Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Forza 125 - Nowość 2015


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Pytanie

  • Administrator

Honda szykuje na sezon 2015 zupełną nowość w klasie 125.

Forza 125 MY2015 ma mieć idealne wyważenie w czasie jazdy, posiadać dużą przestrzeń bagażową (48 litrów mieszczące 2 pełnowymiarowe kaski), światła w technologii LED, system Start-Stop (idle) oraz opcjonalny ABS.

Nową Forzę 125 napędzać będzie 4 zaworowy, chłodzony cieczą motor o mocy 14.2 KM... Oczywiście zasilany wtryskiem. Maksymalny moment obrotowy 12Nm przy 8250 obr/min.

Zapowiadane spalanie w mieście ma nie przekraczać 2.5 litra na 100 km (wg.normy WMTC). Przy pojemności zbiornika paliwa 11.5 litra możemy mówić więc o sporym zasięgu bez tankowania.

Informację na zegarach: Wskaźnik paliwa, Wskaźnik temp. cieczy, Licznik ODO, Trip A / B, Średnie zużycie paliwa, Selektywne zużycie paliwa, duży cyfrowy zegarek.

Waga skutera: 161 kg i 162 kg (wersja z ABS)

Kolorystyka nadwozia:

Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Black

Moondust Silver Metallic with Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Matt Pearl Pacific Blue

Pearl Nightstar Black with Castagna Brown

Cena na tą chwilę jeszcze nieznana.

Pierwsza prezentacja na targach EICMA.

48226af0a3c2ed8dgen.jpg

dd3e91c965801460.jpg

027c64552915c668gen.jpg

2fd06cf7ab43ec2cgen.jpg

41137aad958d1a7a.jpg

c516a03c69e0a07agen.jpg

a490f1e2a605346bgen.jpg

d07de0d18f623c14gen.jpg

0494dc8aa567a26cgen.jpg

b85cccb4ae0e0032gen.jpg

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pod warunkiem, że ewentualny kupiec chce kupić motocykl 650cm z ABS, a nie topowy skuter klasy 125cm, to rzeczywiście nieciekawie.

Natomiast, jeżeli znajdzie się ktoś, kto dysponuje sporymi pieniążkami, a akurat nie ma prawo jazdy kat. A i nie ma zamiaru go robić, to myślę że może nad takim zakupem się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Natomiast, jeżeli znajdzie się ktoś, kto dysponuje sporymi pieniążkami, a akurat nie ma prawo jazdy kat. A i nie ma zamiaru go robić, to myślę że może nad takim zakupem się zastanawiać.

No tak, tylko jak wszyscy dobrze wiemy, apetyt rosnie w miare jedzenia i nie znam tak naprawdę osób, którym spodobała sie jazda na moto i pozostali przy 125ccm;-) Ale może się mylę; -)

Odnośnik do komentarza
  • 0

No biorąc pod uwagę ze za 25 tys można kupić motocykl 650cm z ABS to wyglada to cienko :)

Za cenę Goldwinga (134.900 PLN) też można to i owo kupić, a mimo to, te motocykle się sprzedają. :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tylko widzisz Goldwinga za te pieniądze bym kupił bo uważam ze warto a skuterka 125 nie bo to juz lekka przesada :) Mowię to na podstawie Burgmana którego mam. Co prawda używka ale nowy model różni sie tylko licznikiem i obszyciem kanapy (widziałem w salonie). Jakość wykonania identyczna. No i taki burgman kosztuje sobie 17 tys. Chodź go bardzo lubię to uważam ze to sporo. Tu Honda jest na prawdę ładna, zgadzam sie. Ale to dalej 125. Rzeczywiście ktoś musi być zdeterminowany na taki zakup.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tylko widzisz Goldwinga za te pieniądze bym kupił bo uważam ze warto a skuterka 125 nie bo to juz lekka przesada :) Mowię to na podstawie Burgmana którego mam. Co prawda używka ale nowy model różni sie tylko licznikiem i obszyciem kanapy (widziałem w salonie). Jakość wykonania identyczna. No i taki burgman kosztuje sobie 17 tys. Chodź go bardzo lubię to uważam ze to sporo. Tu Honda jest na prawdę ładna, zgadzam sie. Ale to dalej 125. Rzeczywiście ktoś musi być zdeterminowany na taki zakup.

To jest Twoje zdanie ale inni mogą mieć na tan temat inne zdanie i to też trzeba uszanować ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

No widzisz Skrystos ty byś kupił Goldę, a ja raczej tańszą F6B + taką Forzę 125 na miasto. Oczywiście czysto teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wczoraj dzieki uprzejmosci kolegi z forum udalo mi sie przejechac Forza 300ccm;-) Powiem, ze wrazenia z jazdy bardzo fajne, choc wielkoscia nie odbiega za bardzo od mojego burgmana;-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wczoraj dzieki uprzejmosci kolegi z forum udalo mi sie przejechac Forza 300ccm;-) Powiem, ze wrazenia z jazdy bardzo fajne, choc wielkoscia nie odbiega za bardzo od mojego burgmana;-)

Potwierdzam słowa Tomka, mieliśmy okazję przejechać się nową Forzą, dla mnie zdecydowanie za niska, gabaryty jak trochę opuchnięty burgman (bez urazy dla właścicieli Forzy), wygląd i wykonanie jak na Hondę przystało - super, ogólne wrażenia dobre, ale to nie skuter dla mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Koledzy Forza 300 ma z Forzą 125/150 wspólną nazwę i producenta, ale są to sporo różniące się od siebie modele.

Forza 300:

http://www.honda.pl/motorcycles/range/scooter/nss300-forza-300-2013/overview.html

Forza 125:

http://www.honda.pl/motorcycles/range/scooter/forza-125-2015/overview.html

Tak więc całkiem możliwe, że przejechaliście się nową Forzą 300, ale temat jest o nowości tegorocznej - Forza 125.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Oj, to prawda - choć nie widziałem na żywo, na zdjęciach prezentują się bardzo ładnie.

Nie rozumiem jedynie polityki cenowej Hondy - za ledwie 2 tys. dodatkowej kasy można mieć Forzę 300 i tak naprawdę jedynym argumentem za wybraniem 125 jest posiadanie (bądź nie) prawa jazdy kat. A. Dla posiadacza takowego uprawnienia 125 wydaje się mało atrakcyjna, choć spalanie (w testach 2,4L!!!) jest fantastyczne.

Odnośnik do komentarza
  • 0

To były juz jakieś testy Foraz 125?

Polityka cenowa jest trafiona - zgarnąć jak najwięcej od napaleńców na 125-tki bez prawa jazdy A. Czyli mnie :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

...Polityka cenowa jest trafiona - zgarnąć jak najwięcej od napaleńców na 125-tki bez prawa jazdy A. Czyli mnie :)

To raz, a dwa - nowości zawsze kosztują ekstra. U innych jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

To były juz jakieś testy Foraz 125?

Polityka cenowa jest trafiona - zgarnąć jak najwięcej od napaleńców na 125-tki bez prawa jazdy A. Czyli mnie :)

A przepraszam, to mnie się pokiełbasiło z PCX125. :blush:

EDIT: O z tym: http://motovoyager.net/2014/09/starcie-malych-tytanow-honda-pcx125-kontra-suzuki-burgman-125/

Choć technologia start-stop plus silnik są chyba te same? Niby Forza ma 3KM więcej ale i stopień sprężania większy (11,5 w stosunku do 11 w PCX).

Wszystko wskazuje na to że portfel będzie się bardzo cieszył.

Odnośnik do komentarza
  • 0

U wrocławskich dealerów "pod koniec kwietnia najwcześniej". Czyli biorąc pod uwage majówkę - połowa maja. Chyba tyle nie wytrzymam...:)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Koledzy Forza 300 ma z Forzą 125/150 wspólną nazwę i producenta, ale są to sporo różniące się od siebie modele.

Forza 300:

http://www.honda.pl/...3/overview.html

Forza 125:

http://www.honda.pl/...5/overview.html

Tak więc całkiem możliwe, że przejechaliście się nową Forzą 300, ale temat jest o nowości tegorocznej - Forza 125.

Faktycznie trochę nas poniosło, zboczyliśmy z tematu, błądzić ludzka rzecz. A nawiązując do wątku cenowego to faktem jest, że za 125cc trzeba słono zapłacić i to nie tylko nówkę, sam tego doświadczyłem na własnej skórze. Weszła ustawa to kroją, prawo rynku, popyt napędza podaż i winduje ceny.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Po waszych postach i potraktowaniu wzrokiem fotek z Forzą to ani chybi podjade swoim skrzydłem i zrobię przymiarkę ,,garniaka ,,

- honda japan -motors a nazwa jakby miała być na rynek włoski ;) , jeśli jest niska to ja z 170 cm będę miał perfect ....ale ta cenna :confused:

No co do rynku który wystrzelił na 125 ...cm , jako kulawy kierownik bez funkcji A , ucieszony jak (,,arab na kursie pilotażu ,, )

pogmerałem w necie i wygrzebałem swojego konika za dość przystępną cenę (6.5kzł.do negocjacji )...ryzyko bo ustawa mogła polegnąć podczas legislacjii i co -- wio na kurs -A-(mator)...

...ale co tam trzeba podążać za zachciankami ...tzn ;marzeniami ..Sic!!

:clapping:

Odnośnik do komentarza
  • 0

...ale co tam trzeba podążać za zachciankami ...tzn ;marzeniami ..Sic!!

:clapping:

Dokładnie, marzenia się spełniają. Teraz poczekamy ile wytrzymasz na 125cc i kiedy ruszysz na prawko A, u nas trzech kierowników nie wytrzymało i robi A.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

We Francji podana oficjalna cena 4599 eur.

No i jeszcze takie promo -->> http://forzahonda.fr/

Odnośnik do komentarza
  • 0

Chyba pierwsze video z jazdy:

Do "setki" pewnie podobnie jak x-max. Choć wydaje się, że start do 60 lepiej, potem natomiast wolniej od x-max'a. Powyżej 100 znowu chyba lepiej. Maksimum momentu przy wyższych obrotach niż x-max

Odnośnik do komentarza
  • 0

To jest patent :). Mam tylko nadzieję, że mechanizm blokujący jest solidny i szyba nie będzie wpadać w drgania na łączeniach.

Odnośnik do komentarza
  • 0

We Francji podana oficjalna cena 4599 eur.

Drogowe 125cm3 za 20k pln? Sorry, ale dla mnie ma to podobny poziom odklejenia od rzeczywistości, co Akrapy do Ducati Paningale za... 20k pln.

Ale kto bogatemu zabroni? :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...