Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Runners Team Burgmania - czyli przygoda z bieganiem.


.maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.02.2020 o 18:23, Vince napisał:

Dzisiejszy trening, pogoda idealna.
Po raz pierwszy od wiosny 2019 udało mi się zejść poniżej 2 godz. emoji846.png
440db993cf73cbd3490ffc81bc25b7a1.jpg

na ekspresówce pewnie nadrobiłeś, ? gratulacje

Odnośnik do komentarza
Dnia 15.02.2020 o 18:23, Vince napisał:

Dzisiejszy trening, pogoda idealna.
Po raz pierwszy od wiosny 2019 udało mi się zejść poniżej 2 godz. emoji846.png
440db993cf73cbd3490ffc81bc25b7a1.jpg

Gratki... ?

Odnośnik do komentarza

Cisza w temacie.. no to znowu ja

Jeśli ktoś chce połączyć przyjemne z pożytecznym - jedna z firm produkujących odzież i buty sportowe odpaliła wczoraj akcję:
#mojadyszka

Za przebięgnięte 10 km przekazujemy 10 zł na ogólnopolską zbiórkę na walkę z COVID-19 organizowaną przez Fundację Siepomaga.

Szczegóły na:
https://nbsklep.pl/moja_dyszka.html

Ja już dziś dodałem swoją dyszkę, zachęcam pozostałych do wsparcia.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak wiecie Endomondo upadło, moje trasy przeniosłem do MapMyRun no ale pytanie co po endomondo, w sumie nigdy nie biegałem z inną apką. Co polecacie z planami treningowymi, bo niestety muszę mieć cel i motywację sam nie umiem bez planu biegać 😞 no i żeby jeszcze muzę obsługiwało 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kiedyś bez wahania napisałbym że Strava. Teraz żeby mieć dużo, musisz płacić abonament a w wersji free jest teraz ubogo. Gdybyś jednak płacił, to Strava.
Osobiście używam też od lat Runmeter. Jest to apka na iOS i watchOS tylko.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

MapMyRun tez w zasadzie 30 $ rocznie więc akceptowalnie, bez pakietu też słabo. Za Endomondo też płaciłem, więc to nie problem. Zerknę na Strava. Dziękuję Marcin. 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Endomondo idzie w odstawkę. Dziś przetestowałem zegarek Garmin plus aplikacja na telefon Garmin Connect. Powiem tak REWELACJA. Endomondo wysiada. Szkoda, że tak długo zwlekałem z decyzją.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Oni sami upadli. Wlasnie wróciłem z biegania z MapMyRun komunikaty masakra twój czas to 4 y 40 y na koniec coś po grecku. Ich jedyną zaletą jest to że mam wszystkie czasy, trasy z endomondo a trochę tego było, żal tracić. Niestety rekordy będę musiał sobie zapisać inaczej bo nie da się przenieść. Jutro zobaczę strava. Garmin pewnie obsługuje tylko garmin ? ja mam opaskę kardio innej firmy zegarek Samsunga generalnie jakoś nie chce tylko dlatego przesiadać się na garmina.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam dylemat, przeniosłem się na UA MapMyRun razem z dotychczasowymi wynikiami, ale apka mnie rozczarowuje. Beznadziejne komunikaty głosowe, ogólnie słabszy wyglad i funkcjonalności.
Strava mnie nie przekonuje, podobnie jak apka Nike, ale pewnie kwestia przyzwyczajenia.
Biegam bez zegarka, wiec na Garmina nie spojrzałem, może to jakiś kierunek?


Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wiecie co, załamka. Z planami treningowym jest tylko Strava która bardziej jest nastawiona na rowerzystów i MapMyRun z fatalnymi komunikatami głosowymi. Strava rocznie kosztuje 250 zł MMR 110 zł. Pozostałe apki nie mają planów treningowych. Jutro pobiegnę ze Starava. Aż dziwne że Endomondo pomimo kilku wad było jednak takie doskonale. Sprawdziłem też Samsung health nie mają planu treningowego na maraton. A podobno jest tyle apek i co, i lipa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Mam dokladnie to samo odczucie. Stravę porzuciłem, bo do roweru bylo w sam raz, do biegania mi nie pasowała. Endo mialem darmowe i płatne i mi wszystko tam odpowiadało. MMR pod tym względem jest jak ubogi krewny.
Ewentualnie szukam czegoś do planowania na kompa, a apkę tylko do biegania. Choć brak synchronizacji raczej wskazuje że nie tędy droga.
Ewentualnie można szukać porad na forum Bieganie.pl.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Podkreślę, że Runmeter ma wszystko. Wiec jeśli jesteście w środowisku Apple, to jest to rozwiązanie.

A jak wyglada teraz Runtastic? Kilka lat temu był to doskonały program do biegania wg. mojego znajomego.

Edit: zaraz zaraz, widzę że jest wersja na Antka

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abvio.meter.run

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Marcin, dzięki plany treningowe ma więc za kilka dni sprawdzę jak się sprawdza w terenie. Opłata 50 zł rocznie czyli jedna z tańszych. Zobaczę jak przenoszeniem danych z endo ale to nie jest priorytet, podstawa plany treningowe i mam nadzieje komunikaty mnie nie rozczarują. Ja muszę biegać z instrukcją, za szybko za wolno etc. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pozwólcie na moje 5 groszy w temacie aplikacji mobilnych z przeznaczeniem dla biegaczy. Dawno tu nic nie pisałem, bo i nie mam już za bardzo o czym . Bieganie to już dla mnie miłe wspomnienie. Zostały medale i satysfakcja. Ostatnio nawet przeglądałem i mój "dorobek" wygląda następująco:
e99324b4a014c499202188f26e06bf2e.png
Jeśli chodzi o aplikację z którą przebiegłem ponad 20 półmaratonów i 4 maratony i niezliczoną ilość "dyszek" i piąteczek" to polecam Nike Run Club https://www.nike.com/pl/aplikacja-nrc . Na urządzeniach Apple działa perfekcyjne i na tym opieram swoją opinię. Próbowałem wielu aplikacji ( w tym Endomondo, Strava, Runmeter ), ale tylko ta była dla mnie najlepsza. Zwarta, przejrzysta, z czytelnymi komunikatami i co najważniejsze z inteligentnymi przypominaczmi o tym, aby co dzień założyć buty, ruszyć 4 litery i pobiec 😀. Aplikacja proponuje też różnorodne plany treningowe w zależności od stopnia zaawansowania biegowego jak i celów. Ja korzystałem z niej od samego początku. W pierwszej kolejności był to trening przygotowujący do biegu na dystansie 1 km potem 5 km, 10 km. półmaratonu i w końcu maratonu. Nie miałem innego trenera, a dzięki aplikacji Nike Run Club i swojej wytrwałości w zasadzie w 1,5 roku byłem gotowy na swój pierwszy bieg na koronnym dystansie.

Na poniższych screenach, przykładowo pokazuję jak wyglądają statystyki z biegu Poznań Pómaraton. Dodatkowo Nike Run Club jest specjalnie dedykowana tylko biegaczom. Korzystając z okazji życzę wszystkim biegaczom dużo zdrowia, kondycji, braku kontuzji, systematyczności i wytrwałości w osiąganiu celów biegowych. Pozdrawiam
Mapka i podsumowanie biegu
c433039a894e626f211a4ee9846beced.png
Tak to wyglądało na poszczególnych kilometrach trasy
4d270124a07753be958327c03e145bb4.png
abb71f1bc8e99fc2b632baaf5f91440a.png

 

IMG_4323.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dzięki Piotr, a tam są plany treningowe bo nie znalazłem ? Z Twojego opisu wynika że są. Zainstaluje jeszcze raz i poszukam.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Z tego co zauważyłem, to większość "ofiar" Endomondo przesiada się na Stravę.

Osobiście jestem zdania, że jeżeli ktoś traktuje swoje bieganie trochę bardziej "serio" warto mieć profil na stronie producenta zegarków tzn. np. na Garmin Connect (Polar, Suunto także mają swoje społeczności). Uważam, że dopóki Garmin będzie produkował i sprzedawał zegarki, będzie prowadził swój serwis społecznościowy (tzn. nie zniknie jak Endomondo).

Poniżej dyskusja o przeprowadzce z Endomondo do Stravy:

https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=24100&start=1440

A w tym wątku jest wymienionych kilka platform, które oferują plany treningowe:

https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=61086

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dzięki Piotr, a tam są plany treningowe bo nie znalazłem ? Z Twojego opisu wynika że są. Zainstaluje jeszcze raz

Oczywiście są. Bez tego zupełnie bymsobie nie poradził.
Z tego co zauważyłem, to większość "ofiar" Endomondo przesiada się na Stravę.
Osobiście jestem zdania, że jeżeli ktoś traktuje swoje bieganie trochę bardziej "serio" warto mieć profil na stronie producenta zegarków tzn. np. na Garmin Connect (Polar, Suunto także mają swoje społeczności). Uważam, że dopóki Garmin będzie produkował i sprzedawał zegarki, będzie prowadził swój serwis społecznościowy (tzn. nie zniknie jak Endomondo).
Poniżej dyskusja o przeprowadzce z Endomondo do Stravy:
https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=24100&start=1440
A w tym wątku jest wymienionych kilka platform, które oferują plany treningowe:
https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=61086
 


Zgadzam się. Ja miałem aplikację Nike połączona z iPhone. W moim czasie nie było jeszcze zegarka iWatch z wbudowanym modułem GPS, więc na każdy bieg, żeby mieć staty musiałem targać smartfon. Teraz posiadając takowy zegarek i gdybym nadal był biegaczem to byłbym w biegowym siódmym niebie .
Używałem wtedy zegarka Garmin Fenix 3. Pamietam, że był wielki i ciężki jak granat zaczepny . Aplikacja do Garmina nie jest w mojej opinii „user friendly”
Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Po zniknięciu Endomondo myślałem, że nic lepszego nie ma. Kupiłem zegarek Garmin do tego aplikacja Garmin Connect i hula, że aż miło. Żałuję tylko, że wcześniej nie zrobiłem tego manewru. Rewelacja.

Odnośnik do komentarza

Gdy oficjalnie zamknęli baseny (nieoficjalnie nadal pływałem aby wyrobić normę 5 km tygodniowo) zacząłem biegać - nigdy poza odległym młodzieńczym okresem nie biegałem co szybko się zemściło , kondycja ostatnio mocno mi wzrosła, jednak kościec swe lata świetności ma dawno za sobą.

Brak Endomondo rozwiązuje Map my Fitness (można było dokonać migracji*) oraz Strava - oba płatne aby wykorzystać wszelakie statystyki które zawierają. Oczywiście to takie fejsbuki sportu, platformy społecznościowe. Jestem mam ale w zasadzie nie wiem po co :).

A co do technikaliow kupilem zegarek Amazfit Stratos 3, coś jak Fenix ale dla ubogich. To już drugi kitajski sprzęt po super taniej i użytecznej sportowej opasce Xaiomi Mi band 4 - amazfit i xajomi to ten sam brand.

W Stratosie GPS w trialu wytrzymuje do 70h, kilkadziesiąt dyscyplin. Brakuje ANT+ ale dla amatora kolarza czy biegającego dla relaksu kilka km to bez różnicy. Każdy zaawansowany i tak kupi Suunto, Garmina bądź Korosa. Amazfit ma natywną aplikację która pokazuje wszystkie statystyki oraz pomaga w ustawieniach zegarka. Bateria od 7 do 14 dni w zależności od trybu pracy przy codziennych ćwiczeniach.


*migracje można dokonać aplikacjami zewn. nie wiem jak teraz czy nadal można zalogować się na Endomondo, jeśli tak to SyncMyTracks przenosi wszelakie rekordy pomiędzy wiekszością platform.

Czekam do wiosny aby wznowić bieganke, mimo biegu przez łzy wciągnęło mnie to strasznie. Tylko dystanse z racji problemów nikłe.





Odnośnik do komentarza

Brawo Ty!!

Życiówka jeśli chodzi o dystans czy o czas? A może jedno i drugie?
Tak czy inaczej gratulacje

No i jeszcze jedno mnie nurtuje - maseczki obowiązkowe? Bo ja ledwo daję radę w tym chodzić...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
23 godziny temu, Vince napisał:

Brawo Ty!!

Życiówka jeśli chodzi o dystans czy o czas? A może jedno i drugie?
Tak czy inaczej gratulacje http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji122.png

No i jeszcze jedno mnie nurtuje - maseczki obowiązkowe? Bo ja ledwo daję radę w tym chodzić...

Życiówka to czas. Bieg był na 10 km. Przed startem oraz po biegu maseczki obowiązkowe. Podczas biegu nie.

 

22 godziny temu, GadekW napisał:

Gratki. Widzę, że pogoda dopisała.

A jak startowaliście?

Ze startu wspólnego, czy rozciągnięty w czasie?

Bieg był rozłożony na dwa dni. Starty były w grupach co dwie godziny . Każda grupa liczyła 150 osób.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...