Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Forza 125 - Nowość 2015


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Pytanie

  • Administrator

Honda szykuje na sezon 2015 zupełną nowość w klasie 125.

Forza 125 MY2015 ma mieć idealne wyważenie w czasie jazdy, posiadać dużą przestrzeń bagażową (48 litrów mieszczące 2 pełnowymiarowe kaski), światła w technologii LED, system Start-Stop (idle) oraz opcjonalny ABS.

Nową Forzę 125 napędzać będzie 4 zaworowy, chłodzony cieczą motor o mocy 14.2 KM... Oczywiście zasilany wtryskiem. Maksymalny moment obrotowy 12Nm przy 8250 obr/min.

Zapowiadane spalanie w mieście ma nie przekraczać 2.5 litra na 100 km (wg.normy WMTC). Przy pojemności zbiornika paliwa 11.5 litra możemy mówić więc o sporym zasięgu bez tankowania.

Informację na zegarach: Wskaźnik paliwa, Wskaźnik temp. cieczy, Licznik ODO, Trip A / B, Średnie zużycie paliwa, Selektywne zużycie paliwa, duży cyfrowy zegarek.

Waga skutera: 161 kg i 162 kg (wersja z ABS)

Kolorystyka nadwozia:

Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Black

Moondust Silver Metallic with Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Matt Pearl Pacific Blue

Pearl Nightstar Black with Castagna Brown

Cena na tą chwilę jeszcze nieznana.

Pierwsza prezentacja na targach EICMA.

48226af0a3c2ed8dgen.jpg

dd3e91c965801460.jpg

027c64552915c668gen.jpg

2fd06cf7ab43ec2cgen.jpg

41137aad958d1a7a.jpg

c516a03c69e0a07agen.jpg

a490f1e2a605346bgen.jpg

d07de0d18f623c14gen.jpg

0494dc8aa567a26cgen.jpg

b85cccb4ae0e0032gen.jpg

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam wszystkich serdecznie,  jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam Forze 125 do kwietnia, przejechałem nią około 10 kkm, ze skutera jestem bardzo zadowolony  nasuwa mi się kilka  pytania. 

Jaką macie prędkość max licznikowo  -u mjie to około 125 km/g czytałem gdzieś w testach że wychodziło 130 ? 

skrzypiąca czasami  szyba  ? jest na to jakiś patent ?

ile wytrzyma silnik - mam duże przebiegi, rocznie pewnie ze 12-15 kkm?

coś czasami skrzeczy, tak przez sekundę, jak się rusza z max. odkręcono manetka i odejmie gazu -subtelne, trwające krótko skrzeczenie, nie występuje to stale?

z góry dziękuje za informacje

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mój dopiero dotarty i przy moim ciężkim dupsku 105 kg wyciąga 120. Traktuję tę prędkość jako ekstremum dla tego motorka jego silnika i napędu. Do 90 napędza się super i te 90-95 traktuję jako prędkość przelotową. To samo sugerował mi serwis.

Szyba przednia pierwotnie była ustawiona tak, że z lewej strony dotykała, okrągłego, elastycznego elementu maskownicy. Poustawiałem to tak aby nie dotykała i mniej trzeszczy i stuka obecnie. Jest to szyba regulowana i ten mechanizm ma prawo trochę drżeć na nierównościach a co za tym idzie wydawać odgłosy.

Na pozostałe tematy nie mam wyrobionego zdania.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Miałem okazję testować Froza 125 oraz Froza 250 z 2006 roku i powiem wam że wydaje mi się że w 125 jest więcej miejsca, mam około 190cm wzrostu.

Czy może mi się wydaje? miałem dwa miesiące przerwy między jazdą jednym i drugim.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎03 o 19:38, jaszyn napisał:

Witam wszystkich serdecznie,  jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam Forze 125 do kwietnia, przejechałem nią około 10 kkm, ze skutera jestem bardzo zadowolony  nasuwa mi się kilka  pytania. 

Jaką macie prędkość max licznikowo  -u mjie to około 125 km/g czytałem gdzieś w testach że wychodziło 130 ? 

skrzypiąca czasami  szyba  ? jest na to jakiś patent ?

ile wytrzyma silnik - mam duże przebiegi, rocznie pewnie ze 12-15 kkm?

coś czasami skrzeczy, tak przez sekundę, jak się rusza z max. odkręcono manetka i odejmie gazu -subtelne, trwające krótko skrzeczenie, nie występuje to stale?

z góry dziękuje za informacje

Cześć Jaszyn

Moja Forza licznikowo jedzie 120/130 km/h, co do skrzypiącej szyby nie mam takich objawów. Na ten moment mam przejechane ponad 8 tys. silnik pracuje wzorowo. Z tego co wiem i jest napisane w instrukcji obsługi co 6 tys. km powinno się jechać na regulację zaworów - ja nie byłem na 6 tys. ( w serwisie powiedzieli że nie ma takiej konieczności ) ale na 12 tys. mam podjechać obowiązkowo.

Przy tym stanie kilometrów myślę że powinieneś zobaczyć w jakim stanie są rolki i wariator, oraz pasek - może one są powodem tego skrzeczenia.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
Dnia 3.10.2017 o 19:38, jaszyn napisał:

Jaką macie prędkość max licznikowo  -u mjie to około 125 km/g czytałem gdzieś w testach że wychodziło 130 ? 

W testach znajdziesz realną prędkość maksymalną licznikową 120 km/h. Wszystko co powyżej to bonus, na który pozwoli ukształtowanie terenu oraz opór powietrza.

 

Dnia 3.10.2017 o 19:38, jaszyn napisał:

ile wytrzyma silnik - mam duże przebiegi, rocznie pewnie ze 12-15 kkm?

Na to pytanie będzie można odpowiedzieć za parę lat. Na tą chwilę skuter jest na rynku 2 sezony i największe przebiegi jakie widziałem to 15- 20 tkm.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

 

Na to pytanie będzie można odpowiedzieć za parę lat. Na tą chwilę skuter jest na rynku 2 sezony i największe przebiegi jakie widziałem to 15- 20 tkm.

Ciekawe jak sprawuje się w tej materii poprzednik? Bo PCX , z którego Forza podobno czerpie konstrukcyjnie, znany jest z dużych bezawaryjnych przebiegów.

Poprzednio miałem Syma Joymaxa - fabrycznie nowy. Pomimo wzorowej obsługi (regularne wymiany oleju - Motul 5100/ 7100, nieprzeciążanie (przelotowo zwykle 95 km/h , a ja sam ważę 85kg) to niestety powyżej 11kkm zaczął brać olej - około 200ml/1000km. W serwisie uznali, że to norma, bo to tylko 125, do tego wysilony (jak Forza 15 KM). Kupiłem Hondę z wielką nadzieją, że tu będzie lepiej. Już mam 4k...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
2 minuty temu, Jerales napisał:

Ciekawe jak sprawuje się w tej materii poprzednik? Bo PCX , z którego Forza podobno czerpie konstrukcyjnie, znany jest z dużych bezawaryjnych przebiegów.

PCX nie jest poprzednikiem Forzy ani nie jest z nią powiązany konstrukcyjnie. Jedyne co łączy obie jednostki napędowe to system Start/Stop oraz kompaktowy układ chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
  • 0
3 minuty temu, MariuszBurgi napisał:

PCX nie jest poprzednikiem Forzy ani nie jest z nią powiązany konstrukcyjnie. Jedyne co łączy obie jednostki napędowe to system Start/Stop oraz kompaktowy układ chłodzenia.

Wydaje mi się, że gdzieś napotkałem stwierdzenie iż silnik NSS 125 "wywodzi się" z PCX-a, został wzmocniony i nieco przekonstruowany. Ale mogło to być z jakiegoś niepotwierdzongo źródła. Oczywiście PCX nie jest też protoplastą Forzy, bowiem to nie ta klasa. W linii prostej poprzednikiem był raczej S- Wing 125. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
5 minut temu, Jerales napisał:

W linii prostej poprzednikiem był raczej S- Wing 125. 

To się zgadza.

Odnośnik do komentarza
  • 0

 

Dnia 11.10.2017 o 13:02, Grzegorz.Michalak napisał:

Cześć Jaszyn

Moja Forza licznikowo jedzie 120/130 km/h, co do skrzypiącej szyby nie mam takich objawów. Na ten moment mam przejechane ponad 8 tys. silnik pracuje wzorowo. Z tego co wiem i jest napisane w instrukcji obsługi co 6 tys. km powinno się jechać na regulację zaworów - ja nie byłem na 6 tys. ( w serwisie powiedzieli że nie ma takiej konieczności ) ale na 12 tys. mam podjechać obowiązkowo.

Przy tym stanie kilometrów myślę że powinieneś zobaczyć w jakim stanie są rolki i wariator, oraz pasek - może one są powodem tego skrzeczenia.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.   To skrzeczenie to mam wrażenie że od zabrudoznego zawieszenia, jest subtelne, i sporadycznie występuje praktycznie od nowości wiec to olewam. Skuter mój jest po dwóch przeglądach po 1 kkm i po 6 kkm i też mówili że następny jest z regulacją zaworów. mam już przejechane 11 kkm i wszystko OK jak dotychczas. U mnie przebiegi rosną szybko  -szacuje że w 2 lata zrpobie około 25 kkm i sprzedam, jakby sie co działo to będę relacjonował. Na razie jestem  mega zadowolony jestem.  

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 15.10.2017 o 15:26, jaszyn napisał:

 

   To skrzeczenie to mam wrażenie że od zabrudoznego zawieszenia, jest subtelne, i sporadycznie   

Ja stawiam na szybę. U mnie też skrzeczy. Tym bardziej, im mocniej wysunięta.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎18 o 13:38, Jerales napisał:

Ja stawiam na szybę. U mnie też skrzeczy. Tym bardziej, im mocniej wysunięta.

szyba inaczej skrzeczy na nierównościach, jak ją wyczyszczę to jest spokój. Myślę że silikon by może trwale pomógł. Ten hałas jest nieco inny, występuje na równej drodzę przez gwałtowniejszym ruszaniu- zgłoszę przy przeglądzie , chociaż zgłaszałem poprzednio to mnie olali, teraz będę bardziej konsekwentny.  

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy ktoś mi podpowie jak zdejmuje się tylny błotnik, żeby dobrać się do wiązki elektrycznej świateł stop? Chciałem zainstalować sobie ledy w kufrze Givi V47. Może jest gdzieś opis demontażu plastików w naszym skuterze?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pod oświetleniem tablicy rejestracyjnej masz dwie śrubki krzyżakowe które musisz wykręcić. Idąc dalej w miejscu gdzie łączy się tylny błotnik z ogonem masz po jednym klipsie po lewej i prawej stronie - musisz je wyciągnąć. Teraz chwytasz błotnik obiema rękoma i go wypinasz. 

Po zdjęciu błotnika po lewej stronie lampy masz kostkę gdzie masz masę , plus pozycyjnego i plusy od kierunków. Masę od kufra łączysz w kostce. Plus od stopu masz na środku za lampą ( taka gumowa wtyczka ). 

Szczegóły znajdziesz tutaj 

 

I to wszystko - powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Na YT spotkałem się z ogólnikowym stwierdzeniem że w modelu 2019-2020 poprawiono lusterka, czy macie jakieś konkretne informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Minęło 7 lat i możemy już mówić o niebywałym sukcesie tego modelu.

Informacja prasowa Honda EU.

W styczniu 2022 roku wielkość sprzedaży modelu Forza 125 przekroczyła 2000 sztuk. Ten najmniejszy z rodziny Honda Forza, zaliczany do segmentu Premium skuter klasy sport/GT został zaprojektowany z myślą o Europie, gdzie wymagania dotyczące jakości, funkcjonalności, osiągów czy poziomu wyposażenia są największe. O tym, że zostały one spełnione, świadczy wielkość sprzedaży modelu na Starym Kontynencie, która od momentu jego debitu przekroczyła 80 000 sztuk.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...