się nie popsuło oprócz zerwanego paska ale to przez góry w Czarnogórze chociaż do wymiany miałem jeszcze ponad 4tys km. Przeglądy w Aso co 5000 km około 400zl. Oleju kompletnie nie brał. Największy koszt to opony bo zmieniłem 4 komplety.

Tapnieje z zetjedynki

Odnośnik do komentarza

A ten pasek strzelił po jakim przebiegu? Jaki jest koszt paska do DT 300i? Ciekawi mnie to, bo np. do chinola 50cm3 wysokiej jakości pasek bando kosztuje 60 zł :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...