Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Forza 125 - Nowość 2015


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Pytanie

  • Administrator

Honda szykuje na sezon 2015 zupełną nowość w klasie 125.

Forza 125 MY2015 ma mieć idealne wyważenie w czasie jazdy, posiadać dużą przestrzeń bagażową (48 litrów mieszczące 2 pełnowymiarowe kaski), światła w technologii LED, system Start-Stop (idle) oraz opcjonalny ABS.

Nową Forzę 125 napędzać będzie 4 zaworowy, chłodzony cieczą motor o mocy 14.2 KM... Oczywiście zasilany wtryskiem. Maksymalny moment obrotowy 12Nm przy 8250 obr/min.

Zapowiadane spalanie w mieście ma nie przekraczać 2.5 litra na 100 km (wg.normy WMTC). Przy pojemności zbiornika paliwa 11.5 litra możemy mówić więc o sporym zasięgu bez tankowania.

Informację na zegarach: Wskaźnik paliwa, Wskaźnik temp. cieczy, Licznik ODO, Trip A / B, Średnie zużycie paliwa, Selektywne zużycie paliwa, duży cyfrowy zegarek.

Waga skutera: 161 kg i 162 kg (wersja z ABS)

Kolorystyka nadwozia:

Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Black

Moondust Silver Metallic with Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Matt Pearl Pacific Blue

Pearl Nightstar Black with Castagna Brown

Cena na tą chwilę jeszcze nieznana.

Pierwsza prezentacja na targach EICMA.

48226af0a3c2ed8dgen.jpg

dd3e91c965801460.jpg

027c64552915c668gen.jpg

2fd06cf7ab43ec2cgen.jpg

41137aad958d1a7a.jpg

c516a03c69e0a07agen.jpg

a490f1e2a605346bgen.jpg

d07de0d18f623c14gen.jpg

0494dc8aa567a26cgen.jpg

b85cccb4ae0e0032gen.jpg

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Peugeot Satelis 125 2015 w tej chwili po promocji w salonach po 16.900..Oczywiście gabarytowo,komfortowo bliżej jest Forzy niż PCX..i rozważ znany problem-czy 125 jest tylko na poczatek czy może później zapragniesz jednak troche więcej mocy(tak mam ja)..i czy warto kupowac nowy z salonu.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Peugeot Satelis 125 2015 w tej chwili po promocji w salonach po 16.900..Oczywiście gabarytowo,komfortowo bliżej jest Forzy niż PCX..i rozważ znany problem-czy 125 jest tylko na poczatek czy może później zapragniesz jednak troche więcej mocy(tak mam ja)..i czy warto kupowac nowy z salonu.

Jestem raczej za nowym bo w używce nie wiem co tak naprawdę piszczy a o mechaników 2oo naprawdę cieżko. No i nowe jakoś inaczej pachnie, a co do potrzeby większej mocy - to często jest tak że ktoś kupuje 300 potem 600 i stwierdza że i tak jest za słaba i kupuje tałzyna.

Wszystkich wyprzedzać nie muszę, a po zmianach bardzo łatwo stracić prawko przez chwilowe zapomnienie.

Samochód jaki posiadam to Toyota Yaris 1.0 i owszem przydała by się większa moc ale nie narzekam bo jest oszczędny i praktycznie bezawaryjny (jedyne awarie mam przez kuny). I gdybym miał kupować następny to też bym kupił nowszy ale z tym samym silnikiem

i tego samego oczekuję od 125.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Btw, jest trochę zabawy, żeby nakręcić dobrą reklamę :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam,jeżdżę taką hondą od 3 miesięcy nalatałem ponad 1000km i jestem mega zadowolony,to mój pierwszy skuterek :)jednak chętnych do zakupu takiego sprzętu należy uprzedzić że trzeba od razu po zakupie sprawić sobie nowe opony bo na orginałach "ire" idzie się zabić zwłaszcza na mokrej lub wilgotnej nawierzchni reszta zajefajna :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

jednak chętnych do zakupu takiego sprzętu należy uprzedzić że trzeba od razu po zakupie sprawić sobie nowe opony bo na orginałach "ire" idzie się zabić zwłaszcza na mokrej lub wilgotnej nawierzchni reszta zajefajna :)

Opony fabrycznie montowane to IRC i faktycznie- lipa :confused:

Na suchym tak sobie, na mokrym dramat a na mokrych pasach pełna porażka. Mega czujność wskazana.

Wspomniałem o tym w teście porównawczym, w rozdziale "Hamulce".

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja jak na razie jeździłem tylko po suchym więc jeszcze nic nie wiem o ich pracy w wodzie, ale myślę że nie będę zmieniał maszynki z powodu gumy....;))

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Ja jak na razie jeździłem tylko po suchym więc jeszcze nic nie wiem o ich pracy w wodzie, ale myślę że nie będę zmieniał maszynki z powodu gumy.... ;))

Nie masz zmieniać maszynki z powodu gumy, tylko gumę w maszynce z powodu jej kiepskich właściwości :). Zatem uważaj na mokrym.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Sprzedają się jak ciepłe bułeczki, znajomy obdzwonił cała Polskę i musi czekać

Nie obdzwonił całej Polski, u mnie stały dostępne od ręki. Ostatnia sprzedała się wczoraj. Następne pojawią się w październiku. Chętni nadal szukają :)

P.S. No chyba, że Lublin uważany jest za miasto Ukraińskie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wczoraj przyjechał koleś na spota brązową forzą, wg mnie na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach, naprawdę super wykonanie i stylistyka. Gdyby tak jeszcze miała z 300-400 cc to byłby to super maxi.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Super także jeździ :-). W mieście do 60 km/h jest super, a w trasie 90-100 km/h musi wystarczyć. Mi na razie wystarcza ;-) Poza tym dziś właśnie strzeliło mi 2000 km.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie obdzwonił całej Polski, u mnie stały dostępne od ręki. Ostatnia sprzedała się wczoraj. Następne pojawią się w październiku. Chętni nadal szukają :)

P.S. No chyba, że Lublin uważany jest za miasto Ukraińskie.

Qwaki trzeba było się w czerwcu odzywać, Forza ma już prawie tysiąc kilometrów przejechane.

Odnośnik do komentarza
  • 0

właśnie ją kupiłem ,18,500 .komfort jazdy ,silnik ,wygląd wszystko super , dopiero przejechane 50 km .ale chyba warto było wydać tyle kasy. ciekawy jestem tych opon , ale staram si nie jeździć jak jest mokro

Odnośnik do komentarza
  • 0

A ja własnie dostałem list z informacją o akcji serwisowej - wymiana wiazki elektrycznej . Tak więc sezon trzeba będzie zacząć od wizyty w serwisie. Najgorsze, że ta wymiana ma trwać podobno min. 4 godziny :(

Odnośnik do komentarza
  • 0

U mnie wszystko ok, to jest jakaś ogólnoświatowa akcja serwisowa bo podobno do obecnej instalacji może dostać się wilgoć.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Uprzejmie donoszę:

Forza 125 A.D.2015 cały czas dostępna w cenie 18800,- dla Burgmaniaków ze stażem odejmij 800

Forza 125 A.D. 2016 już dostępna w cenie 20400,- :)

W obu rocznikach wszystkie kolory (grafit mat na miejscu).

CallCenterQwaki601247231

P.S. Ostatnie dwa PCXy125 10900 srebrny i grafitmat ^^ na miejscu 10800

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...