Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Forza 125 - Nowość 2015


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Pytanie

  • Administrator

Honda szykuje na sezon 2015 zupełną nowość w klasie 125.

Forza 125 MY2015 ma mieć idealne wyważenie w czasie jazdy, posiadać dużą przestrzeń bagażową (48 litrów mieszczące 2 pełnowymiarowe kaski), światła w technologii LED, system Start-Stop (idle) oraz opcjonalny ABS.

Nową Forzę 125 napędzać będzie 4 zaworowy, chłodzony cieczą motor o mocy 14.2 KM... Oczywiście zasilany wtryskiem. Maksymalny moment obrotowy 12Nm przy 8250 obr/min.

Zapowiadane spalanie w mieście ma nie przekraczać 2.5 litra na 100 km (wg.normy WMTC). Przy pojemności zbiornika paliwa 11.5 litra możemy mówić więc o sporym zasięgu bez tankowania.

Informację na zegarach: Wskaźnik paliwa, Wskaźnik temp. cieczy, Licznik ODO, Trip A / B, Średnie zużycie paliwa, Selektywne zużycie paliwa, duży cyfrowy zegarek.

Waga skutera: 161 kg i 162 kg (wersja z ABS)

Kolorystyka nadwozia:

Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Black

Moondust Silver Metallic with Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Matt Pearl Pacific Blue

Pearl Nightstar Black with Castagna Brown

Cena na tą chwilę jeszcze nieznana.

Pierwsza prezentacja na targach EICMA.

48226af0a3c2ed8dgen.jpg

dd3e91c965801460.jpg

027c64552915c668gen.jpg

2fd06cf7ab43ec2cgen.jpg

41137aad958d1a7a.jpg

c516a03c69e0a07agen.jpg

a490f1e2a605346bgen.jpg

d07de0d18f623c14gen.jpg

0494dc8aa567a26cgen.jpg

b85cccb4ae0e0032gen.jpg

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja w Wa-wie - Honda Plaza. Transport do Łodzi miałem w cenie. Polecam rozmawiać z pracującym tam Arturem - bardzo konkretny facet.

Odnośnik do komentarza
  • 0

a jak panowie wrażenia z jazdy , bo ja od lutego zrobiłem 400km. i na razie naprawdę klasa skuter ,choć jeszcze go docieram i nie wykorzystuje jego pełnych możliwosci

Odnośnik do komentarza
  • 0

Za tyle kasy, to nie dziwota, że daje radę:)

Mam nadzieję, że będzie służył przez lata... z taką myślą wydałem te prawie 20 tys. zł

Pogoda tylko nie dopisuje póki co... ale kwiecień już za rogiem, więc powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza
  • 0

ciekawe, czy użytkownicy forzy mają jakieś uwagi , przy użytkowaniu tego skuterka.Myślę że jest bezawaryjny jak mój(2500 km) ale może ktoś ma jakieś spostrzeżenia i się nimi podzieli

Odnośnik do komentarza
  • 0

Na dzisiaj nie mam uwag. Przebieg 2600 od 10-tego marca. Użytkuję raczej w mieście, a najdłuższa trasa to kółko 340km. Spalanie 2,3 na sto. Co wiecej pisać. Właśnie zrobilem prawko A, ale nie mam zamiaru zmieniać pojazdu. Miłego użytkowania

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość cybershot

Dzwoniłem do serwisu Hondy aby umówić przegląd i dowiedziałem się, że jest akcja serwisowa (mój egzemplarz został zakwalifikowany) związana z wymianą "jakiejś" wiązki elektrycznej, która została źle zaprojektowana. Czy któryś z użytkowników Forzy z 2015 doświadczył czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja po przeczytaniu powyżej informacji o akcji zadzwoniłem z pytaniem czy się kwalifikuje i uzyskałem odpowiedź że moja jest ze środy i zdążyli wytrzeźwieć zanim zaczęli składać :laughing:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Na dzisiaj nie mam uwag. Przebieg 2600 od 10-tego marca. Użytkuję raczej w mieście, a najdłuższa trasa to kółko 340km. Spalanie 2,3 na sto. Co wiecej pisać. Właśnie zrobilem prawko A, ale nie mam zamiaru zmieniać pojazdu. Miłego użytkowania

Niezłe spalanie, a jaki system jazdy? 0-1 czy delikatnie?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Niezłe spalanie, a jaki system jazdy? 0-1 czy delikatnie?

Jazda raczej umiarkowana, chociaż ostatnio jeżdżę torchę odważniej. Spalanie nawet spadło do 2,1-2,2. W trasie swobodnie utrzymuję prędkość 90-100.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy jeździcie z włączonym system Start-Stop?

W mieście tak, ale w zależności od humoru czasem wyłączam. Różnica w spalaniu to 0,1 litra, więc nie istotna. Mam to korzystam :-). Bardziej mnie nerwi drążco-skrzypiąca szyba oraz brzęcąca tablica rejestracyjna. Myślę, że temat do ogarnięcia. Poza tym jestem usatysfakcjonowany. Do moich celów w zupełności wystarcza, a w moim przypadku (Świnoujście i bliskość DDR) prawko kat.A pozwoliło poszerzyć horyzonty na całą wyspę Uznam.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moim zdaniem start-stop działa tu lepiej niż w większości samochodów. Dlatego nie przeszkadza i nigdy go nie wyłączam.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Niebawem Forza stanie w szranki z ciekawym modelem konkurencyjnym. Szczegóły tego porównania za jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja mam permanentnie wyłączony.

Jakos nie moge sie przekonać do tego i nie korzystam.

Ja mam podobne odczucia. Przez pierwsze kilka kilometrów próbowałem jeździć z włączonym, ale jakoś mi to nie pasowało w ogóle. Nie wiem, może dinozaur jestem, ale nie przemawia do mnie to rozwiązanie w skuterze. Tym bardziej właśnie, że różnica w spalaniu jest w zasadzie pomijalna.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wykorzystam ten temat by zadać pytanie:

Czy w okolicach Gliwic lub Śląska jest użytkownik Forzy 125 z zamontowanym deflektorem lub zmieniona szybą na wyższą?

Chetnie był podjechał i zobaczył.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jako nowy użytkownik witam Wszystkich.

Kilka moich spostrzeżeń w temacie Forzy 125 po zakupie w sierpniu 2015r. i przebiegu 3800km na dzień dzisiejszy:

- dynamika naprawdę zadowalająca, trzeba się pilnować aby nie stracić prawa jazdy

- Vmax: dla mnie wystarczająca choć przesiadłem się z choppera 535cm3, jeszcze wcześniej turystyk też 500cm

- spalanie średnio 2,3 litr

- komfort jazdy: pełen

- system start/stop: rewelacja, po zatrzymaniu ruszasz bez żadnej zwłoki jak tramwaj z przystanku

- przednia szyba: skrzypienie? potwierdzam, u mnie zaczęło się po 3tys km,

- co w niej lubię: zdziwienie na twarzach prowadzących "duże" maszyny (myślę tu o 500cm wzwyż :)

- no i czego nie lubię: dziwnego, niepewnego zachowania tylnej opony, faktycznie nie klei się zbyt dobrze i wcale nie musi być mokro, przy dużym pochyle "na suchym" miałem dwie podbramkowe sytuacje;

żeby uniknąć szlifa mam zamiar ją zmienić - podpowiedzcie proszę na co, na pewno macie coś sprawdzonego...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jako nowy użytkownik witam Wszystkich.

Kilka moich spostrzeżeń w temacie Forzy 125 po zakupie w sierpniu 2015r. i przebiegu 3800km na dzień dzisiejszy:

- dynamika naprawdę zadowalająca, trzeba się pilnować aby nie stracić prawa jazdy

- Vmax: dla mnie wystarczająca choć przesiadłem się z choppera 535cm3, jeszcze wcześniej turystyk też 500cm

- spalanie średnio 2,3 litr

- komfort jazdy: pełen

- system start/stop: rewelacja, po zatrzymaniu ruszasz bez żadnej zwłoki jak tramwaj z przystanku

- przednia szyba: skrzypienie? potwierdzam, u mnie zaczęło się po 3tys km,

- co w niej lubię: zdziwienie na twarzach prowadzących "duże" maszyny (myślę tu o 500cm wzwyż :)

- no i czego nie lubię: dziwnego, niepewnego zachowania tylnej opony, faktycznie nie klei się zbyt dobrze i wcale nie musi być mokro, przy dużym pochyle "na suchym" miałem dwie podbramkowe sytuacje;

żeby uniknąć szlifa mam zamiar ją zmienić - podpowiedzcie proszę na co, na pewno macie coś sprawdzonego...

nie potwierdzam tylko ostatniego myślnika - u mnie nic niepokojącego się nie dzieje, reszta jak najbardziej potwierdzona u mnie. Tylko, że ja na razie nie zamierzam zmieniać.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

- no i czego nie lubię: dziwnego, niepewnego zachowania tylnej opony, faktycznie nie klei się zbyt dobrze i wcale nie musi być mokro, przy dużym pochyle "na suchym" miałem dwie podbramkowe sytuacje

To jedna z nielicznych wad tego modelu o której wspominałem w pierwszym teście.

Szczególnie na mokrym sytuacja robi się dokuczliwa.

Wymiana opon na inne rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Motor własnej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...