Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Najszybsze 125-tki...


DarekDarek

Pytanie

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • DarekDarek

    9

  • Vorenus

    6

  • blaz

    4

  • kazak

    4

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Owszem Kompresor ma moc ale coś za coś,u mnie w pracy kolega ma takiego ale spalanie mu wychodzi 5,5 l/100

to coś za dużo mu pali... mój nie przekroczył 4litrów

Odnośnik do komentarza
  • 0

Malaguti Madison 150 cm 128 km/h

FAIL. 150 to nie 125.

Honda SH 125i 10,1kW przekłada się na 105 km/h licznikowe. Bez szyby 110, ale kierownik mocno pochylony.

Warto by natomiast zorganizować jakiś dragrace. Od zawsze miernych v-max w zakresie 90-130km/h bardziej mnie ciekawi bezpośrednie porównanie startu od 0 do powiedzmy 60km/h.

Myślę, że tu "scoopy" ma szansę błysnąć ze względu na stosunek mocy do masy :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak się zastanawiam jakie są najszybsze 125-tki...

Mój Peugeot Compressor 135km/h licznikowe...

Jakie prędkości rozwijają Wasze maszynki ?

Tak dla porównania podałem prędkość 150 tki

Odnośnik do komentarza
  • 0

No właśnie od 0 do 90km/h ,to już nie wiadomo jaki model najlepiej by się zbierał. Pewnie jakiś najlżejszy. Peugeot Compressor 180kg.

Dodam ,że mam raczej wersję 15KM.Raczej ,bo w dowodzie jest 15km ale słyszałem głosy, że nawet jak w dowodzie jest 15 to i tak może być , to wersja 21km. Nie wiem jak ,to sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wersja 15 KM będzie się zbierać podobnie do mocnej 125tki, wersja 21 KM powinna ją zostawiać w tyle. Raczej masz 21KM przynajmniej sądząc po Vmax, dla 15KM 135 km/h nierealne przy masie 180 kg.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No właśnie od 0 do 90km/h ,to już nie wiadomo jaki model najlepiej by się zbierał. Pewnie jakiś najlżejszy. Peugeot Compressor 180kg.

Dodam ,że mam raczej wersję 15KM.Raczej ,bo w dowodzie jest 15km ale słyszałem głosy, że nawet jak w dowodzie jest 15 to i tak może być , to wersja 21km. Nie wiem jak ,to sprawdzić...

Wersja z kompresorem - spójrz na napęd, jak masz inny to masz zwykły.

pc_zpsee662cfc.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie chcę wyjść na stetryczałego nudziarza, ale moim zdaniem na 125 v-max to nic przyjemnego i bezpiecznego :). Kiedyś podczas wyprzedzania (droga dwujezdniowa) jechałem około 110 i czułem się bardzo niekomfortowo. Moim zdaniem to za lekkie maszynki do takie prędkości. Z reguły nie przekraczam 90 km/h.

Ale, żeby nie schodzić za bardzo z tematu to w przypadku mojego Burgmana, max to około 110 (licznikowe). Pamiętajmy też, że przy tak małej mocy nasza waga może mieć spore znaczenie. Inaczej przyspieszy skuter z 50kg kierowcą a inaczej ze 120 kg :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wersja z kompresorem - spójrz na napęd, jak masz inny to masz zwykły.

pc_zpsee662cfc.jpg

Tak ja wiem, że mam wersję z kompresorem. Tylko ,że wersje z kompresorem ,też były dwie 15km i 21km...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Poza wszystkim powyższym, to przydało by się podawać realną prędkość V-Max (GPS). każdy skuter i każdy producent inaczej przekłamuje tę prędkość licznikową. Dlatego też uważam, że wypowiedzi w temacie są niemiarodajne.

Odnośnik do komentarza
  • 0

kolegi Vespa GTS125 z wydechem LeoVince 4Road, na której miałem okazję pojeździć,

120 km/godz licznikowe na prostej

:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...